Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!

MisiekT - 29 Wrz 2011, 16:28
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
odebrana godzine temu - musze sie pochwalic zanim Piter wrzuci spy photos
opis z czasem uzupelnie, szczegolnie w kwestii planow :)


1. NICK: MisiekT
2. IMIĘ: Michał
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Sport+
5. ROCZNIK: MK7, 2010
6. SILNIK: 1.6 Ti-VCT (shamowany na 130KM 160Nm)
7. OPIS AUTA: (własne wrażenia, opinie, stan w momencie zakupu itp.)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

a. wizualne:
- pełny pakiet sport
- dyfuzor przedniego zderzaka
- dyfuzor tylny, kratka zderzaka przedniego, lusterka, dach polakierowane na czarno
- oklejenie folia pod grillem i lampami
- decal na boku
- naklejki Black Edition Limited
- fotele i kanapa obszyta alcantara z czerwonymi szwami
- przyciemnione fabrycznie tylne szyby (piecowo)
- przyciemnione folią przednie szyby wraz z trojkącikami (folia 50)
- wymiana żarowek kierunkowskazów przod/tyl na Philips Silvervision
- dołożone listwy progowe z podświetlanym logo Fiesta (oryginał)

b. mechaniczne:
- tłumik końcowy Mountune Performance (by Milltek)
- filtr stożkowy J1 Automotive Perdormance
- sprężyny Eibach Pro-Kit

c. audio:
- seria z 6 glosnikami albo jakos tak
- aaa, no i sterowanie glosem - na razie po francusku :D
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
- lakierowanie zaciskow, ale kolor niewybrany jeszcze
- dopieszczenie wnetrza: gała, ciemna podsufitka i jakies drobniejsze srutututu zeby bylo fajniej

b. mechaniczne:
- na razie brak planow, moze kiedys pomyslimy o jakims tanszym odpowiedniku Mountune 160 lub swap na 1.6T

c. audio:
- bedzie grac nadal, daaaaleko na horyzoncie celow

d. inne
- jakies pomysły?

10. FOTKI AUTA

17.03.2012 - zdjęcia Piotrka Piechockiego, http://piotrpiechocki.viewbook.com/






więcej na FB: http://www.facebook.com/FiestaBlackLimitedEdition


2.10.2012 - zdjęcia Artura Jeżowskiego aka Panther, http://www.auto-fotka.info/












29.09.2011 - odbiór i zdjęcia z ogłoszenia





arecki - 29 Wrz 2011, 18:30

ależ brzydkie tablice Ci dali w tym Wołominie, w przeciwieństwie do Fiesty :-P
dejw - 29 Wrz 2011, 18:32

a lacia to pali? :D
grzes87 - 29 Wrz 2011, 18:48

świetny ! :) ale zaraz dostaniesz czerowny pasek za mala ilosc zdjec ;)
Stunt_Man - 29 Wrz 2011, 19:16

120 pasikoników powiadasz. a z ciekawości, ile to waży?
Gajoss - 29 Wrz 2011, 19:28

Sexy :D mega auto. :brawo:
madek - 29 Wrz 2011, 19:40

Ładnie jej w bieli :ok: :yes: :yes: :yes:
MisiekT - 30 Wrz 2011, 00:42

trasa Wroclaw-Wawa zaliczona - fiesta wypasna i nawet sie sensownie prowadzi, jestem pozytywnie zaskoczony (znaczy sie myslalem ze bedzie gorzej) :-P
no i to spalanie, w foce diesel mi wiecej lyka

waga katalogowa to 950kg i to czuc pod noga i w baku :jupi:
fotki zaraz dorzuce od sprzedawcy - na moje pewnie trzeba bedzie poczkekac

madek - 30 Wrz 2011, 09:31

MisiekT napisał/a:
waga katalogowa to 950kg i to czuc pod noga i w baku :jupi:

:9: Aż mi sie nie chce wierzyć, moja RS`ka waży 970 (sprawdzone). Ciekawe ile Twoja w rzeczywistości :-P

MisiekT - 30 Wrz 2011, 10:46

kiedys moze zwaze... mysle ze w tej opcji wiecej jak 1000-1050 nie wazy na bank
Piter - 30 Wrz 2011, 13:38

Widziałem, siedziałem i jest śliczna. :)
Dozbrojenie cywilnej fiesty do takiej opcji jest chyba nie do zdobycia.
Zdjęcia nie oddają tego jak ona wygląda na żywo.

MisiekT - 30 Wrz 2011, 14:05

Piter napisał/a:
Zdjęcia nie oddają tego jak ona wygląda na żywo.

popieram - wczoraj o 23.55 pojechalem jeszcze na myjnie, zeby zonka zobaczyla juz czysta :D

Fordon - 30 Wrz 2011, 21:27

Slicznotka :) tyle ze przydymil bym przednie boczne szyby jeszcze...
Tak pany tak, Ford poszedl po rozum do glowy jak zrobic auto bezpieczne i lekkie bo MK6 jest ciezkim klockiem ktory poprostu nie prowadzi sie i nie przyspiesza... Jezdzilem taka tyle ze 1.4 16V i XR2i nie miala co szukac przy takiej MK7. Ogromny plus w tym wozie to bardzo precyzyjny uklad kierowniczy + zajebiscie wydajny hebel bo poprawili chlopaki wielkosc tloka przy 260mm srednicy tarczy ... czyli tyle co RS2k a hamowanie tym to czysta przyjemnosc z wymiotowania :D

MisiekT - 30 Wrz 2011, 21:40

spoko, o srutututu jak szyby pisal nie bede z gory... wczoraj ledwo odebrana, wiec jeszcze przyjdzie czas na poprawki

a co do hebla - jest dobry... co nie zmienia faktu ze bedzie na bank 300mm predzej czy pozniej - bo doswiadczeniach foki zeswapowanej na STekowe 300/280mm wiem, ze dobry hebel daje najwieksza radoche

PS. Fordon - mozna sie schamowac u Ciebie przy okazji zlota? ile?

Fordon - 30 Wrz 2011, 21:55

Sie da sie :) jutro ci odpowiem ile tylko prosze zebys mi napisal w jaki dzien chcesz jechac na hamownie i w jakich godzinach :)
Ale mysle ze nie bedzie najmniejszego problemu.

MisiekT - 30 Wrz 2011, 22:57

bydgoszcz niedaleko od zlota, wiec w sobote 15.10 z rana mozna podskoczyc i sprawdzic czy ford w katalogu nie naklamal
Fordon - 30 Wrz 2011, 23:08

MisiekT, po co dymac do BDG ponad 60 km w jedna strone skoro mozemy to zalatwic w BRK Tuning u krystiana na jednej z najdokladniejszych hamowni w PL i to tylko 25km od punktu zlotowego :)
IMHO roznica w km i spalonym paliwie wyjdzie dla Ciebie na + bo w bdg od razu mowie ze pomiar bez AFR to 70zl. Dla tego napisalem ze jutro dam ci znac na forum co mi Krystian powie ile za pomiar w sobote :) oczywiscie na otwartym forum bez chowania tego.

Pozdro...

MisiekT - 30 Wrz 2011, 23:19

luzik, w gornej czesci podpisu masz bydgoszcz, stad pomysl - jak blizej to lepiej :D
Fordon - 30 Wrz 2011, 23:33

Tak bo jeszcze mieszkam w bydgoszczy lecz przeprowadzam sie do WLKP :) stad tez trzeba miec alternatywe miedzy zaufanymi firmami a osobami ktore sa pewne i nie daleko miejsca gdzie bede mieszkac :)
Jutro dam znac wiec czekaj na info :)

EDIT:

Jesli jedno auto to koszt 100zl
Jesli bysmy skrecili 5 aut- 75zl
powyzej 5 aut-50zl pomiar :)

MisiekT - 1 Paź 2011, 11:49

dzieki, ale koledze podrzuc ze mu strona pod IE nia dzial poprawnie :fox:
DziDzia - 1 Paź 2011, 17:49

Ładny ten Black Edition.. Szczególne ten biały kolor :)



pozdro :!:

MisiekT - 1 Paź 2011, 18:12

update - pierwsze ustarki usuniete:
- swiatla wyregulowane
- gniazdko zapalniczki odzylo po wymianie bezpiecznika

oby tylko tak dalej :jupi:

PS. Paula dzisiaj powiedziala - ma byc Eibach - wiec o ile jest dostepny, to pewnie jeszcze przed zima Fifi siadzie...

DziDzia - 2 Paź 2011, 21:49

Po obejrzeniu na żywo, mogę tylko potwierdzić to, co napisałem wyżej - ładne to to.. Tylko te koła, a w zasadzie to prawie nic co za nich widać.. Ale co tam :ok:

P.S. Długo dziś wyjeżdżałeś po spocie :?:



pozdro :!:

MisiekT - 2 Paź 2011, 22:10

DziDzia napisał/a:
Długo dziś wyjeżdżałeś po spocie

szkoda gadac...

MisiekT - 3 Paź 2011, 13:51

Mini sesja wczoraj, dzieki uprzejmosci kolegi Panther'a z auto-fotka.info:











DziDzia - 3 Paź 2011, 15:45

MisiekT napisał/a:
szkoda gadac...

Domyślam się.. Wyjechałam kawałek czasu po Tobie i nie miałem problemów z dogonieniem Cię :P Dobrze, że ten z Golfa mnie bokiem wyprowadził..



pozdro :!:

MisiekT - 3 Paź 2011, 15:48

nie no, wtedy to juz poszlo... potrwalo to tyle co wyszedlem z auta zagadnac straz miejska zeby troche pomogli rozladowac z tylu i wrocilem sie przeciskac przez reszte
Laskosz - 3 Paź 2011, 18:25

no to focusa Ci już nie zakleimy wlepami :P

ładna :)

Pietrekk - 3 Paź 2011, 19:00

Ładna, bardzo, chyba najładniejsza jaką widziałem mimo że na zdjęciach :)
Cartoon - 4 Paź 2011, 20:35

Zastanawiałem się nad zakupem tej sztuki... niestety potrzebowałem czegoś w 5 furtkach.
Fura prezenci się doskonale :)

hubi_2006 - 5 Paź 2011, 18:13


Bezimienny - 8 Paź 2011, 01:45

Fajne to to, sprzedaje OOOO i wracam do fiestolota pod warunkiem że w podobnej konfiguracji, na serio urodził mi sie w głowie taki plan po zobaczeniu tej MK7, ale to w bliżej nie określonej przyszłości.

P.S ile trza wyłożyć na na MK7 w podobnej konfiguracji? może za pare lat se takiego sprawie bo super furmanka :ok:

MisiekT - 8 Paź 2011, 09:02

na nowencje jakies 70+ wliczajac dodatki i wyposazenie, wiec lepiej juz poczekac na STeka za 80-85tys.
MisiekT - 8 Paź 2011, 16:11

pierwszy tjunink:
- H1 i H7 na Philipsa Bluevision Ultra (ciekawe czy H7 beda wytrzymywac chociaz troche dluzej niz w foce)
- kierunki przod i tyl na Philips Silvervision (takiemu jednemu zielonemu na spocie nie pasowaly pomaranczowe)





jakby ktos mial watpliwosci, to przednie lampy projektowal prawdopodobnie ginekolog... o ile H7 to bajka, o tyle reszte powinny wymieniac tylko drobne dziewczeta
jeszcze musze ogarnac lusterka, ale to juz chyba jakies Osramy trzeba bedzie upolowac, bo Philips nawet nie robi

MisiekT - 15 Paź 2011, 16:12

Fiesta zdrowa - 130KM 160Nm:

pP - 15 Paź 2011, 21:09

łał..
130koni w tak lekkim pudelku..pewnie jezdzi podobnie do st w mk6 :)

Fordon - 16 Paź 2011, 18:15

Widzialem macalem i bardzo ale to bardzo mi sie ona podoba, a jeszcze bardziej jej waga oraz moc ktora wyszla... :yes:
Gratki swietnego auta.

MisiekT - 16 Paź 2011, 22:47

zeby nie bylo ze spoczelismy na laurach - na poczatku tygodnia Fiesta dostala lekka folie na przednie szyby i trojkaciki:



PS. no i wciaz czekam na eibacha, co mysle zakonczy modzenie na czas zimy...

mieszko - 16 Paź 2011, 22:56

napisałbym coś ale nie jestem w stanie napisać nic poza : ZA-GLE-BIS-TA.
gratki

Parzych - 16 Paź 2011, 23:01

MisiekT, gdzie, za ile i ile % zostały przyciemnione te przednie szybki :?:
MisiekT - 16 Paź 2011, 23:10

www.przyciemnianie.com.pl, kontaktuj sie z Gawronem z Focus Klub Polska jak cos
Parzych - 17 Paź 2011, 01:01

Dzięki Misiek :ok:
grzes87 - 17 Paź 2011, 11:46

dzieki za wieksza ilosc fot ! alcantara w polaczeniu ze skora i czerwonym przeszyciem jest wysmienita choc nie wiem czy nie wolalbym bialej nici co by bylo inaczej niz standardowo :ok:
pP - 17 Paź 2011, 18:37

nie ma chyba takiej folii zeby nie łamiąc przepisów ją mieć na przednich szybkach :)
a poza tym gratuluje pomysłu przyciemnienia szyb na ten okres...coraz jaśniej będzie ;-|

a później: "nie widziałem; myślałem, ze pan wolniej jedzie; wyskoczył pan z nienacka; za szybko pan jechał" itp itd ;-(

Cartoon - 17 Paź 2011, 19:01

pP, +1 ;)
Przyciemnianie przednich szyb w każdym przypadku jest niezgodne z prawem... a nawet gdyby nie było to jest zwykłą głupotą...

MisiekT - 17 Paź 2011, 19:35

Cartoon - jezeli lekko przyciemnione przednie szyby sa zwykla glupota, to za wiesxenona powinienes zakopac sie pod ziemia i wypelznac w 4-tym tysiacleciu, nawet jak zdjales po jakims czasie :rotfl:

pP napisał/a:
myślałem, ze pan wolniej jedzie; wyskoczył pan z nienacka; za szybko pan jechał

nie wiem o jakim Wy przyciemnieniu myslicie, ale to co jest nie wplywa w ogole na widocznosc... tylko przy cofaniu w nocy jest jakakolwiek roznica w widocznosci

pP - 17 Paź 2011, 19:43

kolego, ale wyszukałeś dla cartoona argument :| chyba sporo grzebałeś u niego w temacie bo ja już nawet zapomniałem o tym ze cos takiego miał :)


MisiekT napisał/a:
nie wiem o jakim Wy przyciemnieniu myslicie, ale to co jest nie wplywa w ogole na widocznosc...

jak chcesz udowodnić mi, ze szyba, która przepuszcza mniej światła nie wypływa na widoczność?

MisiekT - 17 Paź 2011, 19:54

Cartoon ma info na pierwszej stronie, a chwile potem o zdjeciu... hipokryzji b. nie lubie

pP napisał/a:
jak chcesz udowodnić mi

ja Ci nie musze nic udowadniac, chcesz to wpadnij na przejazdzke i ocen ta wielka ciemnosc... a patrzac od tej strony dla mnie widocznosc jest lepsza bo wzrok sie tak nie meczy, szczegolnie (i tu bez zlosliwosci dla kolegi wyzej) jak jakis debil jedzie za Toba w nocy na wiesxenonie i to w dodatku w zwyklej lampie, a nie chociaz soczewce :rotfl:

Magda M. - 17 Paź 2011, 20:16

Od około roku mam delikatnie przyciemnioną tylną szybę. Powiem tak... Póki jej nie założyłam, dość mocno się tego obawiałam, właśnie jazdy po ciemku... Rozważałam folię fotochromatyczną właśnie ze względu na widoczność w nocy. Teraz jak wsiadam do auta z szybą nieprzyciemnioną, to jedzie mi się o wiele ciężej niż moim... Na temat przyciemniania szyb przednich się nie wypowiadam, że niezgodne z prawem, wiadomo, auta z takim bajerem nie prowadziłam, ale jechałam po ciemku jako pasażer i szczerze - żeby mi nie powiedziano, że folia na szybach jest, to bym się nawet nie kapnęła... Więc aż takie straszne to to nie jest, a ryzyko każdy sobie sam kalkuluje.
artax - 17 Paź 2011, 20:37

lepiej od foli sprawdza sie lusterko fotochrom...Jesli ktoś często jezdzi w nocy to warto zainwestować.
pzdr

Magda M. - 17 Paź 2011, 20:47

Zgoda, ale tu zdaje się mówimy o tym czy folia, która super wygląda na aucie, jest uciążliwa w czasie jazdy. Lusterko fotochrom to inna sprawa, fakt, że przydatna.
artax - 17 Paź 2011, 20:53

to czy przeszkadza zweryfikuje pierwsza kontrola drogowki.Przepisy okreslają przepuszczalność.Jesli jest ok to myslę ,ze nie przeszkadza.
pzdr

grzes87 - 17 Paź 2011, 21:43

mial ktos z WAS folie na aucie dluzej niz rok ze sie wypowiada ??

w dwoch samochodach mialem przez 7 lat na wszystkich szybach procz czolowej. stopien przyciemnienia najjasniejsza dostepna wtedy na rynku co stanowilo jakies 20%

zalety folii byly nieocenione, zwlaszcza jezdzac po zachodniej europie w upalach przekraczajcych 30 stopni. nie musze chyba mowic ze folia chronila przed szybkim nagrzewaniem sie wnetrza i tym samym wspomagala prace klimatyzacji.

minusem bylo cofanie noca, faktycznie trzeba bylo opuscic szybe w miejscach nieoswietlonych przez latarnie/ksiezyc itp.

Fordon - 17 Paź 2011, 21:55

Ja moge sie wam biegle wypowiedziec ze oryginalne szyby biale w MK3 maja przepustowosc 90% , zielone w MK3 maja 76% przepustowosci, ciemnione o 20% mniej co za tym idzie jest to nie do konca legalne ale mam wywalone na to bo mam przednie boczne szyby sciemnione o 35%. + 24% zielone daje nam 59% przejzystosci... lecz sam fakt ze jakis burak wali na ksenonie w lampach typu lampy z ryflem czy gladkie oddaja pomysl oslepienia w niepamiec.
W escorcie jest najciemniejsza folia z przodu na bocznych szybach i to juz jest error bo za dnai widac ze cos jedzie po swiatlach lecz w nocy nic nie widac... nawet nie odgadniecie co to za auto...
ja mialem szyby ciemnione od 2003r w prawie kazdym aucie i wnerwia mnie jak mam "solarium" w aucie...

Cartoon - 18 Paź 2011, 08:47

MisiekT napisał/a:
Cartoon ma info na pierwszej stronie, a chwile potem o zdjeciu... hipokryzji b. nie lubie

pP napisał/a:
jak chcesz udowodnić mi

ja Ci nie musze nic udowadniac, chcesz to wpadnij na przejazdzke i ocen ta wielka ciemnosc... a patrzac od tej strony dla mnie widocznosc jest lepsza bo wzrok sie tak nie meczy, szczegolnie (i tu bez zlosliwosci dla kolegi wyzej) jak jakis debil jedzie za Toba w nocy na wiesxenonie i to w dodatku w zwyklej lampie, a nie chociaz soczewce :rotfl:


No to nieźle mnie rozbawiłeś z rana :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Jako, że nie uznaję zenonów w autach do tego nie przystosowanych- usunąłem je bardzo szybko z auta, w którym BYŁY W MOMENCIE ZAKUPU.
A Ty SAM ZAŁOŻYŁEŚ coś co jest nielegalne i wyjątkowo głupie.

Widzisz tą subtelną różnicę?

Zresztą, każdy ma swój rozum, więc nie ma co bić piany.
Powodzenia w czasie spotkań z PSYjaciółmi.

MisiekT - 18 Paź 2011, 09:30

Cartoon napisał/a:
Powodzenia w czasie spotkań z PSYjaciółmi.

dziekuje :ok:

ElGrey - 18 Paź 2011, 14:01

Folia musi spelniac tylko parametry dopuszczalne, zaklejanie przednich bocznych szyb nie jest nielegalne, tylko folia musi miec atest :)
A jak sobie okleisz tak bedziesz miec, mozna sie nie zgodzic z takim modem, ale od dawien dawna sa rozne SZYBY bo wyboru jesli chodzi o przejzystosc, patrz stere BMW, czy tez Mercedesy,a my we fiestach mamy zakladanie szyby zielone o mniejszej przepuszczalnosci od np. bialych ktore notabene sa tansze, wiec sobie odpuscie old

Cartoon - 19 Paź 2011, 09:04

Cytat:
Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

» data instalacji
» nazwa/nazwisko właściciela pojazdu
» marka pojazdu
» nr nadwozia/rejestracji pojazdu
» typ folii
» nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem świadectwa z badań)
» pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę

Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)

Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

Podstawy prawne:

Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)
Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46
Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.


Dodatkowo w przypadku kolizji drogowej, wina zawsze będzie leżeć po stronie osoby, w aucie której przyciemnione były przednie szyby, gdyż samochód, wg polskiego prawa, nie powinien zostać dopuszczony do ruchu. Nie ma co liczyć na kasę z AC, czy OC.
To tyle w tym temacie.

Mam tylko nadzieję, że MisiekT nie zabije nikogo- bo szyby ma przyciemnione.

MisiekT - 19 Paź 2011, 09:47

wpadnij, usiadz w srodku, zobaczysz o czym mowisz...
pP - 19 Paź 2011, 10:23

MisiekT,
zdenerwowałeś cartoon troche za mocnym wjazdem z tymi światłami i masz :-P

on tutaj przepisami, a Ty i tak uwazasz swoje..każdy wg swoich widzimisie

oczywiście można dystkutować, ze to niezgodne z prawem bo tak jest, ale o wiele bardziej wolę na drogach spotykać auta z przyciemnionymi tak szybami i kupionym przeglądem niz auta, które przeglądu by nie przesły bo wywalone amortyzatory, brak klocków i tarcze, stare opony itd a przegląd dostają/kupują..

fakt jest też taki, że przy pierwszej kontroli jest mandat i zabranie dowodu a to niepotrzebne zawracanie sobie głowy, strata cennego czasu i wyjęcie gotówki z portfela - czy warte jest to tego efektu przyciemnienia zadecyduj sam (chyba już zadecydowałeś)

MisiekT - 19 Paź 2011, 10:48

przekraczanie predkosci tez jest niezgodne z prawem, rozmowa przez telefon bez zestawu tez - niech rzuci kamien ten bez winy...

beda problemy, to trudno - koszt szyb nie jest jakis drastyczny i wieksza ma wartosc dla mnie fakt ze w nocy nie wala mi odblaski po oczach a w razie zbicia szyby nie bede mial szkla pod tylkiem przez pare miesiecy. Argument o zabiciu kogos to juz jest zupelnie z tylka, bo to trzebaby chyba tania folia 95 poleciec zeby naprawde ograniczylo widocznosc.
Jak raz, drugi, trzeci sie ktos czepi na grubo to bede myslal, ale na razie jakos zyje i klopotow z tym nie mam najmniejszych...

i proponuje na tym zakonczyc :-P

Parzych - 19 Paź 2011, 12:23

Nie rozumiem tej krucjaty przeciwko Miśkowi za delikatne przyciemnienie bocznych przednich szyb, czemu żaden z Was nie zrobił takiego szumu w TYM TEMACIE i w kilku innych...
ElGrey - 19 Paź 2011, 14:39

Ja ci odpowiem Zazrosc :hahaha:
Ponadto skoro zabrania sie przyciemniania szyb przednich bocznych, dlaczego policjaci odrazu nie zabieraja dowodu, a wolaja albo na przeglad dodatkowy lub zaloge z miernikiem przepuszczalnosci szyby :ok: podejrzewam ze te przekopiowane przepisy sa niaktualne, ale nie kluce sie ze tak nie jest (nie chce mi sie dwonic i pytac znajomych z drogowki :-P )
I sam nie jestem zwolennikiem przyciemniania, choc moze to nie ma duzego wplywu na widocznosc, nie sprawdzalem :)

pP - 19 Paź 2011, 15:37

ElGrey napisał/a:
Ja ci odpowiem Zazrosc


tak, zazdroszczę przyciemniania, ba nawet bardzo fajnego auta :)

hubi_2006 - 19 Paź 2011, 18:06

Dajcie już spokój :|
Jeśli policja przyczepi się do szyb to MisiekT, zerwie przy nich folię i mu dowód oddadzą na miejscu, jeśli w ogóle zabiorą :)
Auto wygląda świetnie, a jak ktoś narzeka na słabą widoczność nocą to niech lampy sobie przetrze.

hawaj - 19 Paź 2011, 19:45

ElGrey napisał/a:
Ponadto skoro zabrania sie przyciemniania szyb przednich bocznych


A ja słyszałem że przyciemnianie szyb bocznych przednich jest legalne tylko muszą mieć jakąś dopuszczoną przepuszczalność światła...

MisiekT - 21 Paź 2011, 21:17

przyszly nowe stringi :jupi:


z racji ciekawych obyczajow na forum wrzucam od razu homologacje - http://dl.dropbox.com/u/1...ch%20Fiesta.pdf ;/

Piter - 1 Lis 2011, 20:59

MisiekT napisał/a:

z racji ciekawych obyczajow na forum wrzucam od razu homologacje - http://dl.dropbox.com/u/1...ch%20Fiesta.pdf ;/


:hahaha: :hahaha: :hahaha:
zostałeś mistrzem ciętej riposty na miesiąc Październik :)
Pozdrówka od Pitera :ok:

Witek1992 - 17 Lis 2011, 00:37

hawaj napisał/a:
A ja słyszałem że przyciemnianie szyb bocznych przednich jest legalne tylko muszą mieć jakąś dopuszczoną przepuszczalność światła...


Ponoć mają mieć 71% przepuszczalności światła chyba... i w czym tu problem ? :-P

MisiekT - 17 Lis 2011, 01:18

Tak w ogole sprezynki zalozone - Fiesta przestala latac na boki i w koncu nie trzeba kurczowo trzymac kierownicy powyzej 100kmh, komfort nadal na rozsadnym poziomie i calkiem ladnie osiadla...

zdjecia kiedys wrzuce, jak sie przelamie i pokaze kołpaka - nie znalazly sie zadne wystarczajaco ladne fele niestety :(

PS. co sadzicie o: http://focus.c-f-m.com/fs...ord-fiesta.aspx

ElGrey - 17 Lis 2011, 06:45

Ales wybredny.... tyle jest wzorow, a ty nic nie znalazles :rotfl:
Jesli chodzi o zestaw dolotu, to raczej przerost formy nad trescia :hihihi: mnie wyraznie powiedziano ze to zasadniczo nic nie da, bo sprezarka i tak daje sobie spokojnie rade na standardowym papierowym filtrze, a jak nie to wystarczy raz podkrecic, bardzo delikatnie doladowanie, ale lepiej wymienic filtr na nowy :ok:
Wiec jak to sobie zalorzysz to tylko bedzie wizualny dodatek do auta, a nie podniesienie sprawnosci ukladu ;-|

MisiekT - 17 Lis 2011, 08:25

ElGrey - ja nie mam suszarki w dolocie :fox:
pP - 17 Lis 2011, 11:53

a taki dolot ma homologacje?









:)

MisiekT - 17 Lis 2011, 12:17

bedzie wciagal przechodniow do filtra, mielił w silniku i wypluwal wydechem :rotfl:
zawsze jest dolot mountune'a: kawalek silikonu + filtr K&N za ponad 500zl

arecki - 17 Lis 2011, 12:23

ja tam zawsze polecam doloty Węglarskiego, świetna jakość wykonania i rezultaty odczuwalne :devil:
pP - 17 Lis 2011, 12:36

a ten co wkleiłeś to ile kosztuje? $178.95 x 3.30 = 590zł + przesyłka..

generalnie z dolotem to jedyny mod jaki bym zrobił to wkładka albo itg albo k&n i wszystko..
duzo taniej a efekty takie same

Luzak - 17 Lis 2011, 15:54

Ja mam wkładkę K&N. Coś ok. 240zł z przesyłką z Anglii.

I pokazuj foty fiesty na nowych sprężynach :-P .
Też się zastanawiam nad ich kupnem, musze zobaczyć czy mocno siedzi :twisted:

ElGrey - 17 Lis 2011, 16:22

MisiekT napisał/a:
ElGrey - ja nie mam suszarki w dolocie :fox:

UPss :-P
to laduj wkladke, albo boxa :yes:

MisiekT - 17 Lis 2011, 17:32

poza filtrem zawsze warto wymienic ta karbowana rurke...
szpic - 18 Lis 2011, 19:01

Można sie spytać gdzie zakupiłeś tą nalepke na bok i czy sa one dostepne równiez w innych kolorach?
Parzych - 18 Lis 2011, 19:09

szpic, o ile się nie mylę, to te naklejki zostały zrobione pod TĄ konkretną Fiestę i to w jednym egzemplarzu...
Misiek, dawaj foty po zglebieniu :!: :hammer: nunu

szpic - 18 Lis 2011, 19:20

Parzych napisał/a:
szpic, o ile się nie mylę, to te naklejki zostały zrobione pod TĄ konkretną Fiestę i to w jednym egzemplarzu...
Misiek, dawaj foty po zglebieniu :!: :hammer: nunu

wielka szkoda :( bo Wyglada to świetnie :ok:

MisiekT - 18 Lis 2011, 19:24

sam taki (albo b. podobny) pasek jest dostepny na bank w ASO, bo jest w opcjach stylistycznych i musi byc mozliwosc dokupienia po uszkodzeniu...
MisiekT - 18 Lis 2011, 19:26

Parzych napisał/a:
Misiek, dawaj foty po zglebieniu

dobra, beda moze jutro... ale lepiej byscie mi znalezli jakies ladnie OZ superturismo w 15", bo przy obecnym zestawie to nawet pies na podworku łeb odwraca

Parzych - 18 Lis 2011, 19:30

MisiekT napisał/a:
lepiej byscie mi znalezli jakies ladnie OZ superturismo w 15"
I w dodatku WRC... Leniu, wystarczy wklepać w googlarkę... :fox:
Luzak - 18 Lis 2011, 20:24

Parzych napisał/a:
szpic, o ile się nie mylę, to te naklejki zostały zrobione pod TĄ konkretną Fiestę i to w jednym egzemplarzu...


Nieprawda. Na Jebayu widziałem <8> i kolor można sobie nawet wybrać

MisiekT - 18 Lis 2011, 22:14

Parzych napisał/a:
Leniu, wystarczy wklepać w googlarkę

jak bede zdecydowany na nowe, to kupie od razu 17"... jakos nie czuje potrzeby wydania 2tys na 15"

MisiekT - 20 Lis 2011, 16:33

obiecane zdjecia Winter "Kołpak" Edition, niestety na brudnym aucie:






oponki to najwieksze dozwolone dla Fiesty, 195/60/15, GY UG7+, spadek po Foce

Nikuś - 20 Lis 2011, 16:52

Prawie jak OZ Superturismo gy
Bezimienny - 20 Lis 2011, 16:57

Nikuś napisał/a:
"Prawie"


OZ Superturismo super fela :ok:

Parzych - 20 Lis 2011, 20:14

Nikuś napisał/a:
Prawie jak OZ Superturismo gy
Z daleka i z przymrużonymi oczami prawie nie widać różnicy... :devil:
MisiekT - 20 Lis 2011, 20:45

no niestety poltora prawie 2 miesiace polowania na cos sensownego w 15" na allegro skonczylo sie kompletek od foki... ale moze to znac zeby od razu 16" na przyszla zime szukac...
Bezimienny - 20 Lis 2011, 20:53

MisiekT napisał/a:
ale moze to znac zeby od razu 16" na przyszla zime szukac...


:ok:

Edit:
http://moto.allegro.pl/fe...1905273048.html tylko cena poraża(podana za 1szt :rotfl: )

Abo 17" od razu tylko używki, ale tanie i w niezłym stanie http://moto.allegro.pl/fe...1942647204.html

MisiekT - 20 Lis 2011, 23:16

cena niekoniecznie poraza, ale ET jest totalnie zle
a 17" superturismo (tyle ze starszy wzor) mam na foce i mozliwe ze na wiosne zamienimy, tylko trzebaby machnac na bialo najpierw...

albo pojdziemy na grubo i od razu wpakuje sie ultraleggery 18" z drugiej foki, ale wtedy znowu bylyby poszukiwania gumek

Parzych - 20 Lis 2011, 23:23

MisiekT napisał/a:
od razu wpakuje sie ultraleggery 18" z drugiej foki
Pakuj z gumkami z Foki, będę miał jakieś szanse na starcie... :devil: A na poważnie, skoro do Fiesty max rozmiar zimówek pasuje od Foki, to letnie też chyba podejdą... Dasz przymierzyć te Ultraleggry (na parę dni) :?:
MisiekT - 21 Lis 2011, 00:15

na foce mam wieksze niz powinienem - 215/40/18 - dzieki twardemu zawiasowi juz nie trze... ale do fiesty powinny byc 215/35... zreszta, foka mocniejsza i duzo wiecej niutow to takiej zamuly nie lapie jak fiesta i mozna sobie pozwolic...

Parzych napisał/a:
Dasz przymierzyć te Ultraleggry (na parę dni)

na pare dni zapomnij... ale jak chcesz sobie (znaczy chce Ci sie) przelozyc, zeby sie chwile przejechac ze mna na prawym i sprawdzic to no problem...

MisiekT - 23 Lis 2011, 00:23

macie jakies namiary na sprawdzona hydrografike w Wawie lub okolicach?
Parzych - 23 Lis 2011, 01:39

MisiekT napisał/a:
ale jak chcesz sobie (znaczy chce Ci sie) przelozyc, zeby sie chwile przejechac ze mna na prawym i sprawdzic to no problem...
Oczywiście że mi się chce, jakoś na wiosnę najlepiej, zanim zmienisz kółka... :yes:
MisiekT - 23 Lis 2011, 10:35

Parzych napisał/a:
zanim zmienisz kółka...

one akurat zostaja na zime na spiacej foce, wiec bedziesz mial wiecej roboty z przekladaniem :D nie planuje nia w ogole jezdzic przez zime, wiec zimowek dodatkowych nie bralem

Fordon - 23 Lis 2011, 10:42

http://www.hydrotransfer.pl/kontakt.php
MisiekT - 23 Lis 2011, 10:44

Fordon - jacys znajomi? wlasnie z racji wygodnego dojazdu dokladnie o nich myslalem...
Fordon - 23 Lis 2011, 10:54

Maja wanny z bydgoszczy ;) kupione u Properfect :) na poczatku robilismy w bdg hydro ale nie bylo juz miejsca i lakiernik zaczol walic ceny zaporowe... wiec wanna poszla na sprzedaz a teraz idzie produkcja wanien na zamownienie. Chlopaki byli jak dobrze pamietam jednymi z pierwszych ktorzy zaczeli sie w tym bawic.
MisiekT - 30 Lis 2011, 20:52

na razie w temacie modow ponizej 100zl - łorginalne podswietlane listwy progowe za 99zl - Allegro rzadzi - dziekowa dla Piotr76 za podrzucenie linka



PS. to samo tutaj jakby ktos chcial sie cena podlamac: http://www.european-parts...products_id=956

MisiekT - 1 Gru 2011, 19:08

z rana Fiesta dostala aktualizacje softu i wlaczenie fordowego DRL - swiatla mijania odpalaja sie automatycznie z zaplonem, ale swieca slabiej - podobno na 70%

a przed chwila przyszedł kolejny allegrowy łup z niedzieli - dedykowany CAI J1 Automotive - z informacji na forach najlepsza obecnie zestaw, cale 400zl na allegro, z gratisowa zapasowa przeplywka :-P
nawet jak kuniufff nie doda, to pieknie brzmi :jupi:



again - normalna cena zabija: http://www.pumaspeed.co.u...6Ti-Vct_913.jsp

madek - 1 Gru 2011, 19:29

Fajny patent :) Cena nowego powala :-P
pP - 2 Gru 2011, 16:31

fajne gadżety...

ale kup na boga alufelgi albo zdejmij te śmieszne kołpaki :rotfl:

MisiekT - 2 Gru 2011, 16:35

znajdz mi proste 15" OZ Superturismo w rozsadnej cenie to kupie od reki
Fordon - 2 Gru 2011, 20:41

MisiekT, jestem ciekaw tego ile na + lub na - da taki dolot po za samym dzwiekiem :-)
MisiekT - 2 Gru 2011, 22:45

angole mowia o 6KM, tyle wyszlo tez jak testowal gosc z jakiegos forum (niby niezalezny)... ja sie wiecej jak 2-3 nie spodziewam, szczegolnie na zasadzie hamowanie/zmiana/hamowanie - nawet komp nie zdazy sie dobrze przestawic

ale ze jutro mamy i tak mini spota hamowniowego, to planuje podjechac i zalozyc na miejscu

Parzych - 2 Gru 2011, 22:56

MisiekT napisał/a:
ale ze jutro mamy i tak mini spota hamowniowego
GDZIE, O KTÓREJ I ZA ILE :?:
Fordon - 2 Gru 2011, 22:58

Super czekam na wykres...
Jesli az tak doposazacie Fieste Twojej Pani to ja bym zastanowil sie nad pomiarem AFR za razem zeby miec orbraz oraz wiedziec czy warto ingerowac np u Coobcia w dostrajanie silnika czy raczej olac temat.
Dla mnie ten silnik jest ciekawa i pomyslowa jednostka ktora daje rade w warunkach miejskich oraz pozamiejskich.

MisiekT - 2 Gru 2011, 23:40

najpierw musialby byc wydech... a jakakolwiek grubsza zabawa nie ma sensu do momentu w ktorym nie okaze sie ile kosztuje swap na 1.6T z STeka - jak mam wydac 5tys na rzezbe a 8-10 na swapa calosci to chyba logiczne co trzeba zrobic...
Parzych - 2 Gru 2011, 23:48

MisiekT napisał/a:
chyba logiczne co trzeba zrobic...
Wiadomo, 1,6 Turbo 180 kucy to nie 130-140 kucy z wolnossaka 1,6...
MisiekT - 3 Gru 2011, 19:36

no to dolocik zalozony, wynik z hamowni przed/po - jak widac lekka roznica na wykresie jest, na drodze jeszcze sporo bardziej odczuwalna... dobrze byloby najpierw z dolotem polatac zeby komp sie dostroil, ale az taki zmotywowany nie jestem



PS. wynik troche zbyt optymistyczny w porownaniu z poprzednim, bo 5KM i 10Nm w NA na temperature ciezko zwalic, ale co tam - lepiej wiecej niz mniej...

a na deser Fiesta WRC:
http://youtu.be/fEI3p-sX_4s



PS. Fordon - na niskich pbrotach mialem AFR w okolicach 12.7, pozniej 13.5 albo cos w ten desen... czyli jak widac potencjal na lekkie strojenie jest - ale sens to mialoby najwczesniej po zrobieniu wydechu... a az tak na razie nie chce sie bawic

pP - 3 Gru 2011, 20:13

skąd taka moc? vs seryjne 125km to ciekawe to jest
pP - 3 Gru 2011, 20:22

MisiekT napisał/a:
znajdz mi proste 15" OZ Superturismo w rozsadnej cenie to kupie od reki


http://moto.allegro.pl/li...&category=18749 <8>

MisiekT - 3 Gru 2011, 20:39

no i? allegro akurat jest sprawdzane codzienne - od 3 miesiecy nic ciekawego sie nie pojawilo... a nowki mnie nie interesuja - mam zapas 17", wiec wolalbym doplacic do troche do drozszych opon niz wydac 2500-3000 na nowe 15"
Fordon - 4 Gru 2011, 13:31

:devil: No patrz... ciekawy wynik wrecz mocno optymistyczny... no ale wykres to wykres :yes:
Jesli miales okolice 13.2- 13,5 to jest praktycznie ideal pod obciazeniem dla ssaka.

MisiekT - 4 Gru 2011, 14:59

dlatego mowie lekkie strojenie - pewnie dol by sie dalo podciagnac... bez pelnego wydechu i najlepiej walkow szkoda roboty
MisiekT - 13 Gru 2011, 22:31

no to kolejna okazja z allegro - 300zl za oryginalny catback Mountune Performance zamiast... 300 funtow:




noweczka: http://www.mountuneperfor...=188&Itemid=110

Parzych - 13 Gru 2011, 22:49

MisiekT, karwasz Ty to masz jakiś magnes na okazje... :9:
pP - 14 Gru 2011, 14:24

pokaż proszę chociaż jedną aukcję wygraną z linkiem allegro bo łowisz takie okazje za bezcen..

oszukujesz nas? ;/

MisiekT - 14 Gru 2011, 14:50

ciekawe jaki mialbym w tym cel :rotfl:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1931368623
http://allegro.pl/show_item.php?item=1962074298
a tlumik poszedl poza allegro - chcesz moze kopie listu przewozowego?

pP - 14 Gru 2011, 15:17

ale bez napinki.

ciekawy jestem jak ludzie wpisuja takie rzeczy w tytułach :) sam nigdy nie umialem tak szukac jak Ty

MisiekT - 14 Gru 2011, 15:27

szczerze to nie kwestia szukania, a raczej totalnego braku konkurencji wsrod innych uzytkownikow MK7
- listwy podrzucil mi Piotrek z forum
- filtr znalazlem na farta wpisujac "Fiesta MK7" i klikajac kategorie Czesc/Filtry... (a ze pomaranczowe to rzucilo sie w oczy)
- wydech - "Fiesta MK7 wydech", tez bez szalu - szczegolnie ze to ten sam koles i ta sama Fiesta co dolot - tyle ze dopiero z czasem zobaczylem ze to moze byc cos ciekawszego

pP - 14 Gru 2011, 15:34

no tak ale kurcze naprawde to są kwiatki za dosłownie grosze :)
szczesciarz :)

uri90 - 14 Gru 2011, 15:59

świetnie się prezentuje, zwłaszcza frozen white do niej pasuje :yes:
MisiekT - 17 Gru 2011, 10:23

Mountune oficjalnie na furce:






pasuje oczywiscie idealnie, zero rzezby i cudowania przy montazu
dzwiek calkiem przyjemny - minimalna zmiana przy lekkiej jezdzie, przy otwartej przepustnicy juz znacznie bardziej mesko :-P w polaczeniu z dolotem brzmi przynajmniej na 200KM :rotfl:

PS. tym sposobem pakiet startowy mozna chyba uznac za zakonczony... chyba ze sie jeszcze cos trafi okazyjnie

Pele - 17 Gru 2011, 17:09

MisiekT napisał/a:
pasuje oczywiscie idealnie, zero rzezby i cudowania przy montazu
dzwiek calkiem przyjemny - minimalna zmiana przy lekkiej jezdzie, przy otwartej przepustnicy juz znacznie bardziej mesko


A homologację ma ? :hahaha: Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać ;-))

:ok:

inno - 17 Gru 2011, 20:17

całkiem całkiem wygląda. MK7 to chyba jedyna fiesta, w której pasuje podwójny wydech.
Może jakiś filmik jak to mruczy? :devil:

Obywatelka Higienistka - 17 Gru 2011, 20:59

Popieram Pawła :)
MisiekT - 17 Gru 2011, 21:23

Pele napisał/a:
A homologację ma ?

no baaaa, akurat ten catback i wszystkie inne graty Mountune'a nawet nie naruszaja gwarancji Forda :fox:

inno napisał/a:
Może jakiś filmik jak to mruczy?

cos sie nagra w wolnej chwili

MisiekT - 12 Sty 2012, 23:06

Parzych podpytal na gieldzie, wiec wrzucam info tutaj - plan na wiosne:


Felasie sie trafily w mega okazyjnej cenie, srebrne z lekkimi przycierkami - na marzec maja juz umowiony peeling i malowanko... parametry idealne do Fiesty/Foki, czyli 7x17 ET48, co nielatwo w OZecie trafic

Fordon - 12 Sty 2012, 23:21

nie lubie cie za to... :hahaha: za duzo fajnych rzeczy masz... pomijajac juz fakt tego modelu fiesty w tym pakiecie :devil:
Ja to jestem ciekaw jak na wiosennym bedze dupy klepac RSkom :yes: bo seryjna 1.4 zabijalem XR2i

MisiekT - 12 Sty 2012, 23:40

ale co ja poradze... co chwila cos sie pojawia... te fele np. staly na allegro za 800zl i ludziska nie chcieli wziac bo niby krzywe - a wystarczylo spojrzec ze opony to zjechane chinole i jest duza szansa ze stad tyle metalu:
http://moto.allegro.pl/al...2026827804.html

PS. jeszcze na nie fvat dostalem w tej cenie :hahaha:

Bezimienny - 12 Sty 2012, 23:43

Najladniejsza mk7 jaką widziałem :ok:


P.S megafarciarz :-P

Fordon - 13 Sty 2012, 00:31

MisiekT, ehhh ja nie mam na ciebie sily... :rotfl:
Podaj mi punkty dostepu gdzie Ty szukasz tego :ok:
Zwala bo takie opcje mnie sie nie trzymaja, zaraz wyskoczysz ze silnik RS-a mk1 kupiles za 500zl do fiesty a do foki ST225 bo malym tunie w UK bo sie zawinol na drzewie... :devil:

Luzak - 13 Sty 2012, 09:50

Jak będziesz chciał sprzedać swoje 17stki (te stare) to daj znać :-P
MisiekT - 13 Sty 2012, 09:54

sa na gieldzie, dawaj na PW to pomyslimy nad ostateczna cena...
grzes87 - 13 Sty 2012, 11:29

800 zeta za OZ 17" ???? o ja piernicze, za ta cene kupilem 15" wolfa do siebie :9: :9:

pogratulował.

Parzych - 13 Sty 2012, 12:19

grzes87 napisał/a:
800 zeta za OZ 17" ???? o ja piernicze, za ta cene kupilem 15" wolfa do siebie :9: :9:
Zauważ że Misiek musi je dać do renowacji, parę zeta na tp pójdzie, mimo wszystko taniocha... :yes:
MisiekT - 13 Sty 2012, 13:00

kupilem je z zalozeniem przemalowania - gdyby ktos chcial zostawic srebrne to troche przypolerac i byloby ok
grzes87 - 13 Sty 2012, 22:23

Parzych napisał/a:
musi je dać do renowacji

no właśnie nie, w cale tak źle nie wyglądają i spokojnie można przelatać sezon przed renowacją ;)

MisiekT, czyli co na czarno idą ? hmm jeśli tak to trochę się zgubią

MisiekT - 13 Sty 2012, 22:52

no wlasnie na bialo - wrzucilem fote innej MK7 na tych felach strone wczesniej
czarne mam obecnie, mialem juz wczesniej pare lat na foce i wole odmiane :D

Parzych - 13 Sty 2012, 22:52

Grzesiu, chyba czytasz jednym okiem, drugim oglądając ciekawy film...
MisiekT napisał/a:
z lekkimi przycierkami - na marzec maja juz umowiony peeling i malowanko...
Znaczy że renowacja po kupnie była zaplanowana od początku...
MisiekT napisał/a:
no wlasnie na bialo
:brawo: :brawo: :brawo: Męska decyzja :D
Nikuś - 13 Sty 2012, 22:59

Fordon napisał/a:
za duzo fajnych rzeczy masz...


Ty się lepiej nie odzywaj nunu

MisiekT - 14 Sty 2012, 01:32

Parzych napisał/a:
Znaczy że renowacja po kupnie była zaplanowana od początku...

a konkretnie to byla zaplanowana jeszcze przed kupnem :-P

Parzych - 14 Sty 2012, 02:07

MisiekT napisał/a:
Parzych napisał/a:
Znaczy że renowacja po kupnie była zaplanowana od początku...

a konkretnie to byla zaplanowana jeszcze przed kupnem :-P
Dokładnie o to mi chłodziło... :tyłek:
grzes87 - 14 Sty 2012, 17:29

MisiekT napisał/a:
no wlasnie na bialo - wrzucilem fote innej MK7

uff :) bo bałem się że czarno będzie . pikne felgi, jeszcze raz gratuluje. w domu mam takie same białe na swifcie pomarańczowym ale w 16"

Parzych, mnie chodziło o to że za taka cenę to te felgi są zdatne do jazdy i nie trzeba od razu inwestować w regeneracje. wyglądają przyzwoicie mimo śladów użytkowania, bez względu na plany misiekT,

michal77 - 11 Lut 2012, 21:26

MisiekT napisał/a:
na razie w temacie modow ponizej 100zl - łorginalne podswietlane listwy progowe za 99zl - Allegro rzadzi - dziekowa dla Piotr76 za podrzucenie linka
Szukałem tych listew na allegro, tylko użyłem zlej formułki na szukajce, wpisywałem "nakładki na progi" zamiast "listwy progowe".
Dzięki za nakierowanie :)

MisiekT - 1 Mar 2012, 09:33

operacja tempomat rozpoczeta - szukam VINu Fiesty MK7 z tempomatem - pls o podeslanie...

Na razie mod czysto wizualny - w koncu kiera nie wyglada jak ogryziona z jednej strony:




Szczegoly: http://www.fiestaklubpols...p=642619#642619

MisiekT - 2 Mar 2012, 09:57

melduje SUKCES - od dzisiaj Fiesta dołączyla do zaszczytnego grona posiadaczek tempomatu oryginalnego (na 99,99% jako pierwsza w Polsce i pewnie niewielu na swiecie, ktora nie miala go z fabryki) :2xf:

Szczegoly w watku o tempomacie w MK7 i ewentualnie na PW, jakby ktos potrzebowal wiecej info i byl konkretnie zainteresowany to moge pomoc ogarnac temat...

Bezimienny - 2 Mar 2012, 14:07

I oczywiście wszystkie fanty dorwałeś w okazyjnych cenach? coraz fajniejsze robi sie to auto choć fajne było już od samego początku :ok:

Pozdrawiam.

MisiekT - 2 Mar 2012, 14:14

czulem to pytanie - a wiec tak:
- kierownica w swietnym stanie z przyciskami i wiazka 170 z wysylka
- elektryka i programowanie 100
KONIEC

oczywiscie druga kiere planuje sprzedac za okolo 150 :) :devil:

MisiekT - 7 Mar 2012, 23:53

pare nowych fotek z weekendu:









więcej: http://www.facebook.com/m...41825141&type=1

yarass - 8 Mar 2012, 09:46

myślę, że śmiało można powiedzieć że to naj- :
- ładniejsza
- ciekawsza
- fajniejsza
MK7 w PL :D nic tylko pozazdrościć i mieć nadzieję na wejście w posiadanie takiej kiedyś :)

grzes87 - 8 Mar 2012, 11:16

tak świetne, zrobione ze smakiem, autko ale przez te kołpaxy dużo traci
MisiekT - 8 Mar 2012, 11:18

coz, zycie... jak bedzie kasa to sie kupi 16" albo 17" na zime, mnie do tego przekonywac nie trzeba...

PS. 17": http://www.oponeo.pl/dane...-40-r17-84-h-xl
cena zabija :kaput:

grzes87 - 8 Mar 2012, 11:55

nad 17" na zimę mocno bym się zastanowił, samochód jest nisko zawieszony, opona niski profil, nie bardzo ma to się do naszych dróg i ostrej zimy, wg mnie 16" to maks na zimę.
szkoda prostować felgi co sezon i wymieniać wybulone opony

no niestety opony droższe niż felgi, ale może znowu upolujesz jakąś dobrą ofertę ;)

MisiekT - 8 Mar 2012, 12:00

nie mam sie co zastanawiac - od kilku lat jezdze w foce na 215/45/17 w zime, w tym roku nawet na letnich 215/40/18 przejezdzilem bez problemu... wazne zeby miec wytrzymale i mozliwie lekkie felgi

grzes87 napisał/a:
samochód jest nisko zawieszony

wlasnie dlatego musi byc duze kolo, a nie jakas 14" czy chociazby 195/50/15

grzes87 napisał/a:
może znowu upolujesz jakąś dobrą ofertę

okazja na zimowki w tak rzadkim rozmiarze? malo realne... juz predzej trafi sie caly komplet 16"

grzes87 - 8 Mar 2012, 16:24

to się nie zmieniło od lat, punk widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

parę razy już prostowałem 17" i wymieniałem wybulone opony więc podziękowałem, aczkolwiek nawierzchnia w mej mieścinie polepsza się.

a pisząc o trafieniu na okazję maiłem na myśli tylko i wyłącznie 16".

MisiekT - 8 Mar 2012, 16:58

grzes87 napisał/a:
parę razy już prostowałem 17"

ja tez, az w koncu sie nauczylem ze fela ma byc firmowa, mocna, lekka i dopiero na koncu ladna - plus do tego twarda guma... na swoich 18" w foce juz mi sie zdarzylo zaliczyc pare studzienek nawet w czasie remontow drogi i nadal jak byly proste tak sa...

PS. a mysle ze zamiast szukania okazji na kolejne kola, wolalbym ta kase przeznaczyc na kolektor i walki

MisiekT - 18 Mar 2012, 09:02

mala przymiarka na potrzeby sesji - niestety nie udana, bo nie dalo sie skrecac:


jak komus by lezaly 215/35/18 na przymiarke to dajcie znac

Parzych - mozesz wpadac na przymiarke Ultralegger, sa chwilowo zdjete

Peedro - 18 Mar 2012, 09:19

Szkoda że nie skręca, bo jak dla mnie bomba :ok:
MisiekT - 18 Mar 2012, 19:55

mała zajawka wczorajszej sesji z Piotrkiem Piechockim:

sorki za spory rozmiar, ale szkoda tracic jakosc

reszta pewnie w ciagu tygodnia, ale mysle ze juz moge polecic Piotrka, http://piotrpiechocki.viewbook.com/ - z definicji amatorsko, ale ja nie narzekam :ok:

MisiekT - 21 Mar 2012, 12:04

no to mamy OZetki :)
z czasem pewnie jakis lekki dystans sie pojawi, ale jeszcze nie zdecydowalem czy 5mm czy troche wiecej...



madek - 21 Mar 2012, 12:42

Fajowo :)
arecki - 21 Mar 2012, 12:44

kozacko to wygląda!!! :ok: :ok: :ok:
luk-90 - 21 Mar 2012, 13:05

hehe, kozacko. Widzę ten sezon to białe felgi na FKP. Niedługo i ja swoje wrzuce
Bezimienny - 21 Mar 2012, 13:37

Najpikniejsza Mk7 jaka widziałem, te OZ są super :twisted:
Parzych - 21 Mar 2012, 13:55

No tera to widać te alumy, a nie jakieś czarne badziewie wyglądające jak stalówki... Kozak... <oki>
grzes87 - 21 Mar 2012, 20:27

bardzo smacznie ! :ok:
hubi_2006 - 21 Mar 2012, 21:57

Kozak :ok:
Vegaa - 21 Mar 2012, 22:51

Jest pięknie :ok:
Obywatelka Higienistka - 22 Mar 2012, 08:59

Mega :ok:
MisiekT - 22 Mar 2012, 11:39

zestaw zdjęć z sobotniej sesji:






















Wielkie dzieki dla Piotrka, http://piotrpiechocki.viewbook.com/ :ok:

Parzych - 22 Mar 2012, 13:39

Misiek, musisz nową sesję zrobić... Na tych ładnych OZ-etach... :yes:
MisiekT - 22 Mar 2012, 13:47

sa takie plany :fox:
pP - 22 Mar 2012, 14:35

fajnie :)
dystans must be!

MisiekT - 22 Mar 2012, 14:39

to musze zaczac oszczedzac, homologowane kosztuja swoje :-P
pP - 22 Mar 2012, 16:19

napisałbym, ze homologowanych nie ma, ale znowu wyszłoby ze czegoś nie sprawdziłem i jestem trąba <8>
MisiekT - 22 Mar 2012, 16:27

eibach albo H&R pewnie...
Krzysiek - 2 Kwi 2012, 11:59

pozazdrościć :-) piękne wozidełko :ok:
Skfarek - 3 Kwi 2012, 07:44

Parzych napisał/a:
Misiek, musisz nową sesję zrobić... Na tych ładnych OZ-etach...
_________________



zdecydowanie, dużo bardziej też mi leżą niż oryginały :ok:

grzesiek646 - 6 Maj 2012, 01:53

MisiekT po pierwsze fura mega konkret, po drugie powiedz mi co u Ciebie w autku znajduje się pod panelem klimy ? Ja mam dwa śmieszne otwory jakby na karty przykładowo kredytowe, a widze na zdjęciach że u Ciebie coś się tam świeci ;)
MisiekT - 6 Maj 2012, 11:43

ja mam 3-przyciskowy panel (1 na wylaczenie ESP a reszta zdaje sie pusta), ty masz ESP odlaczane tylko przez kompa pokladowego, wiec wymyslili taka glupotke na karty
Luzak - 10 Maj 2012, 19:48

Jak przez kompa pokładowego?
U mnie nic takiego nie ma i tego wyłączyć nie można ;-|

MisiekT - 11 Maj 2012, 08:29

u kolegi Grześka podobnie - niestety macie juz to nieodlaczalne pewnie... trzebaby dopiero porzezbic zeby dodac przycisk...
grzesiek646 - 18 Maj 2012, 14:49

MisiekT, jak założyłeś eibacha to była duża różnica w twardości zawieszenia ?
artax - 18 Maj 2012, 15:25

U Ciebie jest standard.Sport ma twardsze spręzyny.Po tym co chcesz zakladać mozna sie spodziewać jeszcze większej twardości=moga plomby wypadać na oponie 17 i profilu 40 :devil: .Jesli jest to Twoje jedno auto,ktorym sie poruszasz to przemyślałbym temat.Koledzy doradzaja ale wez pod uwagę ,ze niektórzy mają jeszcze inne auta.Co za tym idzie zawiecha dłużej wytrzyma.
pzdr

ElGrey - 18 Maj 2012, 15:35

U mnie na 16 jest ciężko :| zastanawiam się mocno nad wymiana eibacha, na progresywne sprężyny sparco obnizenie 35 mm, ale twardość zupełnie inna :yes:
Parzych - 18 Maj 2012, 15:40

U mnie po zmianie na jebachy (czarne), żona stwierdziła że jest miękcej niż na serii... :9: Plomby mimo jazdy na 17" są na miejscu, wszystkie, aha, nie mam innego auta do jazdy na codzień...
ElGrey - 18 Maj 2012, 15:49

Tyle ze ty masz seryjne amory :| poza tym te moje sprężyny są tak twarde ze tył nie siada nawet jak załadują się 4 osoby i bagażnik dociążysz. :yes:
Parzych - 18 Maj 2012, 15:55

ElGrey napisał/a:
Tyle ze ty masz seryjne amory
A grzesiek646 w swojej Titanium ma niby jakie :?: :9:
grzesiek646 - 18 Maj 2012, 16:40

już się umówiłem na środe na podmianke ;)

nie straszcie mnie tu ;)

artax - 18 Maj 2012, 18:43

Jesli nie sport, to wszystko ma standard.W sporcie jest krotsza i bardziej twarda sprężyna.Oczywiście Grzeska wybor ,tylko niech podzieli sie uwagami jak pojezdzi.Na bank jazda w zakrętach będzie miodzio lecz do normalnej jazdy po dziurach to tak sobie.
pzdr

kenczorf - 18 Maj 2012, 21:22

artax, jesli ktos toleruje tylko kanapay tak jak ty to wiadomo, ze obnizenie nie jest dla ciebie. Ja przez 4 lata jezdzilem na ktorszej sprezynie a robilem 20 000 rocznie bo nie mailem innego auta.
artax - 19 Maj 2012, 07:50

Wiesz dlaczego od 21 lat jezdze Fordami ?Bo wlasnie ta marka ma dobre prowadzenie i zawieszenie..Jak kanapa to Francuz :yes: .Przez 4 lata jeżdzilem Escortem Coswortem takze nie mow mi ,ze lubię kanapy...20 lat temu mowiłem tak jak Ty.Swoje wyjezdzilem i teraz syn sie ściga.I jak słysze ,z twardy zawias nie wywala zawiechy to zgrzytam zębami :ups: I co jest dla mnie to ja ocenie-dobrze?Ten,ktory mam to sport i jak najbardziej jest dla mnie(siedzi nisko i jest twardy.Tyle w temacie.
pzdr

ElGrey - 19 Maj 2012, 17:31

A ja tak wrócę do mojej wypowiedzi o zmianie na Sparco :ups: pogrzebałem i okazuje się że to właśnie Eibach robi sprężyny dla nich, są takie same porównałem specyfikacje u znajomka w katalogach tylko ze inny emblemat, to cena prawie o polowe niższa :9: i sprawdziłem swoje sprężyny dokładnie moje są tez progresywne ;-( wiec jak ktoś chce zmienić sobie sprężyny to spokojnie można taniej i z ta sama jakością zakładać Sparco old
MisiekT - 19 Maj 2012, 21:59

ElGrey napisał/a:
sprawdziłem swoje sprężyny dokładnie moje są tez progresywne

obie osie? :fox:

ElGrey napisał/a:
pogrzebałem i okazuje się że to właśnie Eibach robi sprężyny dla nich

daj zrodlo, pls - ja swojego czasu chcialem sprawdzic i poza domyslami ludzi nic tego nie potwierdzalo...

Grzesiek, nie przejmuj sie i nie sluchaj ludzi ktorzy tylko na balonie potrafia latac... Fiesta na 205/40/17 (z b. twarda guma) i Eibachu jest moim zdaniem nadal zupelnie komfortowym autem i nic sie zlego z zawiecha nie stanie...

PS. dla wyjasnienia - w Eibachu dla MK7 tylko tyl jest progresywny

Parzych - 20 Maj 2012, 21:44

MisiekT napisał/a:
PS. dla wyjasnienia - w Eibachu dla MK7 tylko tyl jest progresywny
W MK6 chyba też, tył ma dwie gęstości zwojów a przód na całej wysokości jest taki sam...
ElGrey - 20 Maj 2012, 22:02

EEEE ;-|
Przód u mnie jest progresywny <???> przynajmniej tak wygląda przy obciążeniu, tylu nawet nie sprawdziłem :ups: jutro zobaczę.
Kolega ma kolegę :V: pracującego w sklepie tuningowym i on ma katalogi, a informacja o produkcji dla sparko była w prasie niemieckiej z przed 2 lat ale nie pamiętam nazwy :yes:

MisiekT - 20 Maj 2012, 22:10

ElGrey napisał/a:
u mnie jest progresywny

zrodlo, pls

ElGrey napisał/a:
Kolega ma kolegę

taaaa... ja tez jestem zdania, ze jest b. prawdopodobne zeby eibach robil dla sparco - ale to nie jest zrodlo...

ElGrey - 20 Maj 2012, 22:15

Pismo i katalogi na własne oczy widziałem, to nie na gębę info, sprawdzę pismo jak będę miał okazje to napisze :yes:
MisiekT - 20 Maj 2012, 22:19

no to dawaj, bedzie to b. przydatne info
ElGrey - 22 Maj 2012, 15:07

Grassrootsmotorsports z jakimś dodatkiem, numer nie wiadomo bo któryś klient rozdupcył gazetkę... ludziska
MisiekT - 30 Cze 2012, 23:45

dlugo nic sie nie dzialo, wiec mala kosmetyka w trakcie:

łorgynał nuffki nieśmigane, na allegro 170 + wysylka, nowki niewiele drozsze


i do "kompletu" porzadny chinol:

Parzych - 30 Cze 2012, 23:52

Ten chinol to pod lewą stopę :?:
MisiekT - 30 Cze 2012, 23:54

taaa, tylko czekam na przesylke rzep, przeciez wiercic nie bede :D
znajome - http://www.european-parts...products_id=963 ?

grzesiek646 - 1 Lip 2012, 01:53

też dziś nakładki nabyłem :D
corsa98 - 1 Lip 2012, 08:05

a gdzie Wy takie cuda kupujecie ? może jakiś link
MisiekT - 1 Lip 2012, 10:41

nakladki = oryginal, wiec ASO albo zaprzyjazniony handlarz, zeby cena byla troche nizsza
podstopnica = http://allegro.pl/podstop...2398599559.html

artax - 1 Lip 2012, 21:55

Ja tam wierciłem i mam Sparco reflex+ podstopnica.Chociaz nie spadnie z za przeproszeniem pedałów :) Te ze zdjęcia jakoś do mnie nie przemawiają.N Allegro widzałem bardziej oryginalne z napisem Fiesta za ok 250 zl (przykręcane)
pzdr

Parzych - 1 Lip 2012, 22:12

artax napisał/a:
Te ze zdjęcia jakoś do mnie nie przemawiają.N Allegro widzałem bardziej oryginalne z napisem Fiesta za ok 250 zl
Bardziej oryginalne niż oryginały Forda :?: Ciekawe... :9:
grzesiek646 - 1 Lip 2012, 22:17

zapewne o to chodziło

http://allegro.pl/nakladk...2444347393.html

MisiekT - 1 Lip 2012, 22:48

artax napisał/a:
Chociaz nie spadnie z za przeproszeniem pedałów

brawo... montaz dokladnie taki sam jak miliony fabrycznych nakladek w reszcie Fordow, wiec na pewno od razu odpadna :rotfl:

artax napisał/a:
Sparco reflex+ podstopnica

praktycznie jedyny dostepny firmowy zestaw... niestety slabo klei no nogi po jakims czasie i na moje sie zupelnie niepotrzebnie blyszczy

artax napisał/a:
bardziej oryginalne z napisem Fiesta

wygrywasz w konkursie na dowcip tygodnia :hahaha:

PS. pomysl czy jakiekolwiek wiercenie w pedalach mogloby byc zalecane przez producenta auta :-P

artax - 2 Lip 2012, 00:52

Tak Grzesiek ,ten zestaw mialem na mysli.
Co do reszty to oczywiście racja ;Sparco się nie klei ,pomimo ,ze uzywane przez znajomego w rajdowej Fieście.Pewnie sie nie zna...W zestawie Made in Ford są wymienne gumki czy do śmieci jak się wytrą?Sparco ma wymienne- jak się zetrą mozna wymienić.Ja zrobiłem prawie 20 tyś klei jak trzeba.Dla mnie przykręcane = solidnie zrobione . Tyle w temacie.
pzdr

MisiekT - 2 Lip 2012, 07:12

jak sie gumki wytra do do smieci... koszt drugich nakladek po 100 czy 150tys. przebiegu to nawet nie sa drobne...

artax napisał/a:
uzywane przez znajomego w rajdowej Fieście

rozumiem, ze znajomy dla jaj w tej Fiescie jezdzi w damskich butach ze szpilka i gladka podeszwa, a nie butach do rajdow? :-P

ale EOT - szkoda tego watku na stwierdzanie, ze najlepsze jest tylko Twoje i chinole z allegro

MisiekT - 22 Lip 2012, 00:05

kilka zaleglych fotek na OZetach:









całość na FB: http://www.facebook.com/FiestaBlackLimitedEdition

madek - 22 Lip 2012, 00:15

Mk7 ogólnie mi się nie podoba, ale Twój egzemplarz jest wyjątkiem :ok:
Parzych - 22 Lip 2012, 02:03

Pomimo tego, że uważam Miśkową MK7 za najładniejszą MK7 na tutejszym Forum, muszę przyznać, że MK7 na 17" z boku wygląda jak MK6 na 15"... Po prostu Ford tak napompowując MK7 do rozmiaru Focusa MK1, zapomniał zwiększyć rozmiar kół do rozmiaru Focusowych... Ale pewnie ja się nie znam, i ch*j... :9:



V


Bezimienny - 22 Lip 2012, 02:55

Nie no nie przesadzajmy, jak mk6 na 16" :)

Ogólnie to Mk7 wygląda nawet na 17" jak resorak, do tej sylwetki powinny być większe wnęki na koła i tak 18" by lepiej wyglądało, bo teraz montując np 18" będzie juz ono za duże względem wnęk, ale ja też sie chyba nie znam :-P

P.S I tak jest to najładniejsze Mk7 na forum :ok:

94olek - 27 Lip 2012, 13:34
Temat postu: Re: Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
MisiekT
skąd ty masz tą końcówkę wydechu, piekna *,*
ja mam z 2012r FF sport i szukam juz miesiac takiej koncówki i nic ;/ ////

MisiekT - 27 Lip 2012, 13:42

wystarczy poczytac pare stron wczesniej - razem z tlumikiem mountune performance :)
ale nie problem znalezc cos podobnego chocby z ulter'a czy innych firm robiacych koncowki, troche tego u nas jest

MisiekT - 17 Sie 2012, 11:15

urodzinowy prezencior w robocie:

S0ob0ol - 24 Sie 2012, 10:36

Kurde musze powiedziec ze Foczka piekna :) bylem nawet przekonany ze cie widzialem we wro ostatnio ale to nie byles jednak ty :) nawet mam zdjecia tamtej :) a i mam pytanie rowniez jestem posiadaczaem fiesty jak zrobic zeby wlasny temat stworzyc ??
MisiekT - 24 Sie 2012, 10:46

Dzieki. We wro fiestka byla ostatnio na Sylwestra, wiec to pewnie ta druga Black Edition z tego samego zrodla :)

PS. Klikasz na podforum "nowy temat"

Piter - 24 Sie 2012, 12:03

We Wrocławiu są jeszcze dwie na pewno <8>
kubekcieszyn - 25 Sie 2012, 22:08

siemka jestem tu nowy ale poczytalem temat i autko wypasne :) pozazdroscic ja niestety musilem wybrac wersje titanium ze wzgledu na 5 furtek :/ a chodzil za mna model Sport:) pozdrawiam i bede tu czesciej zagladal na twoj temat :)
S0ob0ol - 5 Wrz 2012, 12:14

Miesiek powiedz no ty mi jakie ty masz et w tych OZ ?? bo kurde bardzo mnie zaciekawily te...
http://moto.allegro.pl/fe...html#tabsAnchor
ale chyba ET lipa ...

MisiekT - 5 Wrz 2012, 12:25

lipa... niz mniejszego niz 40 nawet nie szukaj... fabryczne to 47,5 - a ja mam teraz Focusowy ideal 49
S0ob0ol - 5 Wrz 2012, 18:27

A powiedz mi moze ile takie jak ja mam na swojej z oponami moga kosztowac bo moze bym opylil i coss dolozyl na twoje oryginaly :D
Tam sa Micheliny u mnie ...

MisiekT - 5 Wrz 2012, 19:24

ciezko powiedziec, bo nawet nie napisales jaki to rozmiar :D a z cenami jest tak, ze towar warty tyle, ile ktos zechce zaplacic...

PS. jakby co to ja bede szukac 15" na zime, ale to troche nie moj wzór, wiec musialaby byc dobra cena...

MisiekT - 5 Lis 2012, 22:30

zeszłotygodniony prezent od żony, prawie ze na rocznice zakupu :ups:


i nie wiem czy kiedykolwiek wrzucalem info o listwach progowych (za 90zl na allegro), zalozone jakos na poczatku roku:



Peedro - 5 Lis 2012, 22:35

to się żonka postarała :9:
Parzych - 5 Lis 2012, 23:17

Przykra sprawa :sad: , a można wiedzieć "jak i o co" :?: Bo moja Lenka ma już teorię, że o słupek... :bezradny:
MisiekT - 6 Lis 2012, 00:50

o Zafire :rotfl:
nie ma co plakac, AC jest, sie wyklepie

grzesiek646 - 6 Lis 2012, 01:33

MisiekT, właśnie już dawno miałem pytać o te listwy jak na którymś spocie pokazywałeś - gdzie można kupić coś takiego ? już nie chodzi o okazyjną cene tylko tak ogólnie :)
Parzych - 6 Lis 2012, 01:45

grzesiek646 napisał/a:
właśnie już dawno miałem pytać o te listwy jak na którymś spocie pokazywałeś - gdzie można kupić coś takiego ? już nie chodzi o okazyjną cene tylko tak ogólnie
Grzesiek, w ASO, na alledrogo...
Żółwik Tuptuś - 6 Lis 2012, 07:21

Robione ze smakiem mk7 - chyba pierwsze w tym dziale.

Witamy w Projektach FKP :)

michal77 - 6 Lis 2012, 08:19

MisiekT napisał/a:
i nie wiem czy kiedykolwiek wrzucalem info o listwach progowych
Wrzucałeś i ja skorzystałem.
grzesiek646 napisał/a:
gdzie można kupić coś takiego ?
Były na allegro w marcu, ale teraz już chyba nie będzie. Na european-parts.net już też nie widzę choć cena tam powalała.
MisiekT - 6 Lis 2012, 09:40

grzesiek646 napisał/a:
gdzie można kupić coś takiego ?

w kazdym ASO i sklepie z gratami do Forda na zamowienie... ale cena pewnie zblizy sie do 1tys :ups:

Grzesiek - czy soczewki dobrze swieca? zakladales wiesxenon dla lansu czy z potrzeby?

grzesiek646 - 7 Lis 2012, 15:43

w ASO jak pytałem to nawet nie wiedzieli, że są takie listwy :P chętnie bym zakupił ale po prostu nie ma gdzie

Soczewki mega dobrze świecą - teraz przy deszczowej pogodzie i zapadającym zmroku mam wrażenie, że lepiej świecą zwykłe (DOBRE) żarówki niż xenon. Natomiast jak jest sucho odwrotna sytuacja :P

ale generalnie troche pojezdzilem i chyba powracam do żarówke - ostatnio zrobiłem trase 600km w nocy - troche meczy oczy barwa wiesxenonu

MisiekT - 7 Lis 2012, 18:53

nie sluchaj co mowia w ASO, tylko męcz do bolu:
czesc Nr 1 531 363, cena bez znizek 1072zl (wg katalogu 2010) albo 1436zł (w aktualnego)

nr do 5-drzwiowki: 1 531 360

PS. jakby nadal rżnęli goopa to http://www.ford.pl/Serwis...szystkie_modele i pokaz im katalog :)

dzieki za info o soczewkach - skoro jest ok, to moze od razu zrobie uprade przy okazji naprawy... tylko na wiosne bedzie trzeba rozklejac i wnetrze na czarno

PumaRST - 7 Lis 2012, 22:04

ładna fieścinka :yes:

BTW. po co dajesz linki na forum Fokusa skoro ich się nie da zobaczyć?? Jak masz jakąś ciekawą Fokę opisz ją tu.

MisiekT - 7 Lis 2012, 22:08

kiedys sie chyba dalo, a sporo osob ma konta i tu i tu
PumaRST - 7 Lis 2012, 22:29

ehh nie udało się, chodziło bardziej o to zebyś opisał foke jeśli ciekawa a nie skasował linki :|
MisiekT - 7 Lis 2012, 23:29

nie ma co opisywac - kupa rdzy, pozostalosci po bodykicie a'la NFS i pare gratow poprawiajacych lekko serie... jak cos z nia w koncu zrobie, to opisze
grzesiek646 - 8 Lis 2012, 02:19

to tysiak trochę drogo jak za świecący bajer :P ale może coś się pomyśli :)
MisiekT - 8 Lis 2012, 08:38

proste, ze za drogo - jakosc wykonania pierwsza klasa, kolor idealnie dopasowany i w ogole - ale wiecej jak 200-300 dac za nie to porazka
grzesiek646 - 8 Lis 2012, 13:59

MisiekT, Ty jesteś wyłapywacz dobrych aukcji - jakbyś kiedyś cos widział słyszał to pamiętaj o mnie :D
MisiekT - 8 Lis 2012, 14:32

eee, juz nie poluje - nie widzialem juz nic dawno, co warto dolozyc do fiesty... wozi tylek od tankowania do tankowania i tyle
MisiekT - 21 Lis 2012, 19:00

kiedys pare osob pytalo, wiec jakby ktos mial ochote to bede zamawial niedlugo naklejki boczne - koszt podobno ok. 200zl za komplet...
grzesiek646 - 21 Lis 2012, 19:15

eee nie psuj samochodu ! :-P
MisiekT - 21 Lis 2012, 19:19

nie kumam - musze dla siebie dokupic na nowy blotnik, wiec jakby ktos chcial to moge mu od razu ogarnac...
maciek127 - 21 Lis 2012, 19:24

jak te listwy wyglądają ??
MisiekT - 21 Lis 2012, 19:26

aaa, chodzilo o naklejki (te czarne przez caly bok) - jakas pomrocznosc mnie opetala w momencie pisania :-P
grzesiek646 - 21 Lis 2012, 19:40

no ! bo już myślałem ze chcesz listwy prakingowe zakładać na drzwi :D stąd mój poprzedni komentarz :)
MisiekT - 28 Lis 2012, 21:30

lubicie okazje, wiec co tam:


O.Z. Racing Ultraleggera 16" ET42, stan prawie fabryczny
CENA: 900 z dekielkami i kompletem srub

PS. kiedys byc moze wyladuja na Fiescie jako zimoweczki albo beda robic za zamiennik 18" w Foce

trzeci - 28 Lis 2012, 21:45

MisiekT napisał/a:
lubicie okazje, wiec co tam:
Obrazek

Kto by nie lubił takich okazji ;-))
Zacny felunek.
Pozdro ...

MisiekT - 28 Lis 2012, 21:51

Artur - Ty to akurat miales na forum Fok do wyjecia - juz troche wisialy...
trzeci - 28 Lis 2012, 21:57

Pamiętam, ale dla mnie takie okazje na razie poza zasięgiem.
Może na wiosnę coś podobnego się upoluje :)
Pzdr. & CU

PumaRST - 28 Lis 2012, 22:24

jak byś widział takie okazje w 4x100 to daj mi znać proszę :yes:

Piękna felga

MisiekT - 29 Lis 2012, 00:35

ładna to jest od 18" w gore, w 16" niestety wzor jest bardzo przecietny...
ale kupilem z powazniejszych powodow:
- b. niska masa
- pieruńska wytrzymałość
- do kompletu z 18" na foce :-P

tommirs - 29 Lis 2012, 01:47

MisiekT napisał/a:
ładna to jest od 18" w gore, w 16" niestety wzor jest bardzo przecietny...
ale kupilem z powazniejszych powodow:
- b. niska masa
- pieruńska wytrzymałość
- do kompletu z 18" na foce :-P


uważaj z tą wytrzymałością,
OZ Ultra to super lekka felga ale przeciętnie wytrzymała,
W felgach generalnie nie da się połączyć tych dwóch rzeczy: niskiej wagi i wytrzymałości.
Oczywiscie mówimy o porządnych markowych felgach.
Odlewy niskociśnieniowe zmniejszają trochę wagę i zwiększają wytrzymałość ale nie są to pancerne felgi.

Ale piękna i piękna cena.

grzesiek646 - 29 Lis 2012, 02:49

MisiekT napisał/a:
lubicie okazje, wiec co tam:
Obrazek

O.Z. Racing Ultraleggera 16" ET42, stan prawie fabryczny
CENA: 900 z dekielkami i kompletem srub

PS. kiedys byc moze wyladuja na Fiescie jako zimoweczki albo beda robic za zamiennik 18" w Foce



Ty lepiej pomyśl nad sprzedażą swoich OZ 17' z fiesty :D
p.s PIERWSZY W KOLEJCE ! :)

MisiekT - 29 Lis 2012, 08:06

tommirs napisał/a:
uważaj z tą wytrzymałością,

jezdze juz kawal czasu na 215/40/18 w duzo ciezszej foce i z felami/oponami mam do czynienia od dawna - uwierz mi, ze jest ponadprzecietnie wytrzymala :fox:

tommirs - 29 Lis 2012, 09:33

MisiekT napisał/a:
tommirs napisał/a:
uważaj z tą wytrzymałością,

jezdze juz kawal czasu na 215/40/18 w duzo ciezszej foce i z felami/oponami mam do czynienia od dawna - uwierz mi, ze jest ponadprzecietnie wytrzymala :fox:

Spoko, do jazdy cywilnej daja radę.
Ale określiłeś je jako pieruńsko wytrzymałe, dlatego piszę, ze tak nie jest.
Pieruńsko wytrzymałe to by jezdziły w rajdach asfaltowych, a one nadają sie do w miarę bezstresowej jazdy cywilnej, wyścigów płaskich no i niektórzy trochę ryzykujac jeżdżą w górskich.
Mozesz mi też wierzyć, trochę felg sprzedaję, nie tylko OZeta.
Jeżeli chcesz wytrzymałą felgę asfaltową to OZ ma model Rally Asfalto, ale jest cięższa od Ultry.
podro

MisiekT - 29 Lis 2012, 11:20

tommirs - to nie jest forum wyscigowe, wiec "pierunsko wytrzymale" odnosi sie do jazdy cywilnej, a nie profi KJSów
tommirs - 29 Lis 2012, 13:24

spoko, takie zboczenie zawodowe :-P
sorry za OT

MisiekT - 18 Sty 2013, 23:58

nowy nabytek - kiera w pelnej skorze (w mlodszych rocznikach, jak sie okazalo w watku Hot Magenta, Ford juz zaczal robic normalna):


cena allegro: 50zł + 25 wysylka za pobraniem, stan idealny

PS. ale z montazem poczekam na odwilz :-P

Bezimienny - 19 Sty 2013, 00:27

MisiekT napisał/a:

cena allegro: 50zł + 25 wysylka za pobraniem, stan idealny



:zalamka:


Jakim cudem Ty znajdujesz takie rzeczy, przeca niewiele taniej chodzą kiery np do mk3 a o ałdi już nie wspomne, na dodatek cała skórzana :rotfl: . Nie ma sprawiedliwości na tym świecie :rotfl:

MisiekT - 19 Sty 2013, 01:24

co ja poradze - chlopaki podpowiedzieli ze nowsze sa w pelnej skorze (mam obecnie czesciowa), wlazlem na allegro i bach - czekala na mnie :rotfl:

tak to planowalem obszycie, ale ponizej 200zl nie da rady raczej - a tu oryginal :)

michal77 - 19 Sty 2013, 08:07

Też wlazłem, troszkę później i znalazłem ale już po 150zł.

Jak wrażenia dotykowe/estetyczne w porównaniu do starej pół skóry?

MisiekT - 19 Sty 2013, 09:42

troche grubsza, mieksza skora... za 75zl warto!
ale jak cena ~150 to juz lepiej dac do obszycia, w Twoich okolicach sporo dobrych fachurow jest

michal77 - 20 Sty 2013, 13:20

Tak w poprzednim aucie P206 dałem obszyć kierę, płaciłem wtedy 120zł, ale było to prawie 5lat temu (teraz widzę prawie 190zł z przesyłką).
Na forum 206club zajmował się tym jeden gościu z Częstochowy. Fajnie to organizował, zamawiało się kierę, wpłacało kasę za obszycie + kaucja, po kilku dniach przychodziła, a swoją się odsyłało.


Muszę przyznać że ta obszyta była właśnie dużo lepsza (grubsza, miększa) niż ta, którą mam teraz.


Może zapytam czy obszyje do fiesty, bo zdaje się że o inne auta też pytali.
Będę też przeglądał aukcje, może się trafi w podobnej cenie.

MisiekT - 3 Lut 2013, 22:10

w tym tygodniu styknie 40 000 przelotu, w sobote przegladzik, a tymczasem fieścina nadal zdrowa i trzyma sie twardo bez niespodzianek:

bobson - 3 Lut 2013, 22:13

Ładna Fiesta i kreski, to musi się ładnie odpychać w takiej budzie :)
tadzias - 3 Lut 2013, 23:27

Hamownia prawdę Ci powie. Zacnie Panie :ok:
MisiekT - 27 Lut 2013, 16:13

przy okazji przegladu weszla na poklad nowa kiera w pelnej skorze - roznica w rekach jest ogromna, ale na zdjeciu tez cos widac:

grzesiek646 - 28 Lut 2013, 01:42

MisiekT, wpadnij w niedziele na spota może w końcu będe miał okazje popatrzeć "co mi jeszcze brakuje" :)
MisiekT - 28 Lut 2013, 08:18

zobaczymy jak z czasem i pogoda bedzie, nie mowie nie :-P
grzesiek646 - 14 Mar 2013, 15:56

http://allegro.pl/ford-fi...3096489493.html

:)

MisiekT - 14 Mar 2013, 16:02

wiem, ze regularnie wypuszczaja kolejne "Black Edition", ale ze zrobia komus lifta to bym nie przewidzial - ciekawe czy poza lampami, maska i zderzakiem wszystko jest pos staremu?
grzesiek646 - 14 Mar 2013, 17:07

no ale jak to jest że to produkcja 2009 a przód nowy ?

Moim zdaniem ktoś sam kombinował.
Światła z tyłu też jakieś inne.

michal77 - 14 Mar 2013, 17:55

Może był dzwon z przodu i ktoś założył już poliftowy przód.
artax - 14 Mar 2013, 18:56

wystarczy zobaczyc na inną aukcje(inne przedmioty) a odpowiedz moze nasunie sie sama :V:
pzdr
p.s.G4 dziala takze u mnie w miescie.

Parzych - 14 Mar 2013, 19:19

grzesiek646 napisał/a:
Światła z tyłu też jakieś inne.
Bo poliftowe, być może będą pasowały do przedliftowych...
MisiekT - 14 Mar 2013, 19:43

to jest auto z G4 (czyli stamtad gdzie i moja), pewnie dawca byla lekko puknieta zabawka i tyle
a swiatla podejda, tylko kwestia czy sa ladniejsze czy nie :)

Parzych - 14 Mar 2013, 22:31

MisiekT napisał/a:
tylko kwestia czy sa ladniejsze czy nie :)
Kwestia gustu... ozor
MisiekT - 14 Mar 2013, 22:42

no to mowie... do czarnej np. te nowe swiatla widze z biegu... do jasnych mam juz watpliwosci
leila_69 - 16 Mar 2013, 16:00

MisiekT ale zajedwabista Biała!!
szalenie mi się podoba :rotfl:

MisiekT - 16 Mar 2013, 20:26

dziekujemy :-P
MisiekT - 17 Mar 2013, 23:51

Prośba o głosy w konkursie - bedziemy walczyć z Fiestami o kasę na zlot na Kielcach! wystarczy polubic fanpage i zagłosować na naszą Fiestkę:

http://apps.facebook.com/...970e290644e913e

michal77 - 18 Mar 2013, 00:20

Zagłosowałem :)

Czy tam można codziennie głosować, czy tylko jeden głos z jednego konta?

MisiekT - 18 Mar 2013, 00:39

1 konto = 1 glos
grzesiek646 - 18 Mar 2013, 01:22

poszło i ode mnie :-)
MisiekT - 18 Mar 2013, 01:33

dzieki :)
Pietrekk - 18 Mar 2013, 01:49

Poszło, póki co 2 miejsce, Mustangi może być ciężko pobić.
MisiekT - 18 Mar 2013, 08:37

eee, tam, damy rade :) najwazniejsze i tak beda glosy w Poznaniu!
MisiekT - 15 Kwi 2013, 10:22

Alusy umyte i zalozone, sezon rozpoczety:

Parzych - 16 Kwi 2013, 02:03

MisiekT napisał/a:
Alusy umyte i zalozone,
Umyte błotem i założone na ścianę <???> gy
MisiekT - 16 Kwi 2013, 06:42

to nie bloto, tylko srodek do usuwania syfu z klockow hamulcowych i tym podobnych
michal77 - 16 Kwi 2013, 06:54

Jak się nazywa ten środek i gdzie to można kupić?
MisiekT - 16 Kwi 2013, 07:15

IronX, każdy sklep detailingowy jak sadze
michal77 - 16 Kwi 2013, 21:54

MisiekT napisał/a:
IronX
To chyba jest to
MisiekT - 16 Kwi 2013, 22:05

tak, tylko 50ml to na za wiele Ci nie starczy - chyba ze naprawdę tylko na probe
michal77 - 16 Kwi 2013, 22:06

Tak, znalazłem też większe - 500ml i litrowe.
ptr - 23 Kwi 2013, 15:27

heh, MisiekT, na pierwszy rzut bez powiększania zdj. pomyślałem ze to Twój nowy design felg w stylu białych zakrwawionych felg :P a tu biała szprycha tylko :)
maciek127 - 29 Kwi 2013, 21:11

może się skusisz na pakiet S2000 ??
http://www.ebay.co.uk/itm...=item257d1d2bb7
:devil:

MisiekT - 29 Kwi 2013, 22:21

żeby oszpecić auto? :fox:
Parzych - 29 Kwi 2013, 22:38

maciek127, na alledrogo taki zestaw z chyba 15-tu elementów, z rok/dwa temu kosztował jakieś 8800 zł...
MisiekT - 3 Maj 2013, 16:26

miałem latac foką, ale ktoś musial bronic honoru MK7:

Parzych - 4 Maj 2013, 00:50

Gratki MisiekT <oki>
MisiekT - 5 Maj 2013, 11:27

Filmik z prób na Kielcach:


szybszy był chyba tylko Blood_Brother, Rasta (o cale 4 sekundy) i 170KM Civic Pawła
z tylu wszystko inne łącznie z Carrerą 911

grzesiek646 - 16 Sie 2013, 23:32

MisiekT, kiedyś na spocie mówiłeś że chcesz mieć tak samo fajnie w środku jak ja
:V:

prosze bardzo: http://allegro.pl/led-led...3465251778.html

:)

maciek127 - 17 Sie 2013, 08:45

grzesiek646, jak znajdziesz jeszcze raz to teraz mi wyślij info :-)
grzesiek646 - 17 Sie 2013, 12:23

oo już się sprzedało :ok:
Kruszon - 17 Sie 2013, 12:26

Tez bylbym zaintteresowany ;p
grzesiek646 - 17 Sie 2013, 12:43

a wisiało na allegro juz kilka ładnych dni - nie wiem jak Wy szukacie :P
maciek127 - 17 Sie 2013, 14:34

myślałem że to jest zintegrowane na stałe w desce rozdzielczej :hihihi:

i jak tego szukać na allegro przecież to można nazywać jak się chce :-P

najlepiej grzesiek646 zrób poradnik jak wyszukujesz ciekawostki na allegro :-P , ostatnio widziałem podświetlaną gałkę skrzyni biegów za ponad 200zł

grzesiek646 - 17 Sie 2013, 16:56

właśnie na gałke ori poluje ale nie widziałem więc chyba moje metody wyszukiwania nie są do końca skuteczne :)

oprócz tego również od dłuższego czasu poszukuję cały tunel środkowy wraz z podłokietnikiem i podświetlanym miejscem na kubki od mk7 lifta, juz nie wspominając że nigdzie nie mogę upolować fotela (podstawy fotela) pasażera z anglika żeby przełożyć regulację wysokości :/

maciek127 - 17 Sie 2013, 18:49

mogę załatwić z Anglii :) , tylko 250 zł to jednak sporo za taki gadżet
grzesiek646 - 17 Sie 2013, 22:29

to dopytaj dokładnie cenę (z przesyłką) i daj znać na PW a będziemy współpracować :) i jeśli masz info czy bezproblemowo się to podłącza to daj znaka

przy okazji może zapytać o wyżej wspomniany tunel środkowy :)

Kruszon - 17 Sie 2013, 23:19

Jakby byky dwa to tez popytaj, bo rowniez szukam fotelu ;d
MisiekT - 18 Sie 2013, 07:35

dzieki za linka... tego jest mnostwo u handlarzy - tylko trzeba sie dogadac, zeby wiedzieli o co kaman :)
ja sie przymierzalem, ale troche mi sie odechcialo (malo czasu) - kiedys pewnie wroci temat - teraz to bym konie dolozyl, a nie swiatelka :)

MisiekT - 20 Sie 2013, 19:08

maly update - Fiestka dowiozla nas bez przygod na poludnie Chorwacji (~1700km):



i nawet zaskoczyla mnie rozsadnym spalaniem - ~7,9l/100km (srednia 102kmh, zapakowana na full poza przednimi fotelami)

ElGrey - 21 Sie 2013, 05:38

Bardzo cie wytrzęsło, jak teraz tam trasa wygląda :)
Bo misa też chce się wybrać, ale nie wiem czy własną fieściną, czy też innym większym dupowozem :fajka:


Miłego wypoczynku pub2

MisiekT - 22 Sie 2013, 10:47

trasa jest b. dobra... z Fiesty slaby trasowiec, wiadomo - ale latanie po gorkach Peljesac'a rekompensuje dojazd :)
Tobol - 21 Paź 2013, 18:02

MMM spodobała mi się na czarnych felgach miodzio :D ale białe też ładnie leżą :rotfl:
MisiekT - 14 Lis 2013, 17:16

inżynierom Forda, ktorzy do 1.6 zapodali akumulator od kosiarki - GRATULUJEMY
seria umarla w pierwsze okolice zera - na poklad weszla Centra Futura CA602 - 60Ah 600A kontra fabryczne 43Ah i 390A

hubi_2006 - 14 Lis 2013, 17:30

MisiekT, może zwyczajnie trafiłeś wadliwy egzemplarz ;] 43Ah odpadałem starego transita 2.5D ;)
MisiekT - 14 Lis 2013, 18:25

jasne, aku mogl dostac po dupie - auto b. duzo stalo zanim je kupilem...

co nie zmienia faktu, ze 390A to smiech na sali - nawet do fok z tym samym silnikiem 15 lat temu dawali o dobra powowe mocniejsze... i tak samo wszystkie katalogi - Centry, Warty czy Boscha sugeruja okolice 600A

Parzych - 14 Lis 2013, 21:59

MisiekT, nasz fabryczny siedmioletni jeszcze jakoś daje radę, ledwo ledwo ale daje... :D Mimo wszystko liczę się z przymusem zakupu nowego, jak przyjdą mrozy -10 i większe... :sad:
MisiekT - 14 Lis 2013, 22:08

wiesz, mi w obu fokach oryginaly wytrzymaly >10 lat - ale tam były normalne paramrtry, a nie koszmar jakiegoś księgowego :ok:

PS. placilem za swoja centre 260 - wiec jak się spodziewasz to kupuj, będzie niedlugo drozej

VonFeim - 4 Sty 2014, 01:27

Miałem wrażenie, że widziałem autko 31 grudnia na przejeździe kolejowym obok Rembertowa :) Mam nadzieję, że się nie mylę... prezentuje się nieziemsko!
MisiekT - 4 Sty 2014, 02:05

nasze rejony, wiec bardzo prawdopodobne - dzięki!
grzesiek646 - 5 Sty 2014, 16:08

widuje regularnie na Rembertowie ;)
cały czas tak samo mi sie podoba, przydałaby się taka zabawka w garażu :)

inno - 8 Sty 2014, 16:55

MisiekT, wydaje mi się, że Twoja Fiesta ma sobowtóra w Warszawie, w poniedziałek widziałem ją na Wilanowie przy świątyni opatrzności ok. 20, a parę dni wcześniej na Sytej też na Wilanowie(Zawadach)
MisiekT - 8 Sty 2014, 17:32

sobowtóra nie, ale jest przynajmniej jedna bardzo podobna :)
inno - 8 Sty 2014, 20:23

MisiekT napisał/a:
sobowtóra nie, ale jest przynajmniej jedna bardzo podobna :)

z daleka wygląda identycznie

MisiekT - 8 Sty 2014, 21:10

wrzuc fote jak dorwiesz :)
ja wiem o takiej na białych szprychowych 16", ale z polakierowana czescia klapy i innymi lampami z przodu - kiedyś się pod Jeffs'em spotkaliśmy :)

grzesiek646 - 9 Sty 2014, 01:57

ja widziałem takową pod Kingiem w centrum tyle że była na stalówkach. Zewnętrznie identyko - nawet okleina. W środku nie widziałem bo ktoś poleciał z folią ciemną tył + przód ;)
MisiekT - 18 Sty 2014, 00:38

nowe news'y:
1. w listopadzie zaliczyłem przegląd 60tys. - żadnych niespodzianek, zalany Millers Longlife Eco 5w30 + płukanka
2. Osram Nightbreaker H7 - melduje zgon po 17200km i prawie 8 miesiącach
3. W grudniu fieścina została przerobiona na zapalniczke - BRC 24.11 + wtryski Keihin
- niezadowolonym z góry dziękuje za opinie, "mój cyrk moje małpy"
- zainteresowanym postaram się wrzucić jakies info o eksploatacji od czasu do czasu

Parzych - 18 Sty 2014, 01:17

MisiekT napisał/a:
fieścina została przerobiona na zapalniczke
Bardziej na kuchenkę, w końcu ma 4 palniki a zapalniczka tylko 1... gy Pokazałbyś widok pod maską... :9:
vegetagt - 18 Sty 2014, 02:58

MisiekT, wlew na chama w zderzak, czy jakiś ukryty-wkręcany?
Po ilu KM przełącza się na gaz w obecnych temperaturach?

MisiekT - 18 Sty 2014, 10:13

nie no, bez jaj:
- oczywiście, ze wlew pod klapka
- przelacza się po ~ 2km
- ma aktywowany VSR powyżej 3,5tys obrotow, czyli przy szybszej jeździe 20% paliwa podlewa, żeby obnizyc temp. spalania (pewnie nawet ustawie to docelowo na 3tys.)
- i duzy zbiornik z zasięgiem ~550km typowej jazdy (minimalnie podnosi podloge)

na razie jest dobrze, zobaczymy co i jak za kilkadziesiąt tys. km... instalka z zapasem, na sensownych częściach wiec powinno być dobrze :-P

LefQ - 18 Sty 2014, 13:07

Jedź ją shamować i sprawdź o ile i jak jest inaczej ;-)
vegetagt - 18 Sty 2014, 13:45

MisiekT napisał/a:
- ma aktywowany VSR powyżej 3,5tys obrotow, czyli przy szybszej jeździe 20% paliwa podlewa, żeby obnizyc temp. spalania (pewnie nawet ustawie to docelowo na 3tys.)


to jest wbrew pozorom bardzo sprytne i mądre rozwiązanie. Chcesz tanio? Jedź w zakresie 2-3 tys obrotów. Chcesz zapitalać? Cisnij do deski. Kiedyś z kumplem ustawilismy całkowite przełączanie się na benzyne powyżej 3.5 :)
Czasem ludzie sie dziwią, że po montażu gazu silnik zaczął brać olej. Tyle, że na benzie jezdzili normalnie, a na gaziez od 0 do odciny, bo tanio :P

MisiekT - 18 Sty 2014, 21:13

LefQ napisał/a:
Jedź ją shamować i sprawdź o ile i jak jest inaczej

po co? lpg spala się z zupełnie inna dynamika, wiec auto zawsze będzie trochę mniej zrywne... a majac w 1-tonowym aucie ~130KM jakos mnie to nie zabolało

co do VSR sprawa jest inna - fiesta najczesciej jeździ z obrotami <3500 (miasto, nie ma potrzeby wyżej krecic bo dzięki TI-VCT dol jest bardzo elastyczny), natomiast w trasie już ze względu na skrzynie przedzial to częściej 4000-5000 i tutaj już VSR powinien pomoc obnizyc temperaturę w silniku

dam znac cos więcej jak zrobie sensowny przebieg... na razie dopiero 2,5tys

vegetagt napisał/a:
a na gaziez od 0 do odciny, bo tanio

u mnie styl jazdy jest akurat i tak bez zmian

grzesiek646 - 19 Sty 2014, 00:23

jakie spalanie jak do tej pory ?
MisiekT - 19 Sty 2014, 01:10

samego LPG w okolicach 8l... do tego PB oczywiscie
ale jak będę miał dane z powiedzmy 20tys. przelotu, to dopiero będzie wiadomo - na razie za mala proba, żeby mieć wyniki pozbawione błędu

maciek127 - 19 Sty 2014, 17:07

jaką butle dałeś ?
MisiekT - 19 Sty 2014, 19:11

54l bodajze
tadzias - 20 Sty 2014, 14:08

Trochę km na tym zrobisz ale jeśli tylko kręcisz duże przebiegi to LPG jak najbardziej na miejscu.
MisiekT - 9 Kwi 2014, 11:55

u Fiesty nic nowego, ale pochwale sie swoim nowym dupowozem :fox:
nie idzie to w ogole, ale w korku i tak najszybsze :-P





PS. dla "zlosliwych" - kupione oczywiscie okazyjnie...

FFDriver - 9 Kwi 2014, 13:57

Jak by nie potrzeba tych cholernych kasków na skuterze to też bym sobie na lato kupił :ok:
MisiekT - 9 Kwi 2014, 14:25

lepszy kask niz stanie w korku - zupelnie serio to fajna zabawka i naprawde potrafi oszczedzić sporo czasu na dojazdach do roboty... no i nie trzeba placic za parking
FFDriver - 9 Kwi 2014, 14:29

MisiekT napisał/a:
lepszy kask niz stanie w korku - zupelnie serio to fajna zabawka i naprawde potrafi oszczedzić sporo czasu na dojazdach do roboty... no i nie trzeba placic za parking


No tak, tak na pewno i paliwko się oszczędza i w ogóle.
Tylko to też zależy ile się ma do roboty :) No i pogoda musi być :-P

TSRules - 9 Kwi 2014, 16:20

zależy kto w czym też do roboty jeździ, bo w białej koszuli na tym nie pojedziesz, a pogoda w kraju to 2-3 miesiące ładna jak szczęście dopisze
MisiekT - 9 Kwi 2014, 17:26

TSRules napisał/a:
w białej koszuli na tym nie pojedziesz

patrz, a ja już jechałem... ale może moja za mało biala :)
a serio, to ciuchy mniej gnieciesz niż w aucie przecież - jedyny problem to liczba okryc wierzchnich żeby nie zamarznac

hubi_2006 - 9 Kwi 2014, 19:40

FFDriver napisał/a:
Jak by nie potrzeba tych cholernych kasków na skuterze to też bym sobie na lato kupił

Lepszy kask niż krew z głowy spływająca rynsztokiem do studzienki obok ;)

MisiekT - 14 Sie 2014, 11:02

troche update'ow...

1. skuter
Cytat:
No tak, tak na pewno i paliwko się oszczędza i w ogóle.

Hondziawa ma juz nalot 4300 - od polowy marca w robocie nie bylem autem... o oszczednosciach szkoda gadac - w porownaniu z autem w ciagu sezonu wyjde na zero z zakupem...
niemniej robimy wlasnie z Paulą kategorie A i pewnie bedziemy sie przesiadac na cos wiekszego na przyszly sezon - jak nie zostawie w rozliczeniu to skuter bedzie na sprzedaz.

2. Fiesta
A) niedawno wskoczyl przegląd 80tys.
- standard olej Millers + oryginalne filtry
- dodatkowo wymiana lewego przednego łozyska
- bez wiekszych niespodzianek

B) LPG
- przejechane juz ponad 20tys.
- finansowo koszt sie zwrocil
- z racji sporej ilosci tras Fiescina zaczela latac b. duzo z predkosciami ponad autostradowymi i nadal sobie radzi...
- ogolnie najmniejszych zastrzezen do pracy na razie nie mamy
- z wyjazdu wakacyjnego: laczony zasieg LPG + PB w okolicach 1tys. km - bezcenny


zmodziłbym coś, ale nie mam na nią dobrego pomyslu :-P

modell1 - 16 Sie 2014, 20:18

Z takiego ładnego auta zrobiłeś kuchenkę :hihihi: :hihihi:
Tobol - 16 Sie 2014, 20:37

Jedzie Fiesta, dudni bass a w zderzaku wlew na gaz :V:
grzesiek646 - 17 Sie 2014, 01:27

ahahaha nie słyszałem tego :ok: :rotfl:

Ale swoją droga LPG do auta które ma jeździć za paczke fajek z punkt A do B to spoko opcja. Obecnie skakałbym z radości gdybym mógł zatankować na full za przysłowiowe 100zl i latać. A jak podjeżdżam na stacje, place 330 do pełna i przejade 700km w Wwa to trochę boli :)

Jak miałem MK7 (1.6TDCI) to na pełnym zbiorniku (210pln) robiłem 650-700km bez zbędnego oszczędzania pedału gazu.

Także zazdroszcze na chwile obecna fajnego oszczednego dupowozu ktory fajnie wyglada :)

Tobol - 17 Sie 2014, 08:25

To są oczywiście żarty :ok: . Każdy robi co uważa za stosowne ;)) Póki nie mam założonej rodziny to gazu nie chcę mieć, ale pośmiać się można :ok:
MisiekT - 17 Sie 2014, 15:03

żarty żartami, ale kto z Was chciałby zapłacić 15tys. zł w rok za samą benzynę?
no chyba, ze lać na siłę Pb, a potem szukać najtańszych klocków - takich osób też znam sporo :-P

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
update 31.08.2014
krótki wypad wakacyjny i trochę więcej niż zazwyczaj kilometrów roboczych = 6200km w samym sierpniu

Pontoniento - 7 Wrz 2014, 12:39

Najładniejsza siódemka na forum jak dla mnie, oczywiście zaraz po mojej :D
Mega podoba mi się ten reflektor czarny, chętnie bym taki zamontował u siebie ale ciężko mi zrezygnować z soczewki, malowanie reflektorów to też już słaba i przerobiona przezemnie opcja.
Masz może porównanie soczewek z Twoimi jak świecą?
No chyba że jestem nie doinformowany i takie z soczewką są do dorwania?

MisiekT - 7 Wrz 2014, 17:20

dzięki :devil:
co do soczewek vs. zwykle - z tego co wiem specjalnej roznicy nie ma tak naprawdę, zwykłe swieca b. dobrze
czarnych soczewek niestety w serii nie ma, a tuningowe roznie swieca

a news z dzisiaj - musze jednego OZetka dac na sprawdzenie, wiec do zimy polatamy na 16":


205/50/16 7x16 ET42 jak widać się bardzo ładnie miesci i przy normalnej jeździe nic nie trze, w zawieszeniu Eibach Pro-Kit

[ Dodano: Sob Sty 10, 2015 13:50 ]
i po przeglądzie 100K:
- olej Millers EE Longlife ECO 5w30 NANODRIVE + płukanka
- filtry oleju i kabinowy
- tarcze i klocki w oryginale (Ford w końcu zaczal lakierować tarcze powloka antykorozyjna, może za rok nie będą wygladac jak ze szrotu)
- plyn hamulcowy
- lewy łącznik stabilizatora
- świece (chociaż były jeszcze w b.d dobrym stanie, ale na LPG nie zaszkodzi)



Troche zabolało $$$, ale ogolnie musze przyznać, ze Fiescina jest b. nieobslugowa dotychczas - przez 100K jedyne nadprogramowe wymiany to:
- 1 łożysko
- 1 łącznik
- akumulator (ale to dlatego, ze sporo stała zanim kupiliśmy)

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2015 18:16 ]
z modzenia się jednak nie wyrasta, będzie upgrade wnętrza :-P

Dawidoff4 - 7 Kwi 2015, 19:51

MisiekT napisał/a:

z modzenia się jednak nie wyrasta, będzie upgrade wnętrza :-P


potwierdzam :hahaha:
też w większości swoich MK3 wymieniałem co najmniej przednie fotele na uszatki lub RECARO :ok:
w MK4 też bym zmieniał ale wówczas nic fajnego do kupienia nie było :rotfl:

a RECARO z MK7 ST zajebiste :yes:

wikol - 8 Kwi 2015, 10:42

Gdzie dorwałeś fotele?
MisiekT - 8 Kwi 2015, 10:45

ufff, graty odebrane:
- fotele przod/tyl
- czarna podsufitka + lampki + daszki itp.
- czarne listwy wokół podsufitki, slupki
- boczki przod/tyl
- listy progowe z logo ST
- kiera z logo i przyciskami
- i rozne srutututu, plastiki

na szybko widze, ze wtyczki od foteli nie pasuja plug & play, a boczki przednie maja inny układ przyciskow - wiec zobaczymy ile rzeźby będzie





[ Dodano: Nie Kwi 12, 2015 09:12 ]
Recaro i ciemne wnętrze robi robotę :V:


MisiekT - 10 Maj 2015, 14:44

eh, żal było nie wziąć - OZ Superleggera 7x17 za 850zl


waga koła z 205/40/17 - 14.5kg
najmocniejsza wersja OZeta (magnez) z cywilnych serii

PS. trochę nadgryzione zębem czasu, ale najwyżej trafią na renowacje

trzeci - 10 Maj 2015, 15:23

Pewnie, że się opłacało :)
Renowacja i będą jak nówki.
A felga jedna z najlepszych jakie mogą być :)

yoyo72 - 10 Maj 2015, 19:53

Piękniusie! :brawo: Zrobiłeś z Fiesty ciężarówkę??? :hahaha:
ElGrey - 13 Maj 2015, 16:25

Ładnie te fotele to naprawdę baja :yes:
MisiekT - 24 Maj 2015, 18:36

w końcu finalny element wszedł na pokład - kiera poliftowa pasuje bez problemu

MisiekT - 24 Maj 2015, 21:41

ze słucham co? sa w formie miniatur - 150-300kb kazda
blood_brother - 25 Maj 2015, 09:28

Generalnie chodzi chyba o to, że zdjęcie ładuje się w pełnej rozdzielczości, a dopiero potem jest zmniejszane przez forum do miniaturki.
MisiekT - 25 Maj 2015, 12:56

sorki, ale w 2015roku 1200px to wlasnie miniaturka :fox:

PS. jak modzi maja z tym problem to prosba o usuniecie albo dodanie opcji uploadowania fotek bezposrednio na forum

blood_brother - 25 Maj 2015, 17:43

To, że mamy 2015 rok, nie znaczy, że każdy ma dostęp do szerokopasmowego internetu, niektórzy każdy kB liczą :P

Zmieniając temat, przetocz te OZy na 15" i mi oddaj :P

MisiekT - 27 Cze 2015, 20:23

jak auto stoi, to się podobno psuje - przegląd 120tys. - bez niespodzianek
po drodze wymieniony przycisk klapy za zawrotne 120zl


Slavko1 - 29 Lip 2015, 08:40
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
MisiekT mam do ciebie pytanie odnośnie podświetlenia tych prog?w, bo je montowałeś, ja je mam fabrycznie w sensie nie montowałem i lewy mi przestał świecić i jak próbowałem go wyjąć to ani drgnie siedzi jak wryty - trzeba go podważyć czy jak bo nie chcę tego urwać a trzyma się że hej
MisiekT - 29 Lip 2015, 20:26
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
one są przyklejane na b. mocną taśmę
zacznij od sprawdzenie instalacji - sciagnij plastikowy prog i przy nogach kierowcy idzie przewod od listwy
w demontaż bawiłbym się dopiero jak na 100% masz napiecie na wtyczce - bo można latwo pogiąć listwe przy sciaganiu

Slavko1 - 1 Sie 2015, 13:17
Temat postu: Re: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
MisiekT jest tak jak mówiłeś, miałem chwilę zdjąłem te plastiki przy progach od wewnętrznej strony i mała żaróweczka i niestety się świeci, czyli wychodzi że ta listwa jest przepalona. Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale ona cała jest chyba podświetlana ledowo czyli że trzeba by pewnie wkleić cały nowy led albo kupić nową listwę. Dzięki za radę ale wychodzi na to że chwilowo będę jeździł z jednym podświetlanym progiem :-)
MisiekT - 3 Sie 2015, 16:58
Temat postu: Re: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
dziwne troche, że się przepaliła - tak czy inaczej udanego polowania jakbyś miał ochotę szukać na wymianę!
MisiekT - 11 Lis 2015, 20:44
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
za dobrze karmiliśmy Fiestę, roztyła się okrutnie:

w skrocie 2.0 tdci, powershift, titanium z dodatkami do Titanium S (pakiet zewnetrzny, alcantara), dziura w dachu i tym podobne

w tym roku Fiesta zrobi 50tys., więc zapadła decyzja, że potrzebujemy coś wygodniejszego na takie przebiegi :brawo:

jonson22 - 15 Lis 2015, 19:19
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
MisiekT Gratki nowego nabytku daj znać jak tam 2.0 tdci sie sprawuje. Przy okazji może zostało Ci coś po twojej Fieście i jesteś wstanie coś sprzedać?
szagrad - 15 Lis 2015, 19:21
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
MisiekT napisał/a:
za dobrze karmiliśmy Fiestę, roztyła się okrutnie:

w skrocie 2.0 tdci, powershift, titanium z dodatkami do Titanium S (pakiet zewnetrzny, alcantara), dziura w dachu i tym podobne

w tym roku Fiesta zrobi 50tys., więc zapadła decyzja, że potrzebujemy coś wygodniejszego na takie przebiegi :brawo:

Chyba paliwem lotniczym :-)

trzeci - 15 Lis 2015, 21:00
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
Wierny marce ;)
Niech dobrze służy.
Pozdro ...

MisiekT - 15 Lis 2015, 21:20
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
Dzięki za dobre słowo! Dam pewnie z czasem znać co i jak, może jakieś foty itd.

jonson22 napisał/a:
Przy okazji może zostało Ci coś po twojej Fieście i jesteś wstanie coś sprzedać?

Fiesta zostaje, tak łatwo nie oddam

Infra - 9 Cze 2016, 11:51
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
Jak dobrze sięgnę pamięcią to stałem koło Twojego bolidu w Arkadii. Nawet fotkę gdzieś - moja czarna i Twoja biała.
vegetagt - 26 Paź 2016, 12:14
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
tez masz 4 sondy lambda w tym silniku? :> Bo ostatnio przeżyłem szok, jak zajrzałem do focusa mk2 pod maske :P
MisiekT - 27 Paź 2016, 00:06
Temat postu: [MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
nie, w Fiestach (przed liftem przynajmniej) chyba klasycznie 2 sztuki jeszcze - ale o Focusie tez slyszalem :D
Tomek - 18 Kwi 2017, 16:14

MisiekT, Siemanko. Pytanie mam. Orietujesz sie czym konstrukcyjnie rozni sie 1,6 Ti-vct 120kunia do 135 konnego?
podobno glowica ale moze innym oprogramowaniem.

MisiekT - 18 Kwi 2017, 22:10

nie wiem, zawsze zakładałem że co najwyżej oprogramowaniem - mój się i tak hamował na 130-135KM, wiec jeżeli są różnice to marginalne

PS. powoli się zastanawiam nad sprzedażą i wymianą na coś nowszego, jakby ktoś miał ochotę, zapraszam

kamiluek - 16 Lut 2018, 23:56

Piękna Fiesta... Będzie czym się inspirować !

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group