Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK4] 1.8D - dużo pali

bboniu - 24 Gru 2012, 00:21
Temat postu: [MK4] 1.8D - dużo pali
Mój problem polega na tym, że auto pali za dużo, na pewno za dużo...
posiadam silnik 1.8d/60km.
Zatankuje za 10 litrów i nie jestem w stanie przejechać nawet 80km...
Dodam, że jeżdżę po wsi, więc dość często odpalam i gaszę auto.
Jak mocniej przygazuje to z tyłu samochodu słychać lekki szum, jakby paliwo jakieś węże ciągły czy coś ;o
nie wiem jak to nazwać.

co mogę zrobić?

Puff - 24 Gru 2012, 01:09

Jak robisz po 2-3km, ciągle gasisz i odpalasz auto, to silnik nie ma się kiedy rozgrzać i summa summarum pali jak smok.
Równie dobrze możesz mieć lejące wtryski, zapchane filtry i mnóstwo innych rzeczy. Póki nie sprawdzisz auta w normalnych warunkach (przejeżdżając 100 km co najwyżej na 3-4 razy) to możemy tu wróżyć z fusów.

Grax - 4 Sty 2013, 09:49

A nie zostawiasz za sobą oleju czy po postoju nie widać paru kropel oleju ??
bboniu - 17 Lut 2013, 21:30

Nie zostawia kropel oleju.
na trasie 25km w jedna i druga strone (50km)w baku jakies 13 litrów. Po powrocie od razu żyd, w sumie w trakcie wracania już się zapalił -.-. Nie ogarniam co z nim nie tak. Nawet jak jadę dalej to za 10 litrów nie jestem w stanie 100km zrobic.

Bezimienny - 17 Lut 2013, 21:37

Po pierwsze to testowanie spalania ma sens jedynie poprzez zalanie do pełna, kasowanie licznika dziennych km, jazda tak ze 100km, tankowanie do pełna potem proste przeliczenie i masz dokładne spalanie, bo jeśli sugerujesz sie wskaźnikiem to nie jest to dokładne a i czyjnik lub licznik może być walnięty. Co do wycieku paliwa to radze zajechać na jakiś parking pojeździć chwile i wtedy zobaczyć czy nie zostawia śladów.
Dreambox - 17 Lut 2013, 22:33

Bezimienny dobrze mówi. Zatankuj do pełna i wtedy licz kilometry.
Takie sprawdzanie ile spala z chwilą zapalenia się rezerwy to o kant d....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group