Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK7] Żółta kontrolka silnika a filtr DPF

pilaf - 7 Lis 2011, 00:21
Temat postu: [MK7] Żółta kontrolka silnika a filtr DPF
Witam!
Samochod wczoraj wrocil od mechanika, u ktorego go serwisowalem (powymienial filtry, oleje, wadliwy przeplywomierz) lecz zolta kontrolka silnika na desce rozdzielczej dalej sie pali. Pan mechanik poinformowal mnie, ze filtr czastek stalych musi byc poddany regeneracji. Do tego czasu kontrolka nie zniknie, poniewaz on sam nie mogl jej usunac. Moje pytanie brzmi: Czy jesli ta kontrolka juz sie swieci to da sie go jakos zregenerowac podczas jazdy, czy teraz pozostaje juz tylko wypalanie w serwisie? Jesli da sie go zregenerowac to jak to najlepiej zrobic i czy kontrolka sama zniknie?

Fordon - 7 Lis 2011, 00:29

A czy pan naprawa powiedzial ci kod bledu z OBDII ?? Jest to podstawa bo gadac kazdy umie lecz fakty nie kazdy przedstawia...
Czy w/w kontrolka palila ci sie przed zleceniem obslugi sezonowej auta ??
Czemu nie serwisujesz auta w ASO skoro ma ono 2 lata, prawie 3... ??
DPFa mozesz postarac sie samemu przedmuchac na trasie dajac auto ostro w pipe po rozgrzaniu go do temperatury pracy... krecac do czerwonego pola i wpadajac na "niemiecki autoban" dajac mu ognia na 5 biegu zeby go przedmuchalo....
Dla tego nie kupuje sie diesli z DPF do jazdy codziennej po 5 do 10km do pracy i na zad bo sie zajebuta syfem szybciej niz przewiduje producent... do tego PSJ (piz..y styl jazdy) i mamy efekty...

trzeci - 7 Lis 2011, 07:28

Tak, podłączyć interfejs diagnostyczny pod OBDII i zobaczyć jakie błędy wypluje.
Nie jestem też pewien czy kontrolka sama zgaśnie czy raczej nie trzeba jej będzie skasować poprzez interfejs.

artax - 7 Lis 2011, 10:47

W mk7 jest na zegarach kontrolka DPF.Jesli masz niedrożny to powinna palić...Moze zapytaj mechanika ,ktory robił auto dlaczego ona nie pali.Sprawdzales czy auto faktycznie ma DPF?W papierach jesli nie ma to jest norma splin 4.Mysle ,ze auto jest po gwarancji dlatego pomysl o wywaleniu DPF.Jest na forum kilku fachowcow takze z tym nie będzie problemow.
pzdr Darek

pilaf - 8 Lis 2011, 13:02

Cytat:
Czy w/w kontrolka palila ci sie przed zleceniem obslugi sezonowej auta ??

Tak, palila sie.
Panowie Niemce, od ktorych kupilem samochod (poprzez posrednika) sprawnie ukryli bledy i mankamenty samochodu, poniewaz po ok 1000km w polsce po zalaniu na Shellu wywalila mi ta kontrolka i auto zaczelo (nagle) szarpac. Zajechalismy na ASO i okazalo sie, ze auto wywalilo nagle 8 bledow. Pierw powiedzieli ze to filtr czastek stalych (tak, wlasnie - w ASO) a potem, ze zeby go wypalic trzeba usunac inne bledy najpierw a potem zajac sie filtrem. Pozdrawiam serwis w Lesznie. Skoro jest kontrolka od DPF i ona sie nie pali, to skad ich diagnoza?

Cytat:
Czemu nie serwisujesz auta w ASO skoro ma ono 2 lata, prawie 3... ??

Poniewaz na pierwszysza prace serwisowa chlopaki z ASO krzykneli ok 3tys zl z tymi bledami. Pieniedzy niestety nie mam. Auto przestalo szarpac po wizycie u mechanika, lecz kontrolka Check Engine nie zniknela. Kodu bledu rowniez nie znam. Nie wiem co o tym sadzic. Chyba wybiore sie do ASO w Zielonej Gorze. Ale to dopiero jak beda fundusze...

Btw. Niemce jezdzili tym autem po hamburgu. Podobno byla to jakas firma ochroniarska. Wiec watpie by z miasta wyjezdzali. Wiec filtr DPF raczej mozliwy... Tylko dlaczego check engine??

JoeMix - 8 Lis 2011, 13:07

Skoro kontrolka się świeci nadal to znaczy że jednostka nadal nie pracuje jak powinna,,,
pilaf - 8 Lis 2011, 18:53

Pytanie czy to ten filtr jak wszyscy mowia, czy jednak nie... W kazdym wypadku zapalenia kontrolki Check Engine osiagi silnika spadaja?
Fordon - 8 Lis 2011, 20:48

Panie kolego robimy tak:
Podjedz do pana kroty podlaczy ci auto pod kompa, po czym niech ci ladnie napisze jaki to jest blad np "P1420 EVAP Vavle Fault" kazdy blad niech wypisze ci na kartwe po czym google przyjacielem lub wbijasz je tu i poszukamy odpowiedzi co jest tak naprawde winowajca.

pilaf - 8 Lis 2011, 22:10

Dzieki! Tak zrobie.
Parzych - 8 Lis 2011, 22:41

pilaf napisał/a:
W kazdym wypadku zapalenia kontrolki Check Engine osiagi silnika spadaja?
Raczej na pewno tak...
sobis1 - 20 Lis 2011, 18:28

Witam tutaj czytałem ciekawy artykuł Opis filtr dpf
Puff - 20 Lis 2011, 22:51

Zaje...ste - "sadza jest rakotwórcza" :rotfl: :hahaha:
JoeMix - 21 Lis 2011, 08:55

Pufcio napisał/a:
Zaje...ste - "sadza jest rakotwórcza" :rotfl: :hahaha:
Wikipedia napisał/a:
Istnieje wiele badań naukowych sugerujących, że wdychanie powietrza zawierającego sadzę może powodować różnego rodzaju schorzenia układu oddechowego, krwionośnego i powodować zmiany nowotworowe.
Może jednak coś w tym jest,,,
Puff - 21 Lis 2011, 13:45

JoeMix - problem polega na tym, że bierzesz wiedzę z Wikipedii :)
Primo - zajrzyj w źródło, które jest cytowane - nie znajdziesz tam słowa o sadzy, tylko o zanieczyszczeniach powietrza ogólnie.
Secundo - mowa o sadzy (a dokładnie o elementach nią pokrytych) jest w źródle cytowanego źródła, które służyło do wyciągnięcia takich wniosków.
Tertio - problem rakotwórczości pojawia się wtedy, kiedy się nie myjesz - sadza zalegająca przez długi okres czasu w zakamarkach skórnych może powodować komplikacje zdrowotne. Obawiam się jednak, że nikt się w sadzy nie tarza, a jak już to robi, to ma zwyczaj się potem wyszorować :)

JoeMix - 21 Lis 2011, 13:49

Cytat:
JoeMix - problem polega na tym, że bierzesz wiedzę z Wikipedii :)
Myślę że wielu ludzi ma z tym problem, i pewnie Ci co to pisali tez zajrzeli do Wikipedii :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group