Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK6] Akumulator do 1.4 TDCi

kozaxan - 20 Gru 2011, 12:51
Temat postu: [MK6] Akumulator do 1.4 TDCi
Dziś pierwszy raz przymroziło porządniej, więc się domyślałem jak wstałem i spojrzałem na termometr, że będzie problem z odpaleniem, bo już lekkie "wstrzymanie powietrza" miałem przy lekkich przymrozkach. Ku zdziwieniu odpalił, ale na 2 sek i zgasł. Potem już próbowałem kręcić, ale było słychać, że już nie miał mocy. Oczywiście podpiąłem od razu do prostownika, zobaczymy co będzie, ale wcześniejsi właściciele kupili fiestę w 2008 i ponoć już ten aku był.

Pytam więc, co najlepiej : ile AH? jaka moc rozruchu? jaka firma, wiadomo, dobrze i rozsądnie.
Dzięki z góry, jutro z rana zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam

Parzych - 20 Gru 2011, 12:57

Po 1, walnąłeś 2 tematy o tym samym, jeden pod drugim, po 2, nie masz na swoim aku żadnej naklejki z parametrami :?: A odnośnie firm, ilu użytkowników - tyle opinii... :yes: I jeszcze po 3, jest w tym dziale podklejony temat o aku...
kozaxan - 20 Gru 2011, 13:11

po 1 - mam naklejkę, ale nie wiem czy nie kupić lepszego, bo może ten był źle dobrany.
po 2 - przypadkowo 2x się wbił temat,
po 3 - szukałem tematu o aku, ale nie znalazłem diesla.
po następne, właśnie na tych opiniach mi zależy, bo trochę tu czytałem odpowiedzi na różne pytania i większość osób tutaj odpowiadających ma większą wiedzę na te tematy.
pozdrawiam

JoeMix - 21 Gru 2011, 08:58

A to desele mają jakieś specjalne aku ze osobny temat chcesz,,, jedynie trochę więcej pojemności by się zdało a za tym idzie większy prąd startowy,,, napisz jaki masz teraz akumulator
kozaxan - 21 Gru 2011, 10:12

ładowałem go od wczoraj i jednak to nie to, kręci ale nie odpala. Kręci i to zdrowo, szukam czegoś właśnie na forum i zastanawiam się czy to nie świece, u mnie było w noc kiedy nie odpalił ok.-10, stał cały dzień i noc teraz i dalej nie odpala. mam motorcraft 60ah 590rozruch. chyba nie jest możliwe, że przymarzło paliwo?? też nie ma go zbyt mało. a co do świec to kontrolka normalnie się zapala i gaśnie po kilku sek.
JoeMix - 21 Gru 2011, 10:17

Jak ochoczo kręci to może i akumulator się kończy (skoro wymagał podładowania) ale skoro auto nie odpaliło to problem leży gdzie indziej,,,
kozaxan - 21 Gru 2011, 10:21

no właśnie się zastanawiam od czego zacząć jeżeli nie aku. Jest też opcja, że jakiś przekaźnik padł albo coś takiego?, bo jest sporo tematów na ten temat, ale nie wiem właśnie od czego zacząć, nie mogę też znaleźć na necie gdzie są świece w tej fiescie, bo jestem jej użytkownikiem dopiero 2 miesiące i jeszcze nie miałem okazji
kozaxan - 21 Gru 2011, 11:55

ok, odpalił, nie wiem czy paliwo przymarzło, ale nie dochodziło. Popsikaliśmy PLAKiem pod filter powietrza do komory - zaczęło łapać, więc podpompowaliśmy paliwo i złapał. Nie wiem co było przyczyną, ale mam nadzieję, ze juz nie bedzie problemu
kozaxan - 21 Gru 2011, 20:45

i znaleziony problem, powietrze się zbierało, wyeliminowane. Znajomy w warsztacie nawet nie powiedział gdzie co i jak, bo ponoć taka pierdoła.
pozdrawiam

Parzych - 21 Gru 2011, 22:13

kozaxan napisał/a:
Znajomy w warsztacie nawet nie powiedział gdzie co i jak, bo ponoć taka pierdoła.
To niech powie a Ty tu napisz dla potomności co i jak... :fox:
kozaxan - 22 Gru 2011, 14:32

jak będe, a mam nadzieję, że nie szybko w warsztacie u niego to napisze co i jak
gomaniak - 1 Kwi 2013, 09:24
Temat postu: Jaki Aku wybrac
Witam mam pytanie jaki wybrać aku do Fiesty 2008 1.4 TDCI chodzi mi o te wszystkie amperogodziny, prądy rozruchowe nie o markę.
Obecnie mam fordowski i jest 53Ah ale już pada przy najmniejszych mrozach nawet przy -1

szynszyl - 1 Kwi 2013, 09:33

poczej tydzień. na wiosne i lato bedzie jeszcze w sam raz.
no chyba, że jeździsz na ryby i słuchasz radia, to kup

gomaniak - 1 Kwi 2013, 09:45

Ale to nie zmienia faktu że musze jakiś kupic ;-(
szynszyl - 1 Kwi 2013, 09:48

kupisz na jesień/zimę.. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group