Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Będzie nowa strona o Fieście mk6

slawomirro - 27 Lut 2017, 19:42
Temat postu: Będzie nowa strona o Fieście mk6
www.fiesta-mk6.pl strona jest w trakcie tworzenia, domenę wykupiłem chwilę temu.
Na stronie będą zebrane szczegłówe informacje techniczne, wymiary, pomiary akustyczne, ciekawostki, porady, galeria zdjęć - wszystko to o Fieście z lat 2001-2008.
Będzie to prosty kilkunastostronnicowy prywatny serwis.

_KRis_ - 3 Mar 2017, 23:58

Fajnie, dodaję do ulubionych.
Przy okazji przejrzyj sobie treści pod kątem literówek i błędów językowych np. w tabeli silników: "poniższe silniki nie były oferane wersje na rynek polski" - proponuję: "poniższe wersje silników nie były oferowane..."
I pytanie: czy na pewno wszystkie wersje wyposażeniowe miały ABS?

TSRules - 4 Mar 2017, 14:51

strona na tabelach nie na divach? to nie lata 80-te, zero responsywności, zero gridu, style dajemy w oddzielnym pliku... może zrób to na gotowym wordpress, bo kod jest bardzo średni żeby nie powiedzieć inaczej bro :sad:
slawomirro - 5 Mar 2017, 17:26

_KRis_ napisał/a:
Fajnie, dodaję do ulubionych.
Przy okazji przejrzyj sobie treści pod kątem literówek i błędów językowych np. w tabeli silników: "poniższe silniki nie były oferane wersje na rynek polski" - proponuję: "poniższe wersje silników nie były oferowane..."
?


Dzięki, strona cały czas się robi, m.in dlatego nadal nie ma pliku index.html :D literówki poprawię.

btw co do kodu, wiem że wymaga poprawek, itp.
Natomaist style pozostaną sobie w html, tabele też. To jest html 4.x ma być z założenia najprostszy i najłatwiejszy i naszybciej wczytujacy się na każdej platformie, nawet sprzed paru lat. Będę dażył tylko do poprawnosci W3S dla html 4.

TSRules - 5 Mar 2017, 20:56

na każdej platformie się poprawnie nie wczyta, bo nie masz grida RWD, czyli na smartfonach i tabletach, oraz mniejszych netbookach będzie kupa, poczytaj o frameworkach bootstrap, foundation, materialize, a życie stanie się prostsze ;)
slawomirro - 5 Mar 2017, 22:01

TSRules napisał/a:
na każdej platformie się poprawnie nie wczyta, bo nie masz grida RWD, (...) poczytaj o frameworkach bootstrap, foundation, materialize, a życie stanie się prostsze ;)


Szczerze? Nie rozumiem tego co do mnie piszesz. To jakiś slang?

TSRules - 6 Mar 2017, 10:21

slawomirro napisał/a:

Szczerze? Nie rozumiem tego co do mnie piszesz. To jakiś slang?


heh żaden slang, tak się wykonuje stronki w 2017, tutaj materiały:
http://www.p-programowani...na-responsywna/
https://kursbootstrap.pl/

slawomirro - 6 Mar 2017, 12:27

TSRules napisał/a:
slawomirro napisał/a:

Szczerze? Nie rozumiem tego co do mnie piszesz. To jakiś slang?


heh żaden slang, tak się wykonuje stronki w 2017, tutaj materiały:
http://www.p-programowani...na-responsywna/
https://kursbootstrap.pl/


Dzięki. Pewnie troszkę się przyda. Jak skończę opracowywać treść wezmę się za poprawki, potem dopracowanie całości i na końcu wersję dla smartfonów.
A że to nie będzie zgodne z najnowszymi trendami, html5, to... trudno. Robie to w czasie wolnym, hobbystycznie. Ma być bardzo prosto i czytelnie i treściwie.

slawomirro - 12 Mar 2017, 20:59

Ok, strona ruszyła. Wersja mobilna powstanie później.
Obecnie jest już aktywnych troszkę porad i ciekawostek o Fieście:
http://fiesta-mk6.pl/porady-fiesta-mk6.html

Także zachęcam do zapoznania sie zdanymi technicznymi, gdzie zamieściłem kalulator predkości skrzyń biegów. Tu można się bawić i testować ustawiani opon/obrotów/przełożeń dla dowolnego auta:
http://fiesta-mk6.pl/dane...fiesta-mk6.html

Zapraszam :)

slawomirro - 13 Cze 2017, 23:24

I jeszcze wersję moblilną dołożyłem: http://m.fiesta-mk6.pl Poza drobnymi szczegółami, jej zawartość jest taka sama jak tej na duże komputery.
jackrzec - 13 Cze 2017, 23:57

Robiłeś dwie wersje strony? Mobilną i zwykłą? Nie lepiej było wziąć jakiegoś CMSa? Pisanie dwóch wersji to hardcor. Ja użyłem cmsa i jest całkowicie responsywna.
dirty.73 - 14 Cze 2017, 04:14

u mnie jak zwykle,inaczej :) ,nie masz tego
Pakiet wyposażenia systemu ICE 25

slawomirro - 14 Cze 2017, 09:58

jackrzec napisał/a:
Robiłeś dwie wersje strony? Mobilną i zwykłą? Nie lepiej było wziąć jakiegoś CMSa? Pisanie dwóch wersji to hardcor. Ja użyłem cmsa i jest całkowicie responsywna.


Eee. Kilka modyfikacji komputerowej wersji i w 3 dni w czasie wolnym się wyrobiłem.

Do dziś największy dylemat to u mnie meta tag viewport. Miałem ustawione width=device-width i było wszystko ok jak sprawdzałem wyświetlanie strony w komórkach, ale Google się awanturował, że strona wystaje poza zakres. Zmieniłem na stałą szerokość, to Google akceptuje (a strone czeka dopiero indeksacja, więc musi tu być sgodne), ale niektóre komórki i raporty seo już nie.

Bobofrut - 20 Sie 2017, 16:10

slawomirro, tylko tam są nieścisłości - Fiesta Sport wychodziła na 16-calowych kołach, różnica pomiędzy ST to brak nakładek progowych, listew oraz klamek w kolorze
slawomirro - 22 Sie 2017, 18:27

Bobofrut napisał/a:
slawomirro, tylko tam są nieścisłości - Fiesta Sport wychodziła na 16-calowych kołach, różnica pomiędzy ST to brak nakładek progowych, listew oraz klamek w kolorze


ok, musiałem to sprawdzić. Koła masz rację, nakładki to szczegół. Ale klamki były w kolorze. (w Niemczech, bo w Anglii wg katalogu były to opcje płatne dodatkowo (dla Sport i ST)

Bobofrut - 27 Sie 2017, 14:52

Jak przejrzałem dokładniej tą twoją stronkę to tam więcej niedociągnięć jest - np o wyposażenie się rozchodzi. Piszesz że dla wersji S podgrzewana przednia szyba była standardem a to nieprawda. U mnie nie ma, mało tego ETIS też to potwierdza
slawomirro - 27 Sie 2017, 23:54

Bobofrut napisał/a:
Piszesz że dla wersji S podgrzewana przednia szyba była standardem a to nieprawda. U mnie nie ma, mało tego ETIS też to potwierdza


Gdzie w eTIS jest podział na wyposażenie ogólnie? Chyba, że szukałeś po swoim VIN.

To co mam mam z katalogów. Głównie polski i niemiecki. (i na nich zrobiłem tę tabelkę) Dla własnego porównania mam angielski oraz węgierski. Niestety różnic może być więcej.

W angielskich Fiestach np klimatyzacja manualna była standardem we wszystkich wersjach.
Trafiłem nawet ostatnio na węgierski katalog, gdzie wogóle w żadnej opcji nie było kół większych niż 15". Nawet w ST. Choć ta wersja ma oznaczenie SR.
Czasem też się trafiały mi Fiesty francuskie (jak patrzyłem po VIN zpaisanych aut na tym forum), gdzie większość opcji nie pasowała do reguł z innych krajów. Misz masz.

Bobofrut - 28 Sie 2017, 10:10

No po moim VIN a jakże by inaczej. Dlatego bardziej bym się takimi informacjami podpierał, bo jak widać są spore różnice miedzy rynkami
slawomirro - 28 Sie 2017, 12:32

Bobofrut napisał/a:
No po moim VIN a jakże by inaczej. Dlatego bardziej bym się takimi informacjami podpierał, bo jak widać są spore różnice miedzy rynkami



To był mój pierwszy krok w próbie usystematyzowania tego wszystkiego i sprawdzenia czy to co jest w katalogu się zgadza. Ponad 100 VINów zapisanych na tym forum oraz na Ford Club Polska posegregowałem wg opcji i wersji. To była syzyfowa praca, ale niestety tylko część informacji się pokrywała. Najwięcej Fiest jeździ w wersj podstawowej oraz Ambiente. ST i Trend są rzadkie,a Ghia i S oraz prawie niespotykane, podobnie jak VAN, ale tu nagle kilka osób chciało na otomoto sprzedać VANy i miałem łatwo.

ps. Wprowadziłem na stronę mały dopisek na podstonie o wyposażeniu nt możliwych różnicach w zależności od kraju pochodzenia.

slawomirro - 20 Paź 2017, 23:52

Strona w ciągłej rozbudowie :)
Doszły porady dot. konserwacji podwozia, informacje o żarówkach, kalkulator mocy, itd.

I dziękuję za odwiedziny:



stefan412 - 25 Paź 2017, 12:43

Dobrze wiedziec
Bobofrut - 29 Paź 2018, 15:00

Ja kolejnego rażącego babola na stronie wyczaiłem jeśli chodzi o Diesla. Mianowicie przepustnica elektroniczna. Czegoś takiego w Dieslu nie ma. Jest natomiast klapa gasząca, którą często się myli z przepustnicą. W Dieslu steruje się dawką paliwa a nie powietrza tak jak w przypadku benzyny
slawomirro - 29 Paź 2018, 18:37

Bobofrut napisał/a:
Ja kolejnego rażącego babola na stronie wyczaiłem jeśli chodzi o Diesla. Mianowicie przepustnica elektroniczna. Czegoś takiego w Dieslu nie ma. Jest natomiast klapa gasząca, którą często się myli z przepustnicą. W Dieslu steruje się dawką paliwa a nie powietrza tak jak w przypadku benzyny


Zadzwoniłem do ASO do działu części. Zgodzę się tylko z ostatnim zdaniem. Poza tym część nazywa się przepustnica i jest elektroniczna.

Bobofrut - 29 Paź 2018, 22:12

Nie ma tam czegoś takiego i to jest więcej jak 1000 procent pewne. Mam Diesla nigdzie nie widać żadnej przepustnicy przy kolektorze ssącym oprócz klapy gaszącej. Nie próbuj być mądrzejszy od kogoś kto ten silnik posiada. Nie ma w Dieslu czegoś takiego tym bardziej przy systemie common rail.


EDYTA


http://dieselforum.pl/jak-to-dziala-vt390.htm

Bardziej łopatoligcznie nie da się tego wyjaśnić


Natomiast że jest elektroniczny pedał gazu to się w pełni zgodzę ale nie steruje on żadną przepustnicą tak jak w przypadku benzyny

vegetagt - 29 Paź 2018, 22:33

może chodzi o samo nazewnictwo? "takie coś z motylkiem w środku" = przepustnica, bo zmienia przeplyw powietrza. Obojętnie, czy jest klapą gaszącą, częscią układu esp (chyab w bmw e39 tak trakcja działała?) czy innym wynalazkiem
Ciekawe, jaka jest definicja w słowniku :)

Bobofrut - 29 Paź 2018, 22:38

vegetagt, nie tyle zmienia ile blokuje bądź otwiera przepływ powietrza. Działa na zasadzie 0-1 i tyle. Pisanie że w Dieslu jest przepustnica elektroniczna świadczy o kompletnym braku pojęcia jak ten silnik działa po drugie to wprowadzanie czytelnika w błąd bo w jednostkach benzynowych przepustnica jest i faktycznie jest sterowana elektronicznie
vegetagt - 29 Paź 2018, 22:40

Bobofrut, racja, ale wcale nie zdziwiłbym się, jakby katalogi tak miały tą część zapisaną :D
Bobofrut - 29 Paź 2018, 22:44

Na bank mają często i gęsto wchodzisz do sklepu i prosisz o klapę gaszacą to robią wielkie oczy i pada pytanie a co to jest ? Natomiast jak powiesz że przepustnicę potrzebujesz to od razu wyzej wspomniana klapa się znajduje
slawomirro - 29 Paź 2018, 23:23

Bobofrut napisał/a:
Na bank mają często i gęsto wchodzisz do sklepu i prosisz o klapę gaszacą to robią wielkie oczy i pada pytanie a co to jest ? Natomiast jak powiesz że przepustnicę potrzebujesz to od razu wyzej wspomniana klapa się znajduje


No i masz odpowiedź. Ty znasz to jako jakąś klapę, a Ford zapisuje jako przepustnicę.
Także w katalogu jest przepustnica, część jest też sprzedawana jako przepustnica, a nie jakaś klapa i w aucie w Fordzie to część sterowana elektronicznie jest.
Spełnia inną funkcję niż w benzynie, ale nazwa to nazwa.

To tak jak z dawną nazwą krawata w Polsce w PRL - "zwis męski".

Na www nie zmienię tego, bo jedna osoba jest mądrzejsza od Forda i zna tę część pod inną nazwą niż wszyscy używają.

Bobofrut - 30 Paź 2018, 06:22

Tłumaczenie z angielskiego często i gęsto jest daleko od prawidłowego. Nadal uważam że to babol zresztą jeden z wielu. Sterowane to jest na tyle że tego sterowania brak. Impuls otwiera klapę brak prądu ją zamyka. Może jeszcze ktoś to koledze wytłumaczy bo nadal brnie w zaparte, tymczasem wystarczy zmienić na stronie na elektroniczny pedał gazu i jest ok
slawomirro - 30 Paź 2018, 08:09

Bobofrut napisał/a:
Tłumaczenie z angielskiego często i gęsto jest daleko od prawidłowego. Nadal uważam że to babol zresztą jeden z wielu. Sterowane to jest na tyle że tego sterowania brak. Impuls otwiera klapę brak prądu ją zamyka. Może jeszcze ktoś to koledze wytłumaczy bo nadal brnie w zaparte, tymczasem wystarczy zmienić na stronie na elektroniczny pedał gazu i jest ok


Nie chodzi o brnięcie w zaparte.
Jak Tym i zgłaszasz błąd/problem ja go weryfikuję czy tak jest.
Tu nie ma że ja wierzę, nie wierzę, nie ufam, czy takie tam.
Muszę to zweryfikować.
Dla mnie weryfikacją w takim przypadku są katalogi Forda, nazewnictwo Forda, oficjalna nazwa części i używana nazwa części.
Nie jest dla mnie potwierdzeniem potoczne nazywanie części, który mało kto zrozumie.
Nie interesuje mnie nawet prawidłowe tłumaczenie z angielskiego/niemieckiego, gdy w Polsce funkcjonuje to pod inną nazwą.

Natomiast pozycję elektroniczny pedał gazu tak/nie - oczywiście mogę dodać.

Bobofrut - 30 Paź 2018, 13:55

Pozostawiam bez komentarza. Widać kompletny brak merytorycznego przygotowania
slawomirro - 30 Paź 2018, 14:22

Bobofrut napisał/a:
Widać kompletny brak merytorycznego przygotowania



Naprawdę zrozum, że to jest strona dla wszystkich użytkowników Fiesty, a nie tylko wąskiego kręgu specjalistów operujących slangiem technicznym.
Jak tego i powyższego nie rozumiesz, to nie mam siły o tym z Tobą dyskutować.
Czasem masz rację, ale tu jej wybitnie nie masz.

dirty.73 - 30 Paź 2018, 15:54

vegetagt napisał/a:
Bobofrut, racja, ale wcale nie zdziwiłbym się, jakby katalogi tak miały tą część zapisaną :D


no to jak ci powiem,jak to nazywają w katalogu,to dopiero się zdziwisz :-P

9E926B 1556100

Korpus - Przepustnica Gaźnika 1.00

od 15.11.2004, do 02.09.2008, Fiesta/Fusion 2002, 1.6L Duratorq TDCi (90PS) - DV6
od 02.09.2008, do 15.06.2012, Fiesta/Fusion 2002

https://ford.7zap.com/pl/car/54/6.44639/16/1552/15409/67003/#9E926B

Bobofrut - 30 Paź 2018, 18:09

dirty.73 napisał/a:
vegetagt napisał/a:
Bobofrut, racja, ale wcale nie zdziwiłbym się, jakby katalogi tak miały tą część zapisaną :D


no to jak ci powiem,jak to nazywają w katalogu,to dopiero się zdziwisz :-P

9E926B 1556100

Korpus - Przepustnica Gaźnika 1.00

od 15.11.2004, do 02.09.2008, Fiesta/Fusion 2002, 1.6L Duratorq TDCi (90PS) - DV6
od 02.09.2008, do 15.06.2012, Fiesta/Fusion 2002

https://ford.7zap.com/pl/car/54/6.44639/16/1552/15409/67003/#9E926B



Jeśli ma to być strona dla laików tym bardziej uważam że nie powinno wprowadzać się ich w błąd. Nazywajmy rzeczy po imieniu. To co tam jest napisane ewidentnie sugeruje że pedał gazu steruje przepustnicą a w rzeczywistości tak naprawdę czasem otwarcia wtrysków. Chcesz coś robić rób to dobrze a nie na odwal się. To nie slang techniczny, każdy mechanik ci to powie. Jak ktoś chce zacząć przygodę z mechaniką, nie powinien powielać czyichś błędów

slawomirro - 30 Paź 2018, 20:10

Bobofrut napisał/a:
To co tam jest napisane ewidentnie sugeruje że pedał gazu steruje przepustnicą a w rzeczywistości tak naprawdę czasem otwarcia wtrysków.


<wow>
Ja nie wyjaśniam funkcji przepustnicy. To tylko Twoje skojarzenie.

Bobofrut - 30 Paź 2018, 20:13

slawomirro napisał/a:
Bobofrut napisał/a:
To co tam jest napisane ewidentnie sugeruje że pedał gazu steruje przepustnicą a w rzeczywistości tak naprawdę czasem otwarcia wtrysków.


<wow>
Ja nie wyjaśniam funkcji przepustnicy. To tylko Twoje skojarzenie.


I 99 procent to czytających

slawomirro - 30 Paź 2018, 20:30

Bobofrut napisał/a:
I 99 procent to czytających


I kto tu brnie w zaparte?
Już nie tylko ja, ale i inna osoba Ci pisała że tak jest w katalogu, tak jest w sprzedaży części używanych i nowych i nawet w serwisie Forda. (tak też tam zadzwoniłem i pytałem) A Ty nadal swoje... nie przyjmujesz żadnych argumentów.

dirty.73 - 30 Paź 2018, 20:34

no ale jednak w tym katalogu są bzdury...przepustnica gaźnika,co to kufa simson?.....
Bobofrut - 30 Paź 2018, 20:35

Ty w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz. Ford to oznaczył jako przepustnica gaźnika którego ani w benzynie ani w Dieslu nie ma. Niemal jestem pewny że tlumacz się nie popisał. Może niech tu się ktoś inny wypowie jeszcze na ten temat choćby Puff bo na Dieslach zęby zjadł. Mało tego dodam ze Drosselklappe bo tak to nazywa się po niemiecku oznacza właśnie klapę gaszacą
slawomirro - 30 Paź 2018, 20:50

Bobofrut napisał/a:
Ty w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz.


Oczywiście dowartościowuj się dalej, że jesteś mądrzejszy od serwisu, aso, katalogu, bo Ty jedyny wiesz najlepiej i Tylko Ciebie należy słuchać.

aha. A nazwa po Angielsku tej części brzmi: Carburettor Throttle
... ano ale oczywiście tłumacz na angielski też się pomylił...?

edit.
Poświeciłem na Twoje monity dobre 2h dziś, pomijając forum, chcąc rozwikłać zagadkę
dzwoniąc po serwisach Forda, do dwóch ASO, do działu części i szukając tego na Allegro i też dzwoniąc do hurtowni motoryzacyjnych.
Jeśli WSZYSCY używają nazwy przepustnica, to tak jest i tyle.

Bobofrut - 30 Paź 2018, 21:09

slawomirro, to ty idziesz w zaparte że stałeś się encyklopedią wiedzy o Fieście czego najlepszym przykładem była dyskusja na temat skrzyni biegów i tak samo na temat ABS. Na autokacik.pl też mądrowałeś że silnik Lanosa na oleju 10w-40 nie zapali przy -25 stopniach do momentu póki cię tam parę osób nie sprowadziło do pionu Tłumacz przekłada słowa wprost pomijając ich znaczenie dirty.73 też to zauważył że to kompletna bzdura (nawiasem mówiąc w Dieslu od początku jego istnienia nie było takiego ustrojstwa jak gaźnik). Apropos - w przeciwieństwie do Ciebie, przy silniku grzebię sam, jest to mój 8-samochód obecnie wiele uczyłem się od taty oraz jego kolegi mechanika. Także nie mów mi że nie mam racji bo sam wychodzisz na idiotę w temacie mechaniki. Co do samych hurtowni, serwisów ASO i allegro w 90 procentach przypadków nie ma tam mechaników tylko albo wymieniacze części albo ludzie którzy często i gęsto są po szkołach kompletnie z mechaniką niezwiązanych
vegetagt - 30 Paź 2018, 21:28

dirty.73 napisał/a:
vegetagt napisał/a:
Bobofrut, racja, ale wcale nie zdziwiłbym się, jakby katalogi tak miały tą część zapisaną :D


no to jak ci powiem,jak to nazywają w katalogu,to dopiero się zdziwisz :-P

9E926B 1556100

Korpus - Przepustnica Gaźnika 1.00

od 15.11.2004, do 02.09.2008, Fiesta/Fusion 2002, 1.6L Duratorq TDCi (90PS) - DV6
od 02.09.2008, do 15.06.2012, Fiesta/Fusion 2002

https://ford.7zap.com/pl/car/54/6.44639/16/1552/15409/67003/#9E926B


Nie wiem skąd ten katalog bierze nazewnictwo, ale fordowski katalog ma tą część nazwaną "korpus - płytka przepustnicy', po ang - 'housing - throttle plate' a po niemiecku 'drosselklappenteil'

Bobofrut - 30 Paź 2018, 21:30

No niestety tłumaczenia są błędne i robione po łebkach. Tak teraz niestety jest w erze cyfrowych słowników.
vegetagt - 30 Paź 2018, 21:32

no ale gaźnik, bez jaj :D
Bobofrut - 30 Paź 2018, 21:38

vegetagt napisał/a:
no ale gaźnik, bez jaj :D


Ale tak jest a nikt nie zadaje sobie trudu by nazwać to po imieniu

dirty.73 - 30 Paź 2018, 21:47

vegetagt napisał/a:
dirty.73 napisał/a:
vegetagt napisał/a:
Bobofrut, racja, ale wcale nie zdziwiłbym się, jakby katalogi tak miały tą część zapisaną :D


no to jak ci powiem,jak to nazywają w katalogu,to dopiero się zdziwisz :-P

9E926B 1556100

Korpus - Przepustnica Gaźnika 1.00

od 15.11.2004, do 02.09.2008, Fiesta/Fusion 2002, 1.6L Duratorq TDCi (90PS) - DV6
od 02.09.2008, do 15.06.2012, Fiesta/Fusion 2002

https://ford.7zap.com/pl/car/54/6.44639/16/1552/15409/67003/#9E926B


Nie wiem skąd ten katalog bierze nazewnictwo, ale fordowski katalog ma tą część nazwaną
"korpus - płytka przepustnicy', po ang - 'housing - throttle plate' a po niemiecku 'drosselklappenteil'


raczej wina katalogu,nie tłumaczeń,bo w nim jest właśnie
Carburettor Throttle
i
Drosselklappenteil - Vergaser

Bobofrut - 30 Paź 2018, 21:50

Tak jak piszę, ktoś to po prostu po łebkach robi. Gorzej tylko że takie rażące błędy są powielane. Apropos Drosselklappe w dosłownym tłumaczeniu to zawór klapowy.
slawomirro - 30 Paź 2018, 22:08

Bobofrut napisał/a:
slawomirro, to ty idziesz w zaparte że stałeś się encyklopedią wiedzy o Fieście czego najlepszym przykładem była dyskusja na temat skrzyni biegów i tak samo na temat ABS. Na autokacik.pl też mądrowałeś że silnik Lanosa na oleju 10w-40 nie zapali przy -25 stopniach do momentu póki cię tam parę osób nie sprowadziło do pionu.

Przeginasz w tym momencie. Dawne forum dawne dzieje i to że wyciągasz takie rzeczy po wielu latach to zwykłe chamstwo.

Cytat:

przeciwieństwie do Ciebie, przy silniku grzebię sam, jest to mój 8-samochód obecnie wiele uczyłem się od taty oraz jego kolegi mechanika. Także nie mów mi że nie mam racji bo sam wychodzisz na idiotę w temacie mechaniki. Co do samych hurtowni, serwisów ASO i allegro w 90 procentach przypadków nie ma tam mechaników tylko albo wymieniacze części albo ludzie którzy często i gęsto są po szkołach kompletnie z mechaniką niezwiązanych


W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem mechanikiem i ok, nie znam się na wielu rzeczach, które dla Ciebie są oczywistością. Nie możesz jednak zrozumieć, że strona www o Fieście to jest strona operując oficjalnymi nazwami, takimi które można znaleźć w Google, w serwisie, itd, a nie slangiem mechanicznym dla wybranych.

Sa np poradniki caraudio, obszerne i skomplikowane, ale bardzo techniczne i dla prostego człowieka, nie elektronika mało zrozumiałe. Ja wyszedłem z założenia że pisze to by to człowiek niewykształcony w mechanice, elektronice, itd zrozumiał.
Stąd pojęcia często dla Ciebie mechanika nie do przyjęcia, że jest to tak techniczne jakbyś chciał. Tu trzeba iść na kompromisy robiąc taką stronę.

Czy uważam się za encyklopedię o Fieście? Nie. Sam wielu rzeczy z tych które są na stronie nie pamiętam na codzień. Znalazłem, zweryfikowałem w paru źródłach, zamieściłem. I tak to działa jeśli chodzi o tabelki wszelkiej maści. Sam szukając czegoś do tego wracam, bo nie pamiętam.

I nie znam się nt diesli. Zgadza się i np na forum tam gdzie są tematy nt tych silników, czytam, ale nie wypowiadam się w ogóle. Ale co innego być mechanikiem, a co innego dysponować wiedzą zapisaną na papierze.

Mam np pdf Forda nt diesla, to przepisuję informację o tym do tabelki. Nie muszę się znać nt temat co to np jest przepustnica, jaką ma funkcję, do czego służy. Mogę, ale nie muszę. Skoro Ty jesteś mechanikiem, to Ty musisz wiedzieć, ale to nie znaczy, że ja nie mogę informacji o takiej części zamieścić na www.

[/quote]

vegetagt - 30 Paź 2018, 22:16

Bobofrut napisał/a:
vegetagt napisał/a:
no ale gaźnik, bez jaj :D


Ale tak jest a nikt nie zadaje sobie trudu by nazwać to po imieniu




no ale to jest kwestia tego katalogu.
W oryginalnym nie ma gaźnika. Na szczęscie aż tak nie przeginają :D

Bobofrut - 30 Paź 2018, 22:28

[Przeginasz w tym momencie. Dawne forum dawne dzieje i to że wyciągasz takie rzeczy po wielu latach to zwykłe chamstwo.
]
Daleko szukać nie trzeba wystarczy zajrzeć do tematu upgrade hamulców gdzie poradziłeś wymianę pompy hamulcowej. Co do reszty, uważam że jak się człowiek za coś bierze, to powinien robić to dobrze do końca a nie odwalać manianę. Uwierz mi że wiele osób w tym kilku moich znajomych korzysta z tej strony, i potem żądają dziwne pytania. Jeśli ci zwracam uwagę że tam coś jest nie tak, to raczej nie jest to złośliwie tylko raczej celem poprawienia błędu, natomiast ty w tym momencie odbierasz to jako atak. Co do poradnika car audio to akurat dosyć prosta sprawa, naprawdę skomplikowany w tej materii jest dosyć znany zapewne wielu zwolennikom dobrego grania w aucie FAQ by Nazar. Co do nazewnictwa to nie żaden slang tylko fachowa nazwa danej części dostepna również w ogólnodostępnej literaturze motoryzacyjnej (choćby książki z serii sam naprawiam) a to co ty opisujesz to nie żadna oficjalna nazwa tylko mowa potoczna bo klapa gasząca faktycznie przypomina przepustnicę powietrza

Bobofrut - 30 Paź 2018, 22:36

vegetagt, a tak z ciekawości to jakie jest oryginalne nazewnictwo ?
vegetagt - 30 Paź 2018, 22:38

Bobofrut, tak jak napisałem wcześniej:

"korpus - płytka przepustnicy',
'housing - throttle plate'
'drosselklappenteil'


Na szczęscie nic o gaźniku :devil:

Bobofrut - 30 Paź 2018, 22:39

vegetagt napisał/a:
Bobofrut, tak jak napisałem wcześniej:

"korpus - płytka przepustnicy',
'housing - throttle plate'
'drosselklappenteil'


Na szczęscie nic o gaźniku :devil:

:ok:

slawomirro - 30 Paź 2018, 22:45

Bobofrut napisał/a:

Daleko szukać nie trzeba wystarczy zajrzeć do tematu upgrade hamulców gdzie poradziłeś wymianę pompy hporaidnamulcowej.

Że jak? raczej nie, bo nazwa pompy nic mi nie mówi, Google też milczy.
Natomiast jakąś wiedzę mam i jak coś mogę spróbować komuś pomóc na forum to to robię.

Cytat:

Co do reszty, uważam że jak się człowiek za coś bierze, to powinien robić to dobrze do końca a nie odwalać manianę.

Zgoda
Cytat:

Uwierz mi że wiele osób w tym kilku moich znajomych korzysta z tej strony, i potem żądają dziwne pytania.

Super. Jakie pytania? chętnie się dowiem.
Cytat:

Jeśli ci zwracam uwagę że tam coś jest nie tak, to raczej nie jest to złośliwie tylko raczej celem poprawienia błędu, natomiast ty w tym momencie odbierasz to jako atak.

Gdyby tak było nie sprawdzałbym przez parę godzin Twojej informacji.
Cytat:

Co do poradnika car audio to akurat dosyć prosta sprawa, naprawdę skomplikowany w tej materii jest dosyć znany zapewne wielu zwolennikom dobrego grania w aucie FAQ by Nazar.

Znam go i właśnie uznałem że jest zbyt techniczny i trzeba czegoś prostszego
Cytat:

Co do nazewnictwa to nie żaden slang tylko fachowa nazwa danej części dostepna również w ogólnodostępnej literaturze motoryzacyjnej (choćby książki z serii sam naprawiam)

Serio tam coś takiego jest? Na której stronie?

Bobofrut - 31 Paź 2018, 07:27

Chodzi o pompę hamulcową wczoraj telefon fiksował nieco. Co do pytań to są czysto natury technicznej wystarczy że ja je koryguję. Ogólnie chwała za to że chciało ci się stronę budować, ale nie powielamy baboli z katalogu, na które zresztą i Vegeta i Dirty73 zwrócili uwagę.
slawomirro - 9 Lis 2018, 20:12

Dopisałem informacje w przypisie nt owej klapy gaszącej oraz dodałem uzupełnienie do tabelki o skrzyniach biegów z przełożeniami tej wersji Sport.
Bobofrut - 3 Sty 2019, 00:58

Mała poprawka tego co widzę na stronie - przeustnica w Dieslu nie steruje przepływem paliwa - za to są odpowiedzialne specjalne zawory w pompie wtryskowej - ich położenie jest regulowane za pomocą cięgła do którego przymocowana jest linka pedału gazu. W układzie common rail - a taki jest w silnikach Fiesty Mk 6 i wzwyż - na podstawie wychylenia elektronicznego pedału gazu i zebrania odpowiednich danych z czujników (przepływomierz, czujnik położenia wału, sonda Lambda, czujnik temperatury itd) regulowany jest czas pracy otwarcia wtryskiwaczy (a w zasadzie jego długość). Przpeustnica to klapa gasząca i tylko na tym polega jej funkcja w momencie przekręcenia kluczya na zapłon otwiera się, przekręcasz kluczyk w stacyjce na pozycję off - klapa zamyka się, by silnik łagodniej zszedł z obrotów do zera
slawomirro - 7 Sty 2019, 07:14

Bobofrut napisał/a:
Mała poprawka tego co widzę na stronie - przeustnica w Dieslu nie steruje przepływem paliwa - za to są odpowiedzialne specjalne zawory w pompie wtryskowej - ich położenie jest regulowane za pomocą cięgła do którego przymocowana jest linka pedału gazu. W układzie common rail - a taki jest w silnikach Fiesty Mk 6 i wzwyż - na podstawie wychylenia elektronicznego pedału gazu i zebrania odpowiednich danych z czujników (przepływomierz, czujnik położenia wału, sonda Lambda, czujnik temperatury itd) regulowany jest czas pracy otwarcia wtryskiwaczy (a w zasadzie jego długość). Przpeustnica to klapa gasząca i tylko na tym polega jej funkcja w momencie przekręcenia klucza na zapłon otwiera się, przekręcasz kluczyk w stacyjce na pozycję off - klapa zamyka się, by silnik łagodniej zszedł z obrotów do zera


^^

Dziękuję. To poprosiłbym Cię o napisanie mi krótkiego opisu pod kątem strony, bo przyznaję że na temat diesli moja wiedza jest prawie żadna.

Bobofrut - 8 Sty 2019, 21:32

Zaraz spróbuję coś na priv zmajstrować
dirty.73 - 8 Sty 2019, 22:24

stronka fajna,ciekawa,warto pomóc w aktualizowaniu,może dorzucisz schematy elektryczne?ludzie szukają nieraz,mam kilka ze strony forda do polifta no i ten włoski do przedlifta
Bobofrut - 10 Sty 2019, 01:42

Schematy elektryczne dobra sprawa. Nawet w książce Sam naprawiam ich nie ma
slawomirro - 21 Sty 2019, 14:27

Bobofrut napisał/a:
Schematy elektryczne dobra sprawa. Nawet w książce Sam naprawiam ich nie ma


Coś tam staram się wrzucać. Jest schemat caraudio i ogólne wiązek.
Wrzuciłem też ostatnio dokładną rozpiskę pinów z opisem koloru kabli komputerów silnika diesli i benzyn.

Natomiast z innych rzeczy to przymierzam się do opisu skrzyń automatycznych i zautomatyzowanych. Wiosną jak się zrobi ciepło to kilka fotorelacji będzie z konkretnych prac przy aucie jeszcze.

Bobofrut - 22 Sty 2019, 14:09

Schemat car audio jest uniwersalny w praktyce można go zastosować w każdym samochodzie. Nam chodzi bardziej o szczegółowe rozpiski schematów elektrycznych w Fieście
slawomirro - 23 Sty 2019, 09:29

Bobofrut napisał/a:
Nam chodzi bardziej o szczegółowe rozpiski schematów elektrycznych w Fieście


Poproszę o listę co potrzeba, tak jest łatwiej niż wymyślać co by mogło być przydatne.

slawomirro - 31 Sty 2019, 15:10

Serwis przeszedł na https.
Wszystkie linki poprzednie są aktywne, będzie automatycznie przenosić.

Wirus - 25 Lut 2019, 14:56

Co do ESP w fiestach, ktoś pytał kiedyś o ST z ogłoszenia i było bez, ponadto mój sport też nie ma ESP. Możesz to poprawić, gdyż w sporcie i ST jest to podane jako standard.
slawomirro - 3 Mar 2019, 11:09

Wirus napisał/a:
Co do ESP w fiestach, ktoś pytał kiedyś o ST z ogłoszenia i było bez, ponadto mój sport też nie ma ESP. Możesz to poprawić, gdyż w sporcie i ST jest to podane jako standard.


Sport, poprawiłem.
Jak dostałem do ręki cennik niemiecki z 2007 roku, to Sport nie miał ESP i wg cennika nie mógł mieć <wow> to jedyna wersja, gdzie nie można było nawet dokupić ESP. Ten sam cennik angielski już do Sporta ustanawia ESP w standardzie :hahaha:
Ale oba cenniki wskazują ESP standardem dla ST. (katalogi też)

Wyeliminowałem w ogóle dane brane wcześniej z cennika/katalogu angielskiego, ten zupełnie podaje inne opcje, totalnie nie współgrające z tymi z kontynentu.
Nowe informacje troszkę wyjaśniły zawiłości wyposażenia. Z ciekawości z ebaya zamówiłem jeszcze katalog Fiesty poliftingowej z... Republiki Południowej Afryki :rotfl: za kilka Euro przyjdzie za jakiś czas.

Darekptr - 6 Mar 2019, 12:25

Witam wszystkich bo dopiero co się tu zarejestrowałem.

Widzę, że znalazłem osobę odpowiedzialną za moją ulubioną stronę o Fieście Mk6 :)
I wpadam w sam raz do dyskusji o brakującym ESP.

Wręcz kilka razy w miesiącu rozglądam się na Fiestą ST na polskim rynku i 90% jest pozbawiona ESP(z najnowszych informacji na stronię widzę, że szyba podgrzewana była opcją więc z niej zejdę)
Samochody są z niemiec, katalog mówi o fabrycznym ESP a tu dupa. I tak w koło macieju. VIN(sprawdzany tylko na autodna) mówi, że to 2.0 Duratec ST, a wyposażeniem bliżej do dna niż ST.

A co do szyberdachu(bo się dyskusja wcześniej toczyła). Mam gdzieś link do wygasłej chyba kilka dni temu aukcji z allegro z Fiestą właśnie z szyberem, nie wiem tylko czy ręczny czy elektryczny(wgl wypas Fiesta to była, tylko meh, nie za takie pieniądze w tym stanie)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group