Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?

florek - 13 Mar 2013, 18:52
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Witam,

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym właścicielem Forda Fiesty mk7.
Sprzedający powiedział mi, że samochód posiada komputer pokładowy jednak ja go nie widzę.
Nawet nie wyświetla się temperatura jak jest na zewnątrz.
W systemie ford etis nie mogę się zbytnio połapać w nazewnictwie.
Nr. Vin mojego samochodu to WF0GXXGAJG9G45219.

Może ktoś z Was mi pomoże.
Pozdrawiam

MisiekT - 13 Mar 2013, 18:56

wychodzi, ze powinienes miec:
Cytat:

Dwuliniowy wyœwietlacz wielofunkc.


czyzby ktos przy licznikach majstrowal czy jak?

florek - 13 Mar 2013, 19:02

Mam dwuliniowy no ale wyświetla się na nim tylko jedna linia - przebieg całkowity/dzienny.
michal77 - 13 Mar 2013, 20:20

MisiekT napisał/a:
Dwuliniowy wyœwietlacz wielofunkc.
To jest oznaczenie wyświetlacza centralnego, (tego nad radiem), ale może się to mylić z tymi dwu i trzy liniowymi przy zegarach.
Dla przykładu ja mam:
Kod:
Matrycowy wyœwietlacz wielofunkc.


florek, Wychodzi na to że nie masz kompa pokładowego. To zdaje się jest to:
Kod:
 Bez Pamięci Podróży

Musiałbyś mieć taki zapis:
Kod:
 Z komput. pokład.
 Termometr -temperatura na zewnštrz


P.S. Nie wiedziałem że są wersje bez kompa pokładowego.
Luknij na zagraniczne fora, możliwe ze można jakoś uruchomić kompa.

artax - 13 Mar 2013, 20:26

po lewej masz manetke,ktora musi miec przycisk.
pzdr

michal77 - 13 Mar 2013, 20:28

artax, Przycisk ma przy liczniku, który zmienia:
florek napisał/a:
przebieg całkowity/dzienny.

florek - 14 Mar 2013, 08:11

Nie posiadam na manetce przycisku trip. Posiadam też Toyote yaris z 2007r i tam pozycje komputera przełącza się za pomocą przycisku przy zegarach.

Powiem Wam Panowie, że muszę jakoś włączyć lub zamontować komputer do tego samochodu bo lubię takie bajery. Chciałbym też zmienić radio na to z większym wyświetlaczem ale najpierw komp.

Jakieś pomysły?
MisiekT widzę, że Twoja Fiesta na sporej zajawce dopieszczana była/jest. Może masz jakąś cenna uwagę?

Pozdrawiam

MisiekT - 14 Mar 2013, 08:18

ok, czyli to faktycznie wersja bez kompa... wspolczuje

florek napisał/a:
Może masz jakąś cenna uwagę?

nie mam, masz biale 3D, wiec na moje mozesz kopiowac po kawalku moja :)
jak chcesz to mam komplet zapasowe naklejki na bok

florek - 14 Mar 2013, 08:38

MisiekT widziałem, że montowałeś sobie tempomat.
Skoro tempomat się da to dołożenie kompa też powinno jakoś przejść. Problem w tym, że ja się tak na tym znam, że muszę się Was o wszystko pytać ;)


Nie daleko mnie jest gościu co ma kompy do różnych aut i uaktywnia jak w aso różne funkcje w furach. Zajrzę do niego może coś mi podpowie.

artax - 14 Mar 2013, 08:52

michal77 napisał/a:
artax, Przycisk na manetce ma, który zmienia:
florek napisał/a:
przebieg całkowity/dzienny.

Sorry zakręcilem sie ,myslalem o trip komputerze :)
pzdr

MisiekT - 14 Mar 2013, 08:58

wszystko mozna dolozyc... ale dokladnie nikt Ci nie powie czego brakuje, bo MK7'ki bez kompa to rzadkosc
florek - 14 Mar 2013, 22:21

A gdzie powinien znajdować się komputer w mk7?
michal77 - 14 Mar 2013, 22:59

Jeżeli chodzi o wyświetlanie to tam gdzie są przejechane kilometry.
florek - 14 Mar 2013, 23:03

Chodzi mi o to gdzie znajduje się fizycznie skrzynka komputera pokładowego.
michal77 - 14 Mar 2013, 23:51

Chyba nie ma czegoś takiego jak skrzynka komputera pokładowego, domniemywam że w liczniku jest jakiś układ odpowiedzialny za to.
Możliwe że masz to w swoim i wystarczy sama manetka z przyciskiem, ew. aktywacja w serwisie, a możliwe też że trzeba zegary zmienić.
Nikt Ci tutaj tego dokładnie nie powie, bo nie pamiętam żeby ktoś to robił.

Parzych - 15 Mar 2013, 01:06

Minimum zegary do wymiany (chyba że się mylę) i GEM albo do przestrojenia albo do wymiany, być może jeszcze jakieś czujniki czy inne pierdoły... I oczywiście ta manetka...
florek - 15 Mar 2013, 08:15

Myślę, że zegary mogłyby zostać bo w trybie serwisowym gdy biorę test wyświetlacza to zapala się tam sporo rzeczy. Prawie cały jest zapełniony.
Pojadę do jakiegoś speca może da się to włączyć i od razu bym wyłączył tą zieloną strzałkę info o zmianie biegu na wyższy.

Parzych - co to jest GEM?
Gdzie znajduję się czujnik temp zewnętrznej?

artax - 15 Mar 2013, 08:16

Panowie to czym mowimy bo napisalem o manetce ,ktora zmienia km,zeruje spalanie , i slysze ,ze nie o to chodzi. :9: Ta sama manetka w ktorej mam wybieranie głosowe.Trip jest przydatny ale wazniejsze są info wyswietlane na srodkowym wyswietlaczu.np;o spalonej zarowce,,potwierdzenie o wyłączeniu esp itp
pzdr
GEM -tzw moduł komfortu.

michal77 - 15 Mar 2013, 11:41

florek, Może na początek zrób taką prostą rzecz, która nic nie kosztuje >>test zegarów

Zrób tak jak opisane w powyższym temacie i po:
gsmphone napisał/a:
b. Zapala wszystkie linie wyświetlacza

sprawdź co Twój wyświetlacz pokazuje, czyli np: jednostki temperatury, l/100km, taki mały dystrybutorek paliwa, itd.

florek - 15 Mar 2013, 18:33

Wyświetlacz pokazuje mi jednostki temperatury, l/100km, taki mały dystrybutorek paliwa, ikonę tempomatu itp.
michal77 - 15 Mar 2013, 18:41

To myślę że wystarczy (a może aż) wgrać nowe oprogramowanie do licznika żeby miał kompa. Chyba że jakiegoś układu brakuje, to tylko wymiana zegarów. Sprawdzę u siebie z tyłu licznika na naklejce, jakie mam oznaczenia.


W Mondeo jest taki myk z kompem i robią to serwisy (nie ASO). Wiem że Mondeo to nie fiesta, ale też ford, i liczniki robi ta sama firma. Więc może jest podobnie u nas.
Jak chcesz to poszukam namiarów na serwis, który robi mondki niedaleko Wawy.

florek - 16 Mar 2013, 00:29

Michał jak byś mógł to prosiłbym i taki serwis gdzie nie daleko Wawy :)

ps. Sporo tu Michałów, też jestem Michał.

MisiekT - 16 Mar 2013, 02:08

tu masz namiar w Wawie: http://www.fiestaklubpols...awe%B3+komputer
Parzych - 16 Mar 2013, 04:02

florek napisał/a:
też jestem Michał.
Szkoda że w profilu "zapomniałeś" wpisać imię (i datę urodzenia)... Wstydzisz się <???>
michal77 - 16 Mar 2013, 09:33

http://www.auto-met.net/naprawa-licznikow/
Z opisu widzę, że komputer robią w licznikach Mondeo MKIII, ale zpaytać możesz.

Z tyłu za licznikiem jest naklejka z datą produkcji i chyba wersją oprogramowania SW. Ja mam SW 01.30. Sprawdź jakie Ty masz oprogramowanie, a najlepiej zrób fotkę tej naklejki.

Widziałem na allegro, że nowsze roczniki 2010/11 mają nowsze oprogramowanie 01.42; 01.50, choć typ/nr licznika jest taki sam.



Jakby ktoś kto ma spalanie chwilowe mógł sprawdzić jakie ma oprogramowanie, to byłbym wdzięczny. Nie wiem czy to też nie wyświetla przy teście zegarów, ale chyba jakoś inaczej oznaczone.

florek - 16 Mar 2013, 11:02

Dzięki chłopaki!

Pytanie tylko jak mam wyjąć zegary bo coś czarno to widzę.

@Parzych - uzupełniłem dane które podczas rejestracji były dla mnie mało istotne.

Pozdrawiam

michal77 - 16 Mar 2013, 11:51

florek napisał/a:
Pytanie tylko jak mam wyjąć zegary bo coś czarno to widzę
To jest bardzo proste, a przyda Ci się jak będziesz chciał dołożyć tempomat, i przy okazji możesz sprawdzić czy masz instalację pod niego.

Potrzebny będzie klucz torx 20

Instrukcja ściągania licznika:

Najpierw trzeba zdjąć plastik za kierownicą (trzyma się na dwóch śrubach torx HS1),



w tym celu należy:
-opuścić kierownicę na sam dół i wysunąć ją w stronę kierowcy – regulacja od spodu kolumny,
-przekręć kierę w prawo, aż napis ford na kierownicy będzie pionowo, na wprost za kierą ukaże się pierwsza śruba HS1 do wykręcenia, to samo w lewa stronę (kolejność dowolna),
-ściągamy górny plastik 3530A (to ten z gumowym środkiem, między kierą a zegarami), przednią część (tą za kierą) trzeba pociągnąć do góry (nic się nie stanie, jest na zatrzaskach), tylną część (tą pod zegarami) ciągniemy dość mocno do siebie (zatrzaski), i plastik na wierzchu,
-pod licznikiem ukażą nam się dwie śruby do odkręcenia, jest jeszcze jedna na górze licznika pod zaślepką (zaślepkę 10A855, ściągamy małym śrubokrętem), przedstawia to fotka:



-licznik trzeba pociągnąć do siebie i wyskoczy.


P.S. Sprawdź przy okazji wtyczkę licznika czy piny 27 i 28 maja kabelki, jeżeli tak to instalkę pod tempomat już masz.
-----------------------
Edit:
Widzę po VIN-ie, że tempomat już masz to nie musisz sprawdzać pinów.

Parzych - 16 Mar 2013, 15:30

florek napisał/a:
@Parzych - uzupełniłem dane które podczas rejestracji były dla mnie mało istotne.
Luzik, o 4 w nocy czepliwe mi się włączyło... :ok:
michal77 - 17 Mar 2013, 18:58

Trochę źle napisałem w instrukcji, więc poprawka...Żeby wyciągnąć górny plastik (3530A), nie trzeba wykręcać dwóch śrub torx, wystarczy pociągnąć tak jak w instr. jest tylko na zatrzaskach.
Wykręcać je trzeba jak się chce ściągnąć dolny plastik (3530B) + dodatkowo trzeba odkręcić jedną śrubę z dołu plastiku. Nie widać jej na rysunku, ale znajduje się w okolicach dźwigni blokującej ustawienie kiery, nie jest zaślepiona, łatwo znaleźć. Potem zwolnić dźwignię i można plastik ściągnąć w dół.

florek, Jakbyś to rozbierał, to warto ściągnąć ten dolny plastik (co i tak cię nie ominie jak będziesz zmieniał manetkę). Wtedy można zobaczyć ile masz kabelków w 10 pinowej zielonej kostce manetki kierunkowskazów.



Ja tam mam 8 kabelków, brakuje kabelków na 1 i 6 pinie. Tyle że ja mam też moduł głosowy VC, a Ty nie masz, więc mogę tych kabelków mieć więcej od Ciebie, ale może ktoś jeszcze sprawdzi, kto ma kompa, a nie ma VC.

-------------------------

EDIT:

florek, Przed rozbieraniem czegokolwiek, uruchom jeszcze raz test licznika i sprawdź to co podkreśliłem. To zdaje się jest wersja oprogramowania. Ja mam Er0130, czyli to by się zgadzało z opisem na naklejce.

* Gauge test
* All LCD are illuminated
* Indicator bulbs
* ROM level (r----)
* NVM (EEPROM) level (Er----)

florek - 18 Mar 2013, 12:28

Witaj!

Nie miałem czasu w weekend w ogóle czasu aby pogrzebać w fieścinie ale przed chwilą sprawdziłem NVM EEPROM i mam jak Ty Er0130. <8>

Czyli co w tym wypadku robić dalej?

michal77 - 18 Mar 2013, 12:40

Sprawdź kabelki od manetki, tak jak pisałem wyżej.

Skoro masz taki sam soft to może wystarczy samą manetkę kupić (możesz zaryzykować, bo kosztuje ok 50zł na allegro), chyba że jeszcze trzeba GEMa przeprogramować (co jest całkiem prawdopodobne).

florek - 18 Mar 2013, 12:53

No w sumie tak, w dodatku myślę, że będę musiał jeszcze dokupić czujnik temp. zew.

Kabelki postaram się sprawdzić jak najszybciej lecz jak wychodzę z pracy jest już ciemno,
mieszkam w bloku, brak garażu, zmarźluch jestem i po prostu odechciewa mi się.
Ale uparłem się na ten komputer i ogarnę to na bank. Jutro postaram się sprawdzić podłączenie manetki.

michal77 - 18 Mar 2013, 13:07

Cytat:

No w sumie tak, w dodatku myślę, że będę musiał jeszcze dokupić czujnik temp. zew.
Będziesz musiał bo go nie masz (tak zeznaje microcat). Tak z ciekawości, wyświetla Ci się ta żółta/czerwona śnieżynka, którą widać na fotkach poniżej?

Podejdź jeszcze raz do testu zegarów, w którymś tam teście maiłem ilość km do tankowania


śr. spalanie

florek - 18 Mar 2013, 18:33

Wyświetla się tylko w czasie testu LED.

Mam obie te opcje które pokazałeś.

michal77 - 18 Mar 2013, 18:38

Więc jako takiego kompa przy teście zegarów masz, kwestia tylko uruchomienia żeby wyświetlał w czasie normalnej pracy.

P.S. Jeszcze instrukcja video zdejmowania zegarów, jakby ktoś potrzebował.

Kruszon - 19 Mar 2013, 14:47

O bardzo dobry film. CZy ktoś sei orientuje czy da sie zmienić w zegarach samą tą ramke? Bo na filmie wyglada że tak. Pytam bo znajomemu pekla jedna strona i chcialby wymienic. Czy rzeczywiscie to jest tylko sciągniecie z zaczepów i zalozenie nowych?
michal77 - 19 Mar 2013, 15:11

Jeżeli chodzi o tą srebrną to tak, ona jest razem z szybką.

Tu jest goła ramka.

Kruszon - 19 Mar 2013, 15:33

Dobze tylko musi byc srebrna :D
michal77 - 20 Mar 2013, 15:44

florek napisał/a:
co to jest GEM?
Gdzie znajduję się czujnik temp zewnętrznej?




15K600 - GEM
15A022 - Czujnik temp.

Kruszon - 20 Mar 2013, 16:52

Co by sie stało jak bym zmienil środkowy wyswietlacz z małego na duży? Bez zmiany radia tylko sam wyswietlacz
florek - 21 Mar 2013, 08:25

Dołączam się do pytania Kruszona.

Michał - na weekend jestem umówiony na aktualizacje komputera.

michal77 - 24 Mar 2013, 20:19

florek napisał/a:
na weekend jestem umówiony na aktualizacje komputera
Jak poszło?

Dowiedziałem się dzisiaj, że w najnowszej Fieście Sport ST nie ma kompa pokładowego w standardzie, trzeba dopłacić 200zł. :głowąwmur:

MisiekT - 24 Mar 2013, 21:31

aj tam za 200 - jak bierzesz auto klime to jest gratis - a kto nie bierze w nowym aucie?!
ptr - 15 Kwi 2013, 00:05

Siemanko! Wpadłem na taki sam pomysł jak florek, czyli dodanie opcji pokazywania spalania, temperatury i czego się tam jeszcze da.

MisiekT, napisałeś
Cytat:
MK7'ki bez kompa to rzadkosc
no niestety ale moja również nie ma czyli nie taka rzadkość :-P , a nawet nie mam klimy :ups:
p.s. mógłbyś napisać jaka masz wersje opr. licznika ?

Posiadam wersję oprogramowania licznika 1.30 (po sprawdzeniu w trybie test) zatem czekam na informację florek, czy wystarczy dołożyć manetkę czy coś jeszcze odblokować w zegarach (tak jak jest z radiem i głośnikami).

Mam też pytanie co do czujnika temperatury tzn. michal77, pokazałeś gdzie znajduje się czujnik ale nie jestem pewien czy mam ten czujnik ponieważ: na zdjęciu gdzie pokazujesz "ilość km do tankowania" świeci Ci się "śnieżynka" a mi świeci/mruga tylko w trybie testowym. Nie wiem czy jest zablokowane w oprogramowaniu licznika. W miejscu czujnika temperatury pokazanym na rysunku mam coś w zderzaku ale nie jestem pewien czy to ta czujka czy może coś innego - np. czujka poduszek :9:

Czy ktoś zna odpowiedz na pytanie Kruszon,
Cytat:
Co by sie stało jak bym zmienil środkowy wyswietlacz z małego na duży? Bez zmiany radia tylko sam wyswietlacz


pzdr

MisiekT - 15 Kwi 2013, 00:28

ptr napisał/a:
p.s. mógłbyś napisać jaka masz wersje opr. licznika ?

1.36 bodajże czy cos takiego - komus tutaj sprawdzałem (Michał?), niech potwierdzi

michal77 - 15 Kwi 2013, 06:36

MisiekT napisał/a:
komus tutaj sprawdzałem (Michał?), niech potwierdzi
Tak sprwdzałeś dla mnie w temacie Spalanie chwilowe.

Jak już chyba wcześniej pisałem, sprawa kompa raczej nie jest w wersji opr. licznika, bo ja też mam 1.30 i komp u mnie jest, tylko bez sp. chwilowego.

ptr napisał/a:
W miejscu czujnika temperatury pokazanym na rysunku mam coś w zderzaku ale nie jestem pewien czy to ta czujka czy może coś innego - np. czujka poduszek :9:
Jeżeli to jest taka małą czarna kostka (daj fotkę tego), to raczej jest to czujnik od poduszek.

Obawiam się, że nie masz czujnika temp. W trybie testowym to jest tylko test diody śnieżynki.
Można też sprawdzić po nr VIN czy masz czujnik temp.

P.S. florek, Działałeś już coś z tym kopem?

ptr - 15 Kwi 2013, 22:08

michal77, w temacie spalanie chwilowe jest o tym mowa ale wersji oprogramowania nie ma. Jeżeli chodzi o czujnik to chyba jest to czujnik poduszek:


Po wpisaniu nr vin nie mam opcji takiej jak "Termometr -temperatura na zewnštrz"

florek, jak z tym licznikiem ? da rade odblokować licznik ?

bartikrasnik - 23 Kwi 2013, 10:31

ja może zaproponuje inna formą nawet tuningową można sprawdzić sobie podpinając urzadzenie OBDII pod gniazdo przez bluetooth i w tel/smartfonie znaleśc oprogramowanie do OBD i tam pokazuje wiele nie tylko chwilowe spalanie ale i ciśnienie powietrza temp płynów i wile wiele innych a ja nie mam komputera na wyświetlaczu. dajesz taki wyświetlacz w tel na szybę i zegary jakie ci pasuje mi sczytuje 13 czujnikow w mk6 1,4tdci.
margrabol - 11 Maj 2013, 20:08

Hej,

Jestem ciekaw jak tam udało się uruchamianie komputera? Też niestety jestem posiadaczem wersji bez komputera pokładowego (mimo że mam klime). Zgodnie z trybem testowym, powinienem mieć średnie spalanie itd.
Czy udało się komus uruchomić komputer? czego to wymagało? Może jedynie zmianę manetki?
Z góry dzieki za info.

michal77 - 11 Maj 2013, 23:25

Kupcie sobie manetkę i będziecie wiedzieć, koszt nie wielki, ok 50zł.
pio_helloween - 12 Maj 2013, 18:07

Witam ja też jestem w trakcie aktywowania komputera pokładowego i do tego nie mam pilota do zamka centralnego, wiec umówiłem się w ASO Piła i zaczęło się sześć godzin grzebali niby wszystko w porządku ale nie udało się nić zrobić podczas programowania pilota system nie chce wejść w tryb kodowania a komputer pokładowy w ASO rozłożyli ręce. A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?

i jeszcze jedno pytanie co z tym wyświetlaczem bo tez chciałem wymienić na duży i po podłączeniu nie włącza się a historia była taka że chciałem radio wymienić na bogatsze kupiłem komplet czyli radio panel moduł bluetooth i wyświetlacz i zabrałem się za wymianę najpierw okazało się że mam oryginalnie jedną długą wtyczkę a na zakupionym są dwie mniejsze wtyczki i już lipa nie dało rady to pomyślałem że podłączę chociaż duży wyświetlacz żeby było ładniej a po podpięciu zero reakcji może i tu jakieś sugestie?

michal77 - 12 Maj 2013, 19:13

pio_helloween napisał/a:
A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?
Pewnie trzeba odpowiednio GEMa zaprogramować, ale to już musisz w niezależnych serwisach Forda szukać magika od IDSa.

pio_helloween napisał/a:
podłączę chociaż duży wyświetlacz żeby było ładniej a po podpięciu zero reakcji może i tu jakieś sugestie?
wiesz na 100% że wyświetlacz jest sprawny?
pio_helloween - 12 Maj 2013, 22:29

może w tygodniu uda mi się umówić z magikiem od elektryki a co do wyświetlacza to pewności nie mam tylko tyle co z aukcji że niby wszystko sprawne
Kruszon - 12 Maj 2013, 23:47

Dobrze ze ktos cos szuka bo jestem ciekaw o ten wyswietlacz. Może byc tak ze jest on kompatybilny tylko i wylacznie z lepszym radiem :)
pio_helloween - 13 Maj 2013, 08:44

szukam szukam ale myśle że tu chodzi o kość w wyświetlaczu bo sam panel bogatszego radia działa niestety nie mam jak podłączyć napędu bo kostki nie pasują a wyświetlacz pewnie jak reszte trzeba przez ids-a uaktywnić.
tobiaszt - 18 Sie 2013, 21:55

Czy udało się komuś uruchomić kompa pokładowego ??
Mam trzy liniowy wyświetlacz chętnie bym kupił manetkę z przyciskiem TRIP tylko pytanie jakie modyfikacje IDSem trzeba zrobić ??

ati55 - 13 Paź 2013, 18:07
Temat postu: test zegarów
Oglądałem te testy zegarów na filmie, włączyłem fonię i usłyszałem podczas przeprowadzania testu pracę silknika tej fiesty. I tutaj zgłupiałem. W kilku postach na temat tych testów nikt nie wspomniał o odpaleniu silnika, więc jak test ma być przeprowadzony prawidłowo?. A tak na marginesie czy ograniczył się ktoś tylko do wymiany manetki i jaki był rezultat.

EDIT:
Robiłem wczoraj test zegarów bo chciałem sprawdzić jaką mam wersję oprogramowania. Okazało się, że mam trzyliniowy itd.. Przed robieniem testu po włączeniu zapłonu wyświetlał mi się w dwóch liniach przebieg całkowity i bierzący (dzienny). Powiedzcie mi jak mam do tego wrócić. Po tym moim grzebaniu w teście teraz po włączeniu zapłonu wyświetla mi się ostania pozycja jaką przeglądałem w czasie przeprowadzania testu.

michal77 - 2 Gru 2013, 12:29

ati55 napisał/a:
W kilku postach na temat tych testów nikt nie wspomniał o odpaleniu silnika, więc jak test ma być przeprowadzony prawidłowo?
Nie trzeba odpalać, ale można (będzie widać wzrastającą temp. silnika, obroty, itd)

ati55 napisał/a:
A tak na marginesie czy ograniczył się ktoś tylko do wymiany manetki i jaki był rezultat.
Sama wymiana wymiana nic nie da, trzeba też aktywować.
pio_helloween napisał/a:
ASO Piła...komputer pokładowy w ASO rozłożyli ręce. A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?

Póki co chyba jeszcze nikt tego nie zrobił. Pytajcie w niezależnych serwisach Forda, w ASO będzie ciężko.

armo - 29 Lip 2014, 21:00

Witam wszystkich, niestety na moje nieszczęście posiadam fiestę z 2009 roku bez komputera pokładowego, pytałem się w ASO ile by kosztowało zrobienie tego, powiedzieli mi, że 2tys zł!!!! jeżeli ktoś robił coś takiego w niezależnym serwisie to proszę o info ile to kosztowało i gdzie takie cuda robią ;)
michal77 - 27 Wrz 2014, 18:16

armo,I jak udało się uruchomić kompa?

Na 99% można uruchomić kompa podpinając auto pod IDS (jest opcja komp pokładowy wł/wył).
Oczywiście w wersji softu licznika 1.30 nie ma spalania chwilowego.

armo - 23 Lis 2014, 15:05

Niestety ale nie, w sumie to nie podjąłem żadnych działań w tym kierunku, jedynie dzwoniłem do ASO w Rzeszowie, ale niestety nie było żadnej kompetentnej osoby aby podjąć temat, mieli do mnie oddzwonić, ale nikt się nie odezwał. Trochę mieszkam na "zadupiu" więc dla lokalnych mechaników to czarna magia i nikt się niechce podjąć tematu
michal77 - 23 Lis 2014, 16:11

Z tego co wiem Katowicach i Warszawie (pewnie w innych miastach też) są osoby które mogą Ci to uruchomić.
Musiał byś zrobić sobie wycieczkę, albo poszukać bliżej kogoś kto ogarnia IDS-a.

Jaszczur_2003 - 4 Gru 2014, 12:29

Bylem wczoraj u magika z IDSem i w mojej fieście opcja komputera jest zablokowana.Pan poprosił mnie o zorganizowanie nr. VIN samochodu który fabrycznie posiada komputer i wtedy spróbuje przeprogramować gem. Najlepiej aby samochod byl podobny do mojego czyli 1.25 benzyna 2009rok.Wyświetlacz dwuliniowy. Więc tutaj wielka prośba do kolegów o VIN samochodu z komputerem :)
tedi_k - 13 Lis 2015, 15:47
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Jaszczur_2003 napisał/a:
Bylem wczoraj u magika z IDSem i w mojej fieście opcja komputera jest zablokowana.Pan poprosił mnie o zorganizowanie nr. VIN samochodu który fabrycznie posiada komputer i wtedy spróbuje przeprogramować gem. ...

No to sobie daj spokój z takim "magikiem" i podjedź do mnie albo do kolegi mayak. Nie potrzebujemy żadnych VINów innych samochodów i takie aktywacje robimy w kilkanaście minut...

gzymzak - 28 Gru 2015, 17:34
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Jaszczur_2003 napisał/a:
Bylem wczoraj u magika z IDSem

postaramy sie ogarnąć bez IDSa :devil: :devil:

mayak - 28 Gru 2015, 19:48
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Czym?
gzymzak - 2 Sty 2016, 12:44
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
mayak napisał/a:
Czym?


Nie pytaj bo wiesz . Tym co robią np koledzy z Ukrainy i Rosji . Jakoś to wszystko chodzi bez IDSa .

dzikunda - 22 Lut 2016, 11:52
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Gdzie w Warszawie mogę włączyć komputer i termometr w mk7 z 2013r? :)
mayak - 22 Lut 2016, 14:44
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
zapraszam :)
Soulsurvivor - 9 Kwi 2016, 21:41
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Witam, czy ktoś pomoże włączyć komputer pokładowy w Fieście Mk7, 2011 r., 1.25 benzyna? Warszawa i okolice.
michal77 - 10 Kwi 2016, 07:43
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Skontaktuj się z mayak (post wyżej).
gzymzak - 10 Kwi 2016, 19:37
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
zapraszamy również osoby z pomorza i kujaw
mrofiec - 24 Kwi 2016, 09:37
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
:ford: a może ktoś to wytłumaczyć z racji tego ze do Warszawy mam dość daleko ;p
michal77 - 24 Kwi 2016, 14:09
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
ale do tedi_k, (Katowice) masz w miarę blisko :fox:
mrofiec - 25 Kwi 2016, 13:24
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
jeszcze niech mi ktoś podpowie czy przed odblokowaniem trzeba dokupic manetke kierunków ? i czy tempomat też mozna odblokować?
mayak - 25 Kwi 2016, 14:16
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
manetka - można, ale nie trzeba
tempomat - jest o tym inny wątek, więc proponuję nie robić śmietnika

huciap - 3 Maj 2016, 14:57
Temat postu: [MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Witam. Mam fieste 1.25 60 km 2011 rok. Chcialbym wlaczyc u siebie komputer pokladowy,jestem z Katowic.


EDIT: Poczytalem i napisalem do uzytkownika tedi_k.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Preto - 29 Sty 2018, 19:18

Niestety mam ten sam model MK7
stilo_kielce - 6 Kwi 2022, 15:53

Witam
Mogę aktywować komputer pokładowy i inne opcje w fieście MK7 za pomocą programu Forscan i kabla.od Viakena. Zapraszam na priv.

Kielce i świętokrzyskie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group