Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów

marek.chamski - 25 Lip 2016, 18:12
Temat postu: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów
Drodzy forumowicze ;) pomocy
objawy są takie jak na filmie, obojętnie czy podczas jazdy na biegu czy postoju na luzie z puszczonym sprzęgłem i wciśniętym, z włączoną klimą i wyłączoną w tym określonym przedziale obrotów strasznie dziwne i irytujące dźwięki wydaje moja fiesta. Dodam, że bardziej słyszalne w kabinie niż na zewnątrz, po podniesieniu maski słychać te jęki dopiero po odkręceniu korka z olejem. Miał ktoś z Was takie przygody albo ma pojęcie o co kaman?


https://www.youtube.com/w... ... e=youtu.be

Puff - 28 Lip 2016, 00:17
Temat postu: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów
Na moje krzywe ucho brzmi to trochę jak nieszczelny wydech lub luźne koło pasowe...
marek.chamski - 31 Sie 2016, 21:34
Temat postu: dziwne świsty przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów
Panowie pomocy. Nie mam już siły ani pomysłu na ten dźwięk. 3 tygodnie auto stało u mechaników, wymieniany był rozrząd z pompa wody i paskiem dwa razy różnych firm, sprawdzony walek rozrządu i kolo pasowe, podmieniana pompa wtryskowa, mechanicy rozkładają ręce a dźwięk jaki był taki jest dalej. Najbardziej w zakresie od 1000 do 1500 i tez powyżej 2000 obrotów. Na luzie w granicy 700-800 tez słychać ale słabiej. Na pewno nie ma to nic wspólnego z ukladem napędzania alternatora i klimy bo bez paska dźwięki pozostają. Gdy przylozy się ucho do silnika to słychać ten dźwięk wyrazniej ze środka silnika niż od strony rozrządu. Dodam tez ze po odkręceniu korka oleju z silnika ulatuje delikatny siwy dymek ale nie śmierdzi spalinami. Doradźcie co mogę jeszcze zrobić błagam bo oszaleje, każde ruszanie z postoju jest nie do wytrzymania dla uszu i o wiele głośniej słychać to w środku auta niż na zewnątrz...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group