Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Inny numer rejestracyjny na samochodzie i kwicie oc

Lary - 25 Sie 2014, 18:52
Temat postu: Inny numer rejestracyjny na samochodzie i kwicie oc
Sprawa wygląda tak że kupiłem dupowóz z oc do marca 2015r.
Kupiłem go normalnie na siebie, nie mam żadnych zniżek, pewnie jeszcze zwyżkę za wiek (24l) by mi dopieprzyli.

W kwicie oc mam numer rej, vin itp
Czy jeśli przerejestruje auto na siebie będę musiał koniecznie walić do ubezpieczyciela żeby mi ten świstek z oc wystawił na nowy numer rejestracyjny?

Czy może zostać stary kwit (vin jest w końcu taki sam w obydwóch dokumentach)?
Kombinuje bo nie chciałbym żeby mi kazali dopłacić do obecnego oc.

inno - 25 Sie 2014, 19:51

Mi kiedyś policjant przy kontroli powiedział, że jeżeli nie mam świstka ze swoim numerem rejestracyjnym to muszę ze sobą wozić umowę kupna-sprzedaży.
Lary - 25 Sie 2014, 20:07

xero umów od biedy mogę wozić (i tak woze):)
Olga - 25 Sie 2014, 21:50

Co za kombinowanie :9: :9: ...przecież jak ten co ci auto sprzedał zgłosi do ubezpieczyciela ten fakt, to sami się do Ciebie odezwą ... no chyba że się ze sprzedającym dogadałeś i o ile w ogóle

Ja zawsze zgłaszam sprzedaż samochodu, tym bardziej jeśli mam całą polise opłaconą, a do końca zostało jeszcze trochę czasu....w końcu to moja kasa

vegetagt - 25 Sie 2014, 22:23

Lary napisał/a:
Kupiłem go normalnie na siebie, nie mam żadnych zniżek, pewnie jeszcze zwyżkę za wiek (24l) by mi dopieprzyli.


no to jak sie skapną i zrobią rekalkulacje, to mozesz zaplacic więcej, niz ta polisa jest warta :)

Mi na wszystkich mozliwych zwyżkach, do opłaconej składki 400-500zł, chcieli doliczyć ponad 2 koła dopłaty :P


Olga napisał/a:
Ja zawsze zgłaszam sprzedaż samochodu, tym bardziej jeśli mam całą polise opłaconą, a do końca zostało jeszcze trochę czasu....w końcu to moja kasa


Za co ta kasa? Przeciez ona jest dopiero do odzyskania, jak nowy wlasciciel wypowie polise :>

Lary - 26 Sie 2014, 01:25

dlatego pytam czy nie bedzie problemu jesi kwit bedzie na tena sam vin a inny numer rejestracyjny...
Jondi - 27 Sie 2014, 11:00

musisz mieć przepisane OC na siebie i masz na to 30 dni bo tyle ubezpieczenia musi Ci zagwarantować sprzedawca :)
Przy takim wałku nie bał bym sie o policję a raczej o to że w przypadku kolizji ubezpieczalnia może się na Ciebie wypiąć i wtedy płacisz z własnej kieszeni za naprawę ;/

oblicz sobie składkę na youcandrive.pl

Olga - 27 Sie 2014, 12:15

vegetagt napisał/a:
Za co ta kasa? Przeciez ona jest dopiero do odzyskania, jak nowy wlasciciel wypowie polise


No tak, ale szansa jest, w ostatnim czasie udało mi się kasę odzyskać 2 razy. :V:
Od razu po sprzedaży zgłaszam do swojego ubezpieczyciela ten fakt + umowa sprzedaży i oni już się zaraz z nowym właścicielem kontaktują, przeliczają mu składke (zwyżki/zniżki) i albo u nich korzysta nadal albo wypowiada i przechodzi do innego ubezpieczyciela. W tym wypadku jak dostaje zwrot kasy i tak było w obu przypadkach. :)

spiochu - 28 Sie 2014, 16:34

Co Wy piszecie? Przecież ubezpieczyciel musi zwrócić Wam pozostałą składkę po sprzedaży auta. Nowemu włascicielowi wyliczają skladkę na nowo i każą płacić za te miesiące które pozostały do końca polisy.
Lary - 28 Sie 2014, 20:00

Z tego co się orientuje ubezpieczyciel zwraca poprzedniemu właścicielowi kase za oc jeżeli ten się po nią zwróci ale z reguł umawia się tak że oc pozostaje opłacone jak jest i w moim wypadku tak zostało (inaczej już bym dostał pismo z TUW).

Ale zbaczamy z tematy, chodzi o kwestie innych numerów rejestracyjnych w kwicie oc (ten sam vin).

Olga - 2 Wrz 2014, 17:41

Dopytałam jeszcze i niby nic Ci nie grozi, bo OC jest przypisane do samochodu a nie osoby. Ale wiadomo jak to w naszym kraju bywa....jak się tak dogadaliście, że sprzedający nie zgłosi tego do ubezpieczyciela, to oni nie zgłoszą się do Ciebie więc lataj tak jak chcesz
szynszyl - 2 Wrz 2014, 18:08

Olga napisał/a:
sprzedający nie zgłosi tego do ubezpieczyciela
jasne, a poczeka na koniec OC i jeszcze za niego wypowie. i biedny Lary, bedzie latał i udowadniał że auto jego, że kupił nowe OC i wysyłał pisma he he.a na końcu i tak do niego przyjdzie windykacja
szynszyl - 2 Wrz 2014, 18:12

ps;. sprzedający w razie stłuczki spowodowanej przez Lary, też weźmie na siebie szkodę i straci część zniżek. no fakt i TU nie zapomni że kupujący przyjął OC na siebie nie rezygnująć z niego, ale i tak postara się o formalnośći - przepisanie OC,ewentualne wypowiedzenie i wtedy czekanie na rekalkulacje - no bo na końcu ubezpieczenia to oni sie nie będą patyczkować :)
Olga - 4 Wrz 2014, 14:48

ok, może to coś rozjaśni
http://cuk.pl/samochod/ub...lub_kupnie_auta

szynszyl - 6 Wrz 2014, 20:55

Olga, żadna nowość... przepisy istnieja już ponad dwa lata,. a Twoje wyjaśnienia nie wiem komu mają służyć.
Olga - 7 Wrz 2014, 16:27

szynszyl, przepraszam...powinnam już po innych postach zauważyć, że jesteś tu jedynym wszechwiedzącym, może posłużą komuś, kto nie wie wszystkiego tak dobrze jak Ty
Jarecki - 7 Wrz 2014, 20:59

jeżeli ubezpieczenie jest rozłożone na 2 raty, to masz możliwość pozostania przy ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, i opłaceniu 2giej raty (na jego wartościach składki) kiedy przyjdzie na to czas.
Jeżeli ubezpieczenie zostało opłacone przez poprzedniego właściciela w całości, to masz 30 dni na zdeklarowanie się czy zostajesz przy aktualnej ubezpieczalni (czyli składka będzie obliczana na ciebie) albo rezygnację i wzięcie ubezpieczenia w innej firmie (musisz to zrobić nim minie 30 dni, w ostateczności 1 dzień przed końcem Najpóźniej).
Jak nie masz zniżek, to najlepiej wziąć samochód na współwłaściciela (przerejestrowanie/umowa darowizny) albo na siebie i Rankomat.pl :)

W przypadku innych numerów tablic (załóżmy że poprzednich), to miej ze sobą ksero umowy kupna-sprzedaży. Ale w przypadku pozostania przy ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, w jego ubezpieczalni przepisują dokument ubezpieczenia na twoje dane, (zniżki te same co poprzedni gość, ale twoje dane OC)

szynszyl - 8 Wrz 2014, 20:01

Olga, wypisujesz bzdury, dziwne rady, potem podpierasz się przepisami. prawnik też Ci wciska pomysła,a na koniec dopiero podpiera się prawem?
masz coś madrego, to wpiszemy tu --> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=36402


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group