Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [Ogólny] Kierunek nadmuchu wentylatora chłodnicy

mass - 2 Paź 2011, 20:16
Temat postu: [Ogólny] Kierunek nadmuchu wentylatora chłodnicy
Panowie, mam fieste mk3 1.8 16V.

Wentylator zamontowany pomiędzy chłodnicą a silnikiem, powinien dmuchać powietrze na chłodnice, czy w kierunku silnika? <rotfl>

Stunt_Man - 2 Paź 2011, 20:17

w kierunku silnika... ;-(
mass - 2 Paź 2011, 20:18

minka oznacza Twoja niepewność? :P
Stunt_Man - 2 Paź 2011, 20:37

załamanie
Puff - 2 Paź 2011, 20:59

Stunt_Man napisał/a:
załamanie

...któremu się nie dziwię.

Wystarczy pomyśleć, kolego mass.

Jadąc kilkadziesiąt km na godzinę, jaki byłby sens wydmuchiwania powietrza przed auto? Byłoby to w najlepszym wypadku niwelowane przez napór powietrza... w najgorszym wentylator mógłby trafić szlag po przejechaniu kilkunastu kilometrów z prędkością autostradową...

diodalodz - 3 Paź 2011, 02:32

Pufcio napisał/a:
niwelowane przez napór powietrza... w

Mogę ci dać 100% pewność, zagotowania silnika. Stoisz w korku, włącza sie wentylator ruszasz i wentylator się już nie wyłączy a chłodzenia nie ma . Miałem już takie 2 auta na warsztacie po bombach w których ktoś odwrócił bieguny.

Puff - 3 Paź 2011, 06:44

diodalodz - no i wszystko w tym temacie :ok:
mass - 7 Paź 2011, 22:29

wlasnie moja niepewnosc jest spowodowana tym ze strasznie grzeje mi sie auto. Wyjalem juz termostat zeby sprawdzic czy bedzie poprawa. I nic. Szukam dalej
Puff - 8 Paź 2011, 00:12

mass - jeśli bez termostatu dalej się grzeje, to albo masz gdzieś zator albo pompa wody umiera/umarła, bo silnik po takim zabiegu winień być totalnie niedogrzany.
mass - 12 Paź 2011, 13:14

A może wiesz w którym momencie, patrząc na wskaźnik temperatury, powinien załączyć się wentylator? Bo u kolegi w xr2i 1.6 8v włącza się mniej więcej w połowie, a u mnie idzie do samej góry i tak przed samym czerwonym dopiero się włącza tak na jakąś minutę i potem znowu do góry. Stojąc w korku, wentylator nie daje rady już z taką temperaturą. ;(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group