Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] Fiesta XR2i

Kameleon340 - 8 Lis 2012, 00:34
Temat postu: [MK3] Fiesta XR2i
1. NICK: Kameleon340
2. IMIĘ: Kamil
3. MODEL: Ford Fiesta
4. WERSJA: XR2i
5. ROCZNIK: 1989r.
6. SILNIK: 1.6 CVH 8v + lpg
7. OPIS AUTA: Witam jestem na forum już od jakiegoś czasu, ale nie mogłem się zabrać za przedstawienie mojego pierwszego auta tj. Fiesta XR2i. Nie miałem w ogóle na uwadze żadnego Forda myślałem bardziej nad czymś japońskim, ale w sumie ciesze się, że wyszło jak wyszło bo Fiesta zamiast skończyć na szrocie nadal porusza się na drodze. Kupiłem ją za 400 zł. Podłoga była w bardzo fatalnym stanie, 4 dziury wielkie dziury, że gdyby nie belka, do której mocowane są przednie fotele można by bawić się w flinstonów. Auto ma instalacje gazową lecz w sumie raz jechałem może, tak to benzynka. Rozrząd oraz olej był zmieniany ma przejechane dopiero na tym 6 tyś.

8.DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Usunięcie rdzy na karoserii, na klapie oraz przy korku wlewu paliwa gdzie była potrzebna ingerencja blacharza. Polerka lakieru. Zmiana lamp tylnych na te z czarnym kierunkiem, zerwanie nie potrzebnych naklejek, nowe halogeny przeciwmgielne, guma pod zderzak, odmalowane bębny i zaciski i to co widać na zdjęciach.
b. mechaniczne: nic z tuningu. Nowa maglownica, krzyżak, tuleje wachacza oraz spawanie i jeszcze raz spawanie. Auto ma założone gwintowane zawieszenie z przodu natomiast do tyłu będę zakładał sprężyny Eibach niebieskie ale to dopiero na wiosne bo by było za nisko na zimę..
c. audio: 2 głośniki sprzodu, radio Pioneer i skrzynia Magnat w bagażniku.
d. inne: pranie wnętrza, nowe opony

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: doprowadzić jeszcze to co trzeba na cacy, zerwać tę starą folię z szyb i okleić na nowo,
b. mechaniczne: jedyne to zmiana tłumika końcowego.
c. audio: wystarczające
d. inne: ---

Tuż po przyprowadzeniu.


Odmalowane felgi na zimę.


Spawanie i konserwacja tylnego pasa.


Aktualnie.



Fotki z dziurami jak i wnętrza wrzucę na dniach. Cały czas coś przy niej dłubie, poprawiam i ulepszam. Pozdrawiam.

Mafios - 8 Lis 2012, 06:22

Idziesz w dobra stronę :ok:
tadzias - 8 Lis 2012, 19:10

Wygląda rozsądnie :)
luk-90 - 8 Lis 2012, 19:13

wygląda na prawdę sympatycznie. Załóż jej jeszcze ori grill, bo siatex jej nie pasuje
kuba87 - 8 Lis 2012, 19:47

fajna :)
wbijaj jak coś chętnie pomogę

hubi_2006 - 8 Lis 2012, 20:48

luk-90 napisał/a:
bo siatex jej nie pasuje

Bo to jest uzdatniacz powietrza :-P
Kameleon340, fajnie to wygląda :)

madek - 9 Lis 2012, 00:12

Zapowiada się dobrze :)
Siatex i folia z szyb koniecznie out :)

pawel_mk3 - 9 Lis 2012, 08:49

Jak dla mnie to szyby by mogły zostać, ale ta półka na piwo z tyłu jest blee :(
Kameleon340 - 9 Lis 2012, 16:45

Folia na pewno pójdzie do kosza z siatexem też coś zrobie może gdyby był czarny też by to lepiej wyglądało :) Spoiler raczej zostanie, jest oryginalny więc niech jest. Staram się jak mogę. Dziękuje za komentarze :)
bobson - 13 Lis 2012, 19:39

Fajnie działasz, trzeba kiedyś spota zrobić w okolicy ;)
Kameleon340 - 4 Gru 2012, 23:28

Kawałek drogi jest żeby tego spota zrobić. Na dniach szykuje się zmiana oleju, wie ktoś ile tutaj wchodzi? Ogólnie fiesta ma się dobrze, założyłem też springi na tył i szczerze mówiąc poprawiły się właściwości jezdne. Jak mi się uda to pokaże ją w zimowej aurze.
Kameleon340 - 16 Gru 2012, 23:46

Dzisiaj pojeździłem chwilkę na śniegu, ale nie dało rady, odwilż i za dużo śniegu. Fiesta ma się dobrze jest po wymianie oleji i filtrów :)




kamilocha1 - 17 Gru 2012, 11:29

bylem miesiąć temu tydzień w Twym miescie i szkoda ze jakos jej nie zauwazylem...
Mafios - 17 Gru 2012, 12:25

przykro patrzec na xrki tarzajace sie w sniegu , blocie solnym :( szybko je zje
Kameleon340 - 17 Gru 2012, 15:12

Cytat:
bylem miesiąć temu tydzień w Twym miescie i szkoda ze jakos jej nie zauwazylem...

Mieszkam parę kilometrów od Świecia i nie codziennie tam bywam więc pewnie dlatego.

Zakonserwowałem ją na zimę jak się tylko dało więc nie powinno być aż tak źle.

madek - 17 Gru 2012, 18:38

Mafios napisał/a:
przykro patrzec na xrki tarzajace sie w sniegu , blocie solnym :( szybko je zje

no bez przesady, przecież na tej focie to czysty śnieg :-P

Grax - 17 Gru 2012, 19:08

NIe szkoda Ci ??
Peedro - 17 Gru 2012, 19:17

Już dajcie spokój z tym oszczędzaniem... Mafiosa zrozumie bo jego egzemplarz do ciurania się nie nadaje, bo zwyczajnie za mocno jest wymuskana żeby ją tak ciurać :-P Ale nie przesadzajmy że nie można się fiestą pobawić. W końcu XR2i to taki mały hothatch lat 90tych i w końcu do funu została stworzona :ok:
madek - 17 Gru 2012, 19:22

Peedro napisał/a:
W końcu XR2i to taki mały hothatch lat 90tych i w końcu do funu została stworzona :ok:

Dokładnie, już bardziej w tyłek te auta dostają na naszych zlotach, jak 20 razy startuje sie na ćwiartke strzelając ze sprzęgła :-P

Kameleon340 - 17 Gru 2012, 21:00

Cytat:
NIe szkoda Ci ??

Szkoda nie szkoda ale podusić też trochę trzeba, dbam o nią jak mogę, ale tak jak koledzy mówią w końcu to xrka ;) Na śniegu też aż tak w dupe nie dostaje a można się pobawić. Z rdzą po zimie i tak na pewno trzeba będzie walczyć, zawsze coś wyjdzie, ale o podłogę się nie martwie. Ja się ciesze, że wyciągnąłem ją od poprzedniego właściciela, bo skończyła by żywot.

modell1 - 17 Gru 2012, 21:51

Całkiem cacy xr ka
Ja bym folię zostawił. Podoba mi się taka k apozycja. I do tego Polis nie widzi jak jedziesz bez pasów i tp od tyłu :-) :-) Przerabiane u mnie :-P :-P
A co siatexxa wekk :-) :-)
Pozdrawiam i miłej zabawy

Kameleon340 - 17 Gru 2012, 22:05

Powiem Ci, że miałem ostatnio właśnie sytuację z policją odnośnie pasów. Twardo się upierałem przy swoim, że miałem i odpuścili. Tak groziła 100 i 2pkt. Swoją drogą nie praktykuje jazdy bez pasów, zawsze mam zapięte, ale nieraz jest taka sytuacja w mieście, że kawałek trzeba przejechać no i jest jak jest :) Co do grilla to będę jechał na szrot, bo są dwie fiesty to kupie i się założy a siatex wyleci. Jeszcze jedno. Czy to normalne w xrkach, że się szybko nagrzewają? Chłodnica wygląda elegancko, termostat wymieniany.
kuba87 - 17 Gru 2012, 22:21

ja muszę ok 4- 5 km przejechać żeby się nagrzał.
Kameleon340 - 17 Gru 2012, 22:51

No ja też jak pokonam taki dystans to wskazka od razu na norm idzie do połowy.
kuba87 - 17 Gru 2012, 23:25

czyli było to normalne :)
za to jak termostat walnięty albo uszkodzona obudowa to wogole się nie nagrzewa :-P

Kameleon340 - 18 Gru 2012, 15:45

To dobrze, bo jak jechałem fiestką 1.3 dosyć duży dystans to wskazka nawet do połowy nie doszła a grzał. Myślałem, że może coś nie tak.
Kameleon340 - 24 Sty 2013, 20:07

Chopaki zebułem dzisiaj folie z szyb. Śmiesznie wygląda na tych zimówkach i mam nadzieje, że już po śniegach będzie :D Jutro może skocze gdzie jakie fotki zrobić. Ostatnio zgubiłem końcowy tłumik i na razie mam rure wspawaną z piękną ozdobą na końcu :D


tadzias - 25 Sty 2013, 16:46

Umyj ją bo brudna :P
Kameleon340 - 30 Sty 2013, 21:46

Pogoda się troszku zmieni to się wymyje i nawoskuje :D Fiesta ma nowe tarcze i klocki :)



Parzych - 30 Sty 2013, 22:35

Fajnie że coś się dzieje, tylko szkoda że fotki nie na temat... gy Wrzuciłbyś zdjęcia nowych hebli...
tadzias - 31 Sty 2013, 09:05

co tam masz za wypukłość na masce? czyżby jakiś parch wyskoczył? :P
Kameleon340 - 31 Sty 2013, 15:39

tadzias napisał/a:
co tam masz za wypukłość na masce? czyżby jakiś parch wyskoczył? :P


Turbo się nie mieści :D A tak na poważnie to ktoś dał anty wybuch od gazu na środku kolektora i po prostu kilka razy pewnie już wyskoczył robiąc takie coś. Na wiosnę się tym zajmę bo myślę już o tym od dawna. Wrzucę, wrzucę Parzych :D

Kameleon340 - 14 Lut 2013, 22:11

Fiesta dostała nowe świece i kable, ale co z tego jak pieprzy się elektryka. Światła krótkie znikneły, na długich wypala się wokół pina w przekaźniku i te wszystkie wiązki. Masakra. Powoli dochodzę do ładu i mniej więcej czaje o co biega ale już mnie to dobija, nie lubie grzebać w kabelkach.
kuba87 - 25 Lut 2013, 08:54

na progu przy nogach kierowcy masz masę podpiętą, oraz przy tylnych lampach, obok poszki filtra powietrza.
Kameleon340 - 5 Kwi 2013, 22:41

We fieście cały czas coś się dzieje :D Ostatnio miałem troche wolnego to ogarniałem ile się dało. Nowy filtr powietrza, paliwa, tuleje wahacza i elektryka (problem ze światłami). Podejrzewam, że zaczęło się od tego jak jeździłem z wszystkimi halogenami włączonymi, bo niby gdy są długie włączone to halogeny przeciwmgielne powinny same zgasnąć czyż nie? Zresztą mniejsza o to, dałem nowe przekaźniki, kable które się nadpaliły i gra i buczy.

Tutaj jak widać klapa w niezłym stanie pod spojlerem i lotką :rotfl: Ogarnąłem klapę bez rdzy, dałem do pomalowania a stara na złom :)


Pękł mi również zderzak, urwała mi się rura i po prostu jakoś podskoczyła robiąc to co widać.


Żywica, szpachla i gotowe :)


Tutaj już złożony :)


Sorki za jakość zdjęć ale tylko kome miałem pod ręką.

Pietrekk - 5 Kwi 2013, 22:49

Lotki brakuje jednak :)
Kameleon340 - 5 Kwi 2013, 22:55

Właśnie :D Błędem było to, że nie powierciłem otworów w klapie przed malowaniem, bo szczerze mówiąc myślałem, że jest jakoś wklejana czy coś. Zrobi sie :)
Pietrekk - 6 Kwi 2013, 09:41

Jest do wklejenia, ja kleiłem moją :)
Kameleon340 - 10 Kwi 2013, 19:21

Być może, tyle, że mam już szpilki w niej więc warto by przykręcić, zawsze większa pewność, że nie odleci :P

Dzisiaj zrobiłem dwie fotki telefonem jak to w całości wygląda. Kolejne zdjęcia zrobie już normalnym aparatem, będzie lepiej bo tym obiektywie mizernie fiestka wyszla.

Pietrekk - 10 Kwi 2013, 19:34

Ładna, ładna, o dystansach jakiś na tył myślałeś?
Kameleon340 - 10 Kwi 2013, 19:39

Dzięki :) Myślę, że dosyć ją wyprowadziłem na "ludzi" :P . Myślałem, myślałem, ale wydaje mi się, że przycierałoby po założeniu dystansu.
Pietrekk - 10 Kwi 2013, 19:54

Zależy jaki dasz, bo tak trochę te koła w środku i jakoś tak no nie pasi :P
Choć fakt że wyszła fajnie :)

Kameleon340 - 22 Kwi 2013, 21:42

Szukałem jakichkolwiek dystansów pod mk3 i nic nie znalazłem. Zrobiłem ostatnio troszku, udało mi się zrobić piszczący wentylator, wymiana uszczelki pod deklem zaworów oraz czujnika ciśnienia oleju.




Kameleon340 - 16 Maj 2013, 20:51

Proszę o zamknięcie tematu.
Parzych - 16 Maj 2013, 21:22

Zgodnie z życzeniem...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group