Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK7] Ford Fiesta Van 1.6 TDCi

mafiaq - 23 Wrz 2014, 19:05
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta Van 1.6 TDCi
Witam.

Dwa tygodnie temu stałem się właścicielem Ford'a Fiesta MK7 2011r. 1.6 TDCi czyli turbotraktor :) dodatkowo wersja z wbudowaną przyczepką czyli VAN :) 77 000 km przebiegu z francuskiego salonu Forda.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.

1. NICK: maffin
2. IMIĘ: Marek
3. MODEL: Fiesta Van
4. WERSJA: Van
5. ROCZNIK: MK7, 2011r.
6. SILNIK: 1.6 TDCi
7. OPIS AUTA: niskie spalanie (~5-5.5l), strasznie nim kołysze na dołkach, telefon wbudowany jest ekstra

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

a. wizualne: seria
b. mechaniczne: seria
c. audio: seria
d. inne: seria

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE

1. ciemne szyby przód (~20-30%) + tył
2. sprężyny obniżające Eibach Pro-Kit 30/30 [zrobione]
3. felgi na zimę - 15 cali - stalowe malowane na czarny połysk [zrobione]
4. felgi na lato - 16-17 cali - marzą mi się superturismo
5. podświetlane listwy progowe - aso drogo a nie mogę nigdzie znaleźć
6. zmiana lektora z francuskiego na polski lub angielski ( w innym temacie coś o tym czytałem )
7. dołożenie wejście USB do radia
8. wyciszenie drzwi + montaż wooferów w drzwi
9. pozbycie się naklejki od strony pasażera :) [zrobione]
10. malowanie (oklejenie?) lusterek, grilla, czesci tylnego, dachu zderzaka na czarny połysk

Wszystko będzie trzeba rozłożyć w czasie ale powolutku dam radę :)
Jak na razie przy przebiegu 80000 km zmienione zostały wszystkie filtry + zalany olej Ford Formula F 5W30. Na dniach będę ogarniał sprężyny (strasznie mi to przeszkadza) i zakup opon + felg na zimę się szykuje.

10. FOTKI AUTA


yoyo72 - 23 Wrz 2014, 19:27

Ładniutkie ;) bezawaryjności życzę, ale nie ma to jak MK3 :jupi:
Tobol - 23 Wrz 2014, 19:43

No no ładna znów inny kolor niż te tęczowe :-P

Szerokości i bezawaryjności

grooby - 27 Wrz 2014, 03:19

4. Twoje wymarzone OZ Superturismo ktoś właśnie sprzedaje w dziale giełda na forum ;)

2. Zamiast sprężyn obniżających polecam od razu gwint, ponieważ apetyt rośnie z każdym centymetrem. A po co wydawać dwa razy pieniążki, a na maks podniesionym chyba będzie właśnie 30/30

3. Jeżeli chodzi o spasowanie felg musisz patrzeć na Et + szerokość felg. Od tego właśnie zależy jak felga będzie się chować/wystawać względem nadkola. Przy kupnie zwracaj uwagę również na średnicę otworu centrującego. Czasami felga też jest dostosowana do innych niż fordowskie nakrętek, wtedy zaleca się wymianę na pasujące. Polecam sprawdzenie tematu: Felgi, rozmiary i inne pierdoły w fiestach (gdzieś tu na forum takowy jest)

mafiaq - 27 Wrz 2014, 19:16

grooby napisał/a:
4. Twoje wymarzone OZ Superturismo ktoś właśnie sprzedaje w dziale giełda na forum ;)


dziękuje :)

Eibach Pro Kit w dorodze z niemiec :) pytanie: zakładać do 15 cali na zimę? czy lepiej poczekać na lato i 17 cali ?

suchy3022 - 29 Wrz 2014, 22:22

Mógłbym prosić o linka skąd kupiłeś Eibach ? Domyślam, że miało się opłacać, iż z Niemiec ściągane :fox:

Niech służy Fieścina :ok:

mafiaq - 30 Wrz 2014, 12:57

suchy3022 napisał/a:
Mógłbym prosić o linka skąd kupiłeś Eibach ? Domyślam, że miało się opłacać, iż z Niemiec ściągane :fox:

Niech służy Fieścina :ok:


Nie ma nigdzie na stanie - w żadnym sklepie internetowym.
Zakup na eibach.pl --> 555 zł z wysyłką.

suchy3022 - 30 Wrz 2014, 14:43

To staniało, było 604 bardzo długo ;)
mafiaq - 1 Paź 2014, 16:59

Przyszło właśnie z Niemiec --> na weekend myślę o montażu.

Pytanie ponawiam: Czy na zimę do stalowych 15 cali z nowymi oponami jest to rozsądne zakładać ?


Skfarek - 2 Paź 2014, 10:14

Ale czy co rozsądnie? Springi na zimę? Ja bym pewnie nie doczekał do wiosny :devil:
mafiaq - 2 Paź 2014, 10:45

Skfarek napisał/a:
Ale czy co rozsądnie? Springi na zimę? Ja bym pewnie nie doczekał do wiosny :devil:


Springi Pro Kit 30/30 na zimę. W sumie i tak założę więc nie ma pytania - w praniu wyjdzie jak się będzie jeździć. :)

MisiekT - 2 Paź 2014, 17:23

jezdzi sie b. dobrze - jedyne co, to na niskich oponach mozesz troche o zaspy przycierac - ale bez tragedii
mafiaq - 2 Paź 2014, 20:22

MisiekT napisał/a:
jezdzi sie b. dobrze - jedyne co, to na niskich oponach mozesz troche o zaspy przycierac - ale bez tragedii


Czyli po założeniu lepiej założyć Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 czy coś na profilu 50 jak sureguje oponeo ? ( 195/50 R15 )

MisiekT - 2 Paź 2014, 22:48

mafiaq napisał/a:
195/65 R15

za duże... na styk wchodzą 195/60/15

Dynamike - 4 Paź 2014, 10:43

Gratuluje zakupu.

Ja też od jakiegoś tygodnia ujeżdżam vana, tyle że 1.4 i 2 lata starszego.

Moja tylko ma tylne szyby z zaślepkami i trochę to kiepskie rozwiązanie, bo mocno ogranicza widoczność w miejskich warunkach. W sumie myślałem że wszystkie vany tak mają, ciekawe od czego to zależy?

Jeszcze raz szerokości :)

mafiaq - 6 Paź 2014, 23:25

Springi na aucie :) jestem bardzo zadowolony - jutro w dłuższej trasie sprawdzę i dam zdjęcia.
Dziś zajawka ze zmiany :)



A i zimowy felunek doszedł - tylko stal niestety ale w połysku.



W trakcie zmiany sprężyn doszedłem do wniosku że łączniki stabilizatorów należało by zmienić więc niedługo i to będzie do roboty.

Być może przy okazji tej roboty dorzuciłoby się stabilizator na tył i zmieniło przód - widziałem że eibach ma w swojej ofercie ale nie mogę do mojej znaleźć - napisałem maila do nich.
Ktoś może jeździ na eibacha anti-roll'u ? Jak wrażenia z jazdy?

[edit]

Odpowiedź od Eibach.pl

Witam serdecznie.

Niestety w naszej ofercie nie występują stabilizatory do podanego modelu samochodu. Wśród produktów marki Whiteline znalazłem tylny stabilizator o średnicy 22mm lub 24mm. Jeżeli jest Pan zainteresowany, to podaję link do strony -> http://www.ozparts.eu/Whiteline.

Pozdrawiam,

MisiekT - 7 Paź 2014, 16:04

zapytaj w Puma czy nadal dostepne: http://pumaspeed.co.uk/pr...ibach_15755.jsp ?
mafiaq - 9 Paź 2014, 19:11

Tak wygląda po obniżeniu Pro-Kit'em. Na 14 cali stoi nadal.
Wrażenia z jazdy ( zrobiłem około 800 km ) - jakbym zupełnie inny samochód prowadził :) Stabilizatory mają dostępne ale zostawię to wiosnę 2015 - sporo kapusty chcą.

Chętnie przejechał bym się Fisestą z założonymi stabilizatorami i zobaczył jaka różnica.



MajkiS - 5 Lis 2014, 18:49

mafiaq, hej
Czy mógł bym cię prosić o sprawdzanie ładowania aku przy wolnych obrotach i przy pełnym obciążeniu i bez niego?
u mnie jest ok 13,4V i podobno tak ma być ale rozsądek mówi że powinno być min 13,8V
Pozdrawiam Majki S.

mafiaq - 15 Mar 2016, 08:11
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
Hej.

Poszła aktualizacja tematu.
Pakiet ST został założony - nareszcie :) Zostały klamki do lakierowania, końcówka wydech lub cały wydech, oklejenie dachu i polerka całości.
Podczas zakładania pakietu miałem problem z progami - brakowało mi "zaślepki" na przód progu - udało się kupić w serwisie za 56 zł. Przy zakupie pytajcie czy ta część jest - tak jak i spinki do progów ( tych już dokupić nie można ).




Przebieg cały czas rośnie i na dzień dzisiejszy wynosi 146 000 tyś. Wszystkie wymiany oczywiście na czas zostały zrobione - wg. zaleceń producenta.
Pojawiły się luzy na "krzyżakach" układu kierowniczego więc w wolnej chwili będę to chciał poprawić - stuka przy manewrach parkingowych.
Reszta bez zarzutu ;)

Niedługo kończy się leasing i będę szukał czegoś nowego - byłem w Fordzie w Lublinie - około 70 tyś za nową Fieste ST2 chcą :) ( brutto )

MisiekT - 15 Mar 2016, 08:32
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
mafiaq napisał/a:
Pojawiły się luzy na "krzyżakach" układu kierowniczego więc w wolnej chwili będę to chciał poprawić - stuka przy manewrach parkingowych.

jesteś pewien, że to luzy? Fiesta ma taką śmieszną przypadłość, że smar w kolumnie kierowniczej się zużywa i trzeba uzupelnic - u mnie pojawil się pojedynczy stuk przy skrecaniu na parkingu, ale wystarczyła dosłownie 2-minutowa interwencja mechanika i od ponad 100tys. cisza.

mafiaq - 15 Mar 2016, 14:54
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
Smaru nie brałem pod uwagę - sprawdzę to przy następnej okazji. Dzięki.
spiochu - 15 Mar 2016, 15:33
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
Yyyy, da się samemu ten smar zarzucić? Gdzie konkretnie? I jaki? :)

Wysłane z telefonu

MisiekT - 15 Mar 2016, 20:55
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
na pewno się da i o tym stukaniu znajdziecie cos na tym forum albo Ford Club Polska - ja zanim nawet się zdazylem przyjrzeć już było zrobione
vegetagt - 15 Mar 2016, 22:07
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
MisiekT napisał/a:
Fiesta ma taką śmieszną przypadłość, że smar w kolumnie kierowniczej się zużywa i trzeba uzupelnic



tojota też ma. Żeby nie było, że tylko ford ;)

mafiaq - 14 Maj 2016, 13:06
Temat postu: [MK7] Ford Fiesta 1.6 - Aktualizacja 15.03.2016
hej

Ma ktoś może jakiś "tutorial" jak wykonać takie przesmarowanie ? Sam coś próbowałem ale bezskutecznie.

Dla fiesty letnie zmiany nadchodzą: nowe felgi, będzie czarny dach.
Taka przymiarka była :)


ps. czy wydech od ST będzie pasował do mojego 1.6 TDCI ? Czy lepiej końcówkę wydechu tylko zmienić ?





Niektórym może nie podobać się użycie tak starego wzoru - ale dla mnie wygląda super. W przyszłym roku może zostaną pomalowane na czarny połysk.

Jankes-fst - 25 Paź 2018, 08:48

Jak fajnie znaleźć swoje nowe wodzidło na forum :)

Mysle ze poprzedni właściciel nie bedzie miał nic przeciwko ze się tu podczepie ;)

Fiesta czyli nowy wół roboczy zamiast connecta :) Już nie potrzebuje nic wielkiego, a ten egzemplarz ma pake i nawet całkiem sympatycznie wygląda, jeszcze fajniej sie jeździ wiec chyba pójdę w plany poprzedniego właściciela i dokończę jego projekt ;)

Jankes-fst - 27 Lis 2018, 19:06

Jako ze fiesta miała byc wołem roboczym, ale zbyt mi sie spodobała wiec stała sie wołem roboczym do jazdy na codzień i dostała kilka zabawek czyli:
-podwójny wydech, cały tłumik końcowy od ST

-Felgi 16ki, 12 ramion, jako że musiało byc coś ze scorpio ;) wiec felgi po malowaniu proszkowym na czarno do tego zimówki 205/45

-pojechalismy na hamownie do GCS Tuning, wypluła 95 koni i 215 niuta, czyli ksiązkowo, az dziwne jak na 217 tys przebiegu, ale po chwili juz 110 koni i 242 niutony, auto dostało wigora i spalanie chyba ciut spadło.


Jestem mega zadowolony, teraz czas na pasy i recaro.

Jankes-fst - 16 Sty 2019, 22:10

Tak mi sie spodobała, ze zrobiliśmy juz ponad 10 tys i kolejne przed nami.

Jaka jest opcja dołożenia TCSu albo ESP, dokładał ktoś??

Jankes-fst - 24 Lut 2019, 09:06

Hej, kolejne zmiany czyli przeróbka z VANa na osobówke, wleciało recaro :)




Jeszcze tylko rozwiercić kolejne nity, nagwintować i założyć pasy z tyłu.

Szukam pomysłu na kolejna zmiane, tylko czy pasy naklejki przez auto czy wieksze turbo, a może tarcze z tyłu ;)

Puff - 24 Lut 2019, 14:56

Cytat:
Jeszcze tylko rozwiercić kolejne nity, nagwintować i założyć pasy z tyłu.

Chcesz powiedzieć, że fabryczne miejsca montowania pasów są... nitowane? Jakieś detale?

Jankes-fst - 24 Lut 2019, 15:01

W sensie, każdy otwór w który idzie mocowanie kanapy czy pasy są w nich nity i nie mają gwintów.
Jankes-fst - 2 Paź 2019, 08:02

Dawno nic nie pisałem, ale auto jeżdzi i jeżdzi, w miedzy czasie padła skrzynia, nagle zaczęła dzwonić i zostały biegi 1 3 5, wiec wleciała druga skrzynia po małym przebiegu i jezdzi. Do tego ostatnio dostała kpl amorów z ST plus sprezyny które miałem, wiec prowadzenie bardzo sie poprawiło.

Chyba sobie dokupię jeszcze jedna do zabawy ;)

Spotkał sie ktoś gdzies z modem 4x4 ?? ;)

mafiaq - 25 Sie 2020, 09:34

Dawno tutaj nie zaglądałem :) Miło zobaczyć że auto służy dobrze nowemu właścicielowi ;)
Gratuluję dokończenia projektu :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group