Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK7] fiesta z już założonym lpg czy samemu? 1.4 vs 1.6

Andrzejowski - 4 Lut 2018, 12:09
Temat postu: [MK7] fiesta z już założonym lpg czy samemu? 1.4 vs 1.6
Witam, przymierzam się do kupna małego samochodu i padło na fiestę. Bede potrzebował do dojazdu do pracy ok. 25km w jedną stronę. Stąd wybrór lpg (na którym nigdy nie jezdzilem, za wyjatkiem L na kursie) bądz diesla. Miesiecznie bede robil ok 2-2,5 tyś km. Myslałem na 1.6 lub 1.4. Z tego co czytalem 1.4 lepsze pod lpg. Ale wlasnie nic nie ma na temat 1.6. Pomoże ktoś ma? Ile kosztuje utrzymanie lpg przy rocznych przebiegach 25-30 tysięcy jak silnik zyje etc. A i może lepszym wyborem byłby diesel ale jesli taki jest to bez zadnych dpfów, dwumas i innych drogich glupot. :P

PS. W fordach dalej trzeba ręcznie regulowac luzy zaworowe?

wojtek_10101 - 4 Lut 2018, 19:19

W silnikach 1.25, 1.4 i 1.6 regulujesz luz zaworowy wymieniając całe "szklanki" czyli popychacze.
Ja swoją fiestą przejechalem juz prawie 70 tys km. Nic złego się nie dzieje. Regulacji luzu nie przeprowadzałem gdyż w Aso to koszt dochodzący nawet do przeszło 3 tys złotych.

Marcin - 5 Lut 2018, 12:25

wojtek_10101 napisał/a:
Regulacji luzu nie przeprowadzałem gdyż w Aso to koszt dochodzący nawet do przeszło 3 tys złotych.

i czekasz do remontu silnika, można i tak...

szklanki to koszt ok. 70pln/szt

Andrzejowski, wszystkie się tak samo nadają do gazu pod warunkiem dobrych komponentów, poprawnego montażu i regulacji. Utrzymanie lpg głównie opiera się o serwis co 10-15kkm (średnio 100pln)

wojtekpl - 6 Lut 2018, 23:43

@Andrzejowski

Osobiście kupił bym bez gazu, potem kontrola luzów zaworowych ( i ewentualna regulacja ); układu WN ( choć jeśli będzie coś nie tak, wyjdzie po montażu ) i....... do gazu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group