Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Fiesta nie chce odpalić

carlosv - 24 Lut 2012, 17:51
Temat postu: Fiesta nie chce odpalić
Witam, w mojej rodzinie jest Fiesta 1.3 z 94 roku z jednopunktowym wtryskiem paliwa (nie pamietam oznaczeń silnika, to samochód rodziców). Problem polega na tym ze pewnego dnia po normalnej jeździe i zgaszeniu silnika nie chciala odpalić, tak poprostu. Szukam przyczyny i nic mi nie przychodzi do głowy. dodam że Fiesta jeździła tylko na benzynie, wcześniej nie sprawiała problemów, paliwo i iskra na świecach jest, silnik kręci dobrze, nawet czasem tak jakby chciał "zagadać".

Z spraw które mnie zaniepokoiły podczas oględzin to:

- zakopcone świece które przeczyściłem,

- ostra woń paliwa podczas odpalania, można z tego wnioskować że mieszanka jest za bogata. Jest tak od kiedy został wymieniony układ wtryskowy przez jakiegoś domorosłego mechanika i wydaje mi się że cos spartolił bo mniej wiecej od tamtego okresu czuć paliwo.

- Od strony kabiny wychodzi z układu wtryskowego wężyk który jest zaślepiony śrubką, nie mam pojęcia od czego on jest i nie pamietam czy tak było przed wymianą układu.

- uszczelka pod puszka filtra powietrza jest przerwana i bardzo "zmeczona", zastanawiam się czy moze tak być że łapie "lewego" powietrza i dla tego nie chce odpalić, jednak z drugiej strony jest solidnie dokręcony i taka mała dziurka nie powinna powodować aż takiego efektu.

W miarę możliwości proszę o sugestie, pomoc, jakies podpowiedzi. Jak trzeba to mogę wrzucić zdjęcia tego ukladu wtryskowego i zaślepionego wężyka. Pozdrawiam.

drjanusz - 24 Lut 2012, 19:22

Po pierwsze to <szukaj> bo o tym podobnych przypadkach to sporo <było>
Po drugie czy od tego 94 roku jeździ na tych samych świecach i kablach bo to już sporo czasu i wypadało by wymienić =to tak na początek ;-|
l zmęczona uszczelka- to nie widzę problemu by założyć nową-koszt prawie żaden :fox:
A foty możesz wrzucić bo tak z kapelusza to nic nie wywnioskujemy old

szynszyl - 24 Lut 2012, 21:13

drjanusz napisał/a:
Po pierwsze to <szukaj>
no i racja

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group