Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Nieczytelna data badania technicznego

archi4lo - 5 Cze 2014, 20:38
Temat postu: Nieczytelna data badania technicznego
Witam, mam pytanie. Byłem dziś zrobić przegląd w moim aucie, wszystko ładnie pięknie tylko wsiadając do samochodu zauważyłem, że diagnosta podbijając dowód nie przestawił na pieczątce miesiąca tak więc zamiast wbić w dowód datę 05-06-2014 wbił datę z maja 05-05-2014. Od razu do niego podszedłem skutkiem czego było przekreślenie i postawienie przez diagnoste nowej daty nad tą starą i teraz jest to trochę mało czytelne (data następnego badania). Podejrzewam, że mogą być problemy przy kontroli policyjnej, diagnosta powiedział, że sobie sprawdzą sami jak będą chcieli. Policja ma jakąś bazę danych na ten temat czy po prostu zabiorą mi dowód i będę to wyjaśniał? Kontrola to jeszcze nic ale nie daj Boże jakaś stłuczka żeby wtedy nie było problemu, że może nie mam przeglądu. Mam paragon z dzisiejszą datą badania i włożyłem go do dowodu ale nie wiem czy to wystarczy.
Parzych - 5 Cze 2014, 21:35

archi4lo napisał/a:
Mam paragon z dzisiejszą datą badania i włożyłem go do dowodu ale nie wiem czy to wystarczy.
Wystarczy... :ok:
archi4lo - 5 Cze 2014, 21:56

a czy policja ma jakas baze w ktorej sa w stanie w trakcie kontroli sprawdzic czy pojazd posiada aktualne badanie techniczne?
kuba87 - 5 Cze 2014, 21:59

tak maja, są w stanie z radiowozu sprawdzić czy masz pakiet oc ac i nw nawet.
Bit1 - 5 Cze 2014, 22:26

kuba87 napisał/a:
tak maja, są w stanie z radiowozu sprawdzić czy masz pakiet oc ac i nw nawet.


Tylko nie wszystkie radiowozy to maja i dodatkowo baza nie zawsze działa;p
ale mogą sprawdzić u dyżurnego przez radio tylko dłużej to trwa

Mrowczynski - 27 Cze 2014, 08:36

Ja miałem podobną sytuację, ale może nawet bardziej poważną, bo nieporozumienie dotyczyło roku - absurdalna sytuacja bo na pieczątce miałem rok do przodu. Od razu było wiadomo, ze to błąd podbijającego, więc w stacj kontroli udało się bez problemu wyjaśnić sytuację.
AccessX - 27 Cze 2014, 21:58

archi - ja tez trzymam kwitek z przegladu w dokumantach i gwarantuje ze za pol roku wyblaknie w pi...du :) .
TSRules - 28 Cze 2014, 11:04

też warto iść skserować i wtedy nie wyblaknie, dodatkowo na stacji mają przecież przegląd w systemie, teraz dodatkowo z przebiegiem, a w razie pierwszego problemu podjechać na stacje niech dadzą wydruk z przeglądu z datą, gdzie tu problem
drjanusz - 29 Cze 2014, 20:45

Ale teraz od razu dają wydruk potwierdzający badanie(wynik) -taka kartka A4(przynajmniej na mojej stacji dają).
Parzych - 29 Cze 2014, 21:23

Na stacji na której robię badania też dają wydruk A4... :ok:
Jondi - 2 Paź 2014, 10:57

ok ale masz czytelna date wykonania przeglądu tak? w taki razie dodadza sobie rok i będą mieli datę następnego proste :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group