Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK6] Fiesta S Panther Schwarz Metalik

uri90 - 7 Gru 2011, 23:44
Temat postu: [MK6] Fiesta S Panther Schwarz Metalik
1. NICK: uri90
2. IMIĘ: Łukasz
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: S
5. ROCZNIK: MK6 2007r
6. SILNIK: 1.6 Benzyna
7. OPIS AUTA: zakupiony w czerwcu 2011r

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: doprowadzenie lakieru do poczciwego stanu (lakiernik pozostawił ślady po polerowaniu w postaci hologramów i rys), czyszczenie po poprzednim właścicielu, lakierowanie zniszczonych listew bocznych strukturą
b. mechaniczne: wymienione to co trzeba po zakupie
c. audio: seryjne


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: ciemne szybki, korekta lakieru na wiosnę
b. mechaniczne: -
c. audio: -





winter setup notw





Pietrekk - 8 Gru 2011, 00:10

Podoba mi się! Mk6 w wersji S już ma w sobie to coś :)
madek - 8 Gru 2011, 00:14

Fajna fiestka w jedynym słusznym kolorze :)
luk-90 - 9 Gru 2011, 17:43

Trzeba przyznać, ze S'ka wygląda nie jak mk6 :ok: Zacne
AccessX - 9 Gru 2011, 19:17

Mozna prosic o zdjecie, z zamontowanym cb jak to wyglada dokladniem patrzac od strony pasazera itp ? :)
Obywatelka Higienistka - 9 Gru 2011, 23:05

Fajna, prawie, że kopia mojej :-P
Tylko ten środek... nie podobie mnie się... (bez urazy)

uri90 - 10 Gru 2011, 00:44

AccessX napisał/a:
Mozna prosic o zdjecie, z zamontowanym cb jak to wyglada dokladniem patrzac od strony pasazera itp ? :)

nie ma problemu, tylko musze dopiero je zrobic :)

OlaQueen88 co konkretnie ci sie nie podoba?? fiesta jak fiesta

mieszko - 10 Gru 2011, 00:47

uri90, pewnie czerwień... Ale to ST-ek więc wybaczyłbym nawet różowe...
uri90 - 10 Gru 2011, 00:58

mieszko, to jest S :) a co do czerwieni to wiadomo- kwestia gustu. mi się podoba, fajnie się czuje w środku. w takim małym skurczybyku zaczepniku :hahaha: taka deska nie wprowadza jakiegoś niesmaku. ale w jakimś aucie klasy średniej to już byłby kicz :yes:
Parzych - 10 Gru 2011, 01:06

Powiem tak, w S i ST deska powinna być czarna, nie szara, czerwona czy niebieska, TYLKO CZARNA... Niestety Ford dał ciała... Pogratulować doprowadzenia lakieru do takiego połysku :yes:
mieszko - 10 Gru 2011, 01:09

uri90, sorry, jakoś tak z przyzwyczajenia mi się napisało, oczywiście że S, co do deski to będę polemizować z Parzychem ponieważ niekoniecznie musi być akurat czarna, do Ciebie (green apple) by absolutnie nie pasowała ale jakby auto było czerwone to dlaczego nie ???
uri90 - 10 Gru 2011, 01:16

Parzych, tak umieszczając w hierarchii modele S i ST to ford powinien zrobić czarną w S a czarny flock w ST :) ale fakt jest taki, że ta czerwona deska w ogóle sie nie odbija w szybie i utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe :)

co do lakieru muszę cie zmartwić bo jak bym pokazał zdjecia pod halogenem (takie jak podczas korekty na Xsarze Picasso, które zamieszczałem ostatnio) to by była tragedia. zwłaszcza po odbiorze auta od mechaników- zakurzone uto przecierali brudną szmatą i narobili mnóstwo rys i hologramów (w cieniu nie widać, ale w słońcu i pod światło wiadomo) na czarnym widać wszystko, a auto na wiosnę czeka korekta lakieru więc doprowadzę go do porządku :)
a na zimę będę tylko tuszował niedoskonałości "fillerami" AutoGlym SRP (to takie pudrowanie syfa :hahaha:

cieszę się, że auto się podoba :) dzięki za miłe słowa :) dbam o nią :yes:

Edit
nie rozmawiajmy o desce bo to jest kwestia gustu :) taka mi sie deska trafiłą to taką mam i nie narzekam peace

Parzych - 10 Gru 2011, 01:16

mieszko napisał/a:
co do deski to będę polemizować z Parzychem ponieważ niekoniecznie musi być akurat czarna, do Ciebie (green apple) by absolutnie nie pasowała
JAk sprzedam silnik, zrobię wydech i polakieruję bodykita, następna będzie deska - do Rasty i w czarny flok... gy
I nie "green apple" tylko "APPLE"... old

Obywatelka Higienistka - 10 Gru 2011, 12:36

Ja lubię klasykę i tak jak napisał Parzych czarna to czarna, zdecydowanie jednolity kolor wygląda lepiej jak dla mnie :) Fakt, że o gustach się nie dyskutuje i przy używanych autach nie ma się zbyt wielu możliwości manewrowania.
Różowa??!! W samochodzie never! :D

mieszko - 10 Gru 2011, 12:39

OlaQueen88, never ale jakbyś miała cywila to zupełnie inaczej byś na to patrzyła, wiem, dla Ciebie S to nic bo masz ST
Obywatelka Higienistka - 10 Gru 2011, 12:44

Nie no bez przesady z tym, że mam ST. Nie chodzi o jakiś szpan. Tylko jako kobieta posiadamy bardziej rozbudowany zmysł elegancji jeśli można to tak określić. W jakimkolwiek samochodzie wstydziłabym się różowej dechy, chyba, że byłabym Lambadziarą to wtedy pewnie nie.
mieszko - 10 Gru 2011, 12:50

gdyby mój "brzydal" był ST-kiem to nawet czerwona (nawet wyblakła od słońca na róż) by mi nie przeszkadzała ;

poza tym zawsze można "floknąć" :)

uri90 - 10 Gru 2011, 15:05

mieszko, no bez przesady, jak piszesz ze wolałbyś wyblakłą byle mieć ST to idąc troche dalej, wolałbyś rozbitego ST od zwykłej fiesty w dobrym stanie?? bo ja bym wolał gorsze auto ale w lepszym stanie ;)
Obywatelka Higienistka - 10 Gru 2011, 16:04

Słuchajcie, a raczej czytajcie każdy ma swoje upodobania i trzeba je szanować można jedynie czasem coś zasugerować :)
Nie panoszę się to bo mam eSTeka, kupiłam ją,przez czysty przypadek, podobała mi się, dysponowałam gotówką i jest :hihihi: Szanuję każdego posiadacza auta tu, a tym bardziej cenię tych którzy sami "grzebią" się przy swoich autach i zwiekszają np. moc. Byle śmondak nie potrafi i kupić "furę" też każdy głupi umi :D

mieszko - 10 Gru 2011, 21:23

uri90, rozbity to nie ale ST-ek to Cudo przez duże C, nieważne że ma czerwoną deskę, mnie by to nie przeszkadzało, nie wiem jakie ma fotele ale podejrzewam że też czerwone - jak możesz to wrzuć więcej zdjęć
uri90 - 11 Gru 2011, 01:16

mieszko, fotele też czerwone :) (będę mial zdjecia to wrzucę więcej :) )
uri90 - 22 Kwi 2012, 21:22

cisza w temacie :)
ale żeby nie było, że nic się nie dzieje :)

ogarnąłem lakierek :)





i światełka :)



Skfarek - 23 Kwi 2012, 09:44

Lampa teraz jak nowa wygląda :ok:
hawaj - 23 Kwi 2012, 14:17

uri90! Mógłbyś wrzucić jakąś foktkę jak masz zamocowane CB radio?
uri90 - 23 Kwi 2012, 16:38

CB radio mam zamontowane w miejscu klapki zasłaniającej bezpieczniki:)
w planie było wpięcie się w zasilanie do gniazda zapalniczki, tak by nie trzeba było wpinać wtyczki i by nie był widoczny czarno-czerwony kabel, jednak radio jest juz wyciągnięte z auta :)


Parzych - 23 Kwi 2012, 16:46

uri90 napisał/a:
CB radio mam zamontowane w miejscu klapki zasłaniającej bezpieczniki:)
Że co :?: :9: Tam jest mini schowek, bezpieczniki są za schowkiem po stronie pasażera, tam gdzie masz radio to GEM się znajduje...
uri90 - 23 Kwi 2012, 16:48

Parzych, no tak mam radio jak widac na zdjeciu :)
Mustang - 24 Kwi 2012, 18:16

Piękny czarny potworek :ok:
Widzę, że też lakier ogarnąłeś, jednak co jak co ale czarny musi być dopieszczony :V:

Michał.K - 25 Kwi 2012, 20:38

uri90, w jaki sposób tak ogarnąłeś lampy? wyglądają pięknie, lakier też
uri90 - 25 Kwi 2012, 21:15

Michał.K, z lampami to akurat wszystko dokładniusio opisałem tu http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=62527 :) więc nie muszę sie teraz wysilac zeby ci opisac :cojest:
mysle ze tam jest wszystko jasno opisane :)
a lakierek to juz dłuższa historyja ale też tą drogą :) :yes:
generalnie mycie > tar out :hahaha: > glinkowanie > mycie > suszenie > korekta pastami poorboys'a i padami ABW > IPA > mycie > cleaner DODO JUICE LP > wosk DODO JUICE Purple Haze Pro :) w między czasie po myciach lakier odświeżany DodoJuice Red Mist'em.
to było juz chwile temu, więc teraz też przydało by sie ogarnąć trochę tylko czasu brak :/

uri90 - 27 Kwi 2012, 10:01

Dziś mały „onboard” z mycia :) niestety bardzo szybkiego i pobieżnego, bo miałem mało czasu, a chciałem umyc autko na łikend :)
Autko myte tydzień temu jednak po dwóch trasach w deszczu wyglądało tak:



Najpierw koła: APC nielsena + pędzelek + szczotka SCS (coś APC mi dziś nie chciało „pianować” :D może za małe stężenie)
Jestem fanem czystych kół więc od środka też nie ma lipy, nadkola również umyte :kox:







Teraz trzeba się zabrać za mycie :-)
rzut oka na szafkę z kosmetykami :rotfl: i wniosek taki, że muszę to w końcu poukładać (na zdjęciu nie ma wszystkich kosmetyków)


wybór pada na Dodo Juice BTBM :-]



mycie- a jakże- na dwa kubełki (lanca we wiadrze :P musi być haha) i rękawica z mikrofibry



kropelki po płukaniu


po spłukaniu suszenie za pomocą Fluffy Dryer’a



po osuszeniu już jest fajnie


niestety w słońcu już widać drobne ryski od mycia i wycierania :/ (korekta co prawda była jakiś czas temu, ale taka, żeby tylko lakier odświeżyć)


na oponach jak widać dzielnie jeszcze siedzi Traditional Tyre Dressing :good: , ale warto go „dozbroić” więc ląduje kolejna warstwa




żeby usunąc ślady po osuszaniu na lakier i szyby powędrował PB QW+, mikrofibra Eurow



czyli szybko łatwo i przyjemnie :V:
teraz „najs reflekszyns” :-]










niestety tu mój czas się skończył, chętnie zrobiłbym coś więcej jednak łikend na studiach sprytnie mi psuje wszystko ;/ na szczęście na plastikach dzielnie siedzi jeszcze Auto Glym Bumper Care, więc całościowo jest nieźle mimo tak szybkiej akcji

Skfarek - 27 Kwi 2012, 13:33

Pełen szacun, jak na szybka akcję jest pięknie :ok:

PS. szafa miażdży suty :-P

uri90 - 27 Kwi 2012, 17:10

Skfarek, brakuje paru gratów ;) musze w końcu posprzątać garage :cojest:
troche mam w domu, troche w drugim garazu, musze zebrac to wszystko do kupy i sie wtedy pochwalić, choć nie ma czym bo wiecznie mi brakuje czegos nowego :)

ElGrey - 27 Kwi 2012, 17:21

Musze ci podstawić :twisted: moja bo masz zdecydowanie za dużo czasu, a mnie go brakuje ;-( i nie mam kiedy doprowadzi swojej do ładu ;-|
uri90 - 27 Kwi 2012, 17:25

ElGrey napisał/a:
masz zdecydowanie za dużo czasu


:rotfl: ostatnio w ogóle nie mam czasu właśnie..... praca po 11-12 h a w łikendy studia .... dobrze ze dzis rano miałem chwilę to "opędzlowałem" sobie auto :)

BuMeL - 28 Kwi 2012, 21:24

Ta szafka już kwalifikuje do badań nad psychiką :rotfl:
uri90 - 29 Kwi 2012, 11:27

BuMeL, jedni zbierają znaczki, inni pija piwo pod sklepem, a ja lubie dbać o auto i testowac rózne nowe woski i inne kosmetyki ;)


Edit:

A po dzisiejszym płukaniu na bezdotyku to co najfajniejsze czyli kropelki :)
po przejechaniu kawałka auto było jak zwykle prawie suche :) całkiem nieźle jak na "szybki wosk"


uri90 - 8 Maj 2012, 22:21

Moja fiesta znalazła sobie dzis nowego adoratora. Mówiąc krótko- sprzedała się. szkoda mi jej bo to było najfajniejsze auto jakim jeździłem :/
więc temat chyba można zamknąć

Skfarek - 10 Maj 2012, 14:12

A to Ci niefajny update :sad:
Parzych - 10 Maj 2012, 15:05

Zgodnie z życzeniem autora temat zamykam, coby nie było głupich docinek, za swoją głupią docinkę serdecznie przepraszam, mój błąd... :ups:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group