Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Przeniesienie napędu : wymiana oleju w skrzyni

I.G.I - 23 Lip 2004, 20:56
Temat postu: Przeniesienie napędu : wymiana oleju w skrzyni
mam takie pytanie jak kupiel auto przystapilem do wymiany plynow filtrow itd chcialem tez wymienic olej w skrzyni biegow ale mechanik powiedzial ze ona jest zalewana jakims specajalnym paskudztwem i tego sie nie wymienia czy to jest prawda?? mozliwe zeby ten olej przezyl cala zywotnosc auta bez wymiany??
z gory thx za odpowiedzi :)

maxx10 - 23 Lip 2004, 21:24

Generalnie producenci twierdzą że się nie wymienia, ja do swego dolewałem TAF-X castrola.
I.G.I - 23 Lip 2004, 22:09

yhy a miales jakies oznaki typu zgrzytanie czy cos ze wymieniales ten plyn czy tak poprostu i ile ci tego weszlo i jak to wymienic?? thx za odpowiedz
maxx10 - 23 Lip 2004, 22:15

Nie nie miałem żadnych oznak, z tym że ja nie wymieniałem oleju tylko go dolałem. Wlałem chyba ponad 0,5 litara
maxx10 - 23 Lip 2004, 22:18

Do mojej skrzyni wchodzi 2,8 litra - u ciebie pewnie też tyle.
I.G.I - 23 Lip 2004, 22:26

rozumiem no moze ja sie tez w tym roku wkoncu skusze sie zobaczy
JoeMix - 23 Lip 2004, 22:39

WITam...
O oleju w skrzyni byłą już dośc ostra :-) dyskusja... sam fakt iż producent nie przewidział korka spustowego aż zachęca do wymiany...

xeper - 19 Paź 2005, 19:15

ja mam korek juz to ktorys raz pisze ze w mk4 jest
JoeMix - 19 Paź 2005, 20:36

Zrób zdjęcie tego korka... bo może to jakichś fenomen jest...
Lokmen - 19 Paź 2005, 21:30

no nie znowu sie zaczyna ta bezsensowna polemika :he:

JoeMix - 20 Paź 2005, 06:36

Wyjaśnijmy to raz na zawsze - TO NIE JEST KOREK SPUSTOWY OLEJU!
Lokmen - 20 Paź 2005, 07:07

a czemu :?:
JoeMix - 20 Paź 2005, 17:06

Bo jest to zgodnie z rysunkiem jaki podałeś "Kołpakowa nakrętka zatrzasku wewnętrznego mechanizmu zmiany biegów" - to ze se koels dopisałe ze tamtędy można olej spóścić to już wywysł kogoś - pewnie tego samego co wymyślił 174km/h jako Vmax dla 1,1 (to ta sama ksiązka i ma jeszcze mase innych błędów) - korek spustowy oleju w silniku jest w najniższym położeni miski olejowej, to dlaczego ten w skrzynce jest dobre kilka cm (1) lub i kilkanaście cm (2) od najniższego punktu (poziom czerwonej lini).... można to odkręcić i faktycznie wyleci olej ale nie wszystkien - i cały syf zostanie w środku i o kant dupy moża se taką wyminae wsadzić - tymbardziej że skrzynia nie ma filtra oleju więc wypadao by przepłukac przed zalaniem nowym...



A ponaddo tekst w którym sugerują spuszczanie oleju tymi nakrędkami zaczyna się od "Zamocować skrzynke w odpowiednim stojaku..." czyli najpierw wymontować z auta... wtedy zleci wszystko.

Lokmen - 20 Paź 2005, 18:03

Joe a rozbierałeś wogole skrzynkę od MK3 :?: :)
MATEUSZ - 28 Paź 2005, 10:16

odręć sobie to co podaje ten facet a sobie narobisz

korka niema i jak chcesz sobie zmienić płyn to wyjmnij skrzynke i wylej go przez półosie roboty co niemiara mi kiedys mechanik wlał zwykłego płyn hipol to myslałem że go za.......ie bo zimą przy -15 biegu nie mogłem wyłączyć

Michael - 2 Lip 2006, 12:24

ja mam prosbe - ktoredy dolac oleju do skrzyni biegow? i jak poznac ze juz jej wystarczy bo tak na wszelki wypadek chcialbym to zrobic a widze ze wymiana nie ma sensu wiec tylko dolewka

aha i czego mam dolac? bo hipol chyba odpada co?

MATEUSZ - 3 Lip 2006, 15:54

korek wlewowy masz na imbusa i dolej równo do poziomu tego otworu wlewowego!!
Michael - 3 Lip 2006, 18:05

sorry ze tak truje ale co polecasz dolac? hipol czy moze cos innego?
jeszcze prosba - moglbys zrobic jakies foto gdzie ten wlew jest? :ups: nawet komorka .

z gory dzieks

matisl - 22 Sty 2007, 22:46

Witam. Którędy się dolewa olej? Fotki mile widziane. I skąd mam wiedzieć ile go dolać? I jaki najlepszy?
ZawiŁy - 10 Cze 2007, 23:38

Wejdziesz pod autko i znajdziesz srubke taka jak kolega JoeMix zaznaczył na zdjeciu wyzej i lejesz.
PS: ja w swojej fiescince mam korek spustowy na dole skrzyni, wiem bo ostatnio wymieniałem olej. Ten co spusciłem był dosłownie czarny...

Maniek1.3 - 19 Sie 2007, 19:18

witam. ja terz sie przymiezam do wymiany oleju w skrzyni, ale j/w jak go sposcic. :-(
Damian-jg - 19 Sie 2007, 21:04

Korka spustowego nie ma!!! tak bylo i jest do dzis. jedyna metoda wymiany oleju jest wymontowanie jej i wylanie do góry nogami labo jak kto tam sobie bedzie uwazal albo odessanie pompka. Ja jak wymienialem u kumpla to go odessalem troche roboty jest ale zawsze mniej niz demontaz.
ZawiŁy - 19 Sie 2007, 21:19

ja tam wiem tyle że można spuscic olej i nalać nowego bez demontowania skrzyni, mi przynajmniej sie udało. A jak ktos woli cały zywot skrzynki jezdzic z tym czarnym oryginalnym syfem to ma prawo. Ja wole sie go pozbyc...
jackrzec - 19 Sie 2007, 23:21

ZawiŁy napisał/a:
ja tam wiem tyle że można spuscic olej i nalać nowego bez demontowania skrzyni, mi przynajmniej sie udało. A jak ktos woli cały zywot skrzynki jezdzic z tym czarnym oryginalnym syfem to ma prawo. Ja wole sie go pozbyc...
Nie wiem czy zauważyłeś, ale mowa jest o mk3, a w skrzyni od mk3 korka spustowego nie ma, owszem można spuścić olej np przez te długie nakrętki ale i tak cały nie zleci.
ZawiŁy - 22 Sie 2007, 17:56

no niezauważyłem bo info o ktora fieste chodzi chyba ktos dawno wyczyscił, ale mk4 własciciele sie wypowiadaja widze to i swoje marne trzy grosze dorzuciłem :D
MARIUSZ.B - 30 Sie 2007, 16:57

Maniek1.3 napisał/a:
witam. ja terz sie przymiezam do wymiany oleju w skrzyni, ale j/w jak go sposcic.


Można wyjąć półośkę.

Marcinowaty - 19 Wrz 2008, 19:32

ZawiŁy napisał/a:
PS: ja w swojej fiescince mam korek spustowy na dole skrzyni, wiem bo ostatnio wymieniałem olej. Ten co spusciłem był dosłownie czarny...


A może to był korek spustowy oleju silnikowego :rotfl:

Niewierze że miałeś czarny olej w skrzyni. Mechanik robił mi ostatnio osłonę od przegubu i trochę wylało sie oleju ze skrzyni. Przejrzysty i nie śmierdzi

JoeMix - 19 Wrz 2008, 21:40

:9: Jejki, temat z ponad przed roku :yyy:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group