Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] RS Turbo

Adi RST - 18 Mar 2012, 22:23
Temat postu: [MK3] RS Turbo
1. NICK: Adi RST
2. IMIĘ: Adrian
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: RS Turbo
5. ROCZNIK: 1990
6. SILNIK: 1,6

7. OPIS AUTA:
Dla przypomnienia poprzednia moja fiesta to RS Turbo srebrna w pięciu furtkach :) http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=53647
Od momentu zakupu tej fiesty marzyła mi się ori RST. Pewnego pieknego zimowego dnia znaleźliśmy oferte sprzedazy sprzed roku czarnej RST z uszkodzonym silnikiem. Pierwsze oględziny - rozczarowanie, fiesta od ponad roku stała "pod chmurka", po takim czasie już sam lakier sprawiał kiepskie wrażenie. Po oględzinach i godzinnych rozmyslaniach pojechalismy po nią z Markiem i darasem, błysk w ich oczach i banan na twarzach - bezcenne :-P i tak wrócilismy z fiesta na lawecie, całą drogę zastanawialiśmy się czy daras ją do nas zawiezie czy z nią zwieje :hihihi:
I tak zaczyna się nowa przygoda.
Z dwóch fiest stworzylismy jedną ori RS Turbo, nie żaden kundel, tylko rasowe RS Turbo w dowodzie :devil:
Mielismy pokazać ją dopiero na zlocie, ale aż żal ją ukrywać :)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
na razie zderzak przerzucony ze srebrnej
b. mechaniczne:
silnik ze srebrnej, wielka 3-dniowa akcja pod dowództwem Marka zakończona sukcesem przy pierwszej próbie odpalenia :hihihi:

poza tym wymienione filtry, olej, łozyska, gumy, uszczelniacz pokrywy zaworów...
c. audio: obecnie brak :)
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
zrobienie blacharki, naprawa zarwanego fotela
po zakupie opon wymiana fel na RSy 15":

b. mechaniczne:
w niedalekiej przyszłości wymiana hebli
c. audio: będzie w swoim czasie :)
d. inne

Fiesta śmiga ze starym, ale jarym silnikiem RS Turbo. Na wyposażeniu m.in.: el. szyby, podgrzewana przednia, rozpórka przód Sparco, pompowane tylne amorki. Zegary zostały z poprzedniej.
Marek wielki szacun i wielkie dzieki za dotychczasowy wkład :jupi: Bez Ciebie tego RST by nie było, a bynajmniej nie u nas :)
Kilka fotek:




Na razie chyba tyle, ale to dopiero początek... :devil:

kuba87 - 18 Mar 2012, 22:36

też o niej myślałem ale nie miałem silnika :) piękna :jupi:
Fordon - 18 Mar 2012, 22:39

Wybacz ale skur**s auto historie na rzecz OE RST, gdzie tak naprawde starczy pozbierac graty i kupic na dzien dobry zestaw kucizny z RST ktora notabene mozna od reki dostac w PL...
Marek - 18 Mar 2012, 22:41

Bedzie najładniejsza oryginalna RST :) ) Żeby nie wsparcie Ewy obiadkami to mogłoby być krucho :P O tym jak wyśmigała wszystkie plasticzki nie wspomnę :-) Byś sie pochwalił, że deske zmieniłeś :)
Bezimienny - 18 Mar 2012, 22:43

Fajna, tylne lampy mega pasują :twisted: ogólnie autko mega :ok:


P.S a co sie stanie ze srebrną ?

Marek - 18 Mar 2012, 22:43

Fordon napisał/a:
Wybacz ale skur**s auto historie na rzecz OE RST, gdzie tak naprawde starczy pozbierac graty i kupic na dzien dobry zestaw kucizny z RST ktora notabene mozna od reki dostac w PL...


5D ssie i tyle, Ori to ori :)

Amorki macie przód i tył pompowane ;)

Fordon - 18 Mar 2012, 22:43

Marek, ja cie blagam poskladajcie ta srebrna... a jak nie to dajcie znac ile za nia... to sam sobie poskladam RST... z tego co zostalo o ile ma OE skrzynie i chociaz czesc instalacji...
Marek - 18 Mar 2012, 22:44

Jest do sprzedania, rozmawiaj z właścicielami ;)
Adi RST - 18 Mar 2012, 22:46

Fordon, skrzynia tez jest w czarnej, a buda ze srebrnej swojej historii prawdopodobnie jeszcze nie konczy
Puff - 18 Mar 2012, 22:53

Kilka słów od siebie:

"ale to zapie****dala" :devil:

kuba87 - 18 Mar 2012, 22:58

Fordon,
ale czarna miała silnik tyle ze w częściach wiem bo kiedyś (w zeszłym roku) sam dzwoniłem i pytałem

Pufcio,
a jaaak :devil:

FiFa - 18 Mar 2012, 23:01

jak dla mnie profi robota! Szkoda tylko ze juz nie bedzie 5D, ale to ori RST bedzie jeszcze lepsze! :) Dopiescic ja tylko wizualnie, i bedzie miodzi!! A w Waszych rekach to na pewno ta fiesta bedzie miała dobrze! :) I bardzo dobrze za to ze Marek prowadzi wszytko, niech tam trzyma łape nad tym RST to bedzi piekne i sprawne auto! :) :-)
luk-90 - 19 Mar 2012, 00:10

Hmm. Z jednej strony rzeczywiście srebrna to kawał historii dla wielu ludzi. Unikat na FKP. Jednak z drugiej strony cieszy baaardzo fakt, że ta ori rst, która włuczyła się dosyć długo na allegro przeżyje renesans, drugą młodość.

Jakieś info co do mocy? Brak paska w zderzaku przednim


PS. Nie wszyscy będą na zlocie, więc grzechem byłoby jej nie pokazać światu

Fordon - 19 Mar 2012, 00:21

luk-90, mozna swobodnie kupic slupek CVH za 80zl, i inwestowac w niego, kupujac np...
http://www.re5pect.pl/kut...a-rs-turbo.html
Do tego
http://www.re5pect.pl/kut...-turbo-cvh.html
+ walek rozrzadu i mamy niesmiertelne CVH za razem bagatela 10K dajace ponad 250KM...
Budujac od zera bez kombinacji i przekladania, gdzie wliczam w to stand alone....
Majac wszystko czego dusza zapragnie od zera....

Marek - 19 Mar 2012, 00:35

Fordon napisał/a:
luk-90, mozna swobodnie kupic slupek CVH za 80zl, i inwestowac w niego, kupujac np...
http://www.re5pect.pl/kut...a-rs-turbo.html
Do tego
http://www.re5pect.pl/kut...-turbo-cvh.html
+ walek rozrzadu i mamy niesmiertelne CVH za razem bagatela 10K dajace ponad 250KM...
Budujac od zera bez kombinacji i przekladania, gdzie wliczam w to stand alone....
Majac wszystko czego dusza zapragnie od zera....


Bez urazy ale czemu jeszcze nie zbudowaleś skoro to takie proste?:) Ba, czemu nikt w polszy nie zbudował 250 KM CVH.

madek - 19 Mar 2012, 00:44

Fajnie że coś się dzieje, powodzonka :)
Fordon - 19 Mar 2012, 00:55

Marek, doskonale znasz moje poglady, wiesz o tym iz uznaje konstrukcje "zeta" (bazowa nazwa dla zetec podana przez inz.) za bardzo dobra jednostke pozbawiona wstepnie wad, po czym poprawiana i ta jednostka do teraz jest stosowana jako Eco Boost 1.6... to nadal jest zetec tyle ze oparty czesciowo konstrukcja na ST170 a czesciowo na blacku + suszarka...
Lubie a wrecz uwielbiam silniki R4 i 16V ktore mozna dlubac i daja radosc za rowno w wolnossaku jak i w turbo...
Silnik CVH na odpowiednich gratach OK mozna lecz przy takiej pojemnosci i stosunku mocy jest to strzal w kolano... wiec po co rozbierac jedno na rzecz drugiego, skoro tak naprawde auta beda jezdzic identycznie... Majac OE RST zostawil bym jako relikt w garazu i zbieral siano na jego budowe...
O ile na teraz moja sytuacja nie pozwala na spektakularne bum, bo kupilem sobie ST pod maske, o tyle wole inwestowac w dom i jego wyposazenie jak i urzadzanie niz w auto... stad tez moj temat nazywa sie nieruchomoscia, ktora dostaje co jakis czas zabawki, ktora nie jest moim oczkiem w glowie, gdzie mam jeszcze po za nim auto na daily drive do utrzymania...
Marku, jak cie szanuje tak tez podziwiam i wierze w to iz "TA" RST bedzie jedyna w swoim rodzaju, dbajac o szczeguly jak Mafios, dolizujac najmniejszcze bolaczki.
Problem polega na tym iz zarowno Ty jak i Ja mamy ten sam problem znamy strone mechaniczna ktora Nas odstrasza od pakowania 5 cyfrowej sumy w silnik, po to , a zeby pokazal pazur...
Puma pokazal 225KM w 1.6 CVH i jest to teraz nie pokonany w PL...

Marek - 19 Mar 2012, 01:09

Fordon napisał/a:
Marek, doskonale znasz moje poglady, wiesz o tym iz uznaje konstrukcje "zeta" (bazowa nazwa dla zetec podana przez inz.) za bardzo dobra jednostke pozbawiona wstepnie wad, po czym poprawiana i ta jednostka do teraz jest stosowana jako Eco Boost 1.6... to nadal jest zetec tyle ze oparty czesciowo konstrukcja na ST170 a czesciowo na blacku + suszarka...
Lubie a wrecz uwielbiam silniki R4 i 16V ktore mozna dlubac i daja radosc za rowno w wolnossaku jak i w turbo...
Silnik CVH na odpowiednich gratach OK mozna lecz przy takiej pojemnosci i stosunku mocy jest to strzal w kolano... wiec po co rozbierac jedno na rzecz drugiego, skoro tak naprawde auta beda jezdzic identycznie... Majac OE RST zostawil bym jako relikt w garazu i zbieral siano na jego budowe...
O ile na teraz moja sytuacja nie pozwala na spektakularne bum, bo kupilem sobie ST pod maske, o tyle wole inwestowac w dom i jego wyposazenie jak i urzadzanie niz w auto... stad tez moj temat nazywa sie nieruchomoscia, ktora dostaje co jakis czas zabawki, ktora nie jest moim oczkiem w glowie, gdzie mam jeszcze po za nim auto na daily drive do utrzymania...
Marku, jak cie szanuje tak tez podziwiam i wierze w to iz "TA" RST bedzie jedyna w swoim rodzaju, dbajac o szczeguly jak Mafios, dolizujac najmniejszcze bolaczki.
Problem polega na tym iz zarowno Ty jak i Ja mamy ten sam problem znamy strone mechaniczna ktora Nas odstrasza od pakowania 5 cyfrowej sumy w silnik, po to , a zeby pokazal pazur...
Puma pokazal 225KM w 1.6 CVH i jest to teraz nie pokonany w PL...


Ja bym podjął identyczną decyzje jak Adi i Ewa, zrobili tak przede wszystkim by było 3D i na dodatek ori. Trzeba brac wszystkie aspekty pod uwage, może nie potrzebują 3 aut, nie mają kasy na odbudowe, 5D ich nie jara itd :) Dla mnie to był właściwie kundel z sercem RST, bez wnetrza i tym podobnych smaczków. nie ma co go opłakiwać. Nie idzie na żylety tylko dalej będzie kundlem z innym sercem najprawdopodobniej :-P
A czarna RST będzie jeżdzącym reliktem, buda tak zdrowa, że jaja gniecie. I tu jest się czym zachwycać - oryginalna RST z prawdziwego zdarzenia :-) A z tego co poznalem Adriana i Ewe to wiem, że będzie igiełka :-) No i może 250 KM nie potrzebują bo i po co w aucie na codzień :)

Fordon - 19 Mar 2012, 01:22

Marek, ok argumenty mi sie skonczyly po za faktem historii.... Jestes gora :yes:
Tak wiec podejmij rekawice zrob Mafiosowi konkurencje...
Jesli tak sie stanie to macie moje blogoslawienstwo :hihihi:

Ewka - 19 Mar 2012, 12:10

Tak tak, srebrna to podobno historia fkp, ale ta historia się nie kończy, a tylko zmienia bieg :) właściwie teraz historie będą dwie: silnika i budy :hihihi:
Fordon, bardziej niż na modyfikacjach silnika i dopinaniu kolejnych koników zalezy nam na zbliżeniu się do oryginału RST, których na marginesie chyba jest coraz mniej. Dla mnie fiesta nie musi mieć min 200KM, żeby miała pazur, poza tym jak często ta moc jest wykorzystywana bez jazdy na rajdy, tory itp.? Nasza daje nam wystarczająco dużo frajdy. :-P
Założenia są takie, że ma to być oryginalne, sprawne, zajefajne cacuszko :devil:

A pasek do zderzaka wykombinujemy :)

Stunt_Man - 19 Mar 2012, 16:23

bardzo ładnie :)
składajcie srebrną z tego co zostało i bedzie sie Ewka woziła :hihihi:

hanysek - 19 Mar 2012, 19:02

Ewka napisał/a:
Fordon, bardziej niż na modyfikacjach silnika i dopinaniu kolejnych koników zalezy nam na zbliżeniu się do oryginału RST, których na marginesie chyba jest coraz mniej. Dla mnie fiesta nie musi mieć min 200KM, żeby miała pazur,
a jo sie zgodza :-) bo kozdy mo swoje zdanie a jo powiem swoje zdanie: moje CVH mie satysfakcjonuje i jak do mie mo pazur :2xf: a reszta niech se godo co chce :2xf: nie poczeba miec 225km zeby miec frajda :rotfl:
a poza jedna rzecza kero mie znerwowala w tym aucie to tablice jakie posiadala :2xf: ale to sie wytnie :rotfl: a jak zech ja widziol przed swapem to i tak zajebiscie sie prezentuje :ok: i wielkie gratki do Adiego ze sie przelomol i nie zrezygnowol z Fiesty :ok: a do Marka za swoje starania :-)

FiFa - 19 Mar 2012, 19:40

To jest bardzo dobre posuniecie, bo ori RST zaczynaja nabierac na wartosic i to juz robi sie kultowe auto, 5D tak czy siak bylby dalej zwyklym kundlem... Fakt ze to historia, ale teraz jest nowy projekt tworzony przez konkretne osoby! Ja jetsem pewny ze bedzie dobrze, i bedzie to dofinansowana fiesta! :) A znajac Adiego i Ewe to jednak wydjae mi sie ze im te 250 KM bylby do niczego nie potrzebne (za dłuugo by chlodzili turbine :-P ) a ta maja swietny materiał na budowe naprawde fantastycznego klasyka! I to juz nie jest projekt Remusa, tylko tworzy sie tutaj nowa historia! :)
hanysek - 19 Mar 2012, 19:47

jo Cie Fifan podsumuja jakie są 3 śląskie prowdy:
1: Tys prowda
2: Święto prowda
3: Gówno prowda :-P
hehe

kuba87 - 19 Mar 2012, 19:49

jeszcze raz :ok:
Ad@mus - 19 Mar 2012, 19:55

widziałęm macałem, ile moge tyle wam pomoge, choć Marka i tak nie pobije :)

to jest wlasnie FKP, 3 dni, w kiepskiej pogodzie dwoch wariatów babra sie w glinie po kolana przy wiosennych roztopach zeby wyciagnac i wszczepic silnik z RST5d do ori RST, mimo pogody, klipy z nieba i klipy pod nogami. przyjezdzam finalnego dnia po SMSie Adika ktory niesie krotkie przeslanie "zapierd.ala", patrza i widze tych samych dwoch wariatow z bananem na twarzy oklepanej rzeskim powietrzem i pytam i jak??
odpowiedz byla prosta-zadupca, na 3 mieli :D

i tak dwoch, przemarznietych wariatow spedza 3 dni przy dwoch starych strupach, ale nie widac zaniedowolenia czy zniechecenia, wrecz przeciwnie, SATYSFAKCJA wylewa im sie z uszu :D !!

RST bedzie piekne :devil:

Adi RST - 19 Mar 2012, 20:13

dokładnie tak było, plac przypominał tor offroadowy, ale sam go nie mogłeś pokonac :-P
po 3 dniach ciężkiej pracy jak turbo wciska Cie w fotel traci się trakcja to banan sam pojawia się na twarzy :devil:

Ad@mus - 19 Mar 2012, 20:20

nie wspomne juz o podciaganiu gluta na przemian z pobrechtywaniem :hahaha:
DemptD - 19 Mar 2012, 20:23

Adaś, pierdu pierdu a ja tam naklejek Fiesta RS turbo dalej nie widze gy
Ad@mus - 19 Mar 2012, 20:25

no bo on ich nie chce!! cos tam furu ryru o lakierniku-ja nie wiem, z wesela wraca;p
Adi RST - 19 Mar 2012, 20:34

Ad@mus, co Ty tu fanzolisz :-P Ty juz ja lepiej drukuj, ja wróci od lakiernika się naklei :-P
Stunt_Man - 19 Mar 2012, 20:38

Ad@mus napisał/a:
to jest wlasnie FKP, 3 dni, w kiepskiej pogodzie dwoch wariatów babra sie w glinie po kolana przy wiosennych roztopach zeby wyciagnac i wszczepic silnik z RST5d do ori RST, mimo pogody, klipy z nieba i klipy pod nogami.

ludzie no trzeba było pisać to bym wam warsztat udostępnił :rotfl:

Marek - 19 Mar 2012, 21:01

Adi i Ewa woleli żeby robić u nich ;) Też wolałem robić u siebie :P
elmek13 - 19 Mar 2012, 22:35

Adi RST, skąd ja znam to dziką radość z jazdy autem. Przerabiałem ten temat i tak jak mówiłem na zlocie, dbajcie o turbo. Pasy się sprawują tak jak przystało i kupiłem drugi samo napinacz. :V: Nawet testowałem. Cholernie się trzymałem fotela nawet nie było jak się ruszyć.
Parzych - 20 Mar 2012, 00:11

Elemelek, nie żebym się przypier.dalał, ale zamordowałeś nowy silnik RST poskładany od zera... :fox: Pomijając już te dwa czy trzy Zeteki...
kamilocha1 - 20 Mar 2012, 01:08

ma ramke z reklamą miejscowego sklepu gdzie czesci nabywam ;p

w sumie 2 w 1 bo ten czarnej zal bylo a poprzedny wlasciciel nie chcial dalej inwestowac w silnik :) a jakby nie bylo to ino bude zescie przeciepali wiec popieram:)

bardziej mi sie podobawszy! ;d

elmek13 - 20 Mar 2012, 10:51

Parzych, ale dzięki temu jest inny. Przecieram szlaki. :devil:
zwardek - 20 Mar 2012, 10:58

duży szacun za odratowanie oryginału :jupi:
ekipa z Gliwic jak zawsze dała radę :ok:
Adi Ewa - niech służy jak najlepiej

Sztandi - 21 Mar 2012, 18:25

Szkoda srebrnej, ale co oryginał to oryginał :ok: bardzo mi się to podoba :-)
van - 21 Mar 2012, 19:46

fajnie że się takie auta jeszcze ratuje :) i trafiają się ludzie którzy chcą się tego podjąć i to robią :hihihi:
Adi RST - 2 Kwi 2012, 23:43

Na świeżo po zmianie kapci :-P
Felgi RSy
opony Uniroyal Rainsport 195/45 R15



Fordon - 2 Kwi 2012, 23:47

Eeee no bajer... tylko zderzak przod nie pasi ... zrobicie cos z ta felga (poler zewnetrznych ramion) i bedzie naprawde ladna :)
Biegan - 3 Kwi 2012, 00:06

Fordon napisał/a:
Eeee no bajer... tylko zderzak przod nie pasi ... zrobicie cos z ta felga (poler wenetrznych ramion) i bedzie naprawde ladna :)

Mi juz sie podoba :-P Rarytas :yes:

van - 3 Kwi 2012, 09:03

Te Rs-y tu nie pasują, to nie są fele z fiesty i do fiesty, założę się że mocno obcierają z przodu, jak jednak koniecznie będziesz je Adi zostawiał to żadnych polerek bo tych felg się nie poleruje, to nie golf :rotfl: jedynie dekle nadadzą większego uroku
a jak jednak pójdą do sprzedania to odezwij się bo do Sierry pasują idealnie :-)

Mafios - 3 Kwi 2012, 09:18

a mi sie te felgi nie podobały nigdy ;-) ale kazdy robi auto tak jak mu sie podoba :) mi pozostaje kibicowac ze odradzamy rst w mk3 bo przez chwile ich u nas nie bylo
Skfarek - 3 Kwi 2012, 10:56

Adi RST napisał/a:
Felgi RSy
opony Uniroyal Rainsport 195/45 R15


a mnie się podoba,dekielki będą do nich, czy wersja surowa :hihihi: ?

luk-90 - 3 Kwi 2012, 12:25

dekielki z uwydatnionym prztłoczeniem rs :yes: :ok:
Marek - 3 Kwi 2012, 13:42

"Z deklami jeżdzą tylko lewary" - cytat z jakiejś aukcji allegro :rotfl: Dużo lepiej bez dekli wyglądają :)
van Fele są ze SierraFanu :) ) było brać :D Mam felgi o identycznych parametrach i nic nie obciera z przodu przy większej glebie, dlatego też poleciłem Adiemu i Ewie takie RS'y :-P

Skfarek - 3 Kwi 2012, 14:12

Marek napisał/a:
"Z deklami jeżdzą tylko lewary" - cytat z jakiejś aukcji allegro


:rotfl: chętnie bym cały opis aukcji przeczytał :hahaha:

hanysek - 3 Kwi 2012, 21:50

a jo nie mom auta zeby wos odwiedzic ;-( ale pierwszy kurs po skonczonej robocie robia do wos :D mie sie podobo :-)
van - 5 Kwi 2012, 09:36

Marek, domyślam się że fele są ze SF, mam też i swoje ale niestety z lipnymi oponami(a miały być dobre) i do pomalowania bo są białe
Adi RST - 5 Kwi 2012, 19:58

Na razie z felgami nic będę robił, być może w nastepnym sezonie będą białe :-P Dla mnie wyglądają idealnie :hihihi:
Koła nic nie obcierają, a opony rewelacja! Dekielków nie było, trudno je dostać, a jak są to drogie, ale kiedyś bym je chciał :)

madek - 5 Kwi 2012, 20:13

Fajowo wygląda :) Jakie one mają ET i szerokość?
Adi RST - 5 Kwi 2012, 20:31

ET 28, 7" :)
van - 5 Kwi 2012, 21:16

założyłem dziś swoje ........z przodu wystają w Sierrce ale moje są jakimś dziwolągiem bo mają ET26 ale dzięki temu tył szerzej stoi :hihihi:
gniewny - 10 Kwi 2012, 15:00

DemptD napisał/a:
Adaś, pierdu pierdu a ja tam naklejek Fiesta RS turbo dalej nie widze gy


za to Ty nakleisz na szalonym 1.1 ;D

DemptD - 10 Kwi 2012, 15:03

gniewny, idź Ty se do swojej chądy lepiej :2xf:
gniewny - 10 Kwi 2012, 22:55

a pójdę :2xf:
PumaRST - 19 Kwi 2012, 10:24

Marek napisał/a:
Ba, czemu nikt w polszy nie zbudował 250 KM CVH.


no ja byłem najbliżej, gdzieś mam pomiar na niecałe 240KM 310Nm :yes: ale to dawnop temu było i w sumie tylko na chwilę.

A jeśli chodzi o temat główny: już tak się nie czepiajcie. Szkoda auta Remusa ale z drugiej strony tą czarną też znam od wielu lat. Jedno z ciekawszych RST jakie było w PL. Dbajcie o nią bo ori RST zostało już kilka sztuk 2 może 3.

remus - 19 Kwi 2012, 13:13

PumaRST napisał/a:
Marek napisał/a:
Ba, czemu nikt w polszy nie zbudował 250 KM CVH.


no ja byłem najbliżej, gdzieś mam pomiar na niecałe 240KM 310Nm :yes: ale to dawnop temu było i w sumie tylko na chwilę.

A jeśli chodzi o temat główny: już tak się nie czepiajcie. Szkoda auta Remusa ale z drugiej strony tą czarną też znam od wielu lat.


Oj szkoda. Kawał roboty przy niej zrobiłem. Pamiętam jak pierwszy raz wsiadłem do RS-ki z której pochodził szczep podzespołów które później wylądowały u mnie to był jeden wielki szok. A że miał ją kumpel i szła na sprzedaż to dobiliśmy targu i mogłem się cieszyć RS Turbo (jak to koledzy nazywają "kundel") w 5d.
Powodzenia w dłubaniu.

Michał

Adi RST - 19 Kwi 2012, 19:10

remus, PumaRST, do srebrnej nadal mamy wielki sentyment, dzieki niej złapaliśmy fiestobakcyla. Robimy wszystko żeby srebrna jeździła z innym serduchem. :ok: Zaczynamy teraz własny projekt.
Co do czarnej niestety nie uda się z całą blacharką przed zlotem, realia (kasa i terminy lakiernika) nie pozwalają na zrobienie fiesty "na cacy" w ciagu 3 miesięcy od zakupu :|
Ważne, że mechanicznie jest ok, jak się ją puści ze smyczy to zapierpala :hihihi:
Fordon, w tej budzie Twojego bova to słychać w sąsiedniej wsi :devil:

Fordon - 19 Kwi 2012, 22:55

Adi RST, oj tam oj tam... to BOV properfekt a nie moj... ja tylko polecam je bo sa relatywnie tanie po mimo recznej roboty i niezawodne...
luk-90 - 19 Kwi 2012, 23:28

może jakiś filmik jak to gada
kenczorf - 20 Kwi 2012, 06:27

lepszy bylby jak sie napedza
Daras84 - 20 Kwi 2012, 07:36

z filmikiem bedize problem bo Adi nie potrafi jej na drodze utrzymac ;P
hanysek - 21 Kwi 2012, 19:07

Daras84 napisał/a:
z filmikiem bedize problem bo Adi nie potrafi jej na drodze utrzymac ;P
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Adi RST - 23 Kwi 2012, 20:28

http://www.youtube.com/watch?v=AErW9gjm1yY
Żeby nie było macie małe co nie co, "parsknięcie" kręcone zwykłym telefonem, nie w jakości HD :-P

Ad@mus - 23 Kwi 2012, 20:47

teoretycznie to pomalu mozna ja do projektow wrzucic!!
Stunt_Man - 23 Kwi 2012, 22:01

Ad@mus napisał/a:
teoretycznie to pomalu mozna ja do projektow wrzucic!!

też mam takie zdanie. ale z tym bedzie trudno bo tam tylko pewne ekhm... towarzystwo wzajemnej adoracji może o tym zadecydować nunu

FiFa - 23 Kwi 2012, 23:10

cos w tym jest co mowisz! :P
Fiesta piekna, kiedy idzie do malowania? :-)

Daras84 - 24 Kwi 2012, 08:14

Adi trzeba bylo mape przestawic i dokrecic ja troche wyzej a Ty tu nam na pół gwizdka jedziesz ;)
Adi RST - 24 Kwi 2012, 20:43

Daras84, następnym razem będzie na 3/4 gwizdka :-P
FiFa, na razie mam nadzieję pomalować w tym tygodniu zderzak i maskę, a reszta dopiero po zlocie.

kenczorf - 24 Kwi 2012, 21:26

nie wie mjak was ale mnie bardziej by ucieszyl filmik z nagranymi zegarami :)
Adi RST - 28 Kwi 2012, 23:34

Brakujacy szczegół :-P


Fordon - 28 Kwi 2012, 23:42

Mam taka naklejke :) heeh ladnie i to bardzo :)
Ad@mus - 29 Kwi 2012, 22:29

ładna naklejka!!:D
Żółwik Tuptuś - 7 Maj 2012, 20:11

Na słuszny wniosek Adamusa - Witamy w Projektach FKP.
Adi RST - 7 Maj 2012, 20:21

Podziękowali :)
Sporo pracy przed nami, relacje będa. Dzisiaj odebrana pomalowana maska i zderzak. Zdjęcia po założeniu :D

Bezimienny - 7 Maj 2012, 20:48

Prosze odklejcie te odblaski spod lamp, i będzie gitara.
Pietrekk - 7 Maj 2012, 23:00

Chyba muszą być bo się będą policaje czepiać że nie ma czerwonego odblasku w światłach, to samo na przeglądzie.
madek - 8 Maj 2012, 00:06

Bezimienny napisał/a:
Prosze odklejcie te odblaski spod lamp, i będzie gitara.

Też mam te odblaski i uważam jednak że po coś one są. Czarny lakier + czarne lampy = samochód widmo. Chciałbyś tak gdzieś zatrzymać sie awaryjnie na poboczu ruchliwej drogi i nie być widziany? :fox: Odblaski to niby nic a jednak mogą się przydać. O obowiązku i egzekwowaniu przez policje nie będę wspominał bo to inny temat (każdy robi jak uważa).

vegetagt - 8 Maj 2012, 01:24

Pietrekk napisał/a:
Chyba muszą być bo się będą policaje czepiać że nie ma czerwonego odblasku w światłach, to samo na przeglądzie.


jak lampy mają homologacje, to nie mają prawa sie przyczepić. Miałem swf/irmshery w kadecie, również czarne z białymi odblaskami. Homologacja nabita na klosz i nikt się nie czepiał :)

luki - 8 Maj 2012, 08:20

mnie chcieli dowód zabrać za brak czerwonego odblasku w czarnych lampach, miałem ori FIFTY czarne, wiec odblask musi być
madek - 8 Maj 2012, 08:46

Cytat:
jak lampy mają homologacje, to nie mają prawa sie przyczepić. Miałem swf/irmshery w kadecie, również czarne z białymi odblaskami. Homologacja nabita na klosz i nikt się nie czepiał :)

Homolagacja na lampach a odblask to dwie inne sprawy, swoją droga nie wiem czy wiesz ale dodatkowe odblaski które są koniecznie w takim przypadku też muszą mieć homologację drogową (dlatego dodają je do lamp).

Bezimienny - 8 Maj 2012, 19:24

To już lepiej było by ori czerwone i brak tych odblasków bo szpetne one jak cholera, ale jeśli tak sie podoba właścicielowi to luz.

Pozdrawiam.

Adi RST - 10 Maj 2012, 20:53

Lampy są ok, a odblaski musza być :)

Dzisiaj udało się wreszcie zamontować świeżo pomalowane maskę i zderzak :hihihi: oczywiście pomoc żony bezcenna :-P


No i zdrówko


Niestety lewa strona pozostaje niezbyt fotogeniczna. Dwa elementy pozostają do malowania czerwiec/lipiec. Ale powoli do przodu :luzik:

madek - 11 Maj 2012, 09:30

No piknie sie błyszczy :)
van - 12 Maj 2012, 11:05

noo oryginał wygląda ładnie :)
Adi RST - 12 Maj 2012, 19:36

Żeby nie było tak kolorowo, fiesta strzeliła dzisiaj mega focha. Padła pompa paliwa... Na szczęscie w ramach assistance :hihihi: z pomocą przyjechał Marek. :) Rachu ciachu (dosłownie) i pompa wymieniona na miejscu, no i wymuszony zakup nowej.
luk-90 - 12 Maj 2012, 20:54

słoneczko czy zrzucanie baku?
Adi RST - 13 Maj 2012, 00:15

słoneczko :-P
Daras84 - 13 Maj 2012, 11:59

luk-90 napisał/a:
słoneczko czy zrzucanie baku?


zrzucanie baku to poroniony pomysł

luk-90 - 13 Maj 2012, 21:53

poronionym pomysłem było robienie o kilka centymetrów mniejszego otworu pod kanapą względem pompy paliwa, ile by to roboty mniej było :)

Świstałka fajna, cieszy oko :)

Adi RST - 19 Maj 2012, 18:33

Założona nowa pompa paliwa Walbro GSS315. Całkiem inaczej teraz się jeździ niż na starej, wysłużonej. Fiesta lepiej się zbiera i jazda jest płynniejsza. :hihihi:
W tym tygodniu udało się też poprawić mocowanie wydechu i naprawić zapadnięty fotel (stary pas zyskał nową funkcję :-P )

Adi RST - 30 Maj 2012, 18:27

Wymienione popychacze INA :)


Daras84 - 30 Maj 2012, 21:08

nie szczedzicie kasy :D
Ad@mus - 30 Maj 2012, 21:30

czyli walek zrowy-jest ciszej tera??
Puff - 30 Maj 2012, 22:02

Ad@mus napisał/a:
jest ciszej tera??

Odpowiem za Młodych - o jest :P

Adi RST - 30 Maj 2012, 22:28

Ad@mus napisał/a:
czyli walek zrowy-jest ciszej tera??

Oj jest cisza, nie ma klepania.

Daras84 napisał/a:
nie szczedzicie kasy

teraz przez dwa miesiące muszę chodzić w potarganych spodniach :-P

elmek13 - 30 Maj 2012, 23:45

Adi RST napisał/a:
Teraz przez dwa miesiące muszę chodzić w potarganych spodniach :-P


Nie martw się, ważne że auto działa, a spodnie wytrzymają dłużej niż 2 miesiące. :V:

Daras84 - 31 Maj 2012, 08:31

Adi RST, spoko obetnij nogawki i tak teraz idzie lato to po co ci dlugie
Peedro - 3 Cze 2012, 19:04

Nie było widać że spodnie potargane, a RST godnie, nie ma to jak suszareczka :ok:
Adi RST - 3 Cze 2012, 20:27

RST trochę pogoniła, zaliczyła bąka, więc czasy kiepskie :-P na dochodzeniu poszło lepiej. Szkoda było opon :) Moc robiła swoje, rolowała, może za rok będzie lepiej :hihihi:
Szkoda, że ćwiartki nie było... :devil:

Adi RST - 14 Sie 2012, 20:59

Powrót do klasycznych lamp :hihihi:


Poprzednie jednak były słabo widoczne :-P

Stunt_Man - 14 Sie 2012, 21:01

zaopatrz sie w lampiony z czarnym kierunkiem :)
Adi RST - 14 Sie 2012, 21:04

tez o tym myślałem :hihihi: ale te też spoko wygladają
Krzysiek - 14 Sie 2012, 21:25

Jakim cudem u Ciebie rejka KOS jak to kęty-oświecim a Ty w Łaziskach mieszkasz ? :D
Adi RST - 14 Sie 2012, 21:37

fiesta jest na Ewkę, a ona nadal formalnie Oświęcim :hihihi:
Stunt_Man - 14 Sie 2012, 21:38

Intense napisał/a:
Jakim cudem u Ciebie rejka KOS jak to kęty-oświecim a Ty w Łaziskach mieszkasz ? :D

a ja mam LSW czyli Świdnik (Lubelskie) a mieszkam w Cieszynie :-P
widać Adi też sie nie pierd*li z wydziałami komunikacji :rotfl:


edit: a dupa. myślałem że zlewacie przerejestrowywanie fury :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group