Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] 1.4 TDCi - regeneracja wtryskiwaczy

Marlon5 - 3 Gru 2012, 23:54
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - regeneracja wtryskiwaczy
witam

mam maly problem z wtryskami, mam prawie pewnosc ze ktorys jest niesprawny lub leje. Mianowicie w zime kiedy temperatura waha sie w okolicach 0 stopni to przy odpalaniu strasznie trzepie silnikiem jak by na jeden gar nie palil i puszcza sporego baka w postaci siwej chmury i do tego ostro klekocze. po lekkim rozgrzaniu juz mnie daje sie we znaki i klekocze tylko jak dodaje gazu. gdy temperatura jest wlasciwa problem znika. natomiast przy ekstremalnie wysokich temperaturach typu 35 st. i stanie w korku zaczyna trzepac silnikiem tak jak by nie palil takze na jeden gar. Przymierzam sie do regeneracji wtryskow i sam chce je wyciagnac. dac do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji. Co o tym sadzicie. Jestem z okolic Swidnicy. slyszalem ze w Slotwinie jest dobry zaklad zajmujacy sie regeneracja. wypowiedzcie sie o nim jezeli macie z nim jakies doswiadczenia.

Aha i jeszcze jezeli wiecie z jakim momentem dokrecac wtryski to bym byl wdzieczny.

Pozdrawiam

artax - 4 Gru 2012, 11:29

standardowe pytanie ;kiedy wymieniałeś filtr paliwa?Twoje domysły zweryfikuj po wymianie w/w.Jesli po wymianie bez poprawy to pewnie trzeba zrobić proby w specjalistycznym warsztacie.
Polecam diagnozę w warsztacie w Krzczonowie kolo Świdnicy.Napisz na priv podam numer.
pzdr

misiak - 4 Gru 2012, 12:05

klekocze bo to diesel. Tylko możne klekotać jak diesel na stuku a może klekotać jak diesel na detonacyjnym spalaniu.... Że 1 gar nie łapie może być wina świecy żarowej. Odpali jak się nagrzeje o ile pozostałe chodzą
Marlon5 - 4 Gru 2012, 19:06

Generalnie to filtr paliwa wymieniam co roku. Swiece zarowe wymienialem 2 lata temu na Febi by Bilstein. Ale teraz tez przy rozbieraniu wymienie bo bede mial eleganckie dojscie. Te ostatnie po wyciagnieciu z otworu byly troche oblepione i nie byly suche. Moze to o czyms moglo swiadczyc ?

Co do serwisu w Krzczonowie to nie jestem przekonany wiem ze duzo biora . artax moze znasz ceny uslug tzn. regeneracji, sprawdzenie i wyciagniecie
Wiem ze chlopaki w Slotwinie dobrze radza sobie w temacie i czy ktos z Was mial tam jakies doswiadczenia.
Ale wyciagniecie kosztowac moze ok. 250 - 300 dlatego chce je wyciagnac sam.
Ponawiam pytanie z jakim momentem sie dokreca te wtryski ?

Pozdrawiam

artax - 5 Gru 2012, 09:43

W Krzczonowie biorą więcej niz inni ale potem nie musisz odwiedzać serwisu z reklamacją :hihihi: Słotwina tak ma ,wlasnie masę reklamacji i niezadowolenia =wydana kasa.Podjedz do ASO Forda w Świdnicy i zapytaj jak twoj problem widzą .
pzdr

misiak - 5 Gru 2012, 16:22

a czy wtryskiwacze leją- zajedź do aso, niech podłączą pod kompa i porównają z danymi fabrycznymi. I będzie wiadomo. I myślę że na sam początek taniej jak wtryski robić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group