Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK6] Fiesta Base by Tobol

Tobol - 21 Paź 2013, 18:14
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
1. NICK: Tobol
2. IMIĘ: Tomek
3. MODEL: MK6
4. WERSJA: Base <8>
5. ROCZNIK: MK6 2004
6. SILNIK: 1.3 70KM
7. OPIS AUTA: Auto kupione w komisie przy salonie Forda w Rybniku. Na 95% auto nie miało żadnej poważnej kolizji duży plus jak dla mnie. Przebieg 101000 w momencie zakupu również na 95% realny :) miał z tyłu jeszcze oryginalne opony na jakich wyjechał z salonu (oczywiście łyse). Wnętrze poza 2 małymi rysami wręcz nie widocznymi na 2 boczkach, lekko wytartej kierownicy, gałce, i gumami na sprzęgle i hamulcu oraz na dywaniku kierowy idealne. Naprawdę wygląda zacnie i przyjemnie. Zaraz po kupnie zmieniłem opony z tyłu wymieniłem wszystkie filtry, płyny, świece i przewody wysokiego napięcia na nowe więc spokój na dłuższy czas jest. W pierwszym dniu już auta nie chciałem ;) , oczywiście emocje wzięły góre. Zaraz po wyjechaniu z komisu auto zaczęło się dławić nie wiedziałem o co chodzi, ale po dojechaniu do domu zaświecił się check engine -.- miałem dość. Okazało się, że padła cewka zapłonowa- uuua Jako, że sprzedawca wcisnął mi gwarancje Ford 12 cewkę wymieniono mi na oryginał Forda nową więc od razu zaoszczędziłem około 300zł. Naprawdę auto trafiło mi się bardzo zadbane wewnątrz. Tak tylko wewnątrz a już na zewnątrz wiele rys, i kilka wgniotek. Ale cóż PL :) Przynajmniej nie ma rudej :D

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Naklejeczka CPN :D . Profesjonalna polerka
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak :(
d. inne: oświetlenie Ledowe we wnętrzu i bagażniku wreszcie coś widać :D , delikatne wyczyszczenie komory silnika i samego silnika, doposażenie auta o otwieranie bagażnika z wnętrza na oryginalnym przycisku ;)

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Przyciemnienie szyb z tyłu na max, nieustanne "pucowanie" bryczki ;) , chromowane klamki wewnętrzne, zmiana mieszka biegów (guma to absurd),dokupienie BRY (maska ma pełno rys na dole lakierowanie nieopłacalne)
b. mechaniczne: brak planów
c. audio: wymiana radia na radio Forda 6006 ze zmieniarką lub 4500CD zobaczymy ;) , wymiana przednich głośników na Hertze i dołożenie do tylnych drzwi Hertzów ;)
d. inne: Kupno oryginalnych (w lepszym stanie) alumków Fordowskich i kupno kołpaków Forda na zime :ok:

10. FOTKI AUTA

tadzias - 21 Paź 2013, 18:31

Tobol napisał/a:
Naklejeczka CPN :D

+5 do respect'u :D

Tobol napisał/a:
Kupno oryginalnych (w lepszym stanie) alumków Fordowskich

16" minimum old

MK6 ogólnie fajna i cieszy oko, zadbaj o pierdoły a będzie na cacy :ok:

Tobol - 21 Paź 2013, 18:42

Tadzias z alu zobaczymy co wpadnie w rączki :D pomysłów dużo chwilowo fundusze wyczerpane :rotfl: CPN musi być ! :V:
Parzych - 21 Paź 2013, 23:29

Tobol napisał/a:
Kupno oryginalnych (w lepszym stanie) alumków Fordowskich i kupno kołpaków Forda na zime :ok:
Masz już jedne alusy, to zostaw je na zimę zamiast kupować kołpaki... :9:
Tobol - 22 Paź 2013, 09:53

Parzych napisał/a:
Masz już jedne alusy, to zostaw je na zimę zamiast kupować kołpaki... :9:


Parzych dostałem stalówki do auta gratis niestety zimówki były zużyte (nie wiem jakim cudem :rotfl: ) dokupiłem tylko nowe oponki Hankook W442 i założyłem na stalówki, za to stalówki w porównaniu do alumków są jak nowe :ok: zero rys a przyznaje, że w dzień kupna auta uwaliłem rant na jednej feldze (nie przyzwyczaiłem się do tego auta) a i tak w złym stanie wizualnym są te felgi.

Tobol - 26 Paź 2013, 21:29

A dziś rano pokazało się :


Sorry za jakość miałem tylko telefon i nie mogłem sie zatrzymać :ok:

I średnie spalanie na 100km 7L przy czym około 10km w mieście nie ma tragedii :jupi:

EDIT:

Zszedłem ze spalaniem na 6.5L :D

Tobol - 28 Paź 2013, 15:58

Wciąż się coś dzieje narazie małe kroki, ale idzie ku dobremu

Usunąłem emblemat ktoś mi za**** litere "i" ogólny stan też nie był zbyt atrakcyjny więc postanowiłem całkowicie go usunąć.

Auto otrzymało też dziś 2 warstwy wosku :V:

P.S Ciekawe ile FORD zaśpiewa za nowy napis :rotfl:

tadzias - 28 Paź 2013, 18:39

Tobol napisał/a:
P.S Ciekawe ile FORD zaśpiewa za nowy napis :rotfl:

olej napis, nie szpeć klapy :P

Tobol - 13 Lis 2013, 20:41




Zima bleee :V:

Tobol - 5 Gru 2013, 15:01

Mały upgrade:

Klamki aluminiowe we wszystkich drzwiach oraz chwyty się nabrałem myślałem, że to aluminiowe jest a tu buuu ;-| ... plastik


[/URL]




Mieszek z prawdziwej skóry ogólnie polecam ze skóry bo guma to jakaś pomyłka :devil:




I podświetlenie schowka dodam fote jak to wieczorem świeci później :V:

Parzych - 5 Gru 2013, 15:16

Podświetlenie schowka fajna rzecz, mieszek mam z "alcantary".
Niestety jak wrzucałeś fotki na kshacka to uległy strasznemu zmniejszeniu, weź to popraw... :yes:

DemptD - 5 Gru 2013, 19:42

miniaturki do kija...
Marcinowaty - 6 Gru 2013, 14:53

kołpaki zniszczą ci felgi, a w zasadzie sól która tam będzie zalegać. Na zime kołpaki to głupota.
Tobol - 6 Gru 2013, 15:09

Nie mam kołpaków myślałem nad tym ale wydatki teraz mam duże więc śmigam bez ;) W sumie mi się nawet podoba bez :V:
Parzych - 6 Gru 2013, 16:14

Tobol, mimo zmian teraz wszystkie zdjęcia otwierają się wielkości znaczka pocztowego... :9:
VonFeim - 6 Gru 2013, 16:40

MI się wszystko ładnie ładuje w dobrej rozdzielczości :)

Pomalowane ładnie stalówki, może rancik w innym kolorze dodać i ładniej się będą prezentować niż z kołpakami :) Bardzo ładna fiestka!

Tobol - 6 Gru 2013, 16:53

VonFeim Stalówki już takie dorwałem jak nowe była nalepka jeszcze na nich Forda więc prawdopodobnie nie były malowane aż cud, że w takim stanie i w dodatku proste :V:

Parzych Jest jakaś wersja Beta na imageshacku nie wiem o co chodzi nie można w ogóle ustawić rozmiaru nie wiem co jest grane. Coś pokombinuje na fotosiku

Tobol - 15 Sty 2014, 13:14

Powoli do przodu :ok: Zawieszenie zrobione obie strony górnego mocowania MCphersona. Amorki sprawność ponad 84% przód i tył coś koło tego. Oraz nowe graty do środka :D
Wycieraczka wyszła i tak jej nie używałem a bez niej jakoś bardziej mi się podoba ;) ...


... oraz wreszcie doszła ramka na radio i CymBałka :V: wycinanie tych "beleczek" plastikowych to bardzo precyzyjna robota niestety ja w posługiwaniu się pilnikiem mistrzem nie jestem ale wszystko spasowało się nawet cacy. Polecam gorąco radio 220zł a jakość "jak narazie na seryjnych głośnikach" to już jest imponująca przynajmniej dla mnie



EDIT Spalanie ok 6.45L na 100km. Cykl oczywiście mieszany jestem zadowolony :ok:

grooby - 6 Lut 2014, 23:15

skąd wziąłeś taką zaślepkę do wycieraczki? moja już nic nie zbiera a nigdzie nie mogę kupić nowej, może też jej zrobię wyjazd :)
Parzych - 6 Lut 2014, 23:42

grooby napisał/a:
moja już nic nie zbiera a nigdzie nie mogę kupić nowej,
Jaja se robisz <???> Polecam całe ramię od Astry bodajże G, chyba z 3d mam u siebie...
grooby - 7 Lut 2014, 00:32

No pióra nigdzie nie dostałem. A o ramieniu kiedyś myślałem, ale nie wiedziałem z jakiego auta. Te ramie od astry też jakieś dziwne.
Parzych - 7 Lut 2014, 00:51

grooby napisał/a:
Te ramie od astry też jakieś dziwne.
Ja wiem czy takie dziwne :?:

Na pewno estetyczniejsze niż ori... :9:

grooby - 7 Lut 2014, 01:47

Masz racje, jak porównałem zdjęcia to ta twoja wycieraczka wygląda o niebo lepiej, mam jednak wątpliwości czy to jest od astry g :| na allegro wyglądają one jakoś inaczej niż ta twoja
Parzych - 7 Lut 2014, 01:54

Wujcio gugel podaje że to jednak Astra H... https://www.google.pl/sea...iw=1024&bih=450
grooby - 7 Lut 2014, 01:56

Super, świetnie, bardzo dziękuje! Zamówiona :)
Parzych - 7 Lut 2014, 02:35

grooby napisał/a:
bardzo dziękuje!
Proszę bardzo :ok:
Peedro - 7 Lut 2014, 19:27

a nie da się cywilizowanie samej gumki zmienić? :-P
Tobol - 8 Lut 2014, 09:37

Korek kupiłem w mini markecie budowlanym. Uszczelkę wyciąłem z dętki a od wewnętrznej strony podkleiłem delikatnie silikonem :ok:
Qnik - 10 Lut 2014, 22:19

grooby napisał/a:
No pióra nigdzie nie dostałem. A o ramieniu kiedyś myślałem, ale nie wiedziałem z jakiego auta. Te ramie od astry też jakieś dziwne.

http://ford.sklep.pl/prod...yl-1713250.html

Tobol - 29 Mar 2014, 08:53

Tadam :D

Parzych - 30 Mar 2014, 03:24

Fajnie wyglądają same jedynki na liczniku, mnie to czeka za ok 6,5 tys km... :9:
Tobol - 30 Mar 2014, 10:40

Też się cieszyłem mam nadzieje że same dwójki na liczniku się pokażą... kiedyś o ile silnik wytrzyma :ok:
Parzych - 30 Mar 2014, 15:00

Tobol, ten 1,3 to i same trójki powinien wytrzymać... :ok:
Tobol - 24 Maj 2014, 17:36

Fiesta dostała nową chłodnicę Nissensa, pas przedni, płyn chłodniczy, olej oraz oryginały Forda filtr oleju, filtr powietrza, filtr pyłkowy, korek spustowy.



Pozatym jakiś czas temu wpadł mi w rączki Subwoofer LTC oraz dostałem uszkodzony wzmacniacz Blaupunkt GTA 4 760W, który udało mi się naprawić i sprzęcik pyka ;)



A i Fiestka ma już 114400km przebiegu ;)

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 21:11 ]
Znalazłem jeszcze jedną fote ;)


Więcej nie poleci ;-(

[ Dodano: Nie Lip 27, 2014 15:27 ]
Zderzak wrócił od lakiernika jeszcze tylko zaślepki w zderzak i będzie miło



Przebieg to prawie 118000km. Dostała też nowe szczęki na tył, cylinderki, łożyska tylne, przetoczone bębny i niestety po raz 2 już musiałem wymienić kable zapłonowe bo jakaś %#@#$ mi kable przegryzła, ale zamontowałem "odstraszacz kun" może coś pomoże.


Tymczasem :piwkowanie: jadę na urlop :greenpeace:

[ Dodano: Wto Lut 17, 2015 17:33 ]
Wreszcie się doczekałem :V: za dobre pieniądze te felgi z oponami wpadły musiałem brać.




Doszła jeszcze antena do CB Sirio Tajfuna zamiast radiowej i jest cacy a pozatym to nic się nie zmieniło przebieg jedynie bo zaraz stuknie 127tyś ;)

No i doczekałem się, że pod własnym blokiem jakiś... cofał i uderzył mi w zderzak oczywiście pękł jakże by inaczej...

wawrzyc - 17 Lut 2015, 21:05

Felgi od Pumy ale nawet pasują.
DemptD - 17 Lut 2015, 22:01

o terenowa Fiesta :rotfl: a kółka jednak dobrze leżą gy
Tobol - 18 Lut 2015, 09:23

ano terenowa :-P zmieniłem pracę mniej jeżdżenia teraz będzie więc może będzie jakieś -40 przód/tył :D ale na spokojnie. No wydaje mi się, że wpasowały się elegancko. Za takie pieniądze to nie mogłem sobie odpuścić :ok:
Tobol - 21 Kwi 2015, 21:57

Fota na szybko ale pyka ładnie i lodóweczka w lato wreszcie bez złodziejek i innych historii podziała :D oraz bagażnik wreszcie podświetlony idealnie będzie ;)


Parzych - 22 Kwi 2015, 14:55

I elegancko, jeszcze byś napisał skąd do gniazda się ciągnąłeś i gdzie lampkę podpiąłeś, bo ja pod fabryczną się wgryzłem... :devil:
Tobol - 22 Kwi 2015, 17:21

Gniazdko zapalniczki w bagażniku podpięte pod zapalniczkę koło lewarka wiem droga daleka ale wydało mi się to najszybsze rozwiązanie :D kabel w progu. Lampke tak jak ty Parzych pod fabryczną się wgryzłem kabel poprowadzony pod kanapą tylną :ok:
Tobol - 1 Wrz 2015, 18:48
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
profi - 1 Wrz 2015, 20:37
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Czerwone hamulce to będzie szybciej hamować :hahaha:
brodaty33 - 2 Wrz 2015, 10:53
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ładna Fiescina, szerokości oby służyła długo
Tobol - 2 Wrz 2015, 15:57
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
profi musi :D
brodaty33 będzie !

brodaty33 - 3 Wrz 2015, 11:14
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Jakoś nie przepadam za żółtymi światłami, ale te bardzo przypadły mi do gustu :hihihi:
Forter - 3 Wrz 2015, 15:37
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
aż znów dowód zabiorą, no nie Tomek :D
Tobol - 3 Wrz 2015, 17:59
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
teraz nie oddam :P
brodaty33 - 4 Wrz 2015, 10:21
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ale że niby nie wolno? :-P
DemptD - 4 Wrz 2015, 12:33
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
brodaty33 napisał/a:
Ale że niby nie wolno? :-P


wolno, ale Tobol jako miękka faja oddał bez dyskusji :2xf:

profi - 4 Wrz 2015, 12:33
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
DemptD napisał/a:
brodaty33 napisał/a:
Ale że niby nie wolno? :-P


wolno, ale Tobol jako miękka faja oddał bez dyskusji :2xf:

:rotfl: :hahaha:

DemptD - 4 Wrz 2015, 12:53
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
profi napisał/a:

no taka prawda :rotfl:

jak się robi tuningi to przepisy trza znać old

vegetagt - 4 Wrz 2015, 12:54
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
a to nie zalezalo od rocznika? Bo w pewnym momencie to i żołtych mijania zabronili :P
DemptD - 4 Wrz 2015, 12:58
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
no jak się zmieniły przepisy to zabronili żółtych mijania, ale pmgłowe możesz mieć gy
Tobol - 5 Wrz 2015, 15:42
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Teraz nie oddam :-P Kolejny mod ale zobaczą go wierw nieliczni na zlocie 19tego :P
DemptD - 5 Wrz 2015, 16:14
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
nowy dowód? :rotfl:
Tobol - 5 Wrz 2015, 19:21
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta Base by Tobol
hahaha :D ten sam dowód. Mod skromny ale jest i cieszy moje oko ;)
brodaty33 - 23 Paź 2015, 14:44
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol napisał/a:
hahaha :D ten sam dowód. Mod skromny ale jest i cieszy moje oko ;)

Oj uchyl rąbka tajemnicy :)

Tobol - 25 Paź 2015, 09:11
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
Tobol - 10 Gru 2015, 21:45
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
profi - 11 Gru 2015, 08:45
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Jakże znajome felgi :)
brodaty33 - 11 Gru 2015, 10:46
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Fajna fela, tylko coś wysoko siedzi strasznie :P
Tobol - 11 Gru 2015, 17:44
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
profi zgadza się :D
brodaty33 tylko przyjedzie wiosna i idziemy na dół :D

Forter - 13 Gru 2015, 06:51
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
I like that :ford: :devil: :-P
brodaty33 - 14 Gru 2015, 13:14
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
No i to mi sie podoba :bigok:
DemptD - 14 Gru 2015, 21:53
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol, ejejejej a kaj mos cychalter?
Tobol - 15 Gru 2015, 21:11
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Zima nadejszła ;) szkoda tego na zime
Tobol - 29 Gru 2015, 19:01
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
Parzych - 29 Gru 2015, 19:59
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Wygodne, szczególnie w przypadku szyby pasażera, jak się samemu w lato jeździ... :ok:
Tobol - 29 Gru 2015, 21:51
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Parzych dokładnie :D jeszcze musze te plastiki czarne pokupować bo gościu mi szare posłał :rotfl: teraz lusterka jeszcze elektryczne a później idziemy w dół :D
Parzych - 29 Gru 2015, 23:56
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol napisał/a:
jeszcze musze te plastiki czarne pokupować

Na razie możesz psiknąć szprajem na czarno, jakiś czas wytrzyma :ok:

Tobol - 31 Sty 2016, 13:51
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
Tobol - 3 Mar 2016, 17:42
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
Bizuu - 3 Mar 2016, 18:41
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Najs, zazdroszczę foteli :-)
Ale zdejm to z maski bo passatem zajeżdża :D

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tobol - 3 Mar 2016, 19:01
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ze zlotu wracałem :P maska przednia wygląda tragicznie musiałem to zakryć :rotfl:
profi - 4 Mar 2016, 10:25
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Zice ST, cossilooki 16, a pod maską 1.3... Tobol jo Cie prosza....
Forter - 4 Mar 2016, 18:13
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Paweł zaczekaj, Tomek się rozpędza ;) jeszcze troche i swap będzie :D :ford:
Tobol - 7 Mar 2016, 20:16
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Cossilooki robią papa :) może jakieś 2litra by wskoczyło :ok: czas pokaże...
c0ldie - 2 Kwi 2016, 02:43
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Sprzedałeś kośi? I to nie mnie? :D bezczelny!
Tobol - 4 Kwi 2016, 20:36
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
c0ldie sprzedam Ci :-)
Tobol - 22 Kwi 2016, 21:12
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
profi - 25 Kwi 2016, 12:23
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Kiedy zmieniasz motor?
Tobol - 25 Kwi 2016, 15:51
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Jak znajde zdrowe 2L ze skrzynią :D
c0ldie - 25 Kwi 2016, 17:01
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ile? :D
Tobol - 15 Cze 2016, 17:51
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
slawomirro - 17 Cze 2016, 00:41
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
oo to mam pytanie skoro już podłokietnik założyłeś, bo ja też mam :)
Jak ze stabilnością mocowania na dole? Nie trzęsie Ci się ten podłokietnik? Bo mi tak i nie chodzi nawet o te 4 śrubki
na których się trzyma na dole w obudowie ręcznego, tyle że mi całość (podłokietnik i obudowa ręcznego) są niestabilne
jak już się oprze ciężarem ręki i nie wiem jak to rozwiązać i czy to się w ogóle da.

Tobol - 18 Cze 2016, 12:56
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
http://m-cm.nazwa.pl/Fotk... ... _05-/1.jpg masz taki element jak na zdęciu nr 3 przy nr. 1 ? Jeżeli nie nigdy to stabilne nie będzie :)
Tobol - 21 Cze 2016, 21:15
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
...
Puff - 21 Cze 2016, 22:22
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Wiesz, że za takie coś dostałbyś po łbie od większości ludzi na spocie/zlocie? :P A nas przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego nie dotyczą :P

Także co dalej? Wy*eb to i nie irytuj innych użytkowników drogi, bo gdybyś używał tego jak halogenów, to żaden gliniarz by się nie dopieprzył, a pewnie walisz tym po oczach jak DRL-ami, za co należałaby się kara chłosty wykonana na miejscu trzymetrowym batem.

Forter - 22 Cze 2016, 16:03
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
troche poszalałeś, xenon w halogeny? ;/ readmore
Tobol - 22 Cze 2016, 17:02
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Xenon zostaje i będzie to mi ma się podobać to mi zabiorą dowód :) używam halogenów jako dziennych i tak będę dalej robił co mnie reszta obchodzi jak inny mnie oślepiają to dalczego ja nie moge ? ;/
DanielŻ - 22 Cze 2016, 17:17
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
I w ten o to sposób każdy będzie każdemu oslepial.. ja jak widzę na drodze takich debili co świecą po oczach bo mają źle ustawione światła albo właśnie chu*owo i nie oryginalnie to świece długimi albo się zatrzymuje jeżeli to za mną jedzie.. także lepiej żebyś mnie nie oslepial.. ;] nunu
Tobol - 22 Cze 2016, 17:50
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
A więc sobie świeć drogowymi moje auto moja sprawa. A zatrzymaj się i nawet podejdź zobaczymy co zdziałasz :)
DanielŻ - 22 Cze 2016, 17:54
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Widzę że ktoś tu nie ma zielonego pojęcia o życiu.. :] Twoje auto ale oslepiasz ludzi.. a to już nie jest Twoja sprawa. Tylko innych użytkowników drogi. Sam nie jesteś. No ale widzę że dyskusja jest zbędna. Jak kiedyś ktoś w Ciebie wjedzie albo potraci Cie albo kogoś z Twoich bliskich (czego Ci nie zycze) przez to ze właśnie ktoś go oslepi czy coś. To może zaczniesz myśleć że sam na drodze nie jesteś. No ale do tego trzeba dojrzeć; ]
Tobol - 22 Cze 2016, 18:07
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Nie mów mi o życiu dziecko i skończ mnie uczyć. Znalazł się nauczyciel życia :hahaha: Moje życie moja sprawa. Moje auto moja sprawa. Ja oślepiam innych (inni oślepiają mnie) i to ja będę miał problemy nie wy.
Hejtujcie dalej mnie to i tak nie ruszy ;)

arekw - 22 Cze 2016, 19:05
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
a to nie jest tak że im użytkownik drogi bardziej widoczny tym lepiej? :rotfl:
po co ta spina,jemu się podoba i jest gotów ponieść wszelkie konsekwencje a znaczna większość z nas tego oślepiania nie doświadczy. Niech mu tłumaczą ci co bedzie im to przeszkadzało na drodze.

DanielŻ - 22 Cze 2016, 19:31
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ja nie hejtuje to raz, dwa że wydaje mi się że mogę być dzieckiem dopóki mam rodziców; ] a może i owszem - wygląda to naprawdę ładnie i fajnie tylko w ten sposób i z takim podejściem to każdy będzie miał to w chu*u i co mi tam to nie moja sprawa itp.. a potem wyjeżdża człowiek w trasę i nic nie widzi bo jeden z drugim go oslepiaja.. no to sry ale być takim egoista? Na prawdę? .. tym bardziej jak się zdaje z tego sprawę..
Puff - 23 Cze 2016, 01:04
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
arekw napisał/a:
po co ta spina,jemu się podoba i jest gotów ponieść wszelkie konsekwencje a znaczna większość z nas tego oślepiania nie doświadczy. Niech mu tłumaczą ci co bedzie im to przeszkadzało na drodze.

Primo - to forum, jak wiele innych, to zbiór ludzi, którzy powinni mieć większą świadomość i takie zachowania potępiać, bo są szkodliwe

Secundo - nie jest gotów, bo raz czy drugi glinarz wpieprzy mandat (a i o to ciężko w temacie świateł, niestety), ale wystarczy że podczas jakiegoś manewru komuś po oczach pojedzie, będzie stłuczka czy inny karambol, ktoś ucierpi i zamiast grzywny będą minimum zawiasy, a potem sprawy z powództwa cywilnego

Tertio - a mnie się podoba używanie 50W LED-ów zamiast świateł krótkich; nic to, że walą po oczach jak jupitery i przejeżdżając pomiędzy 2 sąsiednimi wsiami kilkoro ludzi wjeżdża w drzewa lub do rowu, bo przestaje cokolwiek widzieć - mnie się tak podoba i już (przypomina mi się Misiowe "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?")

Quatro - są ludzie, którzy robią to z głupoty, bo po prostu nie mają pojęcia jakie konsekwencje to ze sobą niesie, ale tutaj mamy do czynienia z działaniem z premedytacją, które już podpada pod czyste skur**syństwo

Zresztą trafi się jeden życzliwy albo ktoś na trasie w pewnej marce auta się wkurzy i "bo mi się tak podoba" będzie wycenione na minimum kilkaset złotych, o ile właściciel poprzedzającego pojazdu nie zahaczy o coś jeszcze (np. o twarz kierowcy). A że u nas frustratów bywa sporo, to ryzyko trafienia na "ostry" będzie się zwiększało z każdym wyjazdem spod domu.

DanielŻ - 23 Cze 2016, 01:11
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Amen. Dobrze ze nie wszyscy są takimi użytkownikami dróg.. :] puff - stawiam browar.. ^^ a na poważnie to po prostu wystarczy pomyśleć. Skoro Ty nie lubisz jak Ci świecą po Gala ch to czemu robisz tak samo?.. wszyscy zamontujmy sobie halogeny rodem z WRC - żeby lepiej wyglądało.. co z tego że wszystkich oslepi.. ach ta mentalność. ;)
Tobol - 23 Cze 2016, 13:34
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Dobra chłopaki mi się już pisać nie chce.

A tak na uboczu Puff Ty masz wszystkie przeróbki których dokonałeś przy silniku wpisane w dowód rejestracyjny? tzn. podniesiona moc ?

vegetagt - 23 Cze 2016, 14:16
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol napisał/a:
Ty masz wszystkie przeróbki których dokonałeś przy silniku wpisane w dowód rejestracyjny? tzn. podniesiona moc ?



a może w ogole nie ma mocy wpisanej, hyh ;)

DanielŻ - 23 Cze 2016, 14:34
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
No puff cała ta dyskusja jest zbedna jak widać.. Tobol tu nie chodzi o to czy to legalne czy nie. Tylko że to zwyczajne chamstwo świecić komuś po galach i go razic i że to niebezpieczne dla innych kierowców a nie dla Ciebie.. :]a ja tak - mam wpisane w dowód wszystko i swapa itp. No ale co racja to racja - szkoda pisać, chociaż do tego właśnie służy forum. Na całe szczęście karma wraca ;) pozdrawiam.
Puff - 23 Cze 2016, 18:38
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
A kto mówi o wpisywaniu czegokolwiek w dowód? Gdzie choć słowo o tym napisałem? Zresztą u mnie wpis o mocy to jedna wizyta w urzędzie. Ksenony w halogenach by nigdy nie przeszły, więc argument kompletnie nietrafiony.

Chodzi o przeróbki, które mogą stwarzać stwarzać zagrożenie na drodze i działać na szkodę innych użytkowników drogi. Jak zwiększenie mocy w aucie ma się tu do tego? A jak się ma oślepianie?

Nikt tu nikomu nie chce na złość zrobić. Rób co chcesz, dopóki nie wpływa to na innych i nie ma ryzyka, że poprzez jakąś przeróbkę możesz powodować wypadki. Jeśli ktoś na drodze zachowuje się jak ciul, to nie chciej być gorszy. W ten sposób szerzyłoby się tylko chamstwo, a kultura na drodze u nas powoli, choć sukcesywnie, się poprawia. Dołóż swoją cegiełkę do tego.

Bizuu - 23 Cze 2016, 20:22
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Dla mnie to jest dziwne, zajrzyjcie sobie na jakiekolwiek forum VAGin... Tam 50% użytkowników ma bardziej chore pomysły niż tutaj opisany... Montują sobie xenony w szklaną lampę i to jest normalne? Chyba że wasza większość też chodzi po innych forach i potępia zachowanie innych rodem z superbohatera...

Osobiście wypowiem się na temat tej przeróbki.. Wciśnij tylko tam soczewke i będzie cacy, wiem z doświadczenia, szwagier do Lexusa tak zamontowal i jest pięknie..

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Puff - 23 Cze 2016, 20:30
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Nikt nie mówi, że to jest normalne. Z VW ("wieśwagenów") tutaj dużo ludzi się śmieje, bo tam króluje "tuning" psujący auto. Ale to temat na inną dyskusję.
My nie straż obywatelska, żeby "prostować" jednostki wszędzie gdzie się da, nawet tam, gdzie nas o to nie proszą. Natomiast jeśli ktoś tworzy temat tutaj to, z automatu, musi liczyć się z tym, że ktoś może się krytycznie wypowiedzieć na temat tej czy innej przeróbki.

Tobol - 23 Cze 2016, 20:39
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Patrząc wcześniej ktoś tam skrytykował BRE jak miałem założoną. Mój wymysł moja sprawa. Dziękuje za hejta będzie dalej na aucie. Xenon mój wymysł moja sprawa. 1 krytyczna wypowiedź od każdego starczy dziękuje to mnie bardziej motywuje do działania. Chce wieśniaczyć auto wg innych super będe to robił dalej bo robie coś co mi się ma podobać a nie komuś innemu jak mi się coś nie podoba na forum nawet o tym nie pisze bo po co ? Jego sprawa ktoś modyfikuje auto całkowicie nie zgodnie z przepisami ? co mnie to obchodzi ? Ktoś ma fajny mod napisze "ciekawa sprawa" Rozpoczęła się dyskusja zaśmiecacie mi temat co niektórzy. Dalej będę robił to co mi się podoba.

Puff twierdzisz wieśwagen normalne auto jak każde inne co to za różnica jaka to marka ? to tylko kawałek blachy.

Puff - 23 Cze 2016, 21:01
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Możliwe, że to ja nawet byłem, bo wyciera to lakier. Wygląd kwestia gustu, tylko o wycieranie się rozbija. :)
Co do "hejtów". Hejty srejty. Teraz nie można się na jakiś temat krytycznie wypowiedzieć, bo zaraz jest, że się "hejtuje". Pier**lenie.
Jak ktoś jedzie po dieslu, to nie siadam w kącie i nie płaczę, ani nie wyzywam od "hejterów", tylko mam wygwizdane. Ktoś ma taką opinię i spoko. Dopóki czyjaś opinia (krytyczna oczywiście) nie niesie ze sobą argumentu, że z powodu moich modów komuś dzieje się krzywda, nie ma się czym przejmować.
W kontraście Ty masz bardzo dziwne podejście. Jakbyś chciał komuś na złość zrobić za wszystkie krzywdy tego świata i niech cierpią wszyscy, nawet ci, którzy bogu ducha winni trafili się na pasie naprzeciwko. W imię czego?
Inna rzecz, że jest wiele modyfikacji niezgodnych z przepisami, które jednocześnie poprawiają bezpieczeństwo własne i/lub innych użytkowników drogi (vide wymiana płynu hamulcowego z 4 na 5.1 lub inne, podobne). Ale to kwestia durnie skonstruowanych przepisów.
A temat na forum jest po to, żeby się wypowiadać. Założyłeś go, jest otwarty dla każdego, licz się z tym, że mogą się tu pojawić różne opinie, które powinieneś brać na klatę jak facet.

Co do marki VW - ja do tych aut nic nie mam. Chodzi mi o kastę "dżerman stajla", którzy wyrabiają opinię marce. Gleby, naciągi, ksenony gdzie popadnie, większość zmian nielegalna, a nawet jak legalna, to upośledza auto w kwestii prowadzenia i/lub uciążliwości dla innych na drodze (zwalnianie przed niskimi progami zwalniającymi do prędkości sunącego lodowca, ksenony doświetlające kosmos, wiercone tłumiki, które słychać 2km dalej, naklejki na całą szybę ograniczające całkowicie widoczność do tyłu i nierzadko do przodu, sprzęt audio zagłuszający wszystko, włącznie z syrenami karetek pogotowia, itd.). Są auta zrobione ze smakiem, owszem, ale niestety znakomita większość to "byle wyglądało, nawet jeśli jeździ jak gówno". I byłoby to ok, gdyby wozili takie coś na lawetach, tylko że oni wyjeżdżają tym na drogi. A potem się dziwią, że ludzie o marce mają takie, a nie inne opinie.

Tobol - 23 Cze 2016, 21:55
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
A niech wyciera lakier niech zgnije i tak już wygląda jak po 12 latach na polskich drogach i po ponad 200tyś km. Mi już nic do stracenia nie pozostało. Przynajmniej zakrywa niedoskonałości. Wymieni się.

Zrobiłbym wam zdjęcie w nocy jak to świeci ale sorry nie mam aparatu odpowiedniego w cale to takie wow i oślepiające nie jest wcale to mocniej nie świeci. Czy oślepia ? nie wiem kumpel dziś jechał z na przeciwka nic mi nie powiedział ja na halogenach w nocy nie jeżdżę. Jak dla mnie to ma poprostu inną barwę. Na zdjęciach to inaczej wygląda na żywo też.

Bardzo straszny mod rzeczywiście na żywo żaden nie widział ale wypowiedzi są. To nie oślepia. Jest cała masa innych przeróbek nielegalnych i kogo to obchodzi ? Każdy robi to co mu się podoba.

Biore na klate Puff wszystkie opinie negatywne, pozytywne. Chodzi mi tylko o to, że zrobił się już syf w tym temacie. Mówicie o tym samym już który raz ?

Podsumowując. Jest to nielegalne ok, nie poważne ok, uważajcie mnie za ignoranta, egoiste ok jeżdżę kosiarką 1.3 ok super :D mam dziwne podejście ok przyjąłem do wiadomości dziękuje.

Puff - 23 Cze 2016, 22:03
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol napisał/a:
Bardzo straszny mod rzeczywiście na żywo żaden nie widział ale wypowiedzi są.

Raz: napisałeś, że bagiety się przyczepiły.
Dwa: Twoja postawa wskazuje jasno na to, że chcesz innych oślepiać, złośliwie.

Jak niby mamy się wypowiadać jak sam, tym co napisałeś, przedstawiasz sytuację w skrajnie niekorzystnym dla siebie świetle? :)
Przeczytaj proszę poprzednie posty jeszcze raz i postaw się w naszej sytuacji.
Gdyby nie to, to może nawet nie byłoby pytania dot. walenia po oczach, góra takie "jak to w nocy wygląda?". Bo nie wygląda to źle (serio, tylko cały czas chodzi o walenie po oczach).

Tobol napisał/a:
Mówicie o tym samym już który raz ?

Jak ktoś przewody hamulcowe z plastiku zrobi, to też odpuściłbyś po jednym poście czy starałbyś się jednak pokazać, że to nie najlepszy pomysł?
Może i trujemy (ja truję?) dupę któryś raz, ale tu nie ma grama złośliwości ani nie jest robione to w złej wierze. Zresztą wyżej napisałem, że swoimi wypowiedziami sam sprowokowałeś dyskusję.

DanielŻ - 23 Cze 2016, 23:05
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tu poprostu chodzi o kulturę na drodze. Żeby sobie złośliwie na wzajem nie przeszkadzać na drodze. A Ty pisałeś że mnie oslepiaja to ja też mogę oslepiac. O to ta cała spina :] jakby każdy miał takie podejście jak w USA to nikt by nic nie widział na drodze i potem karambol co 15 mil ;] to na prawdę po prostu jest wkur*iajace i nic poza tym ^^ ja Ci też źle nie zycze ale chamstwo to chamstwo.. może karma wróci i zczaisz o co chodziło.. jeździj sobie jak chcesz. Nawet na wstecznym cały czas tylko pomyśl czy to aby na pewno bezpieczne? ;> szerokości; ]
Jondi - 24 Cze 2016, 21:27
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ja powiem tylko jedno oślepianie ludzi to skur**** i trzeba być po prostu upośledzonym żeby robić to z premedytacją... Módl się żebyś mnie kiedyś nie spotkał na drodze bo takich wieśniaków tempie za wszelką cenę...
Tobol - 26 Cze 2016, 18:21
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Ale się Ciebie wystraszyłem Jondi bardzo się boję.

Po raz kolejny wam to napisze : światła nie oślepiają to ma tylko inną barwę. Ile razy jeszcze będę miał to napisać ? Pisze głupoty jeden z drugim, że to oślepia widział któryś to na żywo na drodze ? Nikt jakoś nie "mruga" mi drogowymi światłami gdy jedzie z naprzeciwka. Już zrobiłem 2000km po kraju od momentu zamontowania i jakoś nikt nie fuczy o to.

Nie widziałeś na żywo to sie nie wypowiadaj!!!


edit by Puff
Tobol napisał/a:
Xenon w halogeny Tobol zwariował !!!! Życie mi się podoba psiarnia już sie doje****

Tobol napisał/a:
będę dalej robił co mnie reszta obchodzi jak inny mnie oślepiają to dalczego ja nie moge ? ;/

Tobol napisał/a:
Moje życie moja sprawa. Moje auto moja sprawa. Ja oślepiam innych (inni oślepiają mnie) i to ja będę miał problemy nie wy.

To są cytaty z Twoich wypowiedzi. Jak tak przedstawiasz sprawę, to nie miej pretensji, że ludzie się burzą. Było nie pisać takich prowokacyjnych stwierdzeń. Teraz się zrobiła burza i jedyną osobą winną tego stanu rzeczy jesteś Ty sam.

DemptD - 26 Cze 2016, 20:19
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Tobol napisał/a:
Nie widziałeś na żywo to sie nie wypowiadaj!!!


Kobieca logika tak bardzo :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Jaszczur - 28 Cze 2016, 16:03
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Szkoda kolegi. Taki fajny był, i jego wątek.
DemptD - 28 Cze 2016, 20:06
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Jako, że zrobił emoquit i strzelił focha - temat zamykam
Parzych - 29 Cze 2016, 22:38
Temat postu: [MK6] Fiesta Base by Tobol
Amen... :pop:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group