Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Badanie technicze (przegląd) auta sprowadzonego.

michal77 - 6 Lut 2012, 20:13
Temat postu: Badanie technicze (przegląd) auta sprowadzonego.
Proszę o wyjaśnienie jak to jest z przeglądem auta po sprowadzeniu.

Kupiłem Fiestę, która jeszcze nie miała przeglądu, bo nie ma jeszcze trzech lat (pierwsza rejestracja 24.09.2009), auto w Niemczech miało by robiony przegląd we wrześniu 2012roku (tak samo w Polsce, pierwszy przegląd po trzech latach).

Czy trzeba robić badanie techniczne zaraz po sprowadzeniu do polski? Czy może w urzędzie komunikacji wpiszą że następne badanie we wrześniu.

Słyszałem że auto musiałoby mieć minimum rok do pierwszego przeglądu, żeby nie trzeba było go robić teraz. Czyli musiało by być sprowadzone najpóźniej w sierpniu 2011r. Czy to prawda?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT:
Dowiedziałem się w komunikacji, że nie trzeba robić badania technicznego, wbiją datę która jest w niemieckim dowodzie rejestracyjnym.

JoeMix - 7 Lut 2012, 16:56

No nie wiem, niemieckie 3 letnie auto, czy przegląd jest aż tak drogi? Tak to mamy przynajmniej jakoś auto konkretnie przejrzane,,, i jedno pole w dowodzie zaoszczędzone :P
AccessX - 7 Lut 2012, 21:27

Ja miałem samochód 2 letni, i zrobiłem zrobić przegląd.


P.S Kolega JoeMix dobrze mówi. Samochód praktycznie nowy... więc czy te 99zł to taki wydatek ?

mieszko - 7 Lut 2012, 21:31

michal77, wrzesień 2012, potem 2014 i od 2015 co roku...
michal77 - 8 Lut 2012, 00:24

AccessX napisał/a:
P.S Kolega JoeMix dobrze mówi. Samochód praktycznie nowy... więc czy te 99zł to taki wydatek ?
Nie 99zł a 169zł, nie wiem tylko dlaczego ten przegląd jest droższy o 70zł skoro się niczym nie różni.

mieszko napisał/a:
wrzesień 2012, potem 2014 i od 2015 co roku...
Jest dokładnie tak jak mówisz, pytałem w stacji diagnostycznej i w urzędzie komunikacji.
mieszko - 8 Lut 2012, 00:27

Cytat:
Samochód osobowy sprowadzony z za granicy – 169 zł


Cytat:
Jaki jest koszt przeglądu samochodu z LPG? 169 zł

AccessX - 8 Lut 2012, 22:59

michal77 ja robilem przegląd, do rejestracji i płaciłem 99zł :P
JoeMix - 8 Lut 2012, 23:04

Stówę kosztuje zwykły przegląd okresowy, jak jest LPG to jest droższy, jak jest jakiś inny to tez jest inna cena,,,
elmek13 - 8 Lut 2012, 23:10

Jeśli masz papiery niemieckie i jest napisane na nich AUSERBETRIEB (Wyrejestrowano) lub UNGULTIG (Unieważniono) Urząd może zażądać przegląd zerowy auta. Ale nie muszą wszystko zależy od urzędasa. Aha mogą go zażądać pomimo tego, że masz aktualny przegląd robiony w Niemczech. W Łodzi tak jest. Co do gazu, jeżeli nie masz go wbitego w dowód zasilanie Benzyna/Gaz (czasem piszą) każą ci pokazać papiery od montażu gazu lub dać do przetłumaczenia. Ale co urząd to inaczej. Tyle co wiem napisałem.
michal77 - 8 Lut 2012, 23:35

Na tylnej części dowodu rejestracyjnego jest data a pod nią zaznaczona kratka z napisem "außerbetriebsetzung"

Tak to wygląda



elmek13 napisał/a:
Co do gazu, jeżeli nie masz go wbitego w dowód zasilanie Benzyna/Gaz (czasem piszą) każą ci pokazać papiery od montażu gazu lub dać do przetłumaczenia.
Nie mam gazu.

Pytałem w informacji urzędu komunikacji i pani powiedziała że nie muszę robić badania, będę maił w dowodzie "następne badanie techniczne 24.09.2012r."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:

Auto zarejestrowane, przegląd wbity z datą jak na niemieckim dowodzie.

elmek13 - 18 Lut 2012, 16:57

Czyli jak mówię zależy od urzędasa, ale masz zaznaczone wyrejestrowanie 28.09.11 z powiatu Euskirchen. U nas jak to widzą to wyganiają na badanie techniczne.
michal77 - 19 Lut 2012, 09:35

Chyba jest na to jakiś przepis?
elmek13 - 19 Lut 2012, 10:07

michal77, obstawiam, że jest ale kłoć się teraz z urzędnikiem ( przynajmniej u nas ) to nic nie załatwisz, a jak chcesz się kłócić to idź do dyrektora, dopiero ci pomoże albo zaszkodzi, ot taka polityka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group