Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Która cewka pasuje do 99r 1.25i

maddog - 28 Sie 2013, 14:55
Temat postu: [MK4] Która cewka pasuje do 99r 1.25i
Witam! Potrzebuje pomocy w doborze cewki zapłonowej do fiesty 99r 1.25i zetec. Wczoraj zmieniłem kable WN ale problem, który mam z autem nie ustąpił. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że od 99r silnik 1.25 miał inne świece niż wcześniejsze roczniki(poprzednie były na "żabke"). Czy poszukując używanej cewki muszę również szukać od 99r? W jakich rocznikach mogę szukać takiej cewki. Z tego co widziałem na zdjęciach z allegro to moja cewka ma dłuższe i smuklejsze "trzonki" a poprzednie roczniki mają jakby krótsze i z pierścieniem. Czy mimo tego nie da się dopasować do mojego auta i kabli? Czy gdybym kupił starszą cewkę razem z kablami(są też takie oferty) to pasowałoby to z resztą zapłonu? Prosiłbym również o podesłanie jakiegoś linka do schematu podłączenia kabli do cewki jeżeli ktoś posiada.
ElGrey - 29 Sie 2013, 16:05

Zamiast bawić się w używkę kup nowy zamiennik, najsłabszym elementem cewki jest jej obudowa, więc stara długo możne nie pobiegać ;-| a na samej cewce masz napisane który styk do którego tłoka, więc nie da się pochrzanić :ok:

MK4 z 99 to właściwie Mk5 tyle że ze starymi blachami wiec szukać możesz od 5... ale po co :twisted:

zwardek - 29 Sie 2013, 16:45

dokładnie tak jak pisze ElGrey - u mnie używana cewka wytrzymała 2 miesiące.
Za nową do mk5 z BERU dałem 150 zł, więc nie warto bawić się w używki

Marcin - 29 Sie 2013, 21:28

najlepiej kupić cewkę starego typu(nawet używkę) i mieć święty spokój, a kable też da radę założyć z M4 na DIN

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group