Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped

grooby - 7 Kwi 2012, 03:41
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Witam! Witam! Witam! Przyszedł czas i na mnie :-)

1. NICK: grooby
2. IMIĘ: Adrian
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Sport
5. ROCZNIK: MK6, 2006r.
6. SILNIK: 1.6 TDCI


7. OPIS AUTA: Autko kupione od handlowca w Lipcu 2011, sprowadzone z Belgi, w stanie nie najlepszym. Musiałem dokonać regeneracji wtrysków, wymienić przednią szybę, wkład lusterek, opony (kompletnie zajechane) i czujnik światła wstecznego. Tyle przychodzi mi w tej chwili do głowy, pewnie coś jeszcze było. Lakier też pozostawiał dużo do życzenia i w sumie w tej chwili też nie jest za ciekawie. Za to w środku autko prezentowało się pięknie :serduszka: , no i cena zakupu była atrakcyjna.

Aktualny przebieg turbotraktora to okolo 145 tys. km. Jeździ się bardzo przyjemnie, najbardziej chyba podobają mi się fotele - świetnie trzymają na zakrętach i tak samo dobrze wyglądają. Największym mankamentem jest jazda po naszych poznańskich dziurawych drogach z felgami 16 cali (podziwiam tych z was co mają 17! <wow> )
90KM daje rade, chociaż trochę jeszcze by się przydało. Wybrałem diesla bo miało być oszczędnie, no i chyba jest.

Na trasie w 2 osoby przy 130km/h spalanie kolo 5,0l
W 4-5 osób na trasie przy 140km/h 6,7l
W mieście (Poznań - nie koniecznie oznacza to korki, raczej dużo świateł) 1-2 osoby koło 7,5l (co prawda lubię sobie przydusić jak już pod tymi światłami stoje <8> w sumie cały czas lubię przydusić - na szczęście na razie jakoś fieścinka to znosi)

Na razie bez większych awarii wymieniałem tylko tylne amortyzatory, jeszcze raz czujnik światła wstecznego i łożysko w kole.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
- dolne podświetlenie drzwi
- pomalowane szare plastiki na czarno
- czarno-czerwony emblemat z przodu
- nowe szersze felgi z mniejszym et
- listwa tylna w stickerbomb
b. mechaniczne: Zawieszenie gwintowane KW VARIANT 1
c. audio: brak
d. inne: brak :sad:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne i b. mechaniczne: coś tam się zawsze znajdzie do roboty ;-)
c. audio: Seryjne jak najbardziej mi wystarcza :-P


10. FOTKI AUTA
Zaraz po kupnie:



Fiestopłóg:



Z zeszłego roku:


Aktualne:


Fotki z środka:


Więcej fotek:





McLfan - 7 Kwi 2012, 10:45

Teraz już wiem, że to nie przypadek mojej poznańskiej rodziny. Wy wszyscy tam po prostu dusicie, przyduszacie, wduszacie zamiast cisnąć, wciskać, przyciskać. :rotfl: :ok:

Moim zdaniem nie powinieneś malować czarnych elementów nadwozia w kolor. Czarne akcenty pasują bardzo do czerwieni. Bez nich będzie raczej źle. Może w zamian spróbuj pomalować je na czarno? Nabiorą świeżości. Albo po prostu odśwież kokpitem, czy czymś podobnym.

PS: Przepraszam, że pitolę bez składu i ładu, jeszcze mnie choroba trzyma i się skupić nie mogę. :hihihi:

Parzych - 7 Kwi 2012, 11:06

grooby napisał/a:
albo downgrade do 15, albo zostanę przy 16
Lepiej pozostań przy 16", 15" nie pasują do pakietu S... Co do lakierowania, w kolor tylko listwy klamki i lusterka, w zderzakach plastiki muszą być innego koloru - może być czarny lub do białych felg biały...
grooby - 7 Kwi 2012, 11:41

No tak myślałem o ciemnym graficie albo czarnym, biały wydaje mi się, że może wyglądać dziwnie, ale poszukam może ktoś już tak robił i efekt jest fajny :)
luk-90 - 7 Kwi 2012, 12:55

no proszę, poznań :ok: Tak jak wyżej 15 zepsują auto, będzie balon, a dwa listwy tylko na czarno, biały bedzie jak sraczka na tej czerwieni :rotfl:
Parzych - 7 Kwi 2012, 20:31

Niestety tylko czarną u angoli znalazłem...

grooby - 7 Kwi 2012, 21:18

Ja coś na szybko stworzyłem w PS'ie. Co o tym myślicie?



Jeszcze w opcji granatowej i czerwonej. Może nie oddaje to rzeczywistego wyglądu ale jakiś tam pogląd jest :-P



luk-90 - 7 Kwi 2012, 21:45

jeżeli już się uprzesz to w kolor, jeżli ma to łądnie sie komponować to na czarno
grooby - 7 Kwi 2012, 21:52

No chyba będzie czarno i może felga jednak też czarna, powinno być spoko :) Wszystko jeszcze wyjdzie, na razie czekam aż sprzedadzą się aktualne alufelgi :)
Obywatelka Higienistka - 7 Kwi 2012, 22:26

Zrobisz na biało plastiki - będziesz miał idealne barwy na Euro 2012 :P (odradzam)
Zrobisz na czerwono plastiki - zlewa się. (też odradzam)
Zrobisz na czarno plastiki - będzie :ok: (polecam) :D

Hans - 8 Kwi 2012, 15:17

Ja jednak bym był za białym ;] Wkońcu coś innego a nie, że jak czerwone to do tego musi byc czarne tak jeździ 3/4 pojazdów o odcieniu czerwonym. Ale to już kwestia gustu :)
ElGrey - 8 Kwi 2012, 22:29

Czarne tylko, białe wygląda fatalnie ;-|
Skfarek - 10 Kwi 2012, 10:33

grooby napisał/a:
biały wydaje mi się, że może wyglądać dziwnie, ale poszukam może ktoś już tak robił i efekt jest fajny


proponuje luknąć na auto kolegi Buła on ma białe i jest cudo :ok:
Listwy drzwi klamki i lusterka jak najbardziej w kolor budy :)

mieszko - 10 Kwi 2012, 12:06

McLfan napisał/a:
Czarne akcenty pasują bardzo do czerwieni.


+1, zostaw tak jak jest, jeśli już koniecznie musisz coś malować to co najwyżej lusterka ; mnie osobiście bardziej podoba się czerwony lakier z czarnymi listwami, klamkami i lusterkami. Biały bym zostawił do czarnego auta, kolor będzie się zlewać, mógłbyś jeszcze felgi dać na czerwono nie zapominając o zaciskach i byłoby git :)
Wszystko jest kwestią gustu, jakby napisał Parzych : "Twój cyrk, Twoje małpy".

P.S. : felgi raczej srebrne

Skfarek - 10 Kwi 2012, 12:38

mieszko napisał/a:
Biały bym zostawił do czarnego auta, kolor będzie się zlewać, mógłbyś jeszcze felgi dać na czerwono nie zapominając o zaciskach i byłoby git


A czerwone felgi i zaciski czerwone do czerwonego jak proponujesz nie zleją się :rotfl:

mieszko - 10 Kwi 2012, 14:08

Skfarek, to była ironia, miałem zaproponować różowy flok wewnątrz ale stwierdziłem że to już przesada. I tak już wystarczająco się zlewa z tyłu z lampami. :-)
Parzych - 10 Kwi 2012, 14:43

Skfarek napisał/a:
grooby napisał/a:
biały wydaje mi się, że może wyglądać dziwnie, ale poszukam może ktoś już tak robił i efekt jest fajny


proponuje luknąć na auto kolegi Buła on ma białe i jest cudo :ok:
Listwy drzwi klamki i lusterka jak najbardziej w kolor budy :)
Jeśli chodzi o tą ST:

To ona ma tylko kółka białe, cudem na nią trafiłem (w temacie kolegi Kondzio), bo kolega Buła zapomniał ją przedstawić na Forum... Ramki halo w kolorze, nie bardzo to do mnie rozmawia... :bezradny:

Skfarek - 10 Kwi 2012, 14:49

Parzych, o tą chodzi, nakłaniam Mariusza aby wrzucił ją na forum ale coś się nie pali, na spoty za to jeździ :) Ramki tez do mnie nie przemawiają, jakiś nowy dodatek, ostatnio jak ją widziałem to ich nie skojarzyłem :)
mieszko - 10 Kwi 2012, 14:55

Parzych napisał/a:
Ramki halo w kolorze, nie bardzo to do mnie rozmawia...


Przesada, coś czarnego poza oponami też musi mieć...

grooby - 12 Kwi 2012, 00:34

Całkiem ciekawie prezentuje się auto Buły :) Jednak chyba będę robił standardowo jak zaleca większość czyli lusterka, listwa boczna i klamki w kolorze, a reszta na czarno :)

Nowe buciki kupione, jutro chyba będą już na aucie to zrobię fotki.
Felgi to CMS Nemesis, 7,5x16 Et: 36 :-)


foteczka poglądowa

Oponki 195/45R16 wiec będzie lekki naciąg :) Myślałem o malowaniu na biało, ale trafiły się takie i są w na tyle ładnym stanie, że nie ma potrzeby malowania, wiec na razie zostają w oryginalnym kolorze.

Parzych - 29 Kwi 2012, 04:14

grooby napisał/a:
Nowe buciki kupione, jutro chyba będą już na aucie to zrobię fotki.
Felgi to CMS Nemesis, 7,5x16 Et: 36 :-)
Ponad 2 tygodnie minęły a fotek nima... :9:
grooby - 29 Kwi 2012, 04:20

Robiłem edit starego posta dlatego ta data ;-) Dzisiaj koło 19 zakładałem koła, teraz wróciłem dopiero do domu ;-) Jutro na pewno będą fotki!
grooby - 29 Kwi 2012, 11:22

Bardzo proszę, są foteczki ;-)


Parzych - 29 Kwi 2012, 11:45

Wizualnie jakieś małe się wydają...
grooby - 29 Kwi 2012, 12:50

No niestety to tylko 16 ;-) Dobrze, że poszedłem za wasza rada i nie kupiłem 15 bo by w ogóle była klapa. Wydaje mi się, że i tak wizualnie i tak są większe od oryginalnych. Trochę się bałem ,że mogą nie wejść ale pojeździłem i na pewno nic nie obciera i felgi mieszczą się w obrysie :yes: Gdyby nie Mustang pewnie dalej bym szukał czegoś węższego z mniejszym offsetem.
Jeszcze kilka foteczek:

Mustang - 29 Kwi 2012, 19:03

Jak dla mnie wygląda bardzo fajnie :ok:
Jednak ja bym je prysnął na biało :devil:

Ogólnie bardzo fajnie się prezentuje czerwona wersja :yes:

Dzisiaj wpadłem na takie oto cudo, dla mnie bomba! :V:
http://www.jakelewisphoto...-of-cars-please

grooby - 29 Kwi 2012, 22:29

To już jest miazga :rotfl: , a ja ostatnio wyczaiłem przód tego auta i zwróciło moją uwagę malowanie przodu i znaczek



to chyba ten sam, ale jeszcze nie był taki germański

Myślałem nad malowaniem na biało, ale nie jestem pewien, bo w tej feldze blatu nie ma, i tylko 5 ramion, nie wiem czy by to dobrze wyglądało, na razie na pewno zostajee ;-)

Już nie mogę się doczekać kiedy zakupie i założę glebujące sprężynki!!

Mustang - 30 Kwi 2012, 01:52

tiaa to ten sam i czarne kratki pasują najlepiej :yes:

co do felg to poczaruj najpierw w PSie i zobaczysz czy warto :)

powodzenia w dalszych modach :ok:

Skfarek - 30 Kwi 2012, 14:28

grooby napisał/a:
Myślałem nad malowaniem na biało, ale nie jestem pewien, bo w tej feldze blatu nie ma, i tylko 5 ramion, nie wiem czy by to dobrze wyglądało, na razie na pewno zostajee ;-)


5 prostych ramion będzie dobrze w białym wyglądać, dodatkowo optycznie trochę je powiększy :ok:

grooby - 11 Cze 2012, 10:48

Przez długi czas było cicho, ale cały czas coś się działo, pomalowałem trochę szarych plastików w czarny mat i ramkę halogenu w kolor auta. Wymieniłem także sprężyny na sportowe -35mm i pomalowałem znaczek ;-)

Dwa zdjęcia podczas pracy:


A tutaj efekt prac:


Skfarek - 14 Cze 2012, 10:06

Fajnie siadł przód :ok:
grooby - 15 Cze 2012, 17:24

Przyciemniłem trochę halogeny :)


Parzych - 15 Cze 2012, 17:56

Z tymi okrągłymi ramkami halogenów żeś mnie ciutkę uprzedził (lakiernik mi zwlekał :sad: ), a halo czym przyciemniłeś :?:
grooby - 15 Cze 2012, 18:09

Czarnym szprejem, tym samym co plastiki ;-) zobaczymy jak to się będzie trzymać. Wcześniej były całe w kropkach od kamyczków więc dostały papierami ściernymi. Wyszło nie najgorzej, lecz były trochę matowe, zdecydowałem się na psiknięcie klarem. Niestety klar szybko zjechał, i halo były matowe. Dlatego dzisiaj zdecydowałem się na taką operację ;-) Mam nadzieję, że nic się z nimi już nie będzie działo. I wydaje mi się, że całkiem spoko efekt daje razem z pomalowanymi na czarno plastikami.
grooby - 13 Sie 2012, 00:50

Ostatnio cisza, nie mam czasu żeby coś działać, ale sprawiłem sobie pluszowego przyjaciela ;D


Parzych - 13 Sie 2012, 00:55

Przyjaciel przyjacielem, co się stało znaczkowi na grilu <???>
grooby - 13 Sie 2012, 01:05

Znaczek już od dawna jest czerwono-czarny :) Pisałem już o tym ;)
Parzych - 13 Sie 2012, 01:17

Na pierwszy rzut oka wygląda jakby częściowo oblazł z czerwonego... :9:
grooby - 13 Sie 2012, 01:25

Tak jakoś na zdjęciu wyszło, wszystko z nim dobrze :)
Wisni@ - 28 Wrz 2012, 16:26

Autko Bardzo sympatyczne :) Rzadko widuje się MK6 w Czerwonym , Podoba mi sie :) Ciekawa sprawa z tym znaczkiem na grilu ja myslałem zeby przyciemnic sprejem do lamp.
A są wogole grille bez znaczka ??

Parzych - 28 Wrz 2012, 16:39

Wisni@ napisał/a:
A są wogole grille bez znaczka ??
Są, tuningowe, ktoś gdzieś pokazywał grill "plaster miodu"...
Wisni@ - 28 Wrz 2012, 16:49

Parzych napisał/a:
grill "plaster miodu"...
Chętnie bym takiego przytulił :)
Parzych - 28 Wrz 2012, 18:08

Wisni@, musisz przeszukać tematy MK6 w Naszych Autach, ktoś nawet taki grill kupił, ale do zderzaka od Sporta nie podchodził był do zwykłego i został odesłany...
grooby - 28 Wrz 2012, 19:00

Dzięki bardzo, widziałem kiedyś na allegro albo jakiejś stronie z częściami taki grill bez znaczka. Mi to się za bardzo nie podoba, ja tam się swojego FORDA nie wstdydzę :) więc emblematy zawsze będą. Swoja drogą zastanawiam się czy nie jechać na tą akcje wymiany emblematów, jestem ciekaw czy mi przyjmą ten czarno-czerwony.
Parzych - 28 Wrz 2012, 19:08

grooby napisał/a:
jestem ciekaw czy mi przyjmą ten czarno-czerwony.
Nie sądzę, wymieniają tylko fabryczne, które same uległy "biodegradacji"...
grooby - 28 Wrz 2012, 19:12

Jak się zdecyduje to jeszcze do nich przedzwonię albo podjadę, najwyżej potraktuje go papierem ściernym :-P
grooby - 28 Lut 2013, 20:20

Spy Photo z domu <8>


Mustang - 28 Lut 2013, 20:30

mów tu szybko co kombinujesz! :D
gwint czy kit obniżający?

grooby - 28 Lut 2013, 22:16

gwincik gwincik i troche szersza 15 ;D będzie niskoo i szeroko :ok:

A tutaj nowe lampy o których niedawno wspominałem:


Mustang - 1 Mar 2013, 01:22

grooby napisał/a:
gwincik gwincik


KW?

grooby napisał/a:
będzie niskoo i szeroko

szeroko tzn ile? :D



grooby napisał/a:
A tutaj nowe lampy o których niedawno wspominałem:


brak foty

grooby - 1 Mar 2013, 05:45

Mustang napisał/a:

KW?

Dokładnie, przód planuje kręcić na maksa a z tyłu bez podkładek regulujących
Mustang napisał/a:

szeroko tzn ile? :D

Na pewno za obrys, felgi 8j et 35 + jakiś dystans, będę coś ładnego dopasowywał żeby dobrze wyglądało. Opony 175/50 więc naciąg będzie grooby :yes:
Mustang napisał/a:

brak foty

No nie mam jakoś czasu zrobić, na szybko filmik zrobiłem jak juz było ciemno, w weekend postaram się coś pyknąć.

grooby - 8 Kwi 2013, 00:21

Nowa felga ;-)



grooby - 16 Kwi 2013, 16:05

Gleba, nowe felgi, nowe lampy i mieszek :)







inno - 16 Kwi 2013, 17:48

jakaś mała ta felga się wydaje przy takim niskim zawiasie. może gdyby miała większy rant byłoby lepiej, ale i tak chyba najniższa MK6 na forum :ok:
luk-90 - 16 Kwi 2013, 18:04

nawet to wygląda, podoba mi sie ta felga
Parzych - 16 Kwi 2013, 18:11

grooby, skoro podałeś szerokość felgi i ET, to jeszcze dorzuć średnicę felg, bo tylko domyślam się że to 15"... Gleba niezła, ale kółka jakieś takie małe się wydają... :9:
grooby - 16 Kwi 2013, 18:39

Tak tak, są to felgi 15" (wspominałem wcześniej) Dlatego wybrałem 15 żeby auto jeszcze trochę pociągnąć w dół. Jeżeli chciałbym mieć tą wysokość na 16 musiałbym mieć jakieś bardzo drogie prawie niedostępne opony o niskim profilu ;-) Widziałem dużo mocno zglebionych fiest na zagranicznych forach właśnie na 15", dlatego tez się na nie zdecydowałem bo ten wygląd mi odpowiadał.

Jest tak nisko, że można przejeżdżać tylko przez długie progi zwalniające, dzisiaj przyhaczyłem trochę na koleinach w drodze :) . Jak się skręca przednie koła, miedzy opona a nadkolem nie da się wcisnąć palca wiedz myślę, że jest dobrze spasowane, myślałem że trochę tył pójdzie jeszcze w dól ale najgorzej nie jest.
Na żywo efekt jest naprawdę niezły!! :twisted:

Mustang - 16 Kwi 2013, 20:36

gleba zacna :ok:
ale pozwól, że się poczepiam troche;p 15" to za mało a tym samym lekki balon IMO. Listwa nad tablicą też coś mi nie teges ( oczywiście piszę to bo to tylko moja opinia a o gustach się nie dyskutuje).
Lampy bardzo ładnie się prezentują :yes:
Ogólnie poszedłeś w dobrą stronę więc gratki i powodzenia na drodze :ok:

grooby - 17 Kwi 2013, 00:11

No wiem ze 15 może się wydawać mało, ale jaka oponę byś dał na 16? żeby ogólna średnica była taka niska i był naciąg? Sprawa jest otwarta, felgi zawsze można jeszcze zmienić :hihihi:

A listwa w naklejkach jest efektem mojego złego malowania :-P . Też mam nadzieje że niedługo ją ogarnę i znikną naklejki, się ratowałem tymczasowo.

Dzięki Bardzoo!!

Dymek - 17 Kwi 2013, 07:25

A mi się tam podoba ;) jest czysto, fajnie :) ile masz od ziemi do najniższego punktu podwozia typu wahacz?? :)
grooby - 17 Kwi 2013, 16:30

Zmierzyłem przed chwila i do wahacza jest 5,5cm :yes:
ZielonyHG - 19 Maj 2013, 22:31

Piękna :ups: Ostatnio widziałem jak przejeżdżałeś przez przejazd kolejowy przy Plewiskach :)
barysm - 22 Sie 2013, 18:03

Wiesz może ile niżej jest teraz niż na oryginalnym zawiasie?
Na wyprostowanych kołach od opony do błotnika ile cm prześwitu?

Ogólnie całkiem spoko szkoda tylko że koło nie jest w 16/17" (chyba przydał by się dystans na przód u Ciebie bo trochę koło wpada) i nie zastanawiałeś się nad niższym profilem opony? Nie wiem jakie rozmiary są w 15" bo nigdy takich małych kół nie miałem ale u siebie zawsze zakładałem do 17 cali max profil 40.

Pozdro i 3mam kciuki za dalsze mody.

grooby - 24 Sie 2013, 18:24

barysm napisał/a:
Wiesz może ile niżej jest teraz niż na oryginalnym zawiasie?


Dokładnie nie. Ale powinno być coś koło 80mm

barysm napisał/a:
Na wyprostowanych kołach od opony do błotnika ile cm prześwitu?


Przód 0, jak skręcisz koło to haczy o nadkole. Tył - może palec wciśniesz. tego tak nie widać bo opona układa się w stożek, ale za dużo miejsca to tam nie ma

barysm napisał/a:
Ogólnie całkiem spoko szkoda tylko że koło nie jest w 16/17"


Poluje na jakąś 16, ale ceny opon powalają w takich rozmiarach.

barysm napisał/a:
(chyba przydał by się dystans na przód u Ciebie bo trochę koło wpada)


felga minimalnie za obrysem auta, przy dystansach trzeba się liczyć z wymianą szpilek niestety

barysm napisał/a:
i nie zastanawiałeś się nad niższym profilem opony?


tak, myślałem o tym, ale nie zostało mi nic gwintu(duży prześwit by się zrobił) i mogłoby być już trochę za nisko

barysm napisał/a:
Nie wiem jakie rozmiary są w 15" bo nigdy takich małych kół nie miałem ale u siebie zawsze zakładałem do 17 cali max profil 40.


Przy 15 standard to 195/50, a kupić to można bardzo różne, ale w wąskie opony z małym profilem to ciężko dostać. Przy tym naciągu co mam wysokość balona jest taka jak w 16 calach 195/45. więc balon nie jest wysoki ale ma swoje 50 więc jest szeroki, w stosunku do opony. Bla bla bla, jest jak jest - jest to opcja ekonomiczna bez wyrzucania kupy hajsu na gumę, jedyna opona na którą bym zmienił tą przy tych felgach to jakaś węższa, ale na pewno nie o mniejszym profilu bo to się mija z celem.


barysm napisał/a:
Pozdro i 3mam kciuki za dalsze mody.


Dzięki :)

grooby - 28 Paź 2013, 16:23

Spy Photo - Winter Mode - Stickerbomb


Tobol - 28 Paź 2013, 16:29

Dobry stuffffffff :ok:
tadzias - 28 Paź 2013, 18:40

Felga jeszcze ujdzie ale ta oprawa halogenowa... ;-|
DemptD - 28 Paź 2013, 19:44

tadzik dobrze prawi
grooby - 21 Gru 2013, 18:08


Tobol - 21 Gru 2013, 18:26

extra foty :D Co to za fele ? :ok:
Dual - 21 Gru 2013, 18:36

Nie podobają mi się mk6 ale ta jest świetna! :devil:
grooby - 21 Gru 2013, 18:41

Pomalowane są listwy i klamki, zdjęte naklejki, pomalowane plastiki jeszcze raz na czarno + lekki połysk, żółte halogeny. I stickerbombowy wintermode jednak sobie poszedł. A no i nowe emblematy z akcji Forda za free.

Tobol napisał/a:
extra foty :D Co to za fele ? :ok:


Powertech BCW

Peedro - 21 Gru 2013, 21:13

Hmm robi wrażenie ;) i to bardzo dobre!
Mustang - 22 Gru 2013, 09:02

no i jest git :ok:
Nisko i klasycznie bez zbędnych dupereli :yes:

tadzias - 22 Gru 2013, 12:25

Rewelacyjny wygląd i ciekawie wygląda połączenie żółtego halogenu z czerwoną oprawą :)

Zazdroszczę...

grooby - 8 Kwi 2014, 20:06

Dzięki za pozytywne komentarze! Wrzucam kilka fotek jak aktualnie wygląda fiesta :)






Mustang - 8 Kwi 2014, 20:33

haha no pięknie położyłeś! Teraz całościowo pięknie się prezentuje! gratki i gładziutkiej drogi zawsze :V:
Tobol - 8 Kwi 2014, 20:58

Krótko i zwięźle ... ELEGANCKO!!!
grooby - 8 Kwi 2014, 21:49

dzięki bardzo Mustang, no gładziutkie drogi to jest to czego mi teraz potrzeba żeby tak dużo nie szurać :) A Ty jak tam? Widziałem że gwint już siedzi, jakaś felga teraz wjedzie?
TSRules - 8 Kwi 2014, 22:36

hee fajnie wygląda, minimalistyczny tuning ze smakiem bez przesadzenia :ok:
najgorzej jak ludzie dokładają naklejki i inne pierdołki

Mustang - 9 Kwi 2014, 00:02

grooby napisał/a:
A Ty jak tam? Widziałem że gwint już siedzi, jakaś felga teraz wjedzie?

Gwint był podstawą a że dostałem z autem to grzech nie założyć. Felga póki co seria do przyszłego sezonu. Chcę ogarnąć kosmetykę, później grubsze mody :)

grooby - 5 Maj 2014, 18:52

Przymiarka 17stek Et35 8j. Opona na razie tył 205/45, przód 215/40. Będę szukał jakiś węższych i o mniejszym profilu. Myślałem, że będzie trochę szerzej ale z nieznanego mi powodu koła się bardziej schowały niż 15 które miałem



Parzych - 5 Maj 2014, 18:59

grooby, wygląda niekiepsko <oki> A skręca toto jeszcze :?: :9:
grooby - 5 Maj 2014, 19:14

Dzięki! No na tych oponach niestety nie skręca. W sumie nadkola usiadły na oponach. Zobaczymy jak będzie przy innych oponach i w razie potrzeby trochę podkręcę gwint. Jeszcze malowanko i będzie elegancko. I z czasem może wymiana szpilek na dłuższe i dystans na tył (i może jakiś mały camber).
Mustang - 6 Maj 2014, 08:55

miałem dokładnie te same felgi u siebie z takimi parametrami. Ale jeszcze bez gleby(grafit rotor + polerowany rant)
Nankang robi 185/35 jak chcesz naciągi :rotfl:

grooby - 6 Maj 2014, 11:58

No wiem wiem ;D Pamiętam że miałeś :) Nawet 165/35 robią ale to już chyba się nie naciągnie. Myślę że 195/40 już by starczyło kupie pewnie próbnie dwie i jak będzie za duża to wrzucę na tył.

Chociaż na tej 185/35 miał bym podobną średnice koła jak przy 15 stkach

Tobol - 6 Maj 2014, 21:11

grooby Masz polot przyznaje !! Elegancko wyglądają nic dodać nic ująć! :ok:
grooby - 11 Sie 2014, 18:25

Kilka zdjęć ze zlotu Lowdaily przedstawiających jak aktualnie prezentuje się moja fiesta.






Tobol - 11 Sie 2014, 19:31

No poprostu no nie ma szeroką stal :D ja też chce w mordę !! Bombowo wygląda !! Bagażnik dachowy Thule dobrze widzę ? Jaki model ile dałeś ?:D
grooby - 11 Sie 2014, 22:19

Tak thule, jakiś popularny model, do dostania za grosze, kwestia dokupienia odpowiednich chwytów pod auto. Mam go już z 3 lata więc nie pamiętam dokładnie co i za ile.
Parzych - 12 Sie 2014, 00:23

grooby, z ciekawości, od czego ta dokładka na ostatnich zdjęciach :?:
grooby - 12 Sie 2014, 19:03

No wciąż ta sama od zwykłego polifta.
Mustang - 16 Sie 2014, 22:52

grooby popędziłeś z tematem pięknie :yes:
gratki projektu! Jak się uporam z foką to może jakiś event wspólny zaliczymy :-P

grooby - 17 Sie 2014, 01:02

No dzięki, dzięki. W tym roku jeszcze z 2 eventy będę zaliczał jak byś się uporał szybko ;D A jak nie to mam nadzieję, że chociaż na przyszły sezon. Tak do końca jeszcze się nie uporałem. Jeszcze będę walczył z tym bolidem, do tego co bym chciał to jeszcze długa droga mnie czeka.
Parzych - 17 Sie 2014, 02:05

grooby napisał/a:
wciąż ta sama od zwykłego polifta.
Aż przejrzałem cały temat i nie znalazłem tej informacji (konkretniej zdjęć)... :bezradny: Ale dzięki za info, pasuje do zderzaka ST bez większych przeróbek :?:
grooby - 17 Sie 2014, 02:16

Bo w jakimś innym temacie o tym pisaliśmy. Zdjęcia wrzucałem na innym aucie. Trochę gimnastyki jest potrzebne żeby ją zamontować. Długością pasuje, niestety trochę inny kształt. Ja montowałem na śruby, ponieważ cały czas przy jeździe nią haczę ale wydaje mi się, że ori uchwyty pasowały.
Parzych - 17 Sie 2014, 02:19

Dawaj foty jak to na aucie wygląda, bo jakoś nie mogę znaleźć tamtego tematu (nie wiem czy lenistwo, starość czy skleroza)... ;-))
grooby - 17 Sie 2014, 02:20

Jak się cofniesz na 4 stronę tego tematu to już są zdjęcia na moim aucie.

Post z datą: Wto Kwi 08, 2014 20:06

W podpisie też mam zdjęcie z dokładką

+ znalazłem jeszcze takie



Można robić za pług

Parzych - 17 Sie 2014, 02:29

Faktycznie, ale na pierwszy rzut oka słabo ją widać, dopiero po dogłębniejszym przyjrzeniu się widać ją, jednak ze względów praktycznych wolę swoją ori (upolowaną za grosze)... gy
grooby - 17 Sie 2014, 02:34

No ja zrezygnowałem z codziennej jazdy z nią. I tak zdarza mi się poprzecierać zderzak. Teraz jest kolorowa więc jak już ją założę od święta to będzie bardziej widoczna. Jak będę miał wenę to poszukam trochę niższej dokładki, najlepiej gumowej.
grzesiek646 - 17 Sie 2014, 02:34

Tak nisko to kiedyś golfa mkIV miałem, dokładka nie miała racji bytu :P

Ogólnie spoko fura, gratki !

TSRules - 17 Sie 2014, 14:01

fajna, jak widac nawet ze zwykłą stalą można coś fajnego wyczarować :ok:
Mustang - 22 Sie 2014, 00:15

grooby napisał/a:
W tym roku jeszcze z 2 eventy będę zaliczał jak byś się uporał szybko ;D A jak nie to mam nadzieję, że chociaż na przyszły sezon


No raczej przyszły sezon bo na zimę się zbroje i na wiosne już trzeba coś zacząć szurać :D

grooby napisał/a:
Jeszcze będę walczył z tym bolidem, do tego co bym chciał to jeszcze długa droga mnie czeka.


i oto chodzi :ok:

grooby - 16 Wrz 2014, 02:42

Fotki ze zlotu RubRockerz


Tobol - 29 Wrz 2014, 19:45

Grooby dlaczego ? nowy projekt ?
grooby - 29 Wrz 2014, 20:34

No plany są różne, na razie chce zobaczyć czy w ogóle będzie jakieś zainteresowanie.
tadzias - 30 Wrz 2014, 12:12

Ciekawy pomysł na stal...
grooby - 17 Sie 2015, 20:59
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Mały update. Po prawie roku przerwy, sprzedaży gwintu i kół, moja fiesta wraca do gry. Teraz jest jeszcze niżej i to większym kole ;)
Wpadło nowe zawieszenie gwintowane TA-technix, przerobione żeby auto spadło jeszcze niżej. Felgi 17 cali od Citroena C3 i będzie jeszcze kilka smaczków.


Puff - 17 Sie 2015, 23:39
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
To auto teraz wygląda jakby jeździło na kołach z malucha, a piszesz o 17"... :9:
Tobol - 18 Sie 2015, 14:16
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
GRUUUUUUUUBO !! :ok:
grooby - 21 Sie 2015, 11:53
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Puff napisał/a:
To auto teraz wygląda jakby jeździło na kołach z malucha, a piszesz o 17"... :9:

Na felgach i oponach napisane, że 17
Tobol napisał/a:
GRUUUUUUUUBO !! :ok:

Jak zawsze :)

Ranty zostały odświeżone, a front wypolerowany.

Puff - 22 Sie 2015, 00:09
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
grooby napisał/a:
Na felgach i oponach napisane, że 17

Ja tego nie neguję. Po prostu napisałem jakie mam odczucia, gdy na to patrzę. :)

grooby - 29 Sie 2015, 11:58
Temat postu: Re: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Sie dzieje :)

Tobol - 7 Lis 2015, 16:35
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
grooby ile taka przeróbka zderzaka kosztuje ?
Parzych - 8 Lis 2015, 02:50
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Tobol napisał/a:
ile taka przeróbka zderzaka kosztuje ?

Pewnie tyle ile szpachla i podkład... :devil: A na poważnie, jeśli sam wyciął wgłębienia na rejestrację, to myślę że w stówie powinien się zmieścić za spawanie i szpachlowanie (z podkładem)...
grooby, tylko nie mów, że od tej pory będziesz tablicę rej. woził za szybą, bo niby nie masz na nią miejsca... :nagana:

Tobol - 8 Lis 2015, 08:42
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
kurcze na nowy rok też o tym intensywnie pomyśle :rotfl:
Jondi - 8 Lis 2015, 21:41
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
ciekawy pomysł z tym zderzakiem
grooby - 10 Mar 2016, 19:37
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Tobol napisał/a:
grooby ile taka przeróbka zderzaka kosztuje ?

Musisz liczyć stówkę za spawanie plastiku, tone szpachli i malowanie elementu. Tak więc zależy na ile się dogadasz z Panem Włodkiem...
Parzych napisał/a:
Tobol napisał/a:
ile taka przeróbka zderzaka kosztuje ?

Pewnie tyle ile szpachla i podkład... :devil: A na poważnie, jeśli sam wyciął wgłębienia na rejestrację, to myślę że w stówie powinien się zmieścić za spawanie i szpachlowanie (z podkładem)...
grooby, tylko nie mów, że od tej pory będziesz tablicę rej. woził za szybą, bo niby nie masz na nią miejsca... :nagana:

tablicy albo nie ma w ogóle, albo na kratce sobie wisi

Tobol - 11 Mar 2016, 18:39
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Też robie na wiosne :-P
grooby - 11 Mar 2016, 21:08
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
Tobol napisał/a:
Też robie na wiosne :-P


Na zwykłym poliftowym zderzaku wygląda to ciekawie, razem z zaspawanymi halogenami

Parzych - 11 Mar 2016, 21:47
Temat postu: [MK6] Fiesta 1.6 TDCI, S - Dropped
grooby napisał/a:
Na zwykłym poliftowym zderzaku wygląda to ciekawie, razem z zaspawanymi halogenami
Tylko nie zaspawaj w swoim, bo to już cienko wygląda... :9:
Tobol, jakby co, mam na sprzedaż swoje zielone zderzaki, dwuczęściowy polift (kolor i tak nie ma znaczenia w przypadku spawania/szpachlowania i lakierowania)... :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group