Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Nie działa prędkościomierz

blood_brother - 22 Gru 2012, 17:27
Temat postu: [MK3] Nie działa prędkościomierz
Hej,

Nie mogłem się zdecydować, czy dać to do elektryki, czy mechaniki, więc drogą losową wylądowało tutaj.

Od 3 dni nie działa mi prędkościomierz jak i licznik kilometrów. Reszta zegarów działa. Przeszukałem forum i jedyne co zrozumiałem to, że potrafi coś tam zamarznąć. Po długich negocjacjach z rodziną postawiłem Fiestę na dwa dni w, można rzec, ogrzewanym garażu. Niestety nie przyniosło to upragnionego ruchu wskazówki prędkości.

Teraz pytanie co dalej, zakładając, że mogę grzebać przy aucie tylko na dworze, a tam ciągle -10 stopni. Od czego zacząć, może coś puknąć, albo młotkiem trzeba potraktować?

madek - 22 Gru 2012, 17:46

http://www.fiestaklubpols...ic.php?p=686638

objawy inne ale przyczyna ta sama ;)

Peedro - 22 Gru 2012, 18:41

linka 3 dychy, pół godziny bardzo spokojnej roboty :-P mogła ci się ukręcić np. i dlatego nie działa.
blood_brother - 22 Gru 2012, 20:43

No to mam robotę na święta, o ile uda mi się dorwać gdzieś linkę w Wigilię:)
drjanusz - 23 Gru 2012, 12:58

blood_brother2 napisał/a:
Teraz pytanie co dalej, zakładając, że mogę grzebać przy aucie tylko na dworze, a tam ciągle -10 stopni. Od czego zacząć, może coś puknąć, albo młotkiem trzeba potraktować?
Młotkiem to Ty siebie :hammer:
A nic nie wskazywało -skoki predkości(ale tylko na liczniku)?

blood_brother - 23 Gru 2012, 20:50

No właśnie nie, działał super i nagle zauważyłem, że martwy :)
blood_brother - 6 Lut 2013, 13:58

Hej,

Udało mi się w końcu wymienić linkę, tzn. dałem mechanikowi przy okazji, żeby wymienił, bo ja nie miałem kiedy się tym zająć.

Ogólnie rzecz ujmując, wymiana linki nie pomogła. Co mogę sprawdzić jako kolejne?

diodalodz - 6 Lut 2013, 16:42

ślimak. Wiele tematów na formu o tym problemie.
blood_brother - 6 Lut 2013, 17:46

Dzięki, w takim razie wiem czego szukać:)
mmbu - 6 Lut 2013, 19:06

Też obstawiam ślimak. Wywal licznik i zobacz czy linka się obraca w trakcie jazdy. Tylko musi być dociśnięta/na swoim miejscu. Zanim wywalisz slimak zobacz czy kawałek linki nie został w srodku i nie blokuje wejścia nowej. I smar grafitowy na linkę polecam
blood_brother - 20 Lut 2013, 21:01

Dla potomnych, ułamał się wystający "patyczek" w czujniku prędkości.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group