Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Pali bezpieczniki.

takisobie - 15 Sie 2013, 19:58
Temat postu: [MK4] Pali bezpieczniki.
Witam, jakis czas temu kupilem forda fieste mk4, stad moja zerowa aktywnosc na forum jak do tej pory. Okej, ale przejdzmy do problemu, a mianowicie do elektryki. Wczorajszego dnia bawiac sie w "do czego to sluzy" podlaczylem kostke umieszczona na srodku u gory silnika miedzy zbiorniczkiem plynu chlodzacego, a zbiorniczkiem plynu hamulcowego, nastepnie ja odlaczajac (wydaje mi sie, ze to jest jedyna mozliwa przyczyna) po jakiejs chwili zauwazylem, ze niedziala mi jedno swiatlo pozycyjne z tylu i oswietlenie kabiny kierowcy (licznik etc.) po sprawdzeniu bezpiecznikow okazalo sie, ze dwa z nich sa spalone, szybko wymienilem je na nowe, ktore spalily sie zaraz po wlaczeniu swiatel (na chwile zaswiecilo sie wszystko) i w ten o to sposob stracilem wszystkie pozycje z tylu i mozliwosc uruchomienia silnika, po przekreceniu silnika nie dzieje sie kompletnie nic, mimo naladowanego akumulatora. Sprawdzilem przekazniki ze skrzynki w komorze silnika i dwa pod kierownica, sprawdzilem reszte bezpiecznikow i wszystkie sa cale.
Przegladalem troche forum i sa podobne tematy, ale kazdy problem jest w jakis sposob oryginalny,, dlatego zdecydowalem sie napisac temat.

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi :)

Puff - 15 Sie 2013, 20:27

Wrzuć no zdjęcie spod maski, zwłaszcza tej kostki... :)
takisobie - 15 Sie 2013, 21:07

Okej, jutro porobie zdj. kostki i skrzynki z bezpiecznikami. Dzieki za zainteresowanie :)
takisobie - 16 Sie 2013, 09:55








takisobie - 16 Sie 2013, 09:57

Pierwsze i drugie zdjecie, to wlasnie zdjecia tej kostki. Dorzuce jeszcze jedno zdjecie kostki, ktora wydaje mi sie rowniez podejrzana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group