Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK4] Biały perszing

Grax - 30 Sty 2013, 23:03
Temat postu: [MK4] Biały perszing
1. NICK: Grax
2. IMIĘ: Mariusz
3. MODEL: FIesta m4 1.25 z podtlenkiem gazu
4. WERSJA: flair
5. ROCZNIK: MK4 1997
6. SILNIK: 1.25
7. OPIS AUTA: Hmmmmm kupiłem go bo dość długo się na niego czaiłem silnik 1,25 Zetec plus instalacja gazowa do tego na ładnych kółkach rdzy nie brakuje ale już z bratem szukamy reperaturek tylnych nadkoli oraz prawego progu o dziwo lewy jest zdrowy . Błotniki przednie też po przejściach . Wnętrze to istny syfilis nawet podczas oględzin gościa opierdzieliłem za taki syf.... Z zewnatrz wszystkie naklejki już prawie odkleiłem rudą się zajmę jak tylko deszcze przestaną kapać z góry :P .Podjechałem dzisiaj do znajomego który od wielu lat zakłada instalacje podpioł pod kompa i powiedział że kupiłem instalację za tą kase a amochód mam za free czyli nie dałem ciała ...... Ręczny oczywiście nie działa

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE . Od Wczoraj od godziny 20 wymieniłem żarówki ustawiłem wycieraczki jak i nowe kupiłem . Naprawiłem dmuchawe( 1,2,3,4...) naprawiłem tylną klapę już się otwiera , naprawiłem radio bo niby jakoś się zepsuło ale mi udało się naprawić i działa . Posprzątałem w środku . Naprawiłem lampkę podświetlania bagażnika - raczej już schowka na drobne zakupy z racji butli 45 litrowej

a. wizualne: umyłem dziada naklejki prawie wszystkie po zrywałem
b. mechaniczne: nie ściąga hamuje równo
c. audio: naprawione jakiś pionier na empetry coś tam słychać z głośników
d. inne: doprowadzić samochód do wyglądu

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: doprowadzić samochód do wyglądu wymienić tylne nadkola oraz próg albo oba nawet i malować na biały + progi nadkola zabezpieczyć jak należy odpowiedni podkład baranek etc tak jak powinno to być zrobione .
b. mechaniczne: tylne łożyska wymienić
c. audio: zostaje takie jakie jest
d. inne odchamić go z naklejek i doprowadzić do kultury ze wszystkim ale bez przegięć finansowych

10. FOTKI AUTA




Parzych - 31 Sty 2013, 00:38

Ano rudej jest sporo do usunięcia, przedni zdeś do malowania albo tylny do oskrobania i klejenia...
Grax - 31 Sty 2013, 01:15

tylny jest polamany w paru miejscach wiec kiedyś kupie nielakierowany jak się odkuje po nagłym wydatku :/
hanysek - 31 Sty 2013, 01:15

dziełej z rudą :ok: niech sie wozi :ok:
Grax - 31 Sty 2013, 01:17

Juz zrobiłem zamieszanie wśród kolegów blachmistrzów :V:
kowalik - 31 Sty 2013, 01:20

Życzę szerokości oby jak najdłużej służyła
aluski ile cali mają??

hanysek - 31 Sty 2013, 01:25

jo nie blachorz... :2xf: ino kuchorz :ok:
Grax - 31 Sty 2013, 01:26

7x13 et 35 ale nie wziołem ich trochę źle napisałem ... miałem na mysli kółka z dużą ilościa zimowego bieżnika . Ja juz mam komplet 15 z poprzedniego forda choć te są fajniejsze . Właściciel chce za nie 500zł poczekam za 4 miesiace moze się uda kupić takie same na allegro chodzą po 300-400 więc cena normalna
hanysek - 31 Sty 2013, 01:46

jak mosz kasa to szukej...bo teraz chodza w cenie.....
a do wiosny pojda w gora :2xf:

kowalik - 31 Sty 2013, 02:10

Jak pojeździsz dłużej to napisz ile pali benzyny??
Grax - 31 Sty 2013, 08:16

hanysek MI tam błyskotki czy inne alufelgi teraz nie w głowie rzenie się w kwietniu więc tutaj kasiorke pakować trzeba :V:

kowalik Jako iż mam sekwencję która lubi sama się przełączyć wtedy kiedy trzeba to narazie bede oszczędzał :)

tadzias - 31 Sty 2013, 08:59

Tam z tyłu to miał być "sticker bomb" czy coś w ten deseń? :D
Grax - 31 Sty 2013, 09:16

Chyba tak ale pozbyłem się już :P
inno - 1 Lut 2013, 19:18

no to obecnie trzecia MK4 w Wawie (i okolicach) powodzenia w walce z rudą i innymi tkimi ;)
Grax - 1 Lut 2013, 22:16

inno w Jankach teraz praktycznie codziennie jestem może znasz jakiegoś blacharza co wstawi progi oraz tylne reperaturki w obu tylnych nadkolach ??
inno - 3 Lut 2013, 19:16

niestety nie znam z tych okolic nikogo. Jednego z Wyszogrodu znam, ale po fuszerce na mojej byłej Hondzie już nie oddam mu nic do malowania... o dobrego blacharza trudno.
Grax - 16 Lut 2013, 20:33

Dzisiaj spotkałem gości co miał sporta mk5 poprosiłem o otworzenie maski tak by oblukać to i owo ........ jak będzie mi się kończył silnik top bede szukał od mk5 sporta :)
hubi_2006 - 19 Lut 2013, 20:20

Grax napisał/a:
jak będzie mi się kończył silnik top bede szukał od mk5 sporta

Czyli focusa/ kaczki/ pumy 1.6 :)

Grax - 20 Lut 2013, 07:34

hubi_2006 Dzięki to mi ułatwi poszukiwania takiego silnika , ciekawe czy bede mógł kupić tylko silnik plus kolektory i kompa ??
hubi_2006 - 20 Lut 2013, 08:30

Teoretycznie tak :) możliwe jednak, że trafisz młodszą generację tych zeteców i będą różnice między listwami wtryskowymi. Trzeba też zwrócić uwagę na piny w kompie bo mogło coś się zmienić po kilku latach. Aha, jak komp to i immo pewnie by się przydało z dawcy, chyba że masz już.
Najpierw ogarnij budę :)

mmbu - 20 Lut 2013, 11:02

Zdecydowanie łatwiejsze są poszukiwania focusa. Od pumy i fiesty różni się kołem zamachowym i sprzęgłem. Focus ma szerszą tarczę. Cena też działa na korzyść focusa. Sprzęgło fiesta prawie 1000(kiepsko z dostępnością) focus od 300 już można znaleźć. Niestety zapomniałem zważyć koła zamachowe podczas wymiany. Obecnie mam zestaw z focusa. Immo jest w kompie silnika więc jak będziesz szukał kompa, to pastylki z kluczyka jeszcze potrzebujesz, albo kodowanie kluczyków będzie potrzebne
hubi_2006 - 20 Lut 2013, 12:59

mmbu fiesta 1,6 sport i focus 1.6 mają takie same koła zamachowe :fox: To koło nawet od 1.25 nie różni się rozmiarem, ale innymi pierdołami.
mmbu - 20 Lut 2013, 14:18

hubi_2006 napisał/a:
mmbu fiesta 1,6 sport i focus 1.6 mają takie same koła zamachowe :fox: To koło nawet od 1.25 nie różni się rozmiarem, ale innymi pierdołami.


Może wagowo tak, ale docisk z fiesty nie pasuje na focusa

Grax - 1 Mar 2013, 22:03

immo mam wyciety :) A teraz na dniach kupie druga fiestę na części za jakieś śmieszne pieniądze po strzale w bok :D ze zdrowym silniczkiem oraz ze zdrową skrzynią :D Pewnie ogłoszę się jak by ktoś coś potrzebowal do mk4 1.25 :D
Igraszki - 24 Cze 2013, 17:18

cos sie ruszylo w temacie?
Grax - 24 Cze 2013, 17:24

Tak rdzy przybyło a tak na poważnie to olej po raz kolejny w skrzyni zmieniony .Dolałem Ceramizera ale tylko jednego do skrzyni no i powiem że mniej skrzypi mi dwójka .


Plany po raz enty zmieniły sie przez artykuł w Wrc ZE STRONY 12 Ford fiesta r5 piekne malowanie

MI bardzo sie podoba a Wam


Jak by ktoś miał na handel zawieszenie ta technixa

Parzych - 24 Cze 2013, 18:24

Grax napisał/a:
MI bardzo sie podoba a Wam
Nie wiem do czego to miał być link, ale jest do obecnej strony Twojego tematu... :9:
TSRules - 24 Cze 2013, 18:41

Z tą ruda nie zwlekaj bo tam juz masz roboty na minimum tysiaka, a ide o zakład że przednie błotniki też gniją od środka, u mnie było 10 razy mniej rudej a i tak to wszystko się na lakierze trzymało :)
Grax - 27 Cze 2013, 06:11

Parzych to ten link .

TSRules Przednie błotniki/ nadkola mam zdrowe z tym że poprostu są małe wgniecenia . A że ford wymyślił tak głupie rozwiązanie ich mocowania to wytnie tyle ile sie da by kóła mogły swobodnie pracować przy minus 60 mm ....

Grax - 10 Lip 2013, 09:59

Zderzak przedni w kolorze białym już jest a i tylny wczoraj dostałem od kuriera więc też prysnałem z bratem w biel tyle że od mk5 sporta :D Już oba założone pięknie wygląda . Tutaj polecam zakupy u Mafiosa zderzak jak i poszerzenia są w takim stanie jak mówił pisał ogłosił :)



Będe miał prawie taki przód prawie gdyz grill pozostawiłem czarny i wygląda teraz lepiej . tylko upolowac tą dokładke od laguny ciężka sprawa :/



Uploaded with ImageShack.us


A przód wygląda tak aktualnie


Uploaded with ImageShack.us


freeman przepraszam ale nie moge zlokalizować "mniejszego" linku do zdjecia :(((

Mafios - 10 Lip 2013, 19:57

tą klapę paskudną byś wymienił
Grax - 10 Lip 2013, 20:17

Mafios Poszukiwania trwają w tym kolorze trudno znaleźć w odpowiednim kolorze i stanie .... :/
Mafios - 10 Lip 2013, 20:21

mam perfekcyjna ale fioletową :)
Grax - 10 Lip 2013, 20:28

Mafios ile chcesz za nią ??
Mafios - 10 Lip 2013, 20:42

chcę 150 owszem masz na allegro mnóstwo tańszych ale na mojej rdzy nie znajdziesz a klapa to towar zawsze aktywny wiec sory za mniej nie oddam
Grax - 11 Lip 2013, 06:48

A i jeszcze zmierzyłem kompresje na garach wychodzi od lewej 13 12,5 13 13 więc spoko jest zalałem darmowego ceramizera dla testu i zobaczymy co wyjdzie po 1500 km :)
mmbu - 11 Lip 2013, 18:06

Jak chcesz zostawiać czarnego grilla , to koniecznie lampy na ciemno. Tak czy inaczej zostawiając lampy i grilla w ciemnym kolorze podkreślasz najujowszy punkt fiesty mk4.

Jak szukasz dokładki z laguny, to szukaj zderzaka uszkodzonego, lub laguny na części z połamanym zderzakiem. Dokładkę da się zwinąć i wsadzić w kopertę.

Grax - 11 Lip 2013, 19:54

mmbu no własnie mi taki czarny akcent podoba się, ale zderzak przedni będzie jeszcze malowany na wzór listwy przedniej od mk5 . Fajny jest ten kolor a potem jeszcze struktura plastiku ze spreya .

Zderzaka nie kupie bo chcą po 200 150 zł za cały czy nawet uszkodzony :/ Więc usilnie poluję na sama dokładke .

a może z golfa 3 hokeja zarzucic tego szerokiego ??

inno - 11 Lip 2013, 22:06

Grax napisał/a:
Zderzaka nie kupie bo chcą po 200 150 zł za cały czy nawet uszkodzony :/ Więc usilnie poluję na sama dokładke


może Ci być ciężko znaleźć samą dokładkę. jak miałem hondę to sam szukałem.
nikt nie chce sprzedać bez zderzaka. a jak już to w tej samej cenie co cały zderzak.

Grax napisał/a:
a może z golfa 3 hokeja zarzucic tego szerokiego ??

z tego co się orientuję to jest za krótki/długi i mało giętki, więc może być ciężko dopasować.


Edit: http://allegro.pl/zderzak...3324313134.html tylko trzeba by zapytać czy z dokładką czy bez tak jak u tego bezczelnego http://allegro.pl/zderzak...3356639920.html

Grax - 12 Lip 2013, 06:25

inno, Kochany jesteś :D jak minie 8 dzwonie do gościa może ma tą dokładkę z ostatniej aukcji .

Teraz jeszcze doszedł pomysł na kolor felg myślałem już nad większymi jednak znowu kupować opony x 4 jak mam te "zdrowe" znowu przekładka itp ...

A tak jak się uda to we wrześniu razem z bratem poszerzymy moje tylne do 7 może 8 cali :P i do tego kolor jakiś fioletowy lilaróż jak to określiła moja pani by pasował czyli ten

hubi_2006 - 14 Lip 2013, 22:41

Grax, jak Ci się podoba to maluj ;) ale moim zdaniem (i wielu innych) "powinni tego zabronić" :rotfl:
Grax - 12 Wrz 2013, 20:36

hubi_2006 Felgi pozostają czarne dojdzie dach czarny dzisiaj u Reseta w Monkey garage obniżyliśmy przednie zawieszenie mam teraz. Niby na ścieżce pokazało że mam 75% sprawności amorków jednak coś za miekkie są ... teraz z przodu mam 16 cm do matki ziemi jak dojdzie dokładka to jeszcze 7 cm nizej :)


Reset1981 DZIEKI JESZCZE RAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

FOTO kierownika

Grax - 12 Lis 2013, 22:45

Fiesta żyje jak by co i 20 zamawiam blaszki do remontu na dwa autka:)
tadzias - 14 Lis 2013, 14:36

Powiadasz, że.. "coś się dzieje" :9:
Grax - 26 Lis 2013, 10:41

Blachy kupione progi i tylne błotniki na dwa samochody nowe kółka na lato już mam Te od Vana :D jednak ameliniowe ładniejsze
Parzych - 26 Lis 2013, 11:40

Grax napisał/a:
nowe kółka na lato już mam Te od Vana
A które :?:
Grax - 27 Lis 2013, 15:26





Żeby nie było iż kłamałem co do blaszek :P P

Parzych Jacku dzięki :bigok:

Parzych - 27 Lis 2013, 17:22

Grax napisał/a:
Jacek Jak zmniejszyć jeszcze te zdjęcia bo za choleręęęę nie idzie wstawić mniejszych :/
Mariusz, instrukcję umieszczania miniaturek masz TUTAJ
modell1 - 27 Lis 2013, 21:15

Ładne felgi. :) :)
Działaj z blachą i pamiętaj nie żałuj środków do konserwacji :-)

Grax - 27 Lis 2013, 21:29

modell1 wiem a w dodatku to niebędzie blacharka robiona po "staroświecku" dziurkarko felcarka pójdzie w ruch i ołów topiony :)
van - 27 Lis 2013, 22:31

no i jest git :ok:
Grax - 28 Lis 2013, 07:15

van czułem że musiałem je brać od Ciebie :P idealnie weszły a ich et kurcze paczałem paczałem i niewypaczałem nigdzie . Musze wejść na stronę KBA lub ATS -a :)
mmbu - 30 Lis 2013, 16:41

Ostatnio na allegro przeleciały mi przed oczami czarne lampy do mk4 w okazyjnej cenie. Dupę masz strasznie wysoko.

Przynajmniej przy wstawianiu reperaturek odpadnie Ci połowa pracy z usuwaniem poprzedniej blachy. Wystarczy zerwać taśmoprogi

Grax - 30 Lis 2013, 17:32

To na tym zdjęciu tak wyszło bo podloże jest nierówne jak widać . Mam sprężynki od Ciebie tylko brak czasu na zamiane:/
wawrzyc - 2 Sty 2014, 21:18

mmbu napisał/a:
Ostatnio na allegro przeleciały mi przed oczami czarne lampy do mk4 w okazyjnej cenie. Dupę masz strasznie wysoko.

Przynajmniej przy wstawianiu reperaturek odpadnie Ci połowa pracy z usuwaniem poprzedniej blachy. Wystarczy zerwać taśmoprogi


Podrzuć linka do lamp na pw.

mmbu - 2 Sty 2014, 22:15

wawrzyc napisał/a:
mmbu napisał/a:
Ostatnio na allegro przeleciały mi przed oczami czarne lampy do mk4 w okazyjnej cenie. Dupę masz strasznie wysoko.

Przynajmniej przy wstawianiu reperaturek odpadnie Ci połowa pracy z usuwaniem poprzedniej blachy. Wystarczy zerwać taśmoprogi


Podrzuć linka do lamp na pw.


To było miesiąc temu

Parzych - 8 Lut 2014, 19:27

Fiesta sprzedana, na prośbę Graxa temat zamykam... :ok:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group