Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Renowacja powłoki lakierniczej felg stalowych

szyszunia1514 - 23 Paź 2011, 18:23
Temat postu: Renowacja powłoki lakierniczej felg stalowych
W związku z tym, że nadchodzi zima, pomyślałem, że wypadałoby zmienić piękne, aluminiowe felgi na stalówki z zimówkami. Niestety, w moim przypadku felgi nie prezentowały się najlepiej.


Lakier stary, zjełczały, do tego rdza. Długo się nie zastanawiając, postanowiłem zrobić z tym porządek. Potrzebowałem:
1. Parę arkuszy papieru ściernego na wiertarkę


2.Farba podkładowa, której akurat zdjęcia nie mam

3. Farba w sprayu, kolor czarny mat


4. papierowa taśma maskująca


Zabieram się do pracy: Najpierw musiałem dokładnie oczyścić całą felgę ze starej farby


Na zdjęciu felga jest przeszlifowana wstępnie, resztę musiałem dokończyć ręcznie, tzn, kawałek papieru ściernego i szur, szur, szur. Następnie odtłuszczanie, np benzyną ekstrakcyjną :hihihi:

Ponieważ nie chciało mi się zdejmować opony, musiałem ją jakoś zamaskować - w tym momencie wjeżdża taśma papierowa :)



Wbrew pozorom malowanie sprayem też poniekąd wymaga pewniej wprawy, lakier matowy jednak jest łatwy do nałożenia , i naprawdę trzeba sie postarać, aby narobić zacieków itd.
Na zdj. poniżej położona 3 warstwa.


A po wyschnięciu farby :



Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na efekt końcowy jest odpowiednie przygotowanie przedmiotu do malowania, dlatego nie należy szczędzić czasu na pracach z tym związanych.
To by było na tyle. Myślę, że warto się trochę natrudzić, efekt mnie jak najbardziej zadowala, koszt operacji 19 zł, nie liczę farby podkładowej i taśmy, ponieważ miałem je w garażu. :odlot:

uri90 - 23 Paź 2011, 22:36

już się martwiłem, że położyłeś sam lakier bez podkładu, ale na końcu doczytałem.
wyszło bardzo fajnie :brawo: doczepiłbym się jedynie do tego, że zamalowałeś odważniki co przy zmianie opon zostawi ślad ;) jeszcze tylko dresing na opony bo widac też wymęczone są i przyda się im odświeżenie. polecam AG Instant Tyre Dressing


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group