Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK7] Kilka drobnych bubli nowego auta.

FFDriver - 16 Sty 2014, 19:01
Temat postu: [MK7] Kilka drobnych bubli nowego auta.
Tak pomy¶lałem sobie, że podzielę się z Wami małymi babokami jakie można znaleĽć w nowym aucie oraz spytam o jedna kwestię.

Fiestę odebrałem w listopadzie. Jako¶ tak przed końcem roku była ładna pogoda to pokusiłem się o pierwsze dokładne mycie. Pierwszy raz mogłem się wówczas przyjrzeć z bliska całemu autu no i zauważyłem kilka baboków. Oto one :) (kliknięcie na zdjęcie powiększa je)

Znalazłem kilka takich standardowych b±bli z lakieru (przykładowy b±bel na drzwiach):

Ale to jest chyba norma ? Co¶ z tym robić ?

Znalazłem jednak co¶ więcej niż zwykły b±bel.
Na masce jest taki jakby zalakierowany "kamyczek". B±ble s± miękkie, natomiast to jest twarde, jakby co¶ zostało polakierowane i tak zostało. Nie podoba mi się to ale chyba nic z tym się nie da zrobić ?


Jest też co¶ dziwnego na prawych, przednich drzwiach. Takie małe wgniecenie, które zostało polakierowane:

Na bank auto spadło z lawet i pomalowali je znowu :ok:

No i zostaje tylna klapa.
Jeden z użytkowników MK7 spytał mnie czy moja klapa była równo spasowana bo jego była krzywo/pod k±tem. U mnie nie jest krzywo ale jest lekko Ľle spasowana.

Dolna krawędĽ leci równolegle do zderzaka ale lewa szpara ma tak z 1.5-2mm więcej niż ta po prawej stronie:




Przyznam, że trochę mnie to drażni ale pytanie czy w ogóle co¶ z tym robić ?
Kazać im poprawić ? W użytkowaniu to nie przeszkadza. Boję się, że raz, że mog± gorzej zrobić, a dwa, że aby to poprawić trzeba będzie uszkodzić lakier na ¶rubach itp. i już zostan± ¶lady, że kto¶ grzebał. Potem jaki¶ m±drala powie, że był walony z tyłu :)
Co my¶licie ?

Tak wiem, nie mam poważniejszych problemów :P

Pozdrawiam
FFDriver

Parzych - 16 Sty 2014, 19:26

To czarne z b±blami na pierwszym zdjęciu, to co to jest :?:
Peedro - 16 Sty 2014, 19:46

A co za problem podjechać do ASO i się zapytać - to nowe auto i powinno się wymagać żeby to jako¶ wygl±dało i było zrobione jak należy :)
LefQ - 16 Sty 2014, 20:02

Srebrna ;-)

JedĽ do ASO i pytaj. Ja w weekend popatrzę na swojej.

FFDriver - 16 Sty 2014, 20:26

To pierwsze zdjęcie to drzwi kierowcy i one s± srebrne :) (już dopisałem).

Te b±ble to chyba nie problem. Zawsze takie co¶ miałem w nowych autach.

Z mask± to co mi ASO zrobi ? Jak powiedz±, że przemaluj± to mam się godzić ?? :)

To dziwne "wgniecenie" na drzwiach to co mam kazać drzwi wymieniać ?? :)

To s± malutkie pierdółki, które wyłapuje się dopiero wła¶nie np. myj±c auto. Wcze¶niej tego nawet nie widziałem.

To pokazałem bardziej dla ciekawostki, że nowe prosto z fabryki też może mieć różne niedoróbki.

Co do klapy to jak widać na zdjęciach ona leci ładnie równolegle. Zamyka się ładnie bez problemu. Oczywi¶cie mogę stan±ć z suwmiarkę i pokazać im, że jest różnica 1-2mm i kazać poprawić. Pytanie tylko czy to ma sens Waszym zdaniem ???
Tylko dla zasady to nie ma sensu bo wiem, że jak zaczn± kombinować to może być gorzej. Potem na każdej ¶rubie będzie ¶lad od klucza :(

Popatrz LefQ i powiedz mi jak to u Ciebie wygl±da.
Rozmawiałem z koleg± KFKF i on mnie pytał o klapę bo mówił, że u niego była do¶ć Ľle spasowana dlatego zacz±łem sprawdzać :) U mnie to raczej doszukiwanie się na siłę (chyba :) ).

Pozdro
FFDriver

Parzych - 16 Sty 2014, 21:44

FFDriver napisał/a:
To pierwsze zdjęcie to drzwi kierowcy i one s± srebrne :) (już dopisałem).


Ja tu widzę b±bla na czym¶ czarnym... :9: I o to wła¶nie pytałem, co to jest to czarne z b±blem na zdjęciu :?:

FFDriver - 16 Sty 2014, 21:55

Słuchaj ja wie wiem co mam napisać ;/ To s± srebrne drzwi od strony kierowcy i to jest b±bel blisko ich krawędzi. Co tam widzisz czarnego ?? Chodzi Ci o ten czarny cień ?? Taka jakby linia ?? To to jest tylko cień, jaka¶ tam krawędĽ czy cu¶ w ten deseń :)
Oto pytasz ?

Parzych - 16 Sty 2014, 22:12

FFDriver napisał/a:
Słuchaj ja wie wiem co mam napisać
Chyba jednak nie wiesz, powiniene¶ napisać, że to jest dolna krawędĽ drzwi przy ł±czeniu blach i zdjęcie jest zrobione od dołu drzwi, ja byłem przekonany, że to zdjęcie jest zrobione z wierzchu, w okolicy blacha drzwi - szyba... Ale widzę, że jeste¶ specjalist± w wyszukiwaniu sobie niedoróbek/niedoci±gnięć/itp...

PS.
Niestety imageshack jako¶ dziwnie działa i nie widzę zdjęcia, które wrzuciłem z zaznaczonym b±blem...

PS2.
Zastanawia mnie, dlaczego w profilu nie podałe¶ swojego wieku, ciekawe z jakiego powodu, wstydzisz się go :?:

FFDriver - 17 Sty 2014, 08:08

Parzych napisał/a:
Chyba jednak nie wiesz, powiniene¶ napisać, że to jest dolna krawędĽ drzwi przy ł±czeniu blach i zdjęcie jest zrobione od dołu drzwi,


To nie jest dolna krawędĽ tylko boczna. Zdjęcie jest zrobione z boku, a nie z dołu.
Jako¶ LefQ od razu wiedział co i jak :-P

Parzych napisał/a:
Ale widzę, że jeste¶ specjalist± w wyszukiwaniu sobie niedoróbek/niedoci±gnięć/itp...


No przecież wielokrotnie napisałem, że to s± pierodły. Jak nie ma poważniejszych problemów to człowiek wynajduje sobie takie mniejsze :)

Parzych napisał/a:
Zastanawia mnie, dlaczego w profilu nie podałe¶ swojego wieku, ciekawe z jakiego powodu, wstydzisz się go


Z tego samego dlaczego nie podałem swojego adresu, nazwiska, prawdziwego pseudo i dlaczego nie mam np. profilu na facebooku. Cenie sobie prywatno¶ć i mam paranoje na tym punkcie je¶li chodzi o internet. Wkurza mnie to jak łatwo można wyszukać informacje o ludziach w necie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group