Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK2] Świnek Drugi

Panda - 17 Lis 2014, 02:40
Temat postu: [MK2] Świnek Drugi
1. NICK: Panda
2. IMIĘ: Aśka
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: pierwotnie Festival
5. ROCZNIK: 1988
6. SILNIK: 1.1 OHV (50 KM)
7. OPIS AUTA: Zamaskowany Mściciel, czyli niby zdrowy, ale co się blacharz potem musiał narobić... Ale od początku: szczęśliwie użytkowany przez starszego pana od lat bodajże 14, poszedł na handel, bo pan dostał nowszą fiestę, a garaż tylko jeden. Na chodzie, wróciła na kołach, niby tylko do odkrzaczenia z różnych patentów i drobnej kosmetyki. Jak się potem okazało, nie takiej drobnej. Egzemplarz nie tak wdzięczny, jak poprzedni, złoty świnek, ale bez fiesty jak bez ręki, więc niech już będzie i taki, jak się poprzedniego nieopatrznie sprzedało (ale w dobre ręce)...

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: remont blacharski, 2 nowe błotniki i reperaturka trzeciego, nowy lakier w 90% (kolor ten sam - Mercury Grey), odświeżenie zderzaków, listew, reanimacja tylnej półki. Nowe fele, RSy 13''.
b. mechaniczne: wymiana i uzupełnienie uszczelek wokół głowicy, zrobienie porządku z zaworami, z gaźnikiem, z przednim zawieszeniem.
c. audio: przełożenie tylnych głośników z półki na właściwe miejsce, wywalenie automatycznie wysuwanej anteny.
d. inne: personalizacja bagażnika, schowka i półki na drobne za pomocą wykładziny w miasteczko ;)

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: dołatanie i konserwacja spodu
b. mechaniczne: geometria kół; może jakiś swap, a może nie.

10. FOTKI AUTA
Z ogłoszenia oraz ogólne przed i po




Przed remontem


W trakcie










Obecnie

vegetagt - 17 Lis 2014, 03:29

EMKADWAAAAAAAAAAAAA :jupi:


pytanie mam, a nawet dwa: czy ten egzemplarz był uderzony w prawy tył? I czy pamiętasz może firme przednich błotników? Bo widze, że spasowanie reperatur z drzwiami generalnie tak jak u mnie, czyli średnie :( A się w ogole nagimnastykowałem, żeby 1cm nie odstawały od drzwi, hehe :D

Panda - 17 Lis 2014, 03:41

Nasz blacharz też właśnie się nakombinował, żeby spasować ten prawy przód. Firmy teraz nie pamiętam, ale błotnik był z allegro od "arpol_hurtownia".
Co do uderzeń, to konkretów nie znam, ale ślady wskazywały na trzaśnięcie i z tyłu, i z przodu, na prawej stronie w ogóle dużo się tam działo.

hanysek - 18 Lis 2014, 13:35

Jakie cudeńko :ok: :ups: niech sie sprawuje :ok: kawal dobryj roboty żeś zrobiła :D Gratki :ok: :ok:
trzeci - 18 Lis 2014, 18:52

No no ... robi wrażenie :)
Powodzenia z nią.
Pozdro ...

Panda - 18 Lis 2014, 20:45

hanysek, przy robocie tylko pomagałam, jak już ;) Głównym sprawcą, inwestorem i osobą decyzyjną jest kto inny, ale za to cała przyjemność z jazdy i użytkowania na co dzień jest po mojej stronie ;)
bobson - 18 Lis 2014, 22:40

Super robota, podoba mi się.
Radocha z jazdy musi być przednia. Chętnie pojeździłbym takim Fofikiem :)

tadzias - 19 Lis 2014, 15:27

Dobra robota, fajnie wyszła i niech służy jak najdłużej :)

Gdybyś potrzebowała części to pisz do mnie na PW, mam ich cały strych do MK2 i chętnie się podzielę :)

hanysek - 19 Lis 2014, 18:46

Panda jo nie wnikom :P ale sie przyczynilas wiec Twoja robota tys w tym jest :ok: i za to szacun :ok:
Panda - 19 Lis 2014, 20:23

tadzias, dzięki - z potrzebnych, to ewentualnie takie na przykład "parapety", na których opiera się półka tylna, ale wątpię, żeby ktoś to przechowywał…;)
hanysek, a to dziękuję w takim razie ;) no fakt - okleiłam listwy, zalepiłam półkę, dotarłam zawory - niby pierdółki, ale też istotne ;)

Teraz nie ma wyjścia - musi służyć jak najdłużej :P

tadzias - 20 Lis 2014, 19:51

Panda napisał/a:
"parapety", na których opiera się półka tylna

Poszukam, może coś znajdę. W razie czego dostaniesz info na PW :)

gienek-Maik - 22 Lis 2014, 14:22

No elegancka fiestunia!!! hmm może by sobie zrobił w orginale taką? :) ogolnie kawał dobrej roboty bardzo fajne autko <oki>
Panda - 28 Maj 2015, 00:50

"Drobna" zmiana - dla spostrzegawczych fotozagadka ;)



Poza tym żelazo jeździ i nie klęka. Boooring, nie ma co opisywać ;)

van - 28 Maj 2015, 11:46

ja wiem ale nie powiem ;/
vegetagt - 28 Maj 2015, 12:42

Skoro jezdzi to czemu na zlot nie dojedzie? ;)
Panda - 28 Maj 2015, 21:39

Dojechać by dojechała, tylko dla mojej kieszeni to zbyt wielka wyprawa ;)
van - 13 Gru 2019, 19:51

raz dwa trzy mam ją teraz ja :-P
modell1 - 13 Gru 2019, 21:24

Widziałem :-P na Facebooku
vegetagt - 13 Gru 2019, 22:45

tez widzialem na fejsie i nei wiem, czy współczuć, czy co ;)
Jaszczur - 14 Gru 2019, 11:39

Najpierw akumulacja, a potem dezintegracja :hahaha: :devil:
van - 15 Gru 2019, 09:59

vegetagt napisał/a:
tez widzialem na fejsie i nei wiem, czy współczuć, czy co ;)
hehe bardzo fajnie utrzymana, rudzielca jak na forda mało, wszystko sztywne, jeździ się elegancko
Będę poszukiwał tylko nowych lamp przód, tył i narożników nowych, mam jakieś przednie nowe chyba prawe i znalazłem na allegro tył nowy prawy.
Wsadził bym też chyba zegary z obrotkiem albo sam obrotek o ile w te zegary to część wymienna(mam luksus czyli tzw. szeroką ale z zegarkiem a obrotka jakoś tak brakuje)

kto nie oglądał proszę mój zachwyt: https://youtu.be/VOr7NgcsXSc

vegetagt - 15 Gru 2019, 12:44

A zrób lewarek czelendż :D
https://www.youtube.com/watch?v=VAJhXPKnGws

Czy dobrze widzę na filmie, że fartuchy przednie (a przynajmniej ten od strony kierowcy) ma wspawaną płaską blachę?
Progi tez z mk1, albo zaszpachlowane przetłoczenia, albo dorobione z metra ;)

van - 16 Gru 2019, 10:13

vegetagt napisał/a:
A zrób lewarek czelendż :D
https://www.youtube.com/watch?v=VAJhXPKnGws

Czy dobrze widzę na filmie, że fartuchy przednie (a przynajmniej ten od strony kierowcy) ma wspawaną płaską blachę?
Progi tez z mk1, albo zaszpachlowane przetłoczenia, albo dorobione z metra ;)
właśnie coś mi świtało że na progu powinno być przetłoczenie, przednie błotniki były wymieniane o czym zresztą Łukasz pisał

a lewarek czelendż w żadnym fordzie nie zrobię :D ten pomysł z tym lewarkiem niszczy progi :hahaha:

kuba87 - 16 Gru 2019, 13:05

van napisał/a:
vegetagt napisał/a:
A zrób lewarek czelendż :D
https://www.youtube.com/watch?v=VAJhXPKnGws

Czy dobrze widzę na filmie, że fartuchy przednie (a przynajmniej ten od strony kierowcy) ma wspawaną płaską blachę?
Progi tez z mk1, albo zaszpachlowane przetłoczenia, albo dorobione z metra ;)
właśnie coś mi świtało że na progu powinno być przetłoczenie, przednie błotniki były wymieniane o czym zresztą Łukasz pisał

a lewarek czelendż w żadnym fordzie nie zrobię :D ten pomysł z tym lewarkiem niszczy progi :hahaha:

mięka faja mięka faja :2xf:

vegetagt - 16 Gru 2019, 13:06

:P

No błotniki to i w tym temacie są opisane, ale kawałek fartucha nie. Zawsze się zastanawiałem, czy jak to mi zgnije, to będe w stanie zrobić (jakiekolwiek) przetłoczenia, czy tez wstawie na prosto :D

van - 17 Gru 2019, 23:51

vegetagt napisał/a:
:P

No błotniki to i w tym temacie są opisane, ale kawałek fartucha nie. Zawsze się zastanawiałem, czy jak to mi zgnije, to będe w stanie zrobić (jakiekolwiek) przetłoczenia, czy tez wstawie na prosto :D
wstawisz na prosto :hahaha:
vegetagt - 18 Gru 2019, 00:28

etam, na podłodze szło delikatnie przetłoczenia zrobić :D Ale tam tyci tyci kawałek był do roboty :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group