Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - Klucz dynamometryczny

Bezimienny - 9 Kwi 2013, 20:30
Temat postu: Klucz dynamometryczny
Witam,
mam pytanko czy >>>TAKI<<< klucz dynamometryczny da rade przy remoncie CVH ? niby zakres odpowiedni tylko czy przy takiej cenie jego dokładność nie będzie działać na zasadzie +/- 20Nm ? nie za bardzo widzi mi sie wydawać ponad 200zł na lepszy choć wiem że droższy był by pewniejszy, tylko pytanie czy warto do amatroki? prosił bym o pilna poradę bo dopiero co wypłate dostałem i chce zamawiać zanim wszystko przepije lub roztrwonie na bzdety :rotfl:


Pozdrawiam.

michal77 - 9 Kwi 2013, 21:53

Kupiłem kiedyś identyczny w aldiku za 70zł, narazie wypróbowałem go na wymianie kół, sprawuje się bardzo dobrze.
van - 9 Kwi 2013, 22:16

kupiłem kiedyś wychylny za kilka złotych, głowicę na nim złożyłem i działało, taki klucz jak używany raz do roku to nie ma co przepłacać a najlepiej to nawet od kogoś pożyczyć
Bezimienny - 9 Kwi 2013, 22:38

Zastanawiałem się na wychylanym, ale bałem się że będzie gorszy niż ten co podałem, może jednak wezme wychylany, tylko czy on będzie pokazywał w miare dokładnie? czy jego dokładność to "pi razy drzwi od stodoły" ?

P.S "w pożyczonym diabeł siedzi" mimo że niewierzący raczej jestem to kieruje sie tą zasadą :)

van - 9 Kwi 2013, 23:22

nie no ten co dałeś z linka będzie lepszy niżwychylny
jak nie będziesz tym przykręcał nie wiadomo z jakimi siłami to da radę :ok:

Bezimienny - 10 Kwi 2013, 18:14

Tak jak pisałem, remont CVH do którego sie przygotowuje bo pierwszy raz będe to robić a jak mam coś robić bez jakichkolwiek narzędzi to mnie ku....a strzela, dlatego wole kupić taki tani niż nie mieć wcale.
Mustang - 10 Kwi 2013, 20:24

mam bardzo podobny jak nie identyczny i daje rade ;)
jery13 - 10 Kwi 2013, 20:29

michal77 napisał/a:
w aldiku za 70zł,


Ja dałem 80 zł , jest to klucz TOP CRAFT , poprosiłem zaufaną osobę o sprawdzenie sił i okazało się ze jest wszystko ok .

stafcio - 11 Kwi 2013, 11:39

link juz nie aktywny wiec nie widac o jaki klucz chodzi.

jak chcesz zrobic remont cvh porządnie to musisz miec klucz od 5Nm do 180Nm. a taki klucz na pewno nie jest w Twoim zasięgu kasowym.
kup klucz od 19Nm w górę i mniejszy od 5 do 25Nm i pozamiatane.

Bezimienny - 11 Kwi 2013, 17:20

Podziękował wszystkim za pomoc :ok: , zamówiony, jak cos to dużo nie strace, a pomyśle nad kupnem klucza 5-25Nm lub z pracy takowy pożyczę jeśli będzie potrzeba, o ile oczywiście będzie.
Marcinowaty - 12 Kwi 2013, 21:41

Tanim kluczem możesz tylko dokręcać z odpowiednim momentem.
pawel_mk3 - 12 Kwi 2013, 21:47

Marcinowaty, no a po co wiecej klucz dynamometryczny jak nie do dokręcania?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group