Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK2] Klasyk MK2 XR2 - czyli kolejna odbudowa Van-a

van - 20 Cze 2012, 21:47
Temat postu: [MK2] Klasyk MK2 XR2 - czyli kolejna odbudowa Van-a
1. NICK: van
2. IMIĘ: Krzysztof Jarzyna
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: mk2
5. ROCZNIK: 84
6. SILNIK: urządzenie do napędzania auta w celu jego przemieszczania z punktu A do punktu B bliżej nie sprecyzowany o pojemności ok 1l
7. OPIS AUTA:

Kiedyś dawno temu kupiłem na aukcji charytatywnej kierę xr2 od Darasa. Ostatnio po rozmowie z jednym z forumowiczów stwierdziliśmy że kupowałem już auta dla zderzaka to dlaczego nie dokupić auta do kierownicy ?
Auto już jest o jego losach wkrótce :)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brudne i trochę stjuningowane
b. mechaniczne: downgrade do klasy - 1
c. audio: jakiś blaupunkt, dwa głośniki w drzwiach, zwrotnice i gwizdki na taśmę dwustronną
d. inne: tu się maźnie tam się maźnie

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: remont blacharsko-lakierniczo-konserwujący
b. mechaniczne: ori silnik 1.6CVH na gaźniku
c. audio: oryginał radio Ford i głośniki Ford
d. inne: alu oryginał 13 cali durszlaki

10. FOTKI AUTA

ooo taka prawda że ładna ?


a tu już w plaku :) i na swoim zaszczytnym miejscu


stan blachy od spodu i bagażnika


vegetagt - 20 Cze 2012, 21:55

ile pali?
kuba87 - 20 Cze 2012, 22:13

a lacia to pali? :hihihi:
Parzych - 21 Cze 2012, 00:46

Krzychu... Bo do HP wyebam... :fox:
LOY - 21 Cze 2012, 09:46

Parzych napisał/a:
Krzychu... Bo do HP wyebam... :fox:

odczep sie od vana wapniaku ;/ .
chłopak ma kierownicę ładną to zaraz dokupi do niej resztę auta.
Nie wazne od jak duzego kawałka auta zaczynasz budowę :-P

DziDzia - 21 Cze 2012, 10:50

Piękna...
Daj fotki, jak wyplakujesz :!: :!: :!:




pozdro :!:

BuMeL - 21 Cze 2012, 11:10

Tylko pilnuj, żeby ruda nie zeżarła :rotfl:
inno - 21 Cze 2012, 11:46

widziałem na zlocie. piękna jest :ok:
van - 21 Cze 2012, 18:30

pali tyle co wleje
nie pali laci bo ma za ładne
fotki wyplakowane proszę bardzo
ruda już zeżarła

wkrótce więcej w pierwszym poście

Żółwik Tuptuś - 21 Cze 2012, 18:48

No.

Czyli wiemy kto kupił MK2XR2 od BloodBrothera.

Parzych - 21 Cze 2012, 18:51

Rzułf, gdzieś Ty był jak Cię nie było :?:
Żółwik Tuptuś - 21 Cze 2012, 19:02

W pobliżu
Rkalitka - 21 Cze 2012, 19:20

gałka zmiany biegów mówi wszytko :yes:

Poka fotki w jakim toto stanie jest po dwóch latach i jak wiele pracy przed Tobą :yes:

Swoją drogą odważny ruch biorąc pod uwagę, że jedną babcię już masz do roboty - życzę powodzenia, będę wspierał <8>

JoeMix - 21 Cze 2012, 19:39

To się nazywa obieg części w przyrodzie...
Bezimienny - 21 Cze 2012, 20:05

Van po raz któryś musze stwierdzić że jesteś chory!!! to nałóg do starych Fordów, tylko nie lecz sie z tego bo to dobry nałóg :ok:
Parzych - 21 Cze 2012, 20:55

Rkalitka napisał/a:
odważny ruch biorąc pod uwagę, że jedną babcię już masz do roboty
Dwie Romanie, DWIE... Smerfetka i Zielona...
DziDzia - 21 Cze 2012, 22:28

Ale urwał... Biała nie dała rady Czarnej... Ależ był emocjonujący strit nielegal na Wisłostradzie :hahaha:



pozdro :!:

Rkalitka - 21 Cze 2012, 22:45

DziDzia napisał/a:
Ależ był emocjonujący strit nielegal na Wisłostradzie


całe 45km/h?? :rotfl:

van - 21 Cze 2012, 22:56

DziDzia napisał/a:
Ale urwał... Biała nie dała rady Czarnej... Ależ był emocjonujący strit nielegal na Wisłostradzie :hahaha:



pozdro :!:
to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to jest jednak 0.9 tak jak mocno w to przypuszczałem, lepiej ruszyłem i 1 była moja ale na 2 to już tylko chromowany zderzak tylny oglądałem :hahaha: <oki>

Rkalitka, no nie wiem czy nawet taką prędkość te bolidy rozwijają do drugiego biegu :rotfl: ale na Siekierkach 100 idzie bez problemu ;/

van - 21 Cze 2012, 23:10

Żółwik Tuptuś, popsuł wszystkim zabawę <8>

Lat od kiedy to było ratowane upłynęło więcej niż dwa i nie były dla tej karoserii łaskawe.
Kuba zrobił co mógł za tyle ile mógł. Chwała mu za to bo pewnie auta by już nie było. Nie jest jednak różowo, rdzy jest sporo, elementów przegnitych też nie mało.
Takie poglądowe na szybko dziś u blacharza strzelone foty:
to był kiedyś "zdrowy" bagażnik


pikuś rdza czyli podłoga



a tu dla zabawy coś co przypominać ma ryczący wydech czyli przelot z rurki dospawanej do rurki dospawanej do rurki która to jest dospawana do rurki i rurki rurki rureczki



Tematu w projektach nie będę kontynuował bo ładny lakier i ładne zdjęcie to nie jest powód dla którego auto może tam trafić

Zanim auto do mnie dotarło miałem już wspomnianą kierownicę, felgi durszlaki leżą w bytomiu, załatwiłem też już sobie silnik 1.6 cvh z osprzętem i gratami potrzebnymi do powrotu do oryginału.
Dziś też przedstawiłem ten bolid mojemu nadwornemu magikowi od blachy i powiedział że damy radę :) Auto bez kompromisów będzie zrobione tak jak powinno być zrobione na początku. Myślę o nie pełnym rozkładaniu do gołej budy ale znając moje podejście może się tak stać. Na razie kompletowanie zabawek, blach itd. Auto stoi jako 3 w kolejce więc chwilę na pewno poczeka na pełny remont. Na razie zmieniłem kierę na ori, założyłem nie urwane wajchy szyb, wyciągnąłem garście liści, igieł i ogólnie umyłem, poodkurzałem, wyplakowałem i pojeździłem :)

W pierwszym poście aktualizacja co jest i co będzie

blood_brother - 22 Cze 2012, 01:24

Cieszę się, że auto dostało kolejną szansę (trzecią?) :)
Może i ma 0.9, ale w Debrznie zajęła drugie miejsce w klasie :)

Niech dobrze Ci służy, i mam nadzieję się jeszcze nią przejechać :)

LOY - 22 Cze 2012, 09:51

To auto ma piekielne szczeście trafiac do zapaleńców którzy maja wiecej chęci niz rozumu :-) .
Gratuluję ,ale odradzam robienia czegokolwiek z tą budą . Była zła ,teraz jest pewnie jeszcze gorsza . Doprowadzenie jej do ideału pamiętajac w ilu miejscach pękała i była łatana pochłonie majątek i szmat czasu . szukaj bezwypadkowego cywila-dawcy budy gdzie nie trzeba wymieniac 80% oblachowania.
wiem o czym pisze bo jeszcze pamiętam co tam siedzi ukryte pod lakierem i gruubą warstwą szpachli.

DziDzia - 22 Cze 2012, 12:14

Van, to może być też kwestia skrzyni...



pozdro :!:

van - 22 Cze 2012, 18:56

LOY, nie tłumacz się znam twoje roboty i tu też wiedziałem co się pod ładnym lakierem znajduje w co się pakuję i za ile. Zresztą to auto nie jest jakiś wyjątek który do mnie trafia. Czy będzie zrobiona czy wymieniona karoseria to się jeszcze zobaczy. Problem w tym że cywilów ładnych też nie ma i papier to zawsze będzie już nie ori xr2.
DziDzia, skrzynia jest 5-ka i sam nie wiem czy to lepiej dla przyśpieszenia czy gorzej, tak czy inaczej każda skrzynia do fiesty to kibel.

Mafios - 22 Cze 2012, 19:02

blood chcialo tanio zrobic blache to zrobil
blood_brother - 22 Cze 2012, 19:18

Wydaje mi się, że to nie jest miejsce na roztrząsanie tego co było kiedyś zrobione. Gdybym mógł to zrobiłbym to jeszcze raz tylko inaczej, bo sporo się nauczyłem na tym aucie:)

A Van auto wziął z pełną świadomością co tam w zakamarkach chrupie i tyle chyba wystarczy:)

van - 22 Cze 2012, 22:54

dokładnie
PumaRST - 22 Cze 2012, 23:50

LOY napisał/a:
wiem o czym pisze bo jeszcze pamiętam co tam siedzi ukryte pod lakierem i gruubą warstwą szpachli.


wstydził byś się mówić na ten temat!!! w końcu robiłeś to auto Przecież to była miss 2009 lub 2010.


van napisał/a:
DziDzia, skrzynia jest 5-ka i sam nie wiem czy to lepiej dla przyśpieszenia czy gorzej, tak czy inaczej każda skrzynia do fiesty to kibel.


zakładaj skrzynie z mk3 xr2i !!!

LOY - 23 Cze 2012, 02:36

PumaRST napisał/a:
LOY napisał/a:
wiem o czym pisze bo jeszcze pamiętam co tam siedzi ukryte pod lakierem i gruubą warstwą szpachli.


wstydził byś się mówić na ten temat!!! w końcu robiłeś to auto Przecież to była miss 2009 lub 2010.
!

Puma, wstydzić przestałem się w podstawówce ;/ i zdecydowanie wyrosłem z gloryfikowania fiest i spuszczaniem sie nad kondycjami "zabytków " za pare tysiecy złotych.
Była miską bo była ładna i cholernie fotogeniczna :-) wyrzuty mogą mieć głosujacy ;/ ,a jesli udajesz zaskoczonego tym ze piszę ze rozpadajaca sie fiesta po powierzchownej naprawie jest ciagle rozpadajacym sie gratem to przeczytaj uwaznie moje stare posty w temacie tejze fiesty.
van ,faktycznie papier i wysoka kompletnosc typowych dla XR detali są bezdyskusyjną zaletą tego auta. Powodzenia w projekcie -mnie by się juz nie chciało .

Rkalitka - 23 Cze 2012, 10:48

Hmm.... Trzeba na to spojrzeć dwojako:
Po pierwsze warto odbudować ta bude jesli jest ori xr2, tym bardziej, ze idealnej budy od mk2 i tak nie znajdziesz.
Z drugiej strony gdy widzę bo sie dzieje z mocowaniami wachaczy to nie wygląda to dobrze-Twój blacharz sam Ci powie kiedy zabawa przestanie byc warta świeczki i nie chodzi mi tutaj o poszycie auta a właśnie o spod, tym bardziej, ze tam juz nie dostaniesz zamiennikow :( niemniej jednak bede obserwował postęp prac i to co jeszcze odkryje dalsze szukanie rdzy.

PumaRST - 23 Cze 2012, 21:55

Rkalitka napisał/a:
, tym bardziej, ze idealnej budy od mk2 i tak nie znajdziesz.


a ja wiem gdzie jest idealna buda mk2 (oczywiście jak na wiek tego auta) :yes:

BuMeL - 23 Cze 2012, 21:58

PumaRST napisał/a:


a ja wiem gdzie jest idealna buda mk2 (oczywiście jak na wiek tego auta) :yes:


W książce serwisowej ? :fox:

Mariox003 - 24 Cze 2012, 00:19

PumaRST napisał/a:
a ja wiem gdzie jest idealna buda mk2 (

znajomy ojca jeździ po jeleniej górze czerwoną mk2 w niemalże idealnym stanie blacharskim, jak i mechanicznym(jeśli pamiętam to stary dobry blacharz, a mechanik z zamiłowania). mogę z nim pogadać jak potrzeba(i jeśli go złapię)

Rkalitka - 24 Cze 2012, 15:28

PumaRST napisał/a:
a ja wiem gdzie jest idealna buda mk2 (oczywiście jak na wiek tego auta)


Tak - zasadniczo stoi w Poznaniu i jeździ nim taka jedna urocza blondynka - ale nie oszukujmy się - raczej się jej nie odkupi od właściciela <8>

Szukając garażowanej mk2 od dziadka z końcówki lat produkcji można dorwać rodzynki ze zdrową blachą, ale cena najprawdopodobniej będzie wysoka o ile w ogóle ktoś będzie chciał sprzedać.

Poczekajmy na opinie blacharza i wtedy pewnie zdecydujesz czy naprawiamy czy szukasz innego nadwozia

Szpila - 24 Cze 2012, 17:12

Za to ja bardzo sie ciesze że auto nie stoi dalej po blokiem, i trafiło do godnego siebie właściciela. Trzymam kciuki za odbudowę i wytrwałość w projekcie :ok:

p.s.

jak zobaczę gdzieś w miarę dobrą budę to dam znać :jupi:

hanysek - 24 Cze 2012, 17:18

ostatnio bylech na szrocie i stola czerwono w miara zdrowo buda mk2...spytolech kumpla czemu tu stoi?? to mi odpowiedziol ze mlody synek nie umiol nia jezdzic i zazylowol silnik i kupil se gofa ;-| a ta oddol na zlom...myslolech zeby ja przygarnac...ale w tym momecie widlak na nia wciepnol jakiegos zloma i ja zgniotl :| a som kiedys miolech mk2 calkiem fajna :) 1.1 :-) do poki mi silnik nie kleknol to bylo wszystko ok...a potem to juz historia..Van niech ci sie kreci bo za niedlugo to seryjnych XRek bedzie coroz mniej...a takich wariatow kilku musi byc co wklodaja kozdy grosz do tego zeby to bylo ladne :-) "BO MU SIE PODOBO" I CH..... :fox: :ok: :2xf:
blood_brother - 24 Cze 2012, 19:05

Szpila napisał/a:
Za to ja bardzo sie ciesze że auto nie stoi dalej po blokiem, i trafiło do godnego siebie właściciela.


Wypraszam sobie. Stała w garażu i nie uważam, żeby miała strasznie źle ze mną.

Szpila - 24 Cze 2012, 19:56

blood_brother2 napisał/a:
Szpila napisał/a:
Za to ja bardzo sie ciesze że auto nie stoi dalej po blokiem, i trafiło do godnego siebie właściciela.


Wypraszam sobie. Stała w garażu i nie uważam, żeby miała strasznie źle ze mną.



Ato ja przepraszam:P to że pod blokiem stała to wziąłem z Twojego tematu, a nie mówiłem że miała źle. W końcu dostała 2 życie a teraz walczy o 3

PumaRST - 24 Cze 2012, 21:19

Rkalitka napisał/a:
Tak - zasadniczo stoi w Poznaniu i jeździ nim taka jedna urocza blondynka - ale nie oszukujmy się - raczej się jej nie odkupi od właściciela <8>


akurat to by było bez sensu. ale blisko trafiłeś :yes:

Rkalitka - 24 Cze 2012, 21:50

PumaRST napisał/a:
akurat to by było bez sensu. ale blisko trafiłeś


Wiem jest druga :)

Towar deficytowy - tak jak powoli staje się odnalezienie zdrowej mk3 - a za kilka lat będzie to wręcz nieosiągalne - kto ma utrzymane w dobrym stanie ten raczej tanio/wcale nie odda.

Sam wlę głową w mur czemu nie zostawiałem niebieskiej w oryginale na 12 i silniku 1,1, oryginalnym środku - człowiek z wiekiem chyba zaczyna dopiero rozważnie myśleć a wcześniej przez różne etapy tjuninku przechodzi :|

Ale w sumie odbiegamy już od tematu sporo....czekam na focisze dalszych odkryć ze spodu auta jak i poszycia :yes:

van - 25 Cze 2012, 21:45

ale mi tu napłodziliście
temat jeszcze raz zaznaczam jest lekko zawieszony bo Smerfetka jest pierwsza a widzicie że projekt idzie jak krew z nosa :rotfl: do tego dochodzi jeszcze 4 inne fury które też zawsze coś tam chcą i auta klientów .........ale jak to mówią prawdziwi twardziele nie jedzą miodu oni żują pszczoły :ok:

Ad@mus - 26 Cze 2012, 09:46

zrobisz sobie kolekcje xr??:D
BuMeL - 26 Cze 2012, 09:50

Dogadaj się z LOY-em, On ma kolekcję Recaro.
inno - 26 Cze 2012, 23:20

skoro lubisz zbierać graty do aut to dlaczego te błotniki jeszcze nie są twoje? http://moto.allegro.pl/bl...2401646501.html
van - 27 Cze 2012, 10:19

inno, szczerze to się nad nimi zastanawiam, tylko nie wiem czy bardziej mi one potrzebne czy nie potrzebne bo wystarczą mi do ratowania tej kastry same cyrkle, poza tym zapytałem gościa o przesyłkę i wtedy cena nie była już taka fajna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group