Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] CVH - uk³ad ch³odzenia - ogrzewanie

d¿olero - 2 Lut 2012, 21:37
Temat postu: [MK3] CVH - uk³ad ch³odzenia - ogrzewanie
hej. od czasu swapu mam problem z ogrzewaniem z swoim cvh. nie3 wiem czy zle weze pod³aczone czy co... na starym silniku 1.3i grza³o az mi³o. nagrzewnica zosta³a stara dzisiaj wymieni³em termostat-0 efektu. ch³odnica zas³onieta kartonem... minimalne ciep³e powietrze wieje... uk³ad ch³odzenia mam pod³aczony tak

Uploaded with ImageShack.us
kolorami na rysunku zaznaczylem co jak gdzie idzie wiec chyba bardziej pytanie kieruje do posiadaczy cvh....


dodam iz silnik po swapie by³ zalany woda potem spuszczone wszystko i zalany p³ynem. nagrzewnica jak przyk³±dam reke pod tunel w srodku auta to jest ciep³a co idzie odrazu reka odczuc. mam instalacje gazowa i jak mam temp prze³aczania ustawiona na 30 stopni to po 2.2 3.4 km przy ok 0 +3 mi sie przezuca a z nadmuchu dalej ze tak powiem ciumek... co moge jeszcze posprawdzac?? jak grzeja wasze silniki?

JoeMix - 2 Lut 2012, 22:43

Ja dzisiaj po 20km po trasie ze ¶redni± 90km/h siê zatrzyma³em otworzy³em maskê i rêk± dotkn±³em kolektora wydechowego! Nie by³ mo¿e letni, ale gor±cy tez nie, przynajmniej nie na tyle ¿e odruchowo nie cofn±³em reki ani nie zostawi³em skóry na nim,,, przewód za termostatem zimny, ch³odnica lodowata, przewód na nagrzewnice ciep³y, przewód powrotny letni,,, kolektor dolotowy ciep³y,,, O¶wiadczam ¿e dopóty temperatura nie wróci w granice zera, a wskazówka temperatury w moim aucie na ¶rodek skali nie udzielam pomocy w sprawach s³abo dzia³aj±cego ogrzewania,,, tym bardziej ¿e jeszcze 2 tygodnie temu (jak jesieñ by³a) mia³em wskazanie pod czerwonym polem i ukrop w aucie,,,
Marek - 3 Lut 2012, 00:06

Masz ¼le pod³±czone uk³ad ch³odzenia.

tak ma byæ:

Mafios - 4 Lut 2012, 09:28

dok³adnie tak jak Marek narysowa³

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group