Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Felgi, problem z dopasowaniem ET i szerokości

Frano - 12 Maj 2015, 15:39
Temat postu: Felgi, problem z dopasowaniem ET i szerokości
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów

Na wstępie chce tylko zaznaczyć, że jestem świeżym posiadaczem Fiesty mk2, a dokładnie moja narzeczona, dla której zakupiliśmy mk2-ke. Osobiście miałem już do czynienia z klasykami mam już za sobą przygody z VW Derby mk1 i aktualnie pracujemy nad BMW E21 mojego przyjaciela.

Wracając do tematu.

Szukam jakiś ciekawych felg z epoki, najlepiej jakieś szprychowe, tanie a zarazem fajnie komponujące się z nadwoziem. Mam już kilka modeli na oku. Niestety mam problem z dopasowaniem odpowiedniej szerokości i ET, więc kieruje moje pytanie i prośbę o pomoc ludzi doświadczonych w tym temacie :)

Znalazłem ciekawą ofertę felg natomiast trochę się obawiam ich rozmiarów:
8Jx14H2 ET32 otwór centrujący jest większy niż w fieście ale mogę dokupić pierścienie, które rozwiążą problem

Co wy na to? czy felgi nie będą za bardzo wystawały po za nadkole? lub ET nie będzie problematyczne?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz i proszę o wyrozumiałość odnośnie niewiedzy w tym temacie.


poniżej kilka zdjęć Fiesi :)





PROJEKT



Pozdrawiam!

vegetagt - 12 Maj 2015, 15:47

8 cali szerokości? Przód będzie haczył o drązki kierownicze (chyba, że akurat schowają się w środku), a tył to pewnie i o budę i o nadkola.

Na moje nie da rady. Jedyna opcja to wyjechać z niskim ET i rzeźbić nadkola.

Frano - 12 Maj 2015, 15:56

Tego też się obawiałem, stąd też mój post z zapytaniem.

Jakiej szerokości szukać i ET, które będzie najbezpieczniejsze bez wymagania wiekszych modernizacji, wiadomo jakiś mały rancik by się przydał;) 6j?

vegetagt - 12 Maj 2015, 16:17

ciężko stwierdzić, wytnij sobie karton o wymiarach felgi i przymierz :P

Miałem założone stalówki 5.5j, et 47.5, 14 cali. Przód haczył o drążek, tył zapierał się o bude na tyle, ze nie dało rady rękoma ruszyć koła. Czyli żeby przód zmieścił się od strony budy, to przy 6j ET powinno być mniejsze niż ~38. Pytanie, czy nie zacznie wtedy ocierać gdzie indziej.

Możesz przejrzeć jeszcze forum xrtwo.com, bo angole jeżdzą na 195/45/15, więc może któryś napisał jaką felge do tego trzeba i jak duża jest ewentualna przeróbka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group