Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK7] 1.4 Duratec 96KM Burgundowa ślicznotka

Polepiony - 2 Sty 2012, 21:12
Temat postu: [MK7] 1.4 Duratec 96KM Burgundowa ślicznotka
1. NICK: Polepiony
2. IMIĘ: Zbyszek
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Forda JA8 Fiesta Titanium
5. ROCZNIK: MK7, 2009
6. SILNIK: 1.4 Duratec 96KM
7. OPIS AUTA: ( Burgundowa ślicznotka wersja Titanium, Dziś nabyta od poprzednich właścicieli, będę rozbudowywał o kolejne kawałki jak tylko się od nich dowiem :) Na pewno ma wejście na mini jack pod konsolą.) Autko ma super feeling i daje super radochę z jazdy.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
b. mechaniczne:
c. audio:
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
Na lato szukam ładnych fordowskich wieloramiennych 16 Na razie auto stoi w standardzie.
Przyciemniłbym delikatnie szybki.
Najbardziej interesuje mnie wyposażenie dodatkowe. Typu:
Sterowanie głosem czy można jakoś dołożyć to do mojego autka dokupując manetkę i odblokowując komputer.
Czy można dołożyć kierownice z tempomatem ???
I czy można dodać ten nieszczęsny port USB.

b. mechaniczne:
Na razie nie planuję choć w pierwszej kolejności byłby jakiś sportowy wydech. i Może body kit od fiesty Kena Blocka ;)
c. audio:
d. inne

10. FOTKI AUTA






Uporałem się z fotkami teraz kilka słów Przedmowy.
Hey To moja pierwsza dziecinka więc będę traktował z szacunkiem. :)
Fieścina dostała dziś nowe zimowe ogumienie. Poprzedni właściciele jeździli tylko latem ;)
Na wszelki wypadek wymieniam też wszystkie płyny i filtry.

PYTANIE
Chciałbym prowadzić swojego rodzaju temat o mojej fieście z uwzględnieniem wszystkich kosztów dodatków spraw wynikających z kupna i używania tego pięknego auta. Umieszczałbym tu sprawy techniczne jak i użytkowe ale także naprawy i kaskę jaką w nie doinwestowałem. Czy można prowadzić to tu w postaci jednego posta dobudowując go o kolejne kawałki.

Zdjęcia z aukcji od kupujących jak tylko fiesta się doczyści zrobię piękną sesje foto.

03-01-2012
Ok kila myśli po pierwszym dniu :)

Wow ślicznotka zaskoczyła mnie super dynamiką... Jak na miasto ekstra samochód do 120 przyspieszenie super a czego więcej początkujący i nie tylko kierowca potrzebuje w mieście :) Powyżej 140 brakuje biegów ;P
Autko jest małe i super radzi sobie w korkach i codziennym parkowaniu. Nie jest to smart ale zawsze można wsadzić dupkę wszędzie...
Myślę że na krótkie dystanse fiesta będzie się znakomicie sprawować. Jeszcze żeby się odwdzięczyła małą awaryjnością i niskim spalaniem ehh :) Pożyjemy zobaczymy :) Na razie przy szaleństwach na drogach spalanie pokazywała koło 11 ;((( a może i więcej :) No nic dopiero zaczynam się uczyć tego auta :) no i w ogóle podróżować po naszym pięknym kraju ;P

PS nauczka nr.1 Dla prezentacji auta znajomym dałem się namówić na automatyczną myjnie :(((( grrr bleah złość <evil> po powrocie do domu zauważyłem brakujący plastik od wycieraczki tylnej...

Jutro pewnie będzie ciężko ale ale ale jak tylko będzie pogoda zabieram ślicznotkę na sesje ;)) )

mieszko - 2 Sty 2012, 21:15

Polepiony napisał/a:
Chciałbym prowadzić swojego rodzaju temat o mojej fieście z uwzględnieniem wszystkich kosztów dodatków spraw wynikających z kupna i używania tego pięknego auta. Umieszczałbym tu sprawy techniczne jak i użytkowe ale także naprawy i kaskę jaką w nie doinwestowałem. Czy można prowadzić to tu w postaci jednego posta dobudowując go o kolejne kawałki.


Witamy na Forum i czekamy na zdjęcia. Co do pytania to jak najbardziej można wszystko zapisywać w pierwszym poście i potem edytować uzupełniając o kolejne wydatki albo skorzystać z motostat.pl (w moim podpisie)

Stunt_Man - 2 Sty 2012, 21:19

Polepiony napisał/a:
Chciałbym prowadzić swojego rodzaju temat o mojej fieście z uwzględnieniem wszystkich kosztów dodatków spraw wynikających z kupna i używania tego pięknego auta. Umieszczałbym tu sprawy techniczne jak i użytkowe ale także naprawy i kaskę jaką w nie doinwestowałem. Czy można prowadzić to tu w postaci jednego posta dobudowując go o kolejne kawałki.

to tutaj raczej normalka tyle że nikt nie pisze o kosztach
zazwyczaj jest tak
ktoś coś robi - wali nowgo posta
potem ludzie komentują pisząc coś w stylu "lepiej jasne"
za tydzień znowu coś robisz i znowu walisz posta a osoba która wcześniej pisała że lepiej jasne teraz woli już bordowe

Polepiony - 2 Sty 2012, 21:24

Zależy mi na tym żeby ewentualnie za pare lat ktoś kto będzie mógł kupić autko znajdzie sobie pełną Historie pojazdu i co się z nim działo :) Fotki zaraz zminiatyruzuje ;)
BTW cześć wszystkim ;P

Obywatelka Higienistka - 2 Sty 2012, 21:28

Witaj w naszych progach :)
Fajnie, że w stolycy pojawił się kolejny nowy nabytek. Zapraszamy na spoty :)

Stunt_Man - 2 Sty 2012, 21:29

o. ładna :-)
mieszko - 2 Sty 2012, 21:35

Polepiony napisał/a:
Autko ma super feeling i daje super radochę z jazdy


bo to Fiesta, piękny kolor (szczególnie wewnątrz) :)

Obywatelka Higienistka - 2 Sty 2012, 21:37

Blisko różowego :2xf: :hahaha: a pro po: http://allegro.pl/nakretk...1976369191.html <wow>
Parzych - 2 Sty 2012, 21:43

Cytat:
i Może body kit od fiesty Kena Blocka
Jest taki na alledrogo - za jedyne 8700zł... :devil:
Polepiony - 2 Sty 2012, 21:51

Fiesta na żywo wygląda o niebo lepiej. Mam nadzieje że na dniach zrobię lepsze foto bo kolory strasznie marnie wyglądają na tych fotach :0 Ale co zrobić.

Parzych Ooo :) poka poka ;)
Fiesta wcale różowego nie przypomina ale dzięki za wentyli :)
Na spoty chętnie przyjadę tylko co gdzie kiedy i dlaczego tak późno :)
A wypowie się ktoś odnośnie elektroniki ?
Jest szansa na sterowanie głosem tempomat i wejście usb ??? :")

Obywatelka Higienistka - 2 Sty 2012, 21:57

Na spoty chętnie przyjadę tylko co gdzie kiedy i dlaczego tak późno :)

a masz :P http://www.fiestaklubpols...p=629220#629220

Parzych - 2 Sty 2012, 22:03

Polepiony, a prąciem bardzo: Fiesta S2000 body-kit
Polepiony - 2 Sty 2012, 22:14

http://www.pumaspeed.co.u...k_911.jsp&pic=1

właśnei widzę ;P

MisiekT - 2 Sty 2012, 22:27

rodzina MK7 rosnie, ladniutka :ok:
michal77 - 3 Sty 2012, 17:18

Polepiony napisał/a:
Zależy mi na tym żeby ewentualnie za pare lat ktoś kto będzie mógł kupić autko znajdzie sobie pełną Historie pojazdu i co się z nim działo
To najlepiej tak jak pisze mieszko, na motostat.pl zapisuj wszystko i potem dasz linka przyszłemu kupującemu.

Polepiony napisał/a:
Sterowanie głosem czy można jakoś dołożyć to do mojego autka
Chyba wiesz o tym, że nie ma j.polskiego?
mieszko - 3 Sty 2012, 17:22

dodatkowo będzie liczył Ci spalanie + przysyłał comiesięczne dołująco-depresyjne raporty wydatków...
michal77 - 3 Sty 2012, 17:23

mieszko napisał/a:
przysyłał comiesięczne dołująco-depresyjne raporty wydatków...
Ja to już wyłączyłem ;)
Polepiony - 3 Sty 2012, 23:45

Ok kila myśli po pierwszym dniu :)

Wow ślicznotka zaskoczyła mnie super dynamiką... Jak na miasto ekstra samochód do 120 przyspieszenie super a czego więcej początkujący i nie tylko kierowca potrzebuje w mieście :) Powyżej 140 brakuje biegów ;P
Autko jest małe i super radzi sobie w korkach i codziennym parkowaniu. Nie jest to smart ale zawsze można wsadzić dupkę wszędzie...
Myślę że na krótkie dystanse fiesta będzie się znakomicie sprawować. Jeszcze żeby się odwdzięczyła małą awaryjnością i niskim spalaniem ehh :) Pożyjemy zobaczymy :) Na razie przy szaleństwach na drogach spalanie pokazywała koło 11 ;((( a może i więcej :) No nic dopiero zaczynam się uczyć tego auta :) no i w ogóle podróżować po naszym pięknym kraju ;P

PS nauczka nr.1 Dla prezentacji auta znajomym dałem się namówić na automatyczną myjnie :(((( grrr bleah złość <evil> po powrocie do domu zauważyłem brakujący plastik od wycieraczki tylnej...

Jutro pewnie będzie ciężko ale ale ale jak tylko będzie pogoda zabieram ślicznotkę na sesje ;)) )

Polepiony - 3 Sty 2012, 23:48

Polepiony napisał/a:
Sterowanie głosem czy można jakoś dołożyć to do mojego autka
Chyba wiesz o tym, że nie ma j.polskiego?[/quote]

Nie stanowi to dla mnie problemu choć na dzień dzisiejszy najbardziej mnie przejmuje brak Bluetooth i wtyczki do USB Ale będę szukał kogoś kto mi to załata ;P

Bezimienny - 4 Sty 2012, 00:24

Z katalogu pewnie było pisane :ok: Fanje są te Mk7 :ok:
MisiekT - 4 Sty 2012, 00:38

sterowanie to totalnie bezuzyteczny gadzet, ale aux i USB faktycznie warto dolozyc...
Polepiony - 5 Sty 2012, 11:36

Podobno do mojego radia nie da sie zrobić usb wtyczki i trzeba by dokupic modul blutooth ktory ma takie wyjscie i wtedy je wyprowadzic.

A to juz zabawa na oko 1000zl Będe jeszcze googlował sprawę. A nie kojarzycie czy ten kabelek aux mini jack moze meic sterowanie kawalkami cos jak jest pilocik do sluchawek ktorym mozna zmieniac kawalki ?

michal77 - 5 Sty 2012, 13:44

Myślę że będziesz potrzebował zmienić radio na takie:
http://allegro.pl/fiesta-...1996411185.html

Gdzieś czytałem że ten moduł blutooth to jest jakaś osobna skrzyneczka, i pewnie też potrzebna będzie to:
http://allegro.pl/fiesta-...2007994189.html

Możne zapytaj tego gościa co to sprzedaje, czy ma jakieś przewody od USB/radia i moduł, bo prawdopodobnie to rozbierał z jakiegoś powypadkowego.

Kolejna sprawa to może być potrzebny kod do tego radia.

Kruszon - 6 Sty 2012, 21:36

Z tego co sie dowiedziałem to radio nie ma kodu w MK7
MisiekT - 7 Sty 2012, 13:22

kodu nie, ale zdaje sie ze radio parujesz z VINem i po przekladce trzeba zaprogramowac raz jeszcze...
michal77 - 7 Sty 2012, 15:01

Właśnie w instrukcji jest napisane:

Cytat:
Bezpieczeństwo systemu audio

KOD ZABEZPIECZAJĄCY

Każde urządzenie jest wyposażone w
niepowtarzalny kod powiązany z numerem
identyfikacyjnym pojazdu (VIN). System
automatycznie sprawdzi, czy zespół audio
pasuje do pojazdu, zanim umożliwi jego
działanie.
Jeżeli pojawi się komunikat dotyczący kodu
zabezpieczającego, prosimy skontaktować się
z Dealerem.
167


MisiekT napisał/a:
radio parujesz z VINem i po przekladce trzeba zaprogramowac raz jeszcze...
Tylko teraz jak to się robi?
Czy wystarczy wyliczyć kod jakimś kalkulatorem i wprowadzić go ręcznie do radia, czy co gorsza trzeba podłączyć pod urządzenie diagnostyczne?

MisiekT - 7 Sty 2012, 17:59

strzelam ze w kazdym ASO albo serwisie o fordowym kompem dadza rade
michal77 - 7 Sty 2012, 20:55

Może taki kombajn sobie zapodaj

http://www.cardvd-player....080_p25005.html

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Fajny bajer tylko ciężko u nas dostać, ale na ebayu można trafić.

Polepiony - 11 Sty 2012, 11:44

A skąd mam wiedzieć jakie radio potrzebuje w sensie żebym nie kupił takiego samego. W serwisie powiedzieli mi że muszę kupić moduł bluetooth do ktorego wpina się usb. Czyli może wystarczy to
http://allegro.pl/fiesta-...2007994189.html
+ kable minijack - radio i usb - radio + uruchomienie opcji w radio i sparowanie a Vinem

Chciałbym znaleźć kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami :>

Albo coś takiego.
http://allegro.pl/ford-fi...2047797747.html
Przy czym stawiam że ten plastik który leci od gniazda USB i Jack to właśnie moduł Bluetooth który dopiero wpina się do radia.

A jeszcze 1 pytanie do fachowców ile mieści się paliwka w fieścince po korek ? W instrukcji jest 42.

Parzych - 11 Sty 2012, 12:21

Polepiony napisał/a:
pytanie do fachowców ile mieści się paliwka w fieścince po korek ? W instrukcji jest 42.
Fachowcem nie jestem, ale podczas pierwszego tankowania przy odbiorze z salonu wlazło 47,5l, pod samiusieńki korek... Tyle że w MK6 ale instrukcja też podaje że ma 42l...
A na przyszłość, posty edytuj a nie wal jeden pod drugim...

hawaj - 11 Sty 2012, 14:25

Parzych napisał/a:
pytanie do fachowców ile mieści się paliwka w fieścince po korek ?


U mnie w ropniaku wchodzi coś ponad 40l :fox:

Obywatelka Higienistka - 11 Sty 2012, 15:52

Mnie nie udało się więcej zatankować jak 39l pod korek :) A przejechałam 478km na jednym baku :D też mk6
mieszko - 11 Sty 2012, 16:20

OlaQueen88 napisał/a:
Mnie nie udało się więcej zatankować jak 39l pod korek :) A przejechałam 478km na jednym baku :D też mk6


kontynuując offtopa : na jednym baku (zatankowałem 40 l) przejechałem 955 :2xf:

Obywatelka Higienistka - 11 Sty 2012, 17:50

mieszko napisał/a:
OlaQueen88 napisał/a:
Mnie nie udało się więcej zatankować jak 39l pod korek :) A przejechałam 478km na jednym baku :D też mk6


kontynuując offtopa : na jednym baku (zatankowałem 40 l) przejechałem 955 :2xf:


Tylko weź pod uwagę różnicę w silnikach :yes: :devil:

Bezimienny - 11 Sty 2012, 17:56

Ola, ST'ek spala ci tylko 8.1L/100km <wow> przeca tyle 1.1 wciąga :rotfl:
Obywatelka Higienistka - 11 Sty 2012, 18:02

Że słucham ile?? :hahaha: ja bym chciała, żeby ST tyle palił :) Ostatnio zlazłam do 9,5l/100km :D
Bezimienny - 11 Sty 2012, 18:03

No z twojego postu wcześniej wychodzi takie spalanie (39L/478km=ok 8.16L/100km)
Polepiony - 11 Sty 2012, 18:05

Ja na razie mam 7,5 według komputera mam trochę więcej niż pol baku i przejechałem 220 W warszawie.
Obywatelka Higienistka - 11 Sty 2012, 18:12

Bezimienny napisał/a:
No z twojego postu wcześniej wychodzi takie spalanie (39L/478km=ok 8.16L/100km)


Tak, wiem, za szybko przeczytałąm post :P Serio, tyle przejechałam, większość po trasie, mało w mieście :)

michal77 - 11 Sty 2012, 19:26

Polepiony napisał/a:
A skąd mam wiedzieć jakie radio potrzebuje w sensie żebym nie kupił takiego samego.
Na pewno musi być takie, które ma z prawej strony klawiaturę taką jak w telefonie.
Zdaje się że wyświetlacz też musisz mieć inny. Nie widać dobrze na fotkach, ale masz chyba ten najprostszy, a on nie obsługuje telefonu.


Polepiony napisał/a:
Albo coś takiego.
http://allegro.pl/ford-fi...2047797747.html
Przy czym stawiam że ten plastik który leci od gniazda USB i Jack to właśnie moduł Bluetooth który dopiero wpina się do radia.
Link jest błędny, ale dałem radę znaleźć po nr aukcji.

Fajny zestaw Sony (rzadko spotykany) za który w ASO chcą 3500zł. Masz wszystko w komplecie za fajną cenę. O ile jest wszystko ok to powinno działać. Tylko jak z ty VINem będzie, najlepiej zadzwoń do ASO i się zapytaj jak z tym jest.

Przy okazji, pytałem się w ASO Rybnik "czy można dołożyć tempomat", to mi odpowiedzieli że nie zajmują się takimi modernizacjami, popytam jeszcze u innych ASO.

Polepiony - 12 Sty 2012, 16:07

Słusznie moje ma tylko guziki do przełączania stacji :( Wyświetlacz o dziwo posiada ikone bluetooth. Ehh zastanawiam się nad tym radiem sony tylko czy to zadziała :(
No nic powolutku będę coś rozmieniał. fotki i filmik w pierwszej kolejności :)

michal77 - 12 Sty 2012, 17:20

Polepiony napisał/a:
zastanawiam się nad tym radiem sony tylko czy to zadziała
Tak jak mówię skontaktuj się z ASO, czy to zaprogramują.
Polepiony - 17 Sty 2012, 12:27

Pytanie za sto punktów jakiej firmy i jakiej długości powinienem kupić wycieraczki. Zauważyłem że nie zbierają wody już tak jak powinny. Czyli co polecacie ? Bosh ?? czy inwestować w oryginalne. Miałem to robić dopiero na wiosnę ale ...
Parzych - 17 Sty 2012, 12:38

Polepiony napisał/a:
jakiej firmy i jakiej długości powinienem kupić wycieraczki.
Co do firmy to TUTAJ masz całą dyskusję, które lepsze... Odnośnie długości - kup takiej jak oryginalne...
michal77 - 17 Sty 2012, 14:22

Kupiłeś ten zestaw Sony? bo widzę że już po ptokach.
Polepiony - 17 Sty 2012, 16:16

Może głupie pytanie ale gdzie znajde długość. Czy po prostu ręka i mierzymy cm :) ) A wolałbym po prostu wejsc do sklepu kupic i wyjsc :)

michal77 nie jeszcze nie kupiłem nic ;P

Parzych - 17 Sty 2012, 16:35

Polepiony napisał/a:
Może głupie pytanie ale gdzie znajde długość. Czy po prostu ręka i mierzymy cm :) ) A wolałbym po prostu wejsc do sklepu kupic i wyjsc :)
Jak Ci leń zmierzyć "metrówką", to wejdź do sklepu i powiedz że chcesz do Fiesty '09, może przypadkiem dadzą Ci właściwe, możesz też pod sklepem zdemontować swoje, wejść z nimi do sklepu i pokazać że chcesz takiej samej długości...
Polepiony - 17 Sty 2012, 16:39

Nie jestem leniwy tylko energooszczędny!!! gdzieś wyczytałem ze jedna 650 druga 380 ale nie wiem co z tym zrobić ;P
Parzych - 17 Sty 2012, 16:50

Polepiony napisał/a:

Nie jestem leniwy tylko energooszczędny!!!
Tak se tłumacz, każdy leń się tak tłumaczy, a wystarczy podchodząc do autka poświęcić 5 sekund na zmierzenie... :9:
Polepiony napisał/a:
gdzieś wyczytałem ze jedna 650 druga 380 ale nie wiem co z tym zrobić ;P
Możesz kupić takie a potem się zdziwić, że nie pasują bo Ci się nie chciało poświęcić 5 sekund na pomiar...
Parzych napisał/a:
możesz też pod sklepem zdemontować swoje, wejść z nimi do sklepu i pokazać że chcesz takiej samej długości...
Bo chcąc założyć nowe i tak musisz ściągnąć stare... Chyba że "energooszczędnym" same się wymieniają... :hahaha:
Polepiony - 18 Sty 2012, 14:31

A jednak sie da byłem kupiłem założyłem :) Montaż trwał parę minut :0 Ale jak już załapałem jak to działa to jestem mądrzejszy lepszy :) Dziś ślicznotka przeszła badania kontrolne wszystko wygląda ok :) )) Teraz pytanie za kolejne punkty. Hm muszę pomyśleć o jakiejś tabelce kto mi pomógł :) Czy jest jakaś kontrolka oznaczająca brak płynu hamulcowego. Nie miałem dziś okazji się przyjrzeć. Jak tylko znajdę moment to lookne ;) Czy na desce pojawi mi się jakaś kontrolka że płynu jest mało ??? :P
Parzych - 18 Sty 2012, 14:38

Polepiony napisał/a:
A jednak sie da byłem kupiłem założyłem
A długości już poznałeś :?:
Polepiony napisał/a:
Czy jest jakaś kontrolka oznaczająca brak płynu hamulcowego.
O ile mnie pamięć nie myli, powinna się zaświecić kontrolka ręcznego...
Polepiony - 19 Sty 2012, 13:02

Parzych napisał/a:
A długości już poznałeś :?:


tak jak pisałem wcześniej 650 i 380 przód ;)

Parzych napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli, powinna się zaświecić kontrolka ręcznego...


Fajnie dziękuje...

Polepiony - 6 Lut 2012, 13:29

Pierwsza dłuższa przejażdżka fiestą ;P Na trasie Warszawa> Stalowa wola [trasa z małym ruchem około 60-90km/h] temperatura -20 opony zimówki Spalanie według komputera po 300Km 5,8l/100km Uważam to za całkiem dobry wynik. Do silnika został dolany Oryginalny militek-1 mam wrażenie że silnik zaczął chodzić troszeczkę ciszej i równiej [ale to subiektywne] zobaczymy czy przełoży się to jakoś na mniejsze spalanie.

Autko sprawuje się fenomenalnie niestety chyba troszkę zawilgotniał mi zamek ponieważ przy otwieraniu nie zawsze otwierają się drzwi kierowcy. Przy zamykaniu nie ma problemu. Posmarowane WD-40 zobaczymy co i jak.

Autko jak na silniczek 1,4 sprawuje się na trasie naprawdę bardzo fajnie. Przy wyprzedzaniu chyba odrobinę więcej mocy by się przydało na 4biegu. ale może jeszcze nie poznałem go tak mocno by to opisać. Spalanie jest po prostu ekstra a w mieście nie wyobrażam sobie żeby autko musiało mieć więcej mocy.

Pytanie do specjalistów zaraz poszukam co i jak. Jak dbać o lakier i szyby w zimie. Myjnia automatyczna czy ręczna i suszenie. Po trasie autko jest w soli zależy mi żeby zabezpieczyć lakier.

MisiekT - 6 Lut 2012, 13:51

Polepiony napisał/a:
Myjnia automatyczna

NIGDY

Polepiony napisał/a:
ręczna i suszenie

suszenie, przecieranie, ociekanie - i ani mysl o tym zeby myc blisko domu przed samym parkowaniem...

PS. a najlepiej nie myc az do odwilzy :-P

mieszko - 6 Lut 2012, 14:15

MisiekT napisał/a:
PS. a najlepiej nie myc az do odwilzy


niech się konserwuje w błocie i soli :)

myjnia automatyczna jako absolutna ostateczność, najlepiej ręcznie, jeśli chodzi o myjki ciśnieniowe, Karchery itp. to też lepiej uważać.

Stunt_Man - 6 Lut 2012, 16:10

co macie do myjni automatycznych? :fox:
MisiekT - 6 Lut 2012, 16:22

daj sie komus dobrze wychłostać na ostro, to nie bedziesz pytal :D
michal77 - 6 Lut 2012, 19:11

Polepiony napisał/a:
Pierwsza dłuższa przejażdżka fiestą ;P Na trasie Warszawa> Stalowa wola [trasa z małym ruchem około 60-90km/h] temperatura -20 opony zimówki Spalanie według komputera po 300Km 5,8l/100km
Ja swojego wczoraj przywiozłem z Niemiec (trasa 730km, 80% autostrada), spalanie na początku 7l/100km przy 110-120km/h, potem średnio na całej trasie 8,5 przy prędkości 130-160km/h. Poza autostradą 60-100 w zależności od terenu (zabudowany/niezabudowany).

Też mam teraz problem gdzie umyć (auto jest kolorze sea grey met), do połowy białe od soli.
Czy na myjniach bezdotykowych, jest możliwość wysuszenia np. gorącym powietrzem?

MisiekT - 6 Lut 2012, 19:59

szukaj myjni recznej gdzie dokladnie wycieraja po myciu
Obywatelka Higienistka - 6 Lut 2012, 22:12

Jakby komu po drodze było to polecam myjnię w Ożarowie Mazowiecki przy samej trasie poznańskiej vis a vis starego Kabla, albo jak ktoś nie wie o co kaman to przy światłach na przeciwko Starostwa Powiatowego i Technikum Gastronomicznego. Mycie z woskiem 25zł i wycierają do sucha. Golf i Perła innej myjni nie widzą :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group