Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK3] 1.1i - gaśnie, po dodaniu gazu dusi się

DevQ - 17 Sie 2013, 22:29
Temat postu: [MK3] 1.1i - gaśnie, po dodaniu gazu dusi się
Witam, mam taka fieste z silnikiem 1.1 benzyna i jest problem ostatnio jade trzymam gaz i po chwili zwalnia, wrzucilem luz i zatrzymalem sie chodzil na jalowym i po docisnieciu gazu dusil sie i gasl na jalowym tez gasl tracil moc tak pare razy potem jakos odpalil i pojechalem do domu. Na drugi dzien jade i potem znowu to samo ale nie odpalil tym razem dalsze proby odpalania konczyly sie skokiem obrotow duszeniem , po nacisnieciu gazu gasnieciem silnika , potem zacholowalem auto i odpalilem z biegu i dojechalem juz do domu w bramie mi gasl znowu wyczyscilem swiece wszystkie niby ok, filtr paliwa odpada bo zrobilem dzis obieg inny bez niego tylko prosto do gaznika wezyk bez filtra i to samo, filtr powietrza wyczyscilem rowniez, nie mam juz pomyslow... pompa paliwa niby ok bo slychac. ja jak kluczyk przekrece nie wiem nawet gdzie jest, a moze to sonda na kolektorze wylotowym? albo gaznik syfu nabral co wy na to ?

Z gory thx.

vegetagt - 17 Sie 2013, 22:32

DevQ, elektryczna pompa paliwa i sonda w kolektorze wyklucza posiadanie gaźnika, więc zmień w profilu silnik z 1.1 na 1.1i.
przemo_rsr - 17 Sie 2013, 22:39

DevQ, pompa jest w baku, posiadasz jednopunktowy wtrysk paliwa, nie gaźnik
DevQ - 17 Sie 2013, 22:47

nie wiem dokladnie jakie to autko poniewaz dostalem je i sluzy mi na pola wiec nie wiem, dowodu ani nic nie mam od niej. Wiem tylko ze 1.1 i 94-95 chyba. A do rzeczy co moglo sie stac?
DevQ - 18 Sie 2013, 11:49

Pomoże ktoś? ;/
DevQ - 18 Sie 2013, 21:38

doszlem do tego ze pompa w ogole nie podaje paliwa lecz ja slychac wie ktos jak wyjac te pompe?
mick1973 - 19 Sie 2013, 07:22

Musisz niestety zwalić zbiornik paliwa. Wiem że ludzie wycinali dziure pod tylną kanapą i wtedy uzyskiwali do pompy dostęp. Więc jak wolisz :-) Ja bym sie jeszcze zastanowił czy to pompa wogóle ma co pompować ? Wskaźnik we fieście nie jest perfekcyjnie dokładny i mógł się też zaciąć . Nie podejrzewam Cie o to byś auto przeznaczone na zajeżdzenie na polach tankował do pełna . :bigok:
BuMeL - 19 Sie 2013, 08:30
Temat postu: Re: 1.1i - gaśnie, po dodaniu gazu dusi się
DevQ napisał/a:
filtr powietrza wyczyscilem rowniez


FILTR POWIETRZA SIE WYMIENIA.

1,1i to nie gaźnik

CPP sprawdzałeś ?

Pompa pod tylną kanapą, najprościej ponacinać blachy.

DevQ - 19 Sie 2013, 08:59

mick1973, max co wlewam to 5 l kiedys na szklance paliwa do sklepu jechalem :D BuMeL, wiem ze tam jest bo widzialem juz jakies przewody, wyciął bym dziure flexem ale boje sie ze uszkodze bak ? a co do cpp to nie ale pompka paliwa w ogole nie pompuje paliwa
przemo_rsr - 19 Sie 2013, 09:18

Czujnik
Położenia
Przepustnicy,


Nalej paliwa jak normalny człowiek, a nie zlewki i zobacz czy chodzi, jakbys nie słyszał pompy to była by zatarta :)

DevQ - 19 Sie 2013, 09:24

Jest piatka w baku slysze pompke ale nie pompuje paliwa
DevQ - 19 Sie 2013, 10:15

moge tam pod kanapa ciac fleksem zeby wyjac pompke bo niechce mi sie baku sciagac ? a jak bede cial to nie uszkodze baku ?
DevQ - 19 Sie 2013, 10:45

aha i przekaznik w porzadku
vegetagt - 19 Sie 2013, 12:33

DevQ napisał/a:
moge tam pod kanapa ciac fleksem zeby wyjac pompke bo niechce mi sie baku sciagac ? a jak bede cial to nie uszkodze baku ?


mozesz, już pare osób tak robiło i wszyscy żyją.

DevQ - 19 Sie 2013, 12:43

bo tam z jednej strony wezyki sa i nie chcem ich naruszyc bo caly bak pojdzie z dymem jak mam to ciac w miare beziecznie ?
vegetagt - 19 Sie 2013, 12:48

http://www.fiestaklubpols...p=711394#711394 - tutaj Bumel np używa nożyc do blachy :)
Gdzieś była fotka ale nie moge się z nią spotkać.

DevQ - 19 Sie 2013, 12:48

dobra na wszelki wypadek wezme gasnice :D , bede was informowal o postepach, moze da sie ta pompke jakos naprawic wezme ja przetestuje w wodzie.
vegetagt - 19 Sie 2013, 12:55

Jeżeli pompa we fieście jest w całości zanurzona (tj razem z kablami), to test w wodzie ci nie wyjdzie, bo będzie zwara.
Jaszczur - 19 Sie 2013, 13:08

vegetagt napisał/a:
to test w wodzie ci nie wyjdzie, bo będzie zwara.


Nie, woda nie jest a tak dobrym przewodnikiem ;)

DevQ - 19 Sie 2013, 14:29

dobra zrobilem i zdjelem pompe a zanurzona byla tylko plywakiem i taka siatkula jak podnioslem plywak to wskazowka szla do gory ;D pompa sprawna doszlem do tego ze za malo paliwa lalem :o ale wczesniej na litrze jechalem wiec nwm czemu tak jest teraz...
BuMeL - 19 Sie 2013, 16:02

DevQ napisał/a:
za malo paliwa lalem :o ale wczesniej na litrze jechalem


:głowąwmur:

kondeusz - 19 Sie 2013, 17:05

DevQ: Jak sprzedasz pompę z siatkulą, to będziesz miał akurat na więcej, niż litr benzyny. Wtedy wlejesz ile trzeba i od forumowicza kupisz taniej pompę z siatkulą za grosze... :yes:
BuMeL - 20 Sie 2013, 23:05

vegetagt napisał/a:
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=711394#711394 - tutaj Bumel np używa nożyc do blachy :)
Gdzieś była fotka ale nie moge się z nią spotkać.


a tak za pamięci


Mafios - 21 Sie 2013, 12:48

jezu jak mogłeś tak poszarpać podłogę :/
BuMeL - 21 Sie 2013, 13:03

Żeby Tobie tyle razy grzebali, wyglądałbyś podobnie :]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group