Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] Lazurowa Krowa, spadkobierczyni Granatowej Kosiarki

bidżej - 22 Sie 2011, 13:01
Temat postu: [MK3] Lazurowa Krowa, spadkobierczyni Granatowej Kosiarki
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ten temat jest kontynuacją przygody z Granatową Kosiarką, która to niestety odeszła do krainy niekończących się autostrad...

W kwestii zakupu tego grzmota szczególne podziękowania należą się JoeMixowi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1. NICK: bidżej

2. IMIĘ: Bartek

3. MODEL: Fiesta

4. WERSJA: Podobno C, chociaż w instrukcji wpisane Fun



5. ROCZNIK: MK3.5, wyprodukowana 1 lipca 1994

6. SILNIK: 1.1 HCS CFI - zdążyłem się za dziadem stęsknić ;-))

7. OPIS AUTA: Niemiłosierny trup - jak to Fiesta. Do zakupu przekonała mnie tym, że chociaż lakier z wierzchu ma masakrycznie spierniczone zaprawki, to pod spodem jest prościutko i zdrowo. Auto jedzie jak po szynach, kiera chodzi idealnie (takiego czegoś jeszcze w Fieście nie widziałem :P ). Geometria całej budy nieporównywalnie lepsza niż to, co prezentowała sobą Granatowa Kosiarka nawet w swoich najlepszych czasach. Tak więc idealnie nada się do operacji "Przeszczep". Efekt końcowy ma być taki, jak w przypadku Granatowej: z zewnątrz golas-look, technicznie RS1800 :D

Generalnie kuleje kosmetyka. Poza tymi nieszczęsnymi zaprawkami, do ogarnięcia są:
- pasy przedni i tylny,
- progi, chociaż jakiegoś potężnego dramatu nie ma,
- lewe tylne nadkole (standardowe próchno + wgniotka kawałek za wlewem),
- ramki drzwi jeszcze deko krzywe, chociaż już i tak z nimi powalczyłem - jaki będzie efekt, to się okaże przy pierwszym deszczu :hihihi:
- po odpaleniu 3-4k rpm i zero reakcji na cokolwiek (źle założone CPP, sprawa ogarnięta),
- zezowate i średnio sprawne reflektory (jeden ma naderwane mocowanie),
- kulejący central (nieori, ale fajnie sprzęgnięty z alarmem), prawdopodobnie złamany kabel od krańcówki lewego zamka, gdzieś w słoniku,
- silnik tak klepiący, że ciężko nawet stwierdzić czym - ale to się ogarnie za pomocą jednej zdecydowanej operacji,
- skrzynia biegów haczy i wyje jak w neoplanie, ale rozwiązanie jak wyżej xD
- jakieś drobiazgi we wnętrzu - zaślepki, plastiki, szmery-bajery...

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

a. wizualne: póki co brak.

b. mechaniczne: poprawione mocowanie CPP, podoginane ramki drzwi, w drodze z Łodzi naprawiona lampka wnętrza :hihihi:

c. audio: brak

d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE

a. wizualne: Jak już gdzieśtam wyżej napisałem - to samo, co poprzednia kosiarka. Z wierzchu nic poza alusami RS1800 i może lotką. Na bieżąco do podmiany zderzak tylny, bo chociaż jest w kolorze nadwozia, to deko pokiereszowany. Będzie czarny plastik z kosiarki, dzięki czemu lepiej przypasują do całości hellki i alusy. Do tego totalne usuwanie listew.

b. mechaniczne: Wszystkie graty z granatowej zostaną tu przeszczepione: rozpórki, heble, zawieszenie, hamulce... No i oczywiście wisienka na torcie, czyli Zetec 1.8 130KM :V:

c. audio: Walczę z myślami. Poza parasolem pod kolor lakieru, dostałem w gratisie jakieś radyjko Clariona, epokowe, pasujące w sumie dizajnem do pasztetnej deski MK3. Wsadziłbym Forda 2006 R RDS, ale Clarion ma te same funkcje, a gra o niebo lepiej... :/

d. inne: Te cholerne zaprawki, ratunek progów, konserwacja przed zimą. Styknie.


10. FOTKI AUTA

Póki co niedużo, bo straszny brzydal!

po zakupie i pierwszym tankowaniu:


i pierwszy spot - wypas koni mechanicznych:



----------------------------------------------------------------------------------------------------


co zrobione w Lazurowej do tej pory:

do końca 2011:
Przeszczep większości wypasu z Granatowej, a więc:
- rozpórka wahaczy
- lampy tylne Hella
- zderzak tylny czarny plastik
- dywan i wygłuszenie kabiny
- wnętrze RS1800 (fotele, kanapa, boczki, gałka lewarka)
- zielone szyby boczne
- zegary z obrotomierzem, na granatowych tarczach
- radio Ford 2007R RDS wraz z ratunkiem dla wiązki
- zapalniczka (tu też była ratowana wiązka)
- oświetlenie bagażnika
- kierunkowskazy boczne białe
- hamulce: komplet przód (tarcze wentylowane Brembo, klocki Ferodo SL) i tył (bębny Hart, zestaw naprawczy TRW), do tego nowe wszystkie przewody elastyczne, krótkie miedziane z tyłu, nowy płyn
- sprężyny Eibach RS (niebieskie)
- amortyzatory tylne Motorcraft

poza tym:
- konserwacja profili zamkniętych
- lekki ratunek podłogi w środku
- wymiana mieszka przegubu prawego zewnętrznego
- wymiana alternatora na Bosch (z Granatowej)
- nowe kierunkowskazy przednie (Veralux)

styczeń 2012:
- wahacze przednie kompletne (Febi Bilstein)
- przejrzany i wyczyszczony alternator dla Zeteca: nowy regulator napięcia (Magneti Marelli, 14V), nowy pasek napędu osprzętu (Continental Contitech Multirib)
- przygotowana obudowa termostatu, sprawdzone czujniki temperatury na deskę i do komputera
- filtr powietrza Pipercross PP96 czeka na Zeteca
- podmieniony reflektor prawy ze względu na pękniętą ramkę (oryginał Carello)

luty 2012:
- zbierają się graty do Zeteca: olej (Ford 5W30) z filtrem (Motorcraft), filtr paliwa (Motorcraft), mieszki przegubów...
- radio przywrócone do stanu oryginalnego - podświetlenie znów na żarówkach ;)

marzec 2012:
- HCS zaczął marudzić, więc dostał czujnik temperatury silnika i VSS z Granatowej
- zmieniona obudowa skrzyni biegów z 1.6 16v, czeka na poskładanie...
- zmieniony zestaw łożysk - lewy tył (SKF)
- regeneracja alufelg (piaskowanie, lakierowanie proszkowe)
- wygłuszenia bagażnika
- elektryczne otwieranie bagażnika
- zielona szyba tylna
- przyszła poduszka tylna do zeteca

kwiecień 2012:
- ogarnianie skrzyni biegów (rozebrana, wyczyszczona, poskładana)
- poza tym nic konkretnego

maj 2012:
- swap - zetec wrócił na należne mu miejsce
- przy okazji swapa nowe mieszki, świece (FoMoCo), olej przekładniowy (Carlube), olej silnikowy (Ford 5W30), filtr oleju (Motorcraft), filtr paliwa (FoMoCo) i oczywiście filtr powietrza (Pipercross)
- opanowany problem zapadającego się baku - zmieniony zaworek obiegu recyrkulacji par paliwa
- czarna lotka na tylnej klapie

czerwiec 2012:
- czarne kierunkowskazy boczne (MHW), żarówki chromowane
- całkowicie zaślepione ssanie par paliwa do kolektora dolotowego
- zmieniony czujnik temperatury na zegary (Ford)
- na przodzie amortyzatory Delphi DeCarbon Performance
- rozrusznik z przekładnią planetarną (Bosch)
- ustawiona zbieżność
- nowy zestaw łożysk - prawy tył (SKF)
- nowe przewody zapłonowe (Motorcraft)

lipiec 2012:
- wymieniony krzyżak kolumny kierowniczej (Meyle)

sierpień 2012:
- nic, leję Eurosuper i killuję Golfy

wrzesień 2012:
- dalej leję Eurosuper i killuję Golfy
- wymiana oleju i filtra (Ford Formula F 5W30 + FoMoCo EFL600)
- wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów (Vicotr Reinz)

październik 2012:
- zakupione aluski 15" Ford RS7

listopad 2012:
- zakupione opony Hankook Kinergy 175/50R15 pod nowe kółka
- zakupiony TPS na ewentualną podmianę
- uszczelniony wydech - rozszczelnił się na obejmie za puszką katalizatora

grudzień 2012:
- trochę zakupów na później

styczeń 2013:
- filtr odmy Simota
- renowacja zakupionych wcześniej Recaro
- trochę zakupów na później

luty 2013:
- trochę zakupów na później

marzec 2013:
- pełna renowacja alusków
- Recaro na pokładzie
- wymiana oleju (Ford Formula F 5w30 + filtr FoMoCo EFL600) i świec (Motorcraft AYFS22CB)

kwiecień 2013:
- wymiana wydechu na Zetecowy + końcówka Ulter
- wymiana szyb tylnych bocznych na uchylne
- odświeżenie zacisków i bębnów hamulcowych

JoeMix - 22 Sie 2011, 13:12

To ja od razu dementuję plotę że popsułem CPP,,, :-P Jak ja paliłem to było fakt 3k, ale po chwili spadło do 1k i normalnie pojechałam,,, tej białej rysy na masce też jeszcze ni było jak patrzyłem na to auto :hihihi:
luk-90 - 22 Sie 2011, 13:23

Cieszy Mnie fakt, że zostaje próchno w postaci forda i będzie MZ (Mały Zapierdalacz) :twisted: :ok:


a co to załadniusia mk7 z prawej strony zdjęcia?

Blackknight88 - 22 Sie 2011, 13:31

JoeMix napisał/a:
tej białej rysy na masce też jeszcze ni było jak patrzyłem na to auto :hihihi:


to pewnie jakiś ptak był złośliwy :hihihi:


DJ-BJ dajesz z tą furmanką ! :)

McLfan - 22 Sie 2011, 15:58

No to gratuluję. Oby Cię ta choroba nigdy nie opuściła. :yes:
Miły - 22 Sie 2011, 16:58

Cytat:
Póki co niedużo, bo straszny brzydal!


poprzedni też taki był... i ten się też nie zmieni :P

Powodzenia ;]

DemptD - 22 Sie 2011, 17:19

Miły, a Ty masz opla :rotfl:

no blołdżob działaj tam :ok:

BerciQ - 22 Sie 2011, 20:40

JoeMix napisał/a:
To ja od razu dementuję plotę że popsułem CPP,,, :-P Jak ja paliłem to było fakt 3k, ale po chwili spadło do 1k i normalnie pojechałam,,, tej białej rysy na masce też jeszcze ni było jak patrzyłem na to auto :hihihi:


a mnie się wydaje, że to nie rysa, a odbicie tej latarni :)

ale też pierwsza myśl była: O KUUUUUR.....fajnie podrapana :)

bidżej, to teraz 2 auta zwieziesz do Marka ? :)

Peedro - 22 Sie 2011, 20:51

Ale złom :-P :ok: nie ma to jak swojskie fordowskie pruchno :ok: niech się kółka kręcą :)
Marcin - 22 Sie 2011, 20:59

to się teraz każdy po kolei będzie spuszczał nad zajeżdżoną kosiarką? :fox: ja chętnie zobaczę efekt końcowy, bo na razie to zachwycać się nie ma czym, poza mimo wszystko pozostaniu przy modelu. pzdr.
bidżej - 22 Sie 2011, 20:59

jeden co mądrze napisał :V: :rotfl:
JoeMix - 22 Sie 2011, 21:12

BerciQ napisał/a:
a mnie się wydaje, że to nie rysa, a odbicie tej latarni :)
Taki dobry wkręt popsułeś :|

BJ, avatar se zaktualizuj,,, :-P

bidżej - 22 Sie 2011, 21:24

jak ogarnę prawy reflektor - dzisiaj z nim walczyłem, ale ma pęknięte mocowanie od śruby regulacji lewo/prawo. trochę dynda i za wiele się nie da z nim zrobić. może przeszczepię z kosiarki - tylko tam też ramka pękła :|

a z postępów poza walką z reflektorami, z podszybia zniknął kompostownik. potem nawiew mnie poczęstował resztkami po oczach, przy okazji zasypując syfem pół wnętrza, ale to się ogarnie.

z magicznych patentów:
- plastikowe przednie nadkola nitowane do pasa przedniego
- lampka oświetlenia bagażnika: obok czterostykowej listwy na progu, dorobiony dodatkowa krańcówka i pociągnięty przewód do lampki doklejonej do boczku kawałek pod miejscem na ori lampkę. można i tak...

luk-90 - 22 Sie 2011, 21:28

pochwal się ile dałeś za ten majtersztyk motoryzacyjny :V:
JoeMix - 22 Sie 2011, 21:33

bidżej napisał/a:
jak ogarnę prawy reflektor
Cyknij lewy i odbij w paińcie :P
bidżej - 22 Sie 2011, 21:37

haha, przy lewym jest katastrofalna zaprawka, już chyba bym wolał ten krzywy prawy :rotfl:

luk-90, połowę mniej niż wycena naprawy Kosiarki...

Mafios - 22 Sie 2011, 21:41

to jest ta z łęczycy ?
bidżej - 22 Sie 2011, 21:43

nie, z samej Łodzi. chyba całe 2 dni zdążyła powisieć na allegro zanim ją przywlokłem do Krakowa :D
JoeMix - 22 Sie 2011, 22:15

bidżej napisał/a:
z samej Łodzi
A tam z Łodzi,,, z Polesia :hihihi:
BerciQ - 22 Sie 2011, 22:19

JoeMix napisał/a:
BerciQ napisał/a:
a mnie się wydaje, że to nie rysa, a odbicie tej latarni :)
Taki dobry wkręt popsułeś :|

BJ, avatar se zaktualizuj,,, :-P


nie zakumałem. Uznajmy, że mojego tamtego postu nie było...

BJ, straszną masz rysę na masce ;)

Blackknight88 - 27 Sie 2011, 21:01

BJ'owa fiesta się powoli robi :D z ambitniejszych dziś przekładek... przełożone koła, zegary, zabawa wstępna z rudą (lać ją w mordę ile popadnie), gałka zmiany biegów heheheheheh (najtrudniejsza przekładka :-) ) i jakieś tam pierdoły jeszcze.. przynajmniej tyle pamiętam jak dotarłem...

najgorzej będzie z silnikiem ;-|
ma ktoś ręczny podnośnik widłowy na pożyczenie :D ? z okolic Radosława oczywiście :-)

powstał pomysł zrobienia ze starej fiesty.. .cabrio :rotfl: może ktoś się skusi ? :hihihi: :hihihi:

bidżej - 29 Sie 2011, 21:53

plany na sobotę były bardziej rozległe, ale okazało się, że przy 32 stopniach na zewnątrz i pewnie jakichś 40 w przyciasnym garażu idzie średnio sprawnie, tym bardziej, że robota jest podwójna - bo trzeba podmieniać tajle między oboma trupami - w końcu Granatowa musi na czymś stać. A wszystko z 1 żabą, 2 kobyłkami i paroma drewnianymi klockami...

ze zmian, Lazurowej wyklepałem nieco wgniotkę pod wlewem (chociaż ciągle jest), dostała helle, czarny zderzak, gałkę i zegary z Granatowej, do tego alusy. Przy okazji pozdrowienia dla matołów, co dopierdzielają nakrętki od kół pneumatykami do tirów - dwie nakrętki prawie okrągłe. No i przyszła do Lazurowej rozpórka wahaczy - już nie jedzie jak wiadro z budyniem na wzburzonym oceanie galarety :D prawe drzwi ogarnięte i szczelne, lewe również, ale jeszcze trochę przymało dolegają do uszczelki (chociaż woda się nie leje).

Do tego skrobanie chrupków. Lewy próg ma w sumie z 6 dziur (bo jakżeby inaczej), prawy tylko 2 małe :cojest: lewe tylne nadkole trup. prawe przy zderzaku też. Trudno, zostało to wszystko wyskrobane i wytrawione preparatem Sonaxa. Przed zimą trzeba będzie to jakoś zabezpieczyć (na odpowiednią blacharkę póki co brak funduszy), a w przyszłym sezonie podumam coś nad konkretniejszą robotą...

No i na koniec podejście do wymiany zawiasu tylnego - wszystkie śruby w obu grzmotach odrdzewione i poluzowane - nic się nie ukręciło, więc może w ten weekend coś się uda wymodzić :)

foty jak się zbierze więcej okazji.

z przygód: od piątku Lazurowa trzasnęła 700km i ciągle jeździ. Dalej klepie jak popierdzielona (próby regulacji luzów utknęły na nieudanej próbie oderwania dekla od głowicy, którego to kolejny ćwok przykleił silikonem), panewkami na zimnym dzwoni jak głupia, a na dodatek te 700 machnęła ze zdychającym alternatorem. Czyli zadanie na któryś z 2 najbliższych dni: wymiana altka, albo przynajmniej regulatora. No i heble. O ile przednie są względnie ok, to tylne tłuką się jakby miały parkinsona, a do tego prawy prawie nie hamuje. Na szczęścia Granatowa ma na pokładzie nówki sztuki :)

Plus jest taki, że po ponad 1000km od 20 sierpnia, skrzynia dalej wyje jak w starym neoplanie, ale za to przestała tak haczyć i wybijać jedynkę - a zdarzało jej się zdrowo pierdyknąć lewarkiem po nadgarstku. Cóż, ręce, które leczą! :P

Na plus również kwestia spalania: chyba trochę bardziej to mulaste niż Kosiarka za czasów HCSa, ale zasięgowo wypada dość sporo lepiej.

i na koniec: Blackknight88, dzięki jeszcze raz :)

Blackknight88 - 30 Sie 2011, 14:05

spoko DJ BJ :D

powalczymy w następny weekend :D

luk-90 - 30 Sie 2011, 15:29

bidżej napisał/a:
... już nie jedzie jak wiadro z budyniem na wzburzonym oceanie galarety...


Spadłem prawie z krzesła ze śmiechu jak to przeczytałem :rotfl:

Przekładasz gnoja przed zimą czy nie?

bidżej - 30 Sie 2011, 17:31

luk-90, taki jest plan.

z nowości: dziś wymieniony altek, z magneti-gównelli na boscha :)

oski981 - 3 Wrz 2011, 15:15

heh , mogłeś wziąć fieste ode mnie :twisted: powodzenia w przeszczepach <8>
bidżej - 4 Wrz 2011, 11:04

relacja z ostatniego weekendu:

Lazurowa zarejestrowana i ubezpieczona. Przynajmniej to poszło sprawnie.
Dalej wybebeszone całe wnętrze, podłoga wysprzątana i odrudzona. I tu się zaczęły schody, bo jak wiadomo druciana szczotka na wiertarce to nie jest najlepszy przyjaciel Forda Fiesty. No i wyszło, że lewego progu miejscami więcej nie ma niż jest, a do tego symetrycznie po obu stronach, z przodu przy progach dziury w podłodze. Wstępnie załatane (chociaż nie pochwalę się jak, bo deko partyzantka :hihihi: ), więcej po zimie, z pozostałą częścią blacharki...



było / jest:



Po ogarnięciu podłogi, przełożone zostało calutkie wnętrze z Granatowej. Jak to wygląda to każdy wie, więc fotki mi się nie chce dawać. Ale za to pamiątka:



I jak się okazało po wyjęciu gratów z rozbitka, rację mieli ci, co uważali, że i podłoga musiała dostać - po lewej stronie auta piękne fale ;-(



W planach znów było więcej, niż udało się zrobić, bo miało być wreszcie przełożone zawieszenie tył i hebel, no ale jak zawsze coś musiało wypaść (w tym przypadku dosłownie - dziurska) :P Żeby było śmiesznie, z PT brak ręcznego, z PP rozwaliło manszetę na zewnętrznym przegubie i wali smarem po całej okolicy... a 8.09 przegląd :9:

na koniec pozdrowienia dla tych, co to "dla bezpieczeństwa" dopierdzielają wszystkie śrubki ile się da i jeszcze trochę. dziurę pod mocowanie ramki z tablicami rejestracyjnymi musiałem sobie w tylnej klapie wyrąbać, bo wkręt z oryginalnym mocowaniem zakolegował się na dobre i nie szło go niczym ruszyć.

trzeci - 4 Wrz 2011, 12:57

Działaj bidżeju i powodzenia :ok:
bidżej - 4 Wrz 2011, 13:08

na wszelki wypadek nie dziękuję...

a, no i zapomniałem o najważniejszej zmianie! tuning jak czukiereczek, +5 do respektu:



:V:

luki - 4 Wrz 2011, 13:15

bidżej napisał/a:
uning jak czukiereczek, +5 do respektu

znaczy co? tablice WóeRce??

Nikuś - 4 Wrz 2011, 13:18

bidżej napisał/a:
Ale za to pamiątka:
http://imageshack.us/phot.../img0575hq.jpg/


Słabo coś, ja 2 Euro i 5 Eurocentów znalazłem :2xf:

bidżej - 4 Wrz 2011, 13:28

w Granatowej swego czasu znalazłem w sumie paręnaście eurocentów i próbkę wody po goleniu Old Spice. Tutaj były 2 monetki, ale jedna tak się utleniła, że ciężko było poznać co to jest. Za to druga jest zabytkowa :P
luki - 4 Wrz 2011, 13:53


kuba87 - 4 Wrz 2011, 13:56

zawiecha przełozona? :D
bidżej - 4 Wrz 2011, 14:01

na razie w Photo-Filterze :P
zawiecha czeka na swoją kolej, prawdopodobnie za 2 tygodnie...

BerciQ - 4 Wrz 2011, 16:58

wow, porównując zdjęcia, to obniżając zawieszenie rosną felgi :P :P
luki - 8 Wrz 2011, 22:16

poka poka nowe mody :ok:
bidżej - 12 Wrz 2011, 07:46

W czwartek sukabicz nie przeszła przeglądu, co zdeka przyspieszyło prace, bo zadziałało mi na nerwy. Tak więc w sobotę dostała przeszczep wszystkiego, co się mocuje do tylnej belki. I tym sposobem nowe życie dostały:

- tylne zawieszenie na niebieskim Eibachu i amortyzatorach Motorcrafta
- kompletne hamulce tylne, w tym linka od ręcznego, która w Lazurowej upierdzieliła się przy samym prawym bębnie, a "nowa" z Granatowej była chyba od MK3, bo cholernie krótka (ale po długiej walce pasi :) ). w zestawie z hamulcami nowiutkie bębny Harta (niestety innych nie znalazłem swego czasu), szczęki TRW, cylinderki Lucas, przewody elastyczne Enzet, do tego nówki sztuki krótkie miedziane.

dzięki temu Lazurowa jedzie i hamuje idealnie gładko (stare bębny oczywiście krzywe), ręczny trybi (dzisiaj przegląd :P ). No i nie tylko nie wygląda jak koza, ale tyłkiem leci w zakrętach jak po szynach - lepiej niż Granatowa, pewnie ze względu na gumy 185 :V:



Kolejny etap: hamulce przednie, zawias przedni. Gorzej, że na to potrzebne trochę kasy, bo trzeba dokupić parę drobiazgów, które uległy połamaniu w wypadku :( W międzyczasie do wyciągnięcia z Granatowej jeszcze kilka tajli (szyby, co nieco z elektrycznych zabawek) no i zetec. Do zimy już niedaleko, ale mam nadzieję, że się uda! :)

przemo_rsr - 7 Lis 2011, 21:39

no i no i, jak prace, bo cisza nastała :fox:
luki - 7 Lis 2011, 21:50

kupił diody do radia :rotfl: TEsCO tuning :)
bidżej - 7 Lis 2011, 22:00

w temacie cisza, bo nawet nie mam czasu się w d*pę drapnąć :/ a dzieje się prawie non-stop... kosiara dostała:
- wentylowany hebel przód na nowych elastykach;
- nowy płyn hamulcowy;
- "nowe" radyjko (które w międzyczasie się spitoliło i dzisiaj wróciło do życia), przy okazji poratowałem trochę wiązkę kabinową, bo któryś z poprzednich właścicieli miał szalone umiłowanie od taśmy izolacyjnej i druciarstwa
- zielone szyby
- trzeci stop

walczę też z całą masą pierdół. między innymi z kulejącymi wolnymi obrotami. najpierw potrafiła zgasnąć kiedy jej się tylko spodobało, teraz zdarza jej się tylko na zimnym silniku. ogólnie wiązka jest w kiepskim stanie, w każdej wtyczce jakaś zupa, czyścić trzeba po 3 razy, a i tak średnio to pomaga... poza tym z przeróżnych zakamarków wykopałem wiadro kompostu (podszybie, nagrzewnica, załamania uszczelek...)

w międzyczasie z Granatowej wyleciało trochę zetecowego osprzętu (chłodnica, altek, wiązka, komputer, dolot i inne pierdoły) i reszta bajerów elektrycznych. Wszystko zostało przewiezione na miejsce przeszczepu, czyli do Krakowa. W któryś z nieodległych weekendów Zetec zostanie wypruty z Granatowej, przetransportowany do stolicy Małopolski i zainstalowany w Lazurowej.

tak btw, jak mi ktoś powie, że Castrol robi dobre oleje, to padnę ze śmiechu :hahaha: zalałem tego szitu w sumie litr i silnik rozdzwonił się jak popieprzony. W tej chwili dolane 300ml Mobila i już jest lepiej...

zdjęcia jak tylko znajdę parę chwil, żeby je przesiać i wrzucić na imagekrzaka. generalnie prawie wszystko jest dokumentowane na bieżąco :)

kenczorf - 7 Lis 2011, 22:20

na castrolu moj hcs chodzil dobrze tylko w upaly..w zimie wiecej majonezu w odmie po 2 tygodniach niz po 2 miesiacach na valvo
vegetagt - 7 Lis 2011, 22:26

bidżej, a jaki castrol zalales? Ja w łoplu miałem gtx hm 15w/40 i majonezu brak, oleju nie brał, a odcinki w zimie do 10km robilem.
bidżej - 7 Lis 2011, 22:31

właśnie GTX 15W40. gorszego gówna nigdy żaden z moich HCSów nie widział. i aż mi głupio przed własnym samochodem, że mu to zrobiłem :-P

aha, przy okazji któregoś razu wymieniłem też lusterko prawe, bo zamienniki to szit :)

vegetagt - 7 Lis 2011, 22:32

hm, moze to z racji tego, ze mi sie super szybko silnik dogrzewał i majonez uciekal :)
luki - 7 Lis 2011, 22:36

zatykacza panie Bidźej, sezon na kosiarki sie skończył teraz przyjdzie pora na odśnieżarki :)
bidżej - 7 Lis 2011, 22:39

luki, zapraszam na Radom, będziesz klucze podawał :D
luki - 7 Lis 2011, 22:40

mój zetec w zako leży o co Ci chodzi :>
bidżej - 7 Lis 2011, 22:40

w Zakopcu też podziałamy, moja będzie jako fantom :-P
luki - 7 Lis 2011, 22:42

zatem musisz wystosować odpowiednie podanie do tego załączniki, to się zastanowie czy będę miał czas w lajcie :devil:
bidżej - 7 Lis 2011, 22:53

:cmok:
kenczorf - 8 Lis 2011, 02:03

ja mowilem o magnatecu 10w40 ale to i tak shit
bidżej - 11 Lis 2011, 18:25

po dzisiejszym dniu w Granatowej nie ma już ani kropli wachy i śladu po układzie chłodzenia. zostało rozpiąć linkę sprzęgła i zdjąć wydech, po czym wyciąć pas przedni i wyjechać z silnikiem prosto do bagażnika Lazurowej. do bagażnika trafi też stabilizator, a na pokład Lazurowej jeszcze przednie Eibachy. I tyle z historii Granatowej. w przeciągu kilku tygodni zostanie po niej tylko puste miejsce w garażu.

aha, dziś oddżumiłem też trochę wiązkę silnikową Lazurowatego HCSa. póki co jeździ znowu jak należy. kiedyśtam w międzyczasie założyłem też plastikowe nadkola na tył, a profile zamknięte (chociaż progi to już bardziej profile otwarte :cojest: ) zalałem fluidolem.

bidżej - 12 Lis 2011, 21:38

Eibach onboard, razem z prawie nowymi odbojami i osłonami amortyzatorów, poduszkami i łożyskami McPhersonów. Podmieniłem też felgi na zimówkach, bo jedna była krzywa jak chińskie S, poza tym srebrno-rude wyglądały ciulowo - teraz są czarne. szczerze powiem, że na Eibachu i czarnej feldze bez dekielka znowu mam Fiestę, co zaczyna wyglądać jak mały rozrabiaka :D

lewy amortyzator w Granatowej dostał nieco mniej niż wstępnie przypuszczałem, ale i tak jest krzywy - zgiął się na mocowaniu w zwrotnicy... jak dobrze się przyjrzałem, to z prawej strony nie ma elementu, który by się nie wymiął. od podłużnicy, przez stopkę idącą do mocowania wahacza, kołyskę, wahacz, fartuch u góry, po fragment nadkola, słupek, dach i podłogę.

DemptD - 12 Lis 2011, 21:58

bidżej napisał/a:
krzywa jak chińskie S

a czym to się różni od polskiego eS? :V:

no granatnik już narozrabiał, to wiesz.. gy

luki - 14 Lis 2011, 11:42

rób panie upa z grzebania :rotfl: i gleby
Blackknight88 - 14 Lis 2011, 17:46

BJ nie odstawał bardzo w tyle jak wracaliście :D ? haha

german tuning, gleba na minusie :D

bidżej - 14 Lis 2011, 18:34

Blackknight88, nic się nie bój, oddżumiony HCS leciał całkiem dobrze, wyprzedzanie pod górę też się udawało :D

w niedzielę dzięki powyższym dżentelmenom (luki i Blackknight88) Zetec pożegnał się z Granatową. operacja do najprostszych nie należała, głównie z braku odpowiedniego sprzętu. na całe szczęście daliśmy radę przy pomocy szlifierki kątowej, kawałka rury i pasa do mocowania prefabrykatów betonowych na naczepach (udźwig 6t, więc raczej nie miał prawa protestować ;-)) ). oczywiście bez niespodzianek się nie obyło: okazało się (co dojrzeliśmy dopiero w Krakowie), że w wypadku dzwon skrzyni jednak delikatnie oberwał półosią - więc nie skończyło się na skrzywionym deklu. ułamany jest kawałek rantu, do którego przykręcany jest dekiel i to stamtąd sączył się olej. pech chciał, że skrzynię ustawiliśmy w taki sposób, żeby podpierała kolektor dolotowy - co by się Zetec nie zawiesił na filtrze oleju. wszystko ładnie pięknie, ale to spowodowało, że po dojechaniu do Krakowa, na podłodze bagażnika było dobre 1.5l oleju przekładniowego :/ na całe szczęście wszystko szczelnie zakryliśmy folią, więc z zebraniem tego nie było problemu. pakiet fotek z weekendu:



w tym miejscu jeszcze raz podziękowania dla Łukasza i Karola za pomoc. bez Was byłaby jedna wielka dupa.

aha, no i jeszcze ciekawostka. co robią moje Fiesty natychmiast po założeniu niebieskiego Eibacha z przodu? na wjeździe do Krakowa od strony Warszawy (niemiłosierne wyboje) gubią szybkę od przedniego migacza. Granatowa zgubiła lewą, Lazurowa prawą :cojest:

Blackknight88 - 14 Lis 2011, 18:48

hahaha z tym migaczem to pogrom Bartek :D

co do akcji, nie ma sprawy. Wal do sznura w razie czego to jeśli tylko będę mógł = przyjadę. Zresztą wiesz o tym :D

Cieszę się, że dojechaliście cało no i ten olej nie walał Ci się po podłodze bo byłaby kupa.

Montuj to to i w końcu pokaż jak jedzie bo czekam stanowczo za długo :D

bidżej - 14 Lis 2011, 18:52

z montażem nie będzie takie hop-siup, muszę skądś wykminić podnośnik...

aha, DemptD, to nie Granatowa narozrabiała, tylko ja ;-(

Blackknight88 - 14 Lis 2011, 19:21

Było minęło i nie wróci kto narozrabiał i ile ;)

Bierej podnośnik a jak nie to weźmiemy rurkę i wpadniemy z Lukim :rotfl:

luk-90 - 15 Lis 2011, 00:36

Dokładnie, bedzie kolejny bolid, powodzenia w składaniach.

Upewnij się czy coś jeszcze nie dostało i pakuj to na skrzyni z 1.3, to będzei lepiej zawijać asfalt :yes:

bidżej - 15 Lis 2011, 07:41

skrzynka z 1.6 16v to jest to. zapierdziela i tak, a pali 7-7.5/100 :D
hubi_2006 - 15 Lis 2011, 11:06

bidżej napisał/a:
7-7.5/100

pfff :-P ostatnio osiągnąłem 5.8-6l/100km :V:

bidżej - 15 Lis 2011, 19:55

...w 1.25 75KM :D
bidżej - 16 Lis 2011, 21:18

patent na naprawę skrzyni już jest. a w zasadzie 2 patenty. zobaczymy co i jak po zdjęciu dekla. może już w ten weekend (fiesta mnie wykończy) :)
luki - 24 Lis 2011, 21:22

upik:>
bidżej - 24 Lis 2011, 21:25

nimam czasu strzelić zdjęcia! a poza tym i tak w zimowym outficie jest pasztet :-P
Peedro - 24 Lis 2011, 21:31

następny biszkopt co zdjęcia zrobić nie umie :hahaha: :-P
luki - 24 Lis 2011, 21:34

zrobił ale grzebieniem
bidżej - 24 Lis 2011, 21:35

nie, to mydelniczka
Pietrekk - 24 Lis 2011, 21:39

Albo się nie chce :P
bidżej - 17 Gru 2011, 22:41

parę dni temu na ratunek resztkom progów przyszły przednie chlapacze. dzisiaj Lazurowa dostała 4 x Avon Ice Touring w szalonym rozmiarze 155/70R13. w porównaniu do Dębicy Frigo i jakichś czukiereczkowych Hankooków - niebo a ziemia.

poza tym rozdzwoniony i rozklekotany HCS tłucze jeden tysiąc km za drugim. graty do zeteca szykują się bardzo pomału ze względu na chroniczny brak kasy. a potrzebnych jest parę pierdół: olej silnikowy z filtrem, olej przekładniowy, pasek od napędu osprzętu (jest w średnim stanie), poducha tylna od strony rozrządu (naderwana, prawdopodobnie przy wypadku), mieszki przegubów sztuk 3 (niedawno wymieniany był jeden, pozostałe mocno odczuwają kilometry) i inne takie... poza tym do wymiany całe wahacze: gumy pamiętają zeszłe stulecie, lewy sworzeń już dość wyhuśtany, same blachy też miejscami zmęczone. walka trwa.

luk-90 - 17 Gru 2011, 23:30

nie chcę być pesymistą, ale o te poduchę do zeteca to jak 4 w totka( jezeli już ją dostaniesz wzmacniaj ją poliuretanem, bądź klejem do szyb). Reszta pewnie z czasem się zbierze i tak nie ma sensu na zimę pakować dohc, zbieraj siano i na wiosnę ruszysz, żeby na wiosenny przyjechać
BerciQ - 18 Gru 2011, 00:08

luk-90 napisał/a:
nie chcę być pesymistą, ale o te poduchę do zeteca to jak 4 w totka( jezeli już ją dostaniesz wzmacniaj ją poliuretanem, bądź klejem do szyb).


że niby jak ?? Klejem do szyb ??

Pietrekk - 18 Gru 2011, 00:26

Ja mam u siebie poduchę od CVH przerobioną i wzmocnioną klejem do szyb czarnym właśnie.
BerciQ - 18 Gru 2011, 00:34

ale ja nie rozumiem jednego, sposobu wzmacniania poduszki klejem do szyb. Oblewacie ją tym klejem czy jak?
Parzych - 18 Gru 2011, 00:34

BerciQ napisał/a:
Klejem do szyb ??
Może nie wiesz, ale klej do szyb po "stężeniu" jest bardzo mocno trzymającą gumą... :yes:
BerciQ - 18 Gru 2011, 00:36

Parzych napisał/a:
BerciQ napisał/a:
Klejem do szyb ??
Może nie wiesz, ale klej do szyb po "stężeniu" jest bardzo mocno trzymającą gumą... :yes:


czyli, że jak mam mocno nadwyrężoną poduszkę to zamiast wymienić to zalać ją klejem? To generalnie profilaktycznie mogę u siebie wszystkie zalać ?

Pietrekk - 18 Gru 2011, 01:08

no zalewasz, całą gumę tam gdzie pracuje ile się da pchasz tego
luk-90 - 18 Gru 2011, 01:38

ma to plusy i minusy, ja u siebie wzmocniłem obie poduchy klejem poliuretanowym, na wiosnę trzeb będzie zajrzeć po poduszki skrzyni, bo wydaje mi się, ze trzeba je będzie wymienić
bidżej - 18 Gru 2011, 10:14

klej do szyb to plan rezerwowy. wolę raczej mieć tip-top zrobione :-P
luk-90 - 18 Gru 2011, 14:19

klej do szyb utwardzi znacząco poduszkę, co przy normalnej jeździe po bułki może irytować, bo drgania z silnika będą przenoszone na budę. Ja dlatego użyłem klej poliuretanowy, co by pójść w kompromis, między wzmocnieniem, poprawieniem poduszki.
luki - 18 Gru 2011, 14:56

gadacie... ja na forum za 50 zł ładną poduchę do zeteca kupiłem :)
Stunt_Man - 18 Gru 2011, 15:19

łatwiej o poduszke z 1.4 albo 1.6 CVH
bidżej - 18 Gru 2011, 15:21

chłopy, jakie CVH? Zetec to zetec, ja tam rzeźby robić nie będę :>
Stunt_Man - 18 Gru 2011, 15:23

nic nie trzeba rzeźbić
sam mam u siebie z cvh. i nie tylko ja
nawe Puma miał

bidżej - 2 Sty 2012, 11:05

pomału jadymy z koksem: zgodnie z tym, co tam gdzies chyba już pisałem, przyszła pora na nowe wahacze. w sumie na upartego możnaby wymienić tylko gumy i sworznie, ale za dużo z tym pipcenia, a jak ma być zrobione dobrze (mało tego, lepiej niż w Granatowej ;-)) ), to wsadzam błyszczące nóweczki Febi Bilstein sztuk 2. tak to się prezenci:


Bezimienny - 2 Sty 2012, 12:05

E tam błyszczące, zakurzone są :-P
bidżej - 2 Sty 2012, 12:06

zanim założę, to wypoleruję i nawoskuję :D
Marek - 2 Sty 2012, 13:52

Bidżej zebys sie nie przejechal na tych wahaczach :> u mnie gumy po miesiacu sie rozsypaly :)
bidżej - 2 Sty 2012, 13:57

to mnie pocieszyłeś, dzięki :-P

zobaczymy, zostawię sobie stare wahacze i najwyżej na następny raz dokupię same gumy i sworznie...

kamilocha1 - 2 Sty 2012, 14:03

bidżej, mialem wlasnie to samo napisac co Marek, no chyba ze na slasku tutaj sa te komponenty febi takie do życi :) z gum to ino lemfordery albo oryginały forda
luki - 2 Sty 2012, 14:10

bidżej napisał/a:
pomału jadymy z koksem: zgodnie z tym, co tam gdzies chyba już pisałem, przyszła pora na nowe wahacze. w sumie na upartego możnaby wymienić tylko gumy i sworznie, ale za dużo z tym pipcenia, a jak ma być zrobione dobrze (mało tego, lepiej niż w Granatowej ;-)) ), to wsadzam błyszczące nóweczki Febi Bilstein sztuk 2. tak to się prezenci:

[url=http://img38.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img408.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


że niby znow Ci będe klucze podawał? :*

bidżej - 2 Sty 2012, 14:12

zanim się na termin doczekam u Ciebie, to sam jeszcze 3 zestawy takich wahaczy zajadę na śmierć :-P

btw, to nie Ty marudzisz na lemfordery?

Pietrekk - 2 Sty 2012, 14:33

Ja mam z delphiego póki co pół roku i przy glebie jeszcze trzymią, zrobię dziś fotę jak wahacz ugięty :)
Kruku - 2 Sty 2012, 14:36

heh u mnie tez te gumy na wachaczach sie wyciulalay po chwili ;/ od tamtego czasu kupuje ori ford i cena tez nie jest taka az straszna
kamilocha1 - 2 Sty 2012, 17:58

Pietrekk, mam nadzieje ze dokrecasz wahacz dopiero jak fiesta stoi na 4 kolach?:D bo ja raz dokrecilem jak byla na lewarku podniesiona to tydzien i taki kat na glebie wyrwał gume z tuleji ;D
Pietrekk - 2 Sty 2012, 18:16

Dokręcone mam od czasu wymiany i nie ruszane do tej pory, a gleba ruszana była jako tako :P
Stunt_Man - 2 Sty 2012, 18:22

Marek napisał/a:
Bidżej zebys sie nie przejechal na tych wahaczach :> u mnie gumy po miesiacu sie rozsypaly :)

potwierdzam.
jak możesz już wymieniać w nich silentbloki na lemfoldery :V:

madek - 2 Sty 2012, 18:55

Stunt_Man, to już lepiej oryginały a nie jakieś półśrodki :2xf:
Pietrekk - 2 Sty 2012, 19:11

Poliuteran! :D
Peedro - 2 Sty 2012, 19:23

Lemfordery mam i są git :-P łączniki staba i sworznie kupuje z Febi i nie narzekam :P jak się zajadą to się zmienia i tyle :-P
bidżej - 4 Sty 2012, 22:45

popatrzyłem na Motostat i się przeraziłem - od lipca 2009 auto przejechało 13 954km, z czego od momentu wejścia w moje posiadanie, czyli od 20 sierpnia 2011: 7 706km (a w samym grudniu 2 386km) :9:


...i jeździ dalej :D

bidżej - 6 Sty 2012, 22:17

zdążyłem sukębicz pochwalić, to dzisiaj wycięła numer. co prawda wszystko już ogarnięte, ale przecież nie byłaby sobą gdyby jednak nie strzeliła drobnego focha... wyjechałem dziś w Kraków - mokro, brzydko, zimno. przejechała kawałek, po czym na każde wciśnięcie gazu zaczęła reagować zajączkiem. telepało cholerą aż się gniazdo postojówki wykręciło z reflektora :9:

okazało się, że kabel zapłonowy od drugiego cylindra był wsadzony w cewkę tak solidnie, że jak go dotknąłem, to wypadł :cojest: tak szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia jakim prawem ona w ogóle potrafiła palić na 4 gary. w środku oczywiście dżuma, syf i rozpacz. chwilę się zeszło, żeby to wyczyścić i poskładać jak trzeba, ale Lazurowa bryka znowu jak radziecki bombowiec.

zająłem się też skrzynią - odczyszczona w miarę możliwości. obrażenia obudowy dość mocne, ale dużo starsze niż wakacje - tam, gdzie oberwała półosią jest w miarę spoko, bo ułamany kawałek wystarczyłoby spawnąć/przykleić, szlifnąć, dać inny, prosty dekiel i byłoby ok. gorzej, że kołnierz dostał jakiś strzał już dawno temu i w jednym miejscu jest zgięty i pęknięty. dekiel też jakiś obity, a od środka wytarty kołem zębatym (więc to na pewno z czasów, kiedy auto jeździło - nie z wypadku). więc trzeba będzie zmienić cały kołnierz...

tu po lewej widać ułamany kawałek:


a tu przed i po czyszczeniu - chyba trochę mniej brudna, ale za to dużo lżejsza.


i takie tam "w zimie":


Peedro - 6 Sty 2012, 22:25

paździerz :ok: :-P

Kładź w końcu tego zeteca, a nie się HCSem wozisz :2xf:

Pietrekk - 6 Sty 2012, 22:28

Paweł ale HCS to burżuazja :D
JoeMix - 6 Sty 2012, 22:33

bidżej, weź Ty pogadaj z Vanem, On Ci wytłumaczy jak trzeba czyścic :hihihi:
luk-90 - 7 Sty 2012, 00:21

czyścisz
http://imageshack.us/phot...dsc01055tg.jpg/

i malujesz
http://imageshack.us/phot...dsc01058oy.jpg/

i gotowa czeka na lepsze czasy w piwnicy :hahaha: , bo stwierdzasz, ze lepiej bedzie zawijać na skrzyni 1.3 :cojest:

Peedro - 8 Sty 2012, 17:29

Czy mi się wydaje czy w avatarze kolorek zmieniłeś :P
Stunt_Man - 8 Sty 2012, 19:06

Peedro napisał/a:
Czy mi się wydaje czy w avatarze kolorek zmieniłeś :P

spostrzegawcza gadzina :brawo: :rotfl:

kenczorf - 8 Sty 2012, 19:44

ile to juz bedzie? Kilka miesiecy ?:P
bidżej - 12 Sty 2012, 21:12

nie no, awatar zmieniłem parę tygodni temu jak mi się nudziło :P

przy Lazurowej w międzyczasie robią się pierdoły: we wtorek wyprostowałem jedną zimostalówkę bo mnie wkurzało, że ta siksa nie chce jechać jak po szynach. teraz jest jak należy. poza tym czyszczenie i drobne malowanie gratów, ogarnianie kabelków na tip-top i takie tam... dokopałem się na przykład do oznaczeń alternatora - wcześniej były zarośnięte syfem. może w weekend już będzie jakaś fotka co by pokazać jak się ma sytuacja.

Pietrekk - 12 Sty 2012, 21:33

BJ a jak z Rudą na niej? Bo na fotkach coś było :P A altek normalne ze syfa zbiera :D
bidżej - 12 Sty 2012, 21:37

rude będzie katowane po zimie. ogólnie tragedii nie ma, do zrobienia nadkola z tyłu i do poratowania progi + 2 kawałki podłogi z przodu przy progach. wszystko tymczasowo zabezpieczone. Granatowa swego czasu była w gorszym stanie, a odratowałem ją :)
bidżej - 17 Sty 2012, 22:40

ciąg dalszy ogarniania pierdół. nowe zabawki:


- alternator przejrzany, odczyszczony, zrobiony na "w miarę elegancko" łącznie z kablami:


- zreanimowana, odczyszczona "nowa" obudowa termostatu, sprawdzone i założone czujniki temperatury i termostat - można wrzucać na ziutka, ale to po samym swapie coby nic nie połamać

- pierdoły totalne:

kuba87 - 17 Sty 2012, 22:51

dajesz Pan dajesz
ps gdzie "zielony groszkowy na bębnach? :rotfl:

bidżej - 18 Sty 2012, 11:25

zielony groszkowy oczywiście na bębnach ciągle jest :D ale już niedługo, w planie kolorowanie zacisków i bębnów w dyskretną czerń.

aha, w drodze komplet reflektorów z elektryką. podmienię prawy, który ma pękniętą ramkę, drugi zostanie na zapas.

bidżej - 19 Sty 2012, 21:58

patent na aluski na najbliższy sezon:


luk-90 - 19 Sty 2012, 22:02

nie potrafię określić czy strzelasz w czarny czy grafit, ale według mnie półmat grafit byłaby miazga na sleepera
bidżej - 19 Sty 2012, 22:11

to miał być grafit metalik :hihihi:
Parzych - 20 Sty 2012, 01:07

Mi właśnie wyglądał na grafit... :yes:
bidżej - 20 Sty 2012, 07:41

w zasadzie bez różnicy, po prostu mocno ściemniłem je w corelu :-P
BerciQ - 20 Sty 2012, 10:18

wg. mnie dużo lepiej się prezentuje :) Muszę coś takiego na moim srebrnym zrobić :)
Dawidoff4 - 21 Sty 2012, 15:46

to nie ten sam kolor co mają fele od MK4 u Hubiego ?? ;/

zmiana oczywiście na + :yes:

bidżej - 21 Sty 2012, 19:14

co wyjdzie to dopiero się okaże, póki co to tylko vt!

a tymczasem dzisiaj dalszy ciąg prac. na pokład wreszcie wskoczyły wahacze - inne auto :) w najgorszym stanie była tuleja metalowo-gumowa tylna prawego wahacza, jest na fotce poniżej - guma odlazła prawie całkiem od wewnętrznej tulejki, przy zewnętrznej też kilka sporych pęknięć. zobaczymy, jak się będą zachowywać febi-bilsteiny na dłuższą metę...

tu pierwszy raz na miejscu po Granatowej:


plac zabaw w trakcie:


stare graty:


i po zabawach:

Peedro - 21 Sty 2012, 19:26

sie pierdołami zajmujesz a HCS jak był, tak jest :-P
Pietrekk - 21 Sty 2012, 19:27

Chce zmieniać, widziałem na Fejsbuce :D
bidżej - 21 Sty 2012, 19:29

Zetec musi jeszcze dostać poratowaną skrzynię, a z tym czekam na tajlika od lukiego...
poza tym gołymi ręcami go nie wsadzę, potrzeba mi jakiegoś podnośnika - a z tym ciężkawo póki co. ale kombinuję, już niedługo! :D

Stunt_Man - 21 Sty 2012, 19:35

bidżej napisał/a:
Zetec musi jeszcze dostać poratowaną skrzynię, a z tym czekam na tajlika od lukiego...
poza tym gołymi ręcami go nie wsadzę, potrzeba mi jakiegoś podnośnika - a z tym ciężkawo póki co. ale kombinuję, już niedługo! :D

synek :krzesłemgo:
jo ostatnio swapowoł 2.0 na 1.6 gołymi rencoma bo nie chciało mi sie po podnośnik jechać
Pij mleko będziesz wielki.
i papej pyrki

bidżej - 21 Sty 2012, 19:38

Stunt_Man napisał/a:
i papej pyrki

:rotfl: :hahaha: :V:

luki - 21 Sty 2012, 19:44

bidżej, chce wsadzć przy pomocy podnośnika
robota ma być profesjonalna :rotfl:

Pietrekk - 21 Sty 2012, 19:51

Właśnie chciałem napisać żeby sobie robota zrobił :D
Peedro - 21 Sty 2012, 19:52

luki napisał/a:
robota ma być profesjonalna :rotfl:


Oglądnijcie kilka odcinków Wheeler Dealers i nabierzecie wprawy... I nie zapominajcie o pomarańczowych rękawiczkach! :ok: :rotfl:

Stunt_Man - 21 Sty 2012, 19:54

Peedro napisał/a:
luki napisał/a:
robota ma być profesjonalna :rotfl:


Oglądnijcie kilka odcinków Wheeler Dealers i nabierzecie wprawy... I nie zapominajcie o pomarańczowych rękawiczkach! :ok: :rotfl:

i o sztucznych gejowatych dialogach gy

luki - 21 Sty 2012, 19:55

Peedro napisał/a:
luki napisał/a:
robota ma być profesjonalna :rotfl:


Oglądnijcie kilka odcinków Wheeler Dealers i nabierzecie wprawy... I nie zapominajcie o pomarańczowych rękawiczkach! :ok: :rotfl:

Wystarczą wampirki i kratka złotego żubra

Bezimienny - 21 Sty 2012, 20:07

Wheeler Dealers odstawiają czasem taką straszną fuszere że głowa boli, nawet stare wkręty używają, a o czyszczeniu praktycznie można w ich przypadku zapomnieć. Tu mam nadzieje będzie lepiej niż u Wheeler Dealers.
bidżej - 21 Sty 2012, 20:28

luki napisał/a:
bidżej, chce wsadzć przy pomocy podnośnika
robota ma być profesjonalna :rotfl:
a qarwa właśnie tak! :2xf:
Pietrekk napisał/a:
Właśnie chciałem napisać żeby sobie robota zrobił :D
taki patent też przerabiałem, nie da rady zakotwić dziada w podłodze, a słabo by było jakby mi się półtorej tony żelastwa przewróciło na Lazurową :-P
luki napisał/a:
Wystarczą wampirki i kratka złotego żubra
o, lepiej opowiada :ok:
Bezimienny napisał/a:
Tu mam nadzieje będzie lepiej niż u Wheeler Dealers.
taki jest plan. pewnie będzie trochę dłużej, ale będzie i czukiereczek.


btw, zapomniałbym... w drodze fajny gadżecik :V:

tajmus - 22 Sty 2012, 13:57

bidżej napisał/a:
bidżej, chce wsadzć przy pomocy podnośnika

a może on z Ciebie chce zrobić podnośnik :fox:
nie daj się :rotfl: :rotfl: :rotfl:

bidżej - 25 Sty 2012, 14:24

nowa zabawka pod Zeteca:



...czyli filterek Pipercross PP96 dedykowany pod S/RS1800 1.8 16v :)

luk-90 - 25 Sty 2012, 14:38

ładniutki, ciekawe jak się będzie sprawdzał
luki - 25 Sty 2012, 15:40

luk-90 napisał/a:
ładniutki, ciekawe jak się będzie sprawdzał

Do pierwszej astry po swapie :krzesłemgo:

bidżej - 25 Sty 2012, 16:23

może tym razem trafię w coś innego <odtykacz>
madek - 25 Sty 2012, 18:01

Fajny :D Tomex ma taki sam i miał mi też załatwić, ale akurat nie było wtedy :) Troche za duże są i bedziesz musiał wcisnąć na chama w obudowe :P
Peedro - 25 Sty 2012, 20:22

Pierdoły kupuje a HCS ciągle pod maską :2xf: :-P
bidżej - 25 Sty 2012, 20:24

póki co wymyłem puchę filtra i cały dolot, jutro obadam czy pasi. wg. specyfikacji wymiary dokładnie te same, co Filtron AP151/2, który siedział w puszce do tej pory i pasował lala...
BerciQ - 25 Sty 2012, 22:10

odwieczny dylemat, czy sportowy wkład czy stożek :)
luk-90 - 25 Sty 2012, 23:13

kolektor plastik > stozek
Aluminium + seryjna puszka > sportliś wkładken :-P

Bidżej nie słuchaj ludzi doprowadź go do odpowiedniego stanu i wtedy pakuj :yes:

Wkładka i tak nie da tego co plastiken :2xf:

Pietrekk - 25 Sty 2012, 23:29

luk-90 napisał/a:
kolektor plastik >Bidżej nie słuchaj ludzi doprowadź go do odpowiedniego stanu i wtedy pakuj :yes:


:yes: Luk ma rację, a łatwiej się to robi jak masz motorownie przed autem :P A Ty jak robisz to do porządku jednak :D

Blackknight88 - 26 Sty 2012, 00:39

BJ, kiedy mój prezent urodzinowy zostanie zrealizowany :-) ?

Wkładaj to paście w końcu bo Ci dupsko przetrzepię starym paskiem klinowym :rotfl:

bidżej - 14 Lut 2012, 22:31

dziś święto epileptyków i innych ciężko chorych, dlatego też sprawiłem sobie parę kolejnych gadżetów pod zeteca:



- fordowska oliwka 5w30
- fordowski filterek oliwy
- fordowski filterek paliwa

i morda znowu mi się trochę śmieje :)

luk-90 - 14 Lut 2012, 23:48

hmm zestaw jak u Mnie na płukanke był :rotfl:

Kiedy planujesz osadzić zatykacza? Pewnie na zlot będziesz chciał zawitać machiną dwuwalkową :cojest:

bidżej - 25 Lut 2012, 18:39

pozimowa ocena strat:
- lewe tylne łożysko kaputt
- którędyś naleciało odrobinę wody pod nogi kierowcy
- cewka potrafi przyświrować gdy jest mokro

+ gumy na wahaczach po miesiącu i 2 kkm mają się świetnie

luk-90, do gotowości do swapa zostało tylko ogarnąć skrzynię i kupić 3 mieszki :P mam nadzieję, że do zlotu uda się ogarnąć chociaż to i zawitać ;)

Peedro - 25 Lut 2012, 18:52

i dalej pierdu pierdu :P kładź 16v pod maske :-P
hubi_2006 - 26 Lut 2012, 10:40

bidżej napisał/a:
+ gumy na wahaczach po miesiącu i 2 kkm mają się świetnie

Kupiłeś jakiś syf, że cieszy Cie nawet ten miesiąc wytrwałości? :rotfl: Czy może drogi na południu są gorsze, jak te na północy :fox:

bidżej - 26 Lut 2012, 10:41

no marudzili, że kupili takie same i po miesiącu się porozpadały. widać jeździć nie umieją, albo wahaczy zmieniać ;-))
hubi_2006 - 26 Lut 2012, 10:50

No to jestem Ciekaw, jak tam moje fordowskie. Obecnie będą miały jakieś 20Kkm :)
Kiedy malowanko alu, a i czy tym razem szpachlujesz ryski :D ?

bidżej - 1 Mar 2012, 10:32

Alu pójdą do renowacji jak tylko trochę kaski wpadnie.

W międzyczasie zebrałem trochę tajli i gadżetów, została "tylko" łapa tylna silnika. Tak się też dobrze składa, że za tydzień zwalnia mi się w pracy hala - więc miejsce do pracy będzie :) Zetec nieuchronnie coraz bliżej.

A Peedro i tak zaraz napisze, że pierdu pierdu :-P

Peedro - 1 Mar 2012, 19:51

bidżej napisał/a:
A Peedro i tak zaraz napisze, że pierdu pierdu :-P


Qwa pierdu pierdu a zeteca dalej ni ma!! :2xf: :cojest: :rotfl:

bidżej - 1 Mar 2012, 19:54

:V:
hubi_2006 - 1 Mar 2012, 20:07

Może jakiś większy hebel pod tego zeteca, żeby tym razem szybciej poskramiać krowę?

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

bidżej - 5 Mar 2012, 13:57

kierwa, albo wsadzę zeteca, albo spuszczę tego trupa do Wisły.

Zrobiło się mokro - cewka zaczęła strzelać fochy. Wysuszyłem, pokleiłem silikonem, założyłem - lala.
Za moment zrobiło się cieplej - zalewa świece jak popieprzone, po przegazowaniu za wydechem czarna smuga na asfalcie... Jak po zatrzymaniu nie uda mi się jej gazem przytrzymać na obrotach i zgaśnie, to za cholerę nie odpali. Ale wszystko tylko póki nie złapie temperatury - później jest spokój.

Skrzynia do połowy zrobiona - koła 5 biegu zdjęte, obudowa podmieniona, ale dalej dupa. "Sam naprawiam" (co za ćwok to pisał) mówi, że wystarczy zagrzać koło do 180 st C i wchodzi na wałek sprzęgłowy - gówno prawda. Skoro 180 st. C, to opalarka powinna styknąć - a tak nie jest. Więc muszę skądś wyczarować palnik gazowy i dopiero działać dalej.

Jeszcze trochę i zrobię z niej Lazurową Marzannę :głowąwmur:

Parzych - 5 Mar 2012, 14:39

bidżej, koło do piekarnika elektrycznego (180*) na godzinkę i będzie git...
bidżej - 5 Mar 2012, 14:45

Parzych, w sumie jest to jakiś pomysł - tylko muszę wytargać skrzynię z pracy do mieszkania :ok:
JoeMix - 5 Mar 2012, 14:49

bidżej, opalarką nie zagrzejesz do takiej temperatury, bo ono szybciej będzie stygło niż opalarka będzie je ogrzewać,,, (chyba)
bidżej - 5 Mar 2012, 14:55

opalarka teoretycznie daje dobrze ponad 400st, więc grzejąc to cholerne kółko na kawałku kostki brukowej (co by to odizolować) przez dobre kilkadziesiąt minut podejrzewam, że była szansa na te 180... tylko że to za mało, do wsadzenia kółka na wałek zostało jeszcze z 5mm - 2 próby pod rząd :|
kenczorf - 5 Mar 2012, 14:58

A co ty tak wogole kombinujesz z ta skrzynia?
bidżej - 5 Mar 2012, 15:02

wymieniam obudowę 5 biegu, bo przy strzale Granatową obudowa oberwała półosią i ukruszyło jej spory kawałek rantu. Jak skończę, to wrzucę zdjęcia co dokładnie jej było.
JoeMix - 5 Mar 2012, 15:07

Znaczy nasuwa Ci się na wałek i brakuje 5mm? Stuknąć czymś nie idzie? Nie możesz zbudować robota który odwali za Ciebie tę robotę?

(a tak jeszcze sobie myślę co by skrzynie a dokładnie wałek potraktować CO2 z gaśnicy?)

kenczorf - 5 Mar 2012, 15:15

juz myslalem ze bawisz sie zmiana dlugosci przelozen :)
bidżej - 5 Mar 2012, 18:11

póki co podmieniłem w tej starej zgniłej rurze:
- VSS na ten z Granatowej (jakiś deko inny)
- czujnik temperatury silnika na ten z zeteca, bo mam 2 (różnica 2 pierwszych literek w oznaczeniu, reszta taka sama) - pomierzyłem to w kilku różnych temperaturach i różnice wynosiły jakieś dziesiąte części kilooma

trzasnąłem reset, przegoniłem ją po placu pod firmą i jak narazie nie przebiera na zimnym, a jedyne czym pluje z wydechu to woda. zobaczymy, czy nie wytnie focha za 10km :cojest:

Co do skrzyni: JoeMix, dokładnie - wchodzi na wałek, ale żeby było jak należy brakuje te pół centa. Może i gaśnica to jest jakiś patent. luki mówi, że rozbierając dla mnie skrzynię, która leżała przez te kilka tygodni w -20, wszystko zdjął po prostu palcami... no chyba że sobie jaja robi :fox: :hihihi:

Peedro - 5 Mar 2012, 18:53

bidżej napisał/a:
luki mówi, że rozbierając dla mnie skrzynię, która leżała przez te kilka tygodni w -20, wszystko zdjął po prostu palcami... no chyba że sobie jaja robi :fox: :hihihi:


On jest z gór, zje oscypka i ma siłe ze HEJ!

kuba87 - 5 Mar 2012, 20:44

pierdu pierdu i zeteca ni ma :D :twisted:
a zielonogroszkowe bębny bedą? :hihihi:

Peedro - 5 Mar 2012, 20:55

kuba87 napisał/a:
pierdu pierdu i zeteca ni ma :D :twisted:


<czerwonakartka> bana mu!! mój tekst podwędził! :2xf: :-P

kuba87 - 5 Mar 2012, 22:22

Peedro, :2xf: :rotfl:
DemptD - 5 Mar 2012, 22:35

olej zeteca! bierz przykład z niego:

:V:

kuba87 - 5 Mar 2012, 22:38

DemptD, :V:
DemptD - 5 Mar 2012, 22:40

bidżej, i patrz jak ładnie byś bulgotał http://www.youtube.com/watch?v=rmrRKEXvh_k :D
bidżej - 5 Mar 2012, 22:40

można też inaczej...


DemptD - 5 Mar 2012, 22:42

halo, halo, tjunink kosiarki to zostaw mnie :2xf:
bidżej - 5 Mar 2012, 22:43

eee, patrz, nawet kolorami pasi :fox:
DemptD - 5 Mar 2012, 22:44

no trudno, się wydało :rotfl:
bidżej - 5 Mar 2012, 22:46

do projektów z nim! :rotfl:
Peedro - 5 Mar 2012, 22:47

I wybiło 10 stron gadania jakie to 1,1 jest zaje*iste i przy okazji pitu pitu nt. zeteca.

A przepraszam, pierdu pierdu, nie pitu pitu! :-P

bidżej - 5 Mar 2012, 22:49

co za spam...

Peedro napisał/a:
jakie to 1,1 jest zaje*iste
gdybym kiedyś jeszcze coś podobnego powtórzył, to utnijcie mi łeb przy samych kostkach... ;-|
qwerty67 - 5 Mar 2012, 22:58

bidżej, zamiast opalary wrzuć to do ognicha albo szmaty w ropie i tyle :P ja tak grzałem szklanki w oplu jak nie chciały się wycisnąć i dał rade, w wieńcem na zamachu też tak robilismy i wskakiwało :P
bidżej - 6 Mar 2012, 21:42

dobra, trochę zdjęć...

z ostatnich walk z cewką i ze skrzynią (choć ta jest jeszcze nie skończona):


z dzisiejszych potyczek z kablami - instalacja pod elektryczne otwieradło bagażnika:
- sami swoi ;)

otwieradełko niestety jeszcze nie działa, bo się okazało, że ostatni pin w klapie oczywiście jest, ale złamany :cojest:
no więc czeka na podmianę...

Peedro - 6 Mar 2012, 21:52

pie... ty już wiesz co! :2xf: Weź że się w garść, złóż zeteca na skrzyni z 1,1 i heja :-P
qwerty67 - 6 Mar 2012, 21:53

Jak widzę lutowane konektory to mnie nosi.. a zaciskarka tylko 30 zeta...
DemptD - 6 Mar 2012, 21:54

Peedro, patrz poprzednia strona :P to niech wsadza, a nie bawi się w zeteca :P pierdu, pierda, a V8 dalej nie ma gy
bidżej - 6 Mar 2012, 22:10

qwerty67, przeca jest zagnieciony i dodatkowo zalutowany :fox:
luk-90 - 6 Mar 2012, 23:38

a obok samochodu stoja nowe czujniki parkowania :rotfl:
kuba87 - 6 Mar 2012, 23:43

pierdu pierdu a zeteca ni ma :rotfl:
Pietrekk - 6 Mar 2012, 23:46

Może zmienił zeteca na te roboty :P I temu stoją koło auta :D
madek - 6 Mar 2012, 23:54

kuba87 napisał/a:
pierdu pierdu a zeteca ni ma :rotfl:

ten temat na każdej stronie ma identyczny post :V:

luk-90 - 6 Mar 2012, 23:58

prawie polowa postów z tego tematu nadaje sie na smietnik. Powoli Hydepark przenosi sie do tego tematu, admin sprzątaj :)
kuba87 - 7 Mar 2012, 00:06

luk-90 napisał/a:
prawie polowa postów z tego tematu nadaje sie na smietnik. Powoli Hydepark przenosi sie do tego tematu, admin sprzątaj :)

to by trzeba było cały temat usunąć :V:

Parzych - 7 Mar 2012, 01:03

qwerty67 napisał/a:
Jak widzę lutowane konektory to mnie nosi.. a zaciskarka tylko 30 zeta...
Nachu-j komu zaciskarka za 3 dychy, to kilkanaście browarów... :9: Luty są ok a zaciska się KOMBINERKAMI, nie jakąś zaciskarką za 3 dychy... :2xf:
Cristodius - 7 Mar 2012, 11:02

a jak brak kombinerek to po Piwie nawet zębami da rade zacisnąć :rotfl:
JoeMix - 7 Mar 2012, 11:18

Więc zaciśnięte zaciskarką są najlepciejsze i najpewniejsze, potem dobrze polutowane, potem zaciskane kombinerkami na końcu kiepsko polutowane,,,
bidżej - 7 Mar 2012, 11:21

ja tam jestem uprzedzony do kabli zagniecionych i zupełnie bez lutowania, no chyba że z końcówką kablową dobraną do średnicy i zakręconą śrubką na terminalu. więc zrobiłem jak powyżej, "próby obciążeniowe" wyszły bez lipy :2xf:
qwerty67 - 7 Mar 2012, 15:44

bidżej, zacisnięte dobrą zaciskarką wypaść nie ma prawa.. co innego jak ktoś się na tych przewodach wiesza..
bidżej - 7 Mar 2012, 15:52

te kable:
- są w samochodzie, który siłą rzeczy jest ruchomy (no chyba, że się spieprzy :P )
- są pociągnięte wzdłuż progu, nadkolem, na pas tylny, który znajduje się że tak powiem "w bagażniku" - a tam mają prawo latać różne rzeczy. więc po mojemu bez lutowania nie ma opcji :P

JoeMix - 7 Mar 2012, 15:56

Dobrze zaciśnięte, dobrą zaciskarką prędzej przewód zerwiesz niż wysunie się z zacisku - sprawdzone, lutowanie ma jeden poważny minus, przewód sztywnieje i łatwiej go złamać, dlatego lutować korektorki trzeba umieć,,, a jak się sprawi dobrą zaciskarkę to ma się szersze pole manewru (bo rożne rzeczy można zaciskać) i szybciej idzie niż lutowanie :P
bidżej - 7 Mar 2012, 16:05

Panowie, jest polutowane na końcówkach, jest dobrze i jest solidnie. i działa. więc zostaje. co mi tu spamicie? zaraz przyjdzie luk-90 albo Peedro i powie, że moderator potrzebny gy
kenczorf - 7 Mar 2012, 16:06

spokojnie...on jeszcze w pracy...mozesz posprzatac wczesniej :)
JoeMix - 7 Mar 2012, 16:09

Nie no, my tu mu dobre rady a on nas od spamerów,,, nie no...
Cristodius - 7 Mar 2012, 16:26

Nie ważne jak robić ważne aby było funkcjonalne i wytrzymałe, ja bym opaskę termokurczliwą jeszcze dla osłony lutu dał :yes:
bidżej - 7 Mar 2012, 16:34

termokurcze są na całych wsuwkach - we wtyczce od przycisku wsuwki są dość blisko siebie, głupio byłoby, gdyby to się kiedyś jakimś cudem zwarło. :P
Cristodius - 7 Mar 2012, 16:46

bidżej napisał/a:
termokurcze są na całych wsuwkach

:ok:

co dalej będziesz modził? oczywiście cos do czego będą sie mogli inni przy-chrzanić nunu

Stunt_Man - 7 Mar 2012, 16:49

pozwole sobie zacytować genialną myśl old
kuba87 napisał/a:
pierdu pierdu a zeteca ni ma :rotfl:

kuba87 - 7 Mar 2012, 19:06

Stunt_Man, :rotfl:
Peedro - 7 Mar 2012, 19:54

Złodzieje! :-P
bidżej - 7 Mar 2012, 19:59

<odtykacz>
qwerty67 - 7 Mar 2012, 21:08

Druciarstwo :P
bidżej - 7 Mar 2012, 21:09

chybaś z konia spadł gy
DemptD - 7 Mar 2012, 21:15

toż tu większy spam niż w HP :rotfl:
qwerty67 - 7 Mar 2012, 21:16

Z konektora :D druciarstwo i tyle :D jakoś fabrycznie nie lutują i się trzyma ja nie lutuję i się trzyma :D



Uploaded with ImageShack.us
lipne foto ale tak wygląda moje zaciśnięcie nie do zepsucia w normalnym użytkowaniu.

bidżej - 7 Mar 2012, 21:18

no już mówiłem, że ślicznie, ale po kij mam wydawać 3 dychy, żeby zacisnąć 3 wsuwki, jak mam kombinerki i lutownicę na miejscu i pod ręką? i działa tak samo dobrze, jak nie lepiej :-P

DemptD napisał/a:
toż tu większy spam niż w HP :rotfl:
łapska mi z tego powodu opadają! :kaput:
Pietrekk - 7 Mar 2012, 23:21

Ale skąd wiesz czy taka zaciskarka nie przyda się później :P
Parzych - 7 Mar 2012, 23:35

Cytat:
Ale skąd wiesz czy taka zaciskarka nie przyda się później :P
Nie przyda się, ma kombinierki i lutownicę... gy
madek - 8 Mar 2012, 00:16

Kurrrna czy wy nie macie innych problemów :hahaha: Równie dobrze można zakręcić drucik dookoła i też będzie działać :2xf:
kuba87 - 8 Mar 2012, 18:56

pitu pitu a zeteca ni ma :D
qwerty67 - 8 Mar 2012, 19:32

co to jest zeteca?
Stunt_Man - 8 Mar 2012, 19:38

qwerty67 napisał/a:
co to jest zeteca?

odmiana słowa "zetec" ?

qwerty67 - 8 Mar 2012, 19:43

co by nie było, i tak nie ma :D
bidżej - 9 Mar 2012, 23:12

telenowela "Pierdu pierdu, a zeteca nima", odcinek tysiącpięćsetstodziewięćset: "Błoga cisza"

występują: bidżej-alvaro gomez da nimota, stare łożyska FAG (to chyba od ang. "faggot"), nowe łożyska SKF, trochę smaru i inne pierdoły.

- zielony groszkowy nadal żyje!

a bardziej poważnie: stare łożysko zewnętrzne (pierwsze foto, po prawej) w zasadzie na każdym wałeczku miało dziury jak stąd do hameryki. bieżnia zewnętrzna dość zdrowa - więc albo pierdykła wewnętrzna, bo koreańce robią łożyska z plasteliny, albo po prostu posypały się wałeczki - bo koreańce robią łożyska z plasteliny. jakby nie było - tępe wacki... z drugiej strony jeździ SKF założone dokładnie tak samo i w tym samym czasie (to był ostatni zestaw w sklepie) i ma się świetnie.

luki - 9 Mar 2012, 23:23

nie ma za co :rotfl:
bidżej - 9 Mar 2012, 23:27

i nawzajem :V:
Peedro - 10 Mar 2012, 01:24

ja pier*ole... Nie dość że niebieskie auto, groszkowy bęben to jeszcze smar niebieski :9: a zeteka jak nie było tak ni ma!
Pietrekk - 10 Mar 2012, 12:18

Ja jak zmieniałem to miałem jeszcze ori łożyska, od 92 roku wyglądały podobnie jak Twój FAG, skf trzyma ponad pół roku i jest ok.
Peedro on musi jakiś kolor wymyślić na zeteca żeby pasował do reszty :D Choć w sumie wymienialiśmy ostatnio tylne amorki w Isuzu Gemini, jedyne dostępne - Kayaby, w dodatku białe :D do tego doszedł niebieski filtr oleju i pomarańczowy ropy :D tak że nie zdziwię się jak u niego będzie podobnie :D

bidżej - 30 Mar 2012, 19:02

kolejny update, specjalnie dla Peedra :V:

aluski z RS1800 po piaskowaniu wymalowane proszkowo na czarny połysk, luksusy w bagażniku i zielona szybka tylna.



mam też łapę do Zeteca, więc zostało podstępem ściągnąć lukiego z jego zabawkami w któryś weekend (na pewno nie jeden z dwóch najbliższych ;-( )...

luki - 30 Mar 2012, 19:10

średnio te felgi wyglądają....
Peedro - 30 Mar 2012, 21:39

:jupi: nikt mnie nie ubiegł :devil:

Pierdu Pierdu a zeteka NI MA!!!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :ok:

kuba87 - 30 Mar 2012, 22:20

Peedro, :ok:
kenczorf - 30 Mar 2012, 23:12

zginely te felgi...
bidżej - 31 Mar 2012, 00:14

w zasadzie taki był pomysł. zaciski i bębny w wolnej chwili też polecą w czarny...
luk-90 - 31 Mar 2012, 11:00

no nie wiem, wygląda jak by miała stalowki 13
hubi_2006 - 31 Mar 2012, 12:06

Na FB ładniejszy kolorek pokazywałeś :|
trzeci - 31 Mar 2012, 12:10

Też mam lekko mieszane uczucia co do tych czarnych felg.
Może jakiś jaśniejszy grafit byłby lepszy :myśli:
Ale pewnie live wygląda lepiej :)

No i dawaj z tym Zetekiem chopie, bo trza by przenieść ta krowę do Projektów ;-))

madek - 31 Mar 2012, 12:27

Te felgi przede wszystkim kiepsko wyglądają z dekielkami :) Ale fakt że jakiś grafit byłby ciekawszy niż całkiem czarny
Stunt_Man - 31 Mar 2012, 13:13

fajne. wydaje sie przez to bardziej skromna... to atut slipera :V:
Skfarek - 2 Kwi 2012, 12:06

bidżej napisał/a:
aluski z RS1800 po piaskowaniu wymalowane proszkowo na czarny połysk, luksusy w bagażniku i zielona szybka tylna.


a mnie się bardzo podobają :ok: U kogo robiłeś malowanie?

bidżej - 2 Kwi 2012, 12:15

też mi się widzą :P ogólnie koncept jest taki, że będzie na Lazurowej sporo czarnego. W czerń pójdą nie tylko heble, ale też pasy przedni i tylny i znaczek na masce. lotka na klapie oczywiście też czarna. dumam nad czarną maską, ale to chyba będzie słabe.

felgi malowane w Rino S. C. przy Zakopiańskiej. Najtańsi może nie są, ale robią fajnie, szybko i porządnie.

co do dekielków: może rzeczywiście wyglądałoby to lepiej, ale trochę się cykam ze to będzie zachęcać amatorów cudzej własności - szczególnie, że felgi zrobione na tip-top, gumy też dość konkretne, przynajmniej z wyglądu :|

Skfarek - 3 Kwi 2012, 08:46

Z czarnymi zderzakami czarna maska będzie słaba :)

A ile dałeś? Ja zwykle robię u Czaji on woła 80 zł za felgę :)

JoeMix - 3 Kwi 2012, 09:22

bidżej napisał/a:
koncept jest taki, że będzie na Lazurowej sporo czarnego. W czerń pójdą nie tylko heble, ale też pasy przedni i tylny i znaczek na masce. lotka na klapie oczywiście też czarna.
Linia zderzaków jest przetłoczona na boku,,, zderzaki i wszystko poniżej na czarno :hihihi:
hubi_2006 - 3 Kwi 2012, 13:27

bidżej napisał/a:
co do dekielków: może rzeczywiście wyglądałoby to lepiej, ale trochę się cykam ze to będzie zachęcać amatorów cudzej własności

Masz jakieś magiczne dekle antykradziejki :fox:

Skfarek - 3 Kwi 2012, 14:15

hubi_2006 napisał/a:
asz jakieś magiczne dekle antykradziejki


zrób "emeryt zabezpieczenie stajla" czyli korektorem napisz na nich swój numer rejestracyjny :rotfl:

bidżej - 3 Kwi 2012, 18:03

zrobiłem sobie drobny VT i czarna maska odpada. pasy przedni i tylny w czarnym wystarczą.

dekle nie są magiczne, ale przynajmniej zakrywają pięknie błyszczące nakrętki, które do co niektórych mogą wołać "odkręć mnie" ;-|

a w sumie za odnowienie całego kompletu z ważeniem i pierdołami wyszło pół tysia :-P

bidżej - 3 Maj 2012, 23:47

http://youtu.be/lVIm60IO7yw

więcej jutro, bo zdycham.

dzięki panie luki za wsparcie.

McLfan - 4 Maj 2012, 00:09

No to moje gratulacje. Niech tym razem, TFU TFU, służy o wiele dłużej. :)
Peedro - 4 Maj 2012, 06:31

Cytat:
Pierdu Pierdu a zeteka NI MA!!!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :ok:


Kończy się pewna era :sad: ;-(

:ok:

bidżej - 4 Maj 2012, 09:10

Peedro, wybacz mi :hihihi:

niżej parę fotek z ostatnich kilku dni (sam swap od wjechania HCSem i wyjechania Zetekiem przerobiliśmy chyba w 12h, ale jeszcze "parę" rzeczy trzeba było przygotować).

przede wszystkim skrzynia, którą musiałem rozebrać dość mocno po tym, jak przy zakładaniu synchronizatora 5 biegu rozleciał mi się od w rękach i jedna mała zapadka wpadła prosto w jeden jedyny otwór, jaki prowadził do środka skrzyni...





z nowych gratów: mieszki, filtry (w tym pipercross w dolocie - fajnie się to drze na wyższych obrotach), płyny, świece i takie tam.

całość poszła dość gładko, chociaż foch oczywiście był: luki wrócił z przejażdżki testowej z benzyną sikającą z filtra - puściła złączka od strony zasilania. defekt poratowany dość szybko, reszta wygląda póki co ok :)


...i tym sposobem doszedłem do limitu 500 fotek na imagekrzaku :|

luki - 4 Maj 2012, 09:31

że tak napisze KTT :)
PS bidżej, za półtora tygodnia podobne składanie u mnie <8>

Peedro - 4 Maj 2012, 10:01

załóz se konto na photobucket :-P
kenczorf - 5 Maj 2012, 14:55

filmik twierdzi ze klepie jak moja :P
luki - 5 Maj 2012, 15:58

Chwile klepała potem przestała i jest Cisza :)
Fordon - 5 Maj 2012, 20:35

Eeee ale na FB bylo wiecej fot... w pedzel chce ?? :2xf:
Nie ladnie tak dawac tylko filmik...

bidżej - 5 Maj 2012, 21:46

otóż to, teraz jest cisza - słychać tylko ciche cykanie listwy wtryskowej :D

więcej fotek zarzucę jak tylko ogarnę konto na photobuckecie. a w międzyczasie powstaje krótki projekt zdjęciowo-filmowy :)

bidżej - 6 Maj 2012, 20:58

Pytanie: ile potrzeba bandaża, żeby owinąć portki od zeteca? :)
Fordon - 6 Maj 2012, 21:47

10m na mokro....
Skfarek - 8 Maj 2012, 10:20

do 4w2w1 ponoć 15m wystarczy :) Masz jakiś namierzony, bo też będę chciał mój do wagena owijać?
Fordon - 8 Maj 2012, 15:34

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3605686
Tu napiszcie do Patryka on wam zalatwi w dobrej cenie bandaz...
W razie co powolac sie na mnie :)

bidżej - 8 Maj 2012, 20:36

Fordon, dzięki za kontakt :ok:

tymczasem Lazurowa przeleciała już ponad pół tysiąca km i odbyła swoje drugie tankowanie, co pozwoliło policzyć średnie spalanie. nieco ponad 120km w mieście, 440km w trasie, z czego przez ostatnie 200km 18-letnia fiesta poganiała tedeiki, cedeiki i inne -deiki. wynik: 6,57 l/100km :rotfl: :hahaha:

do ogarnięcia przy zetecu jeszcze parę detali, później ciąg dalszy historii pt. "pitu-pitu, czyli po mału do przodu" :)

DemptD - 8 Maj 2012, 22:28

pierdu, pierdu, a hcsa ni ma gy
Peedro - 8 Maj 2012, 22:30

DemptD, HCS to zuo!!! :2xf:

Spalanie rzekłbym w normie jak na zeteca :-P

trzeci - 8 Maj 2012, 22:40

Jedni odchodzą od Fiest a inni ciągle w nich dłubią i myślą co by tu jeszcze zrobić.
Dlatego .... ;-))

Skfarek - 9 Maj 2012, 10:59

Fordon, podziękował bardzo za namiar :yes:
bidżej - 9 Maj 2012, 11:02

łomatko, znowu w Projektach? :P
trzeci - 9 Maj 2012, 14:38

Ano, więc staraj się chłopczyku jeszcze bardziej gy
Powodzonka :)

Skfarek - 9 Maj 2012, 14:46

bidżej, koniec opierdalania i zasuwasz ostro z P R O J E K T E M :ok:
luki - 9 Maj 2012, 15:37

Dobrze że ma kto bidżej-owi, klucze podawać :taaa:
bidżej - 9 Maj 2012, 15:43

no chłopie, nikt tak nie znajduje w burdelu nasadki 13 jak Ty! :poleczka:
luki - 9 Maj 2012, 20:00

Bo nikt nie ma takiego burdelu w giedorkach jak ty :rotfl:
bidżej - 10 Maj 2012, 12:02

ja nie jestem taki dobry majster od smaczków jak na przykład Mafios, ale też jakieś czaruję:



ori olej, ori zawieszka :rotfl:

Skfarek - 10 Maj 2012, 15:05

I jaki czyściutki zbiorniczek :-P

PS. a to dlatego was wtedy w sobotę nie było bo żeście nasadki tyle czasu szukali :devil:

Pietrekk - 15 Maj 2012, 20:46

Widziałem na żywo dziś :P W sumie to całkiem fajna, jak ten zetec cicho chodzi :D
Stunt_Man - 15 Maj 2012, 21:08

a jaka pordzewiała... :rotfl:
Pietrekk - 15 Maj 2012, 22:07

zalepi się plasteliną :P
bidżej - 15 Maj 2012, 22:58

mówiłem Wam, że to są superszport wyloty powietrza :ok:
bidżej - 16 Maj 2012, 09:17

dokumentacja wczorajszego spota:



ta czerwona fiesta też całkiem spoko :ok:

qwerty67 - 16 Maj 2012, 09:24

bidżej napisał/a:
ta czerwona fiesta też całkiem spoko

A ta zielona?

bidżej - 16 Maj 2012, 09:36

e, to jakiś pedzio(t).

więcej o wczorajszej wycieczce pewnie dowiecie się na dniach, ale już nie ode mnie.

Skfarek - 16 Maj 2012, 11:48

bidżej napisał/a:
dowiecie się na dniach, ale już nie ode mnie.


bo... sprzedajesz auto ...... tylko żartowałem :twisted:

Stunt_Man - 16 Maj 2012, 15:17

qwerty67 napisał/a:
bidżej napisał/a:
ta czerwona fiesta też całkiem spoko

A ta zielona?

:hahaha:

tadzias - 16 Maj 2012, 15:47

Skfarek napisał/a:
bo... sprzedajesz auto ......



z tego co powiedział kupił jakieś granatowe padło :rotfl:

bidżej - 16 Maj 2012, 15:48

to nie ja kupiłem, ja się tym padłem ino przejechałem!
tadzias - 16 Maj 2012, 15:51

bidżej napisał/a:
to nie ja kupiłem, ja się tym padłem ino przejechałem!


przyznaj się, kupiłeś granatową następczynię lazurowej, która była lazurową następczynią granatowej :cojest:

Stunt_Man - 16 Maj 2012, 17:01

bidżej napisał/a:
to nie ja kupiłem, ja się tym padłem ino przejechałem!

i stwiedziłeś że moje 1.6 idzie jak Twoje 1.8 130 :rotfl:

tadzias - 17 Maj 2012, 01:57

bo bidżejowe 1.8 ma blokade przepustnicy :D
bidżej - 17 Maj 2012, 07:58

raczej wydechu :yes:
tadzias - 17 Maj 2012, 13:33

to też, w mk1 miałem ten sam problem po swapie z 1.1 na 1.6 jak został stary wydech
bidżej - 22 Maj 2012, 18:58

póki co Lazurowa przygotowuje się powoli do wypadu nad tzw. morje. jeden z głównych celów wyprawy (poza leżeniem do góry gwizdkiem, żarciem rybek itepe) to pewien feralny zakręt...

poza tym poza wydechem, po głowie chodzi mi przednie hamowanie z mondeo. ta stara wiedźma nie da mi chwili spokoju...

Stunt_Man - 22 Maj 2012, 19:18

bidżej napisał/a:
poza tym poza wydechem, po głowie chodzi mi przednie hamowanie z mondeo

jechałeś... wiesz jak to hamuje :fox:

bidżej - 22 Maj 2012, 19:21

no właśnie o to chodzi. po co mi pozwoliłeś się karnąć? :rotfl:
luki - 22 Maj 2012, 19:28

po co Ci przecież hamuje :twisted:
Stunt_Man - 22 Maj 2012, 19:42

bidżej napisał/a:
no właśnie o to chodzi. po co mi pozwoliłeś się karnąć? :rotfl:

bo Krzychu bał sie odciąć?

bidżej - 26 Maj 2012, 00:37

nie było, a jest:




normalnie inne auto, całe 1.5kg ekstra docisku na tylnej osi! gy

JoeMix - 26 Maj 2012, 07:27

Dłuższą wycieraczkę na tył dałeś?
Pietrekk - 26 Maj 2012, 07:50

Lotka panie :)
Peedro - 26 Maj 2012, 08:16

ale trot :p
luk-90 - 26 Maj 2012, 08:23

co to za cyborg na palecie :rotfl:
hubi_2006 - 26 Maj 2012, 10:29

luk-90 napisał/a:
co to za cyborg na palecie

Gromowładne ramię sprawiedliwości- jak BJ coś spieprzy to dostaje cyber kopa :)

bidżej - 26 Maj 2012, 21:40

ototo, dlatego wszystko próbuję robić ładnie :P

foto z dzisiejszego spota:


tadzias - 27 Maj 2012, 00:09

chociaż jedno się chlopowi udało :-P

blołdżob, bierz się za pas przedni i tylny lewy blotnik bo w Suchej słychac chrupanie z lazurowej :D

Mustang - 27 Maj 2012, 00:25

kawał dobrej roboty przy furze bidżej. Like it :V:
bidżej - 28 Maj 2012, 15:21

o takie mam :V:



jeszcze tylko chromowane żarówencje i kolejne +3 punkciki do lansu :rotfl:

Mafios - 28 Maj 2012, 15:54

a moze pod kolor http://www.ebay.co.uk/itm...=item56468ff28b
bidżej - 28 Maj 2012, 15:58

eee, nie tym razem. ale pamiętaj o mnie przeglądając ebaja :ok:

chętnie na przykład przytulę okulary na lampy - jakby były w ludzkiej cenie :)

Parzych - 28 Maj 2012, 16:12

bidżej napisał/a:
chromowane żarówencje i
...i nie widać bocznych kierunków za dnia... Wiem bo takie mam (ale już nie długo)...
luki - 28 Maj 2012, 17:06

bidżej, NMZC :2xf:
bidżej - 28 Maj 2012, 17:07

<odtykacz>
Pietrekk - 28 Maj 2012, 17:32

Coście znowu popsuli?
bidżej - 28 Maj 2012, 19:00

to luki mi takie pikne skombinował :)
hubi_2006 - 28 Maj 2012, 19:13

Zacne Panie :) moje na ebayu znalazłem :-P Tylko żarówki mam zwykłe pomarańczowe :9:
bidżej - 8 Cze 2012, 19:49

ciąg dalszy dłubania. z małych dłubanek:
- czarne MHW na pokładzie
- zmieniony czujnik temperatury na deskę (stary pokazywał co mu się akurat podobało - czasem nawet dobrze, ale to chyba przypadkiem).
- całkiem zaślepione ssanie oparów paliwa w kolektor dolotowy - w końcu na dobre przestało mi pukać w baku :P
- wszystkie plastiki we wnętrzu wyczyszczone, zostało jeszcze profi pranie weluru...

z większych:

- z przodu monotuby Delphi DeCarbon Performance - o qwa, jakie to jest fajne w połączeniu z niebieskim Eibachem! :V: Minus jest taki, że amorki (w wyniku pomyłki faceta, który to dobierał) nie mają mocowania stabilizatora - ale już jakiś czas się szczypię, czy w ogóle go zakładać... Przy okazji kontrola zawiasu (luzów totalny brak :D ) i przegląd hebelków - wszystko w najlepszym porządku.
- rozrusznik z przekładnią planetarną - dzisiaj przyjechał, jutro kontrola bebechów, czyszczenie i montaż :)



poza tym w międzyczasie Lazurowej stuknęło 150kkm, a ja ostatnio się zorientowałem, że mam jakiś problem - to auto jest pod maską czystsze, niż na wierzchu :/


Fordon - 8 Cze 2012, 20:00

Mowilem ci ze to jest dobry zestaw na monotube... a czuj sie u mnie -60 i sprezyny H&R czerwone....
luki - 8 Cze 2012, 20:09

poka więcej foto z wczorajszych modyfikacji :P
zielona amorki
czerwona czujnik poziomu paliwa
niebieska hample tył + pasek
:twisted:
ja mam jedno

bidżej - 8 Cze 2012, 20:15

niebieska dostała jeszcze nowy pierścień uszczelniający za kolektorem wydechowym. dzisiaj podobno coś trochę świruje przy 140km/h po autobanie, ale jedzie. to ja mam takie foto:



Fordon, dla mnie -60 to już za dużo - to był, jest i będzie względnie wygodny dupowóz z opcją pokarania tedeików ;) Aha, i dzięki za helpa przedwczoraj!

luki - 8 Cze 2012, 20:23

bidżej napisał/a:
to ja mam takie foto:



350 koników :devil:

a co do świrowania może nieszczelny ten pierścień jest i sonda lipe robi?

bidżej - 8 Cze 2012, 20:28

to musiałby chyba całkiem wypaść :P zobaczymy po weekendzie, póki co zajechała dość daleko i żyje!
Stunt_Man - 8 Cze 2012, 22:28

moje cudo :twisted:
byle pierścień jej nie zatrzyma :rotfl: prędzej sie te Wasze dwie zepsują niż ta szmata zdechnie

madek - 8 Cze 2012, 22:30

bidżej napisał/a:
niebieska dostała jeszcze nowy pierścień uszczelniający za kolektorem wydechowym. dzisiaj podobno coś trochę świruje przy 140km/h po autobanie

te uszczelki maja to do siebie że robią sie szczelne dopiero po porządnym wygrzaniu

Peedro - 8 Cze 2012, 22:34

I tak jest brzydka :ok:

Ja bym tam wolał amory z mocowaniem na staba, przecież stab coś musi pomagać, że się go stosuje :-P

bidżej - 10 Cze 2012, 18:29

Peedro, pewnie cośtam daje. Ale DeCarbon i Eibach póki co w zupełności mi wystarczają - i skoro tak, to po ciul mam co pół roku zmieniać te cholerne łączniki i tulejki ;-))

wczoraj zgodnie z zamiarem, na pokład wskoczył rozrusznik z przekładnią. Najpierw rozebrany na części pierwsze (niechcący nawet trochę za bardzo, zabawa z wkładaniem szczotek na miejsce - pierwsza klasa), wyczyszczony, śrubki wykąpane w kwasie fosforowym, wnętrzności przesmarowane gdzie trzeba grafitem, obudowa odmalowana z wierzchu i całość założona - koniec z chłyy-chłyyyyyyyy... na gorącym silniku. pali od pierwszego, kręci jak zły :V:


madek - 10 Cze 2012, 18:34

bidżej napisał/a:
to po ciul mam co pół roku zmieniać te cholerne łączniki i tulejki ;-))

nie jest zle, u mnie się trzymają odkad mam ta fieste czyli 1,5 roku a cholera wie kiedy były zmieniane :) eibach jednak troche oszczedza zawieszenie w przeciwienstwie do twardszych sprezyn

Stunt_Man - 10 Cze 2012, 18:53

Peedro napisał/a:
I tak jest brzydka :ok:

Ja bym tam wolał amory z mocowaniem na staba, przecież stab coś musi pomagać, że się go stosuje :-P

brak mocowania stabilizatora nie oznacza braku możliwości zamontowania stabilizatora

luki - 10 Cze 2012, 18:53

Stunt_Man napisał/a:
Peedro napisał/a:
I tak jest brzydka :ok:

Ja bym tam wolał amory z mocowaniem na staba, przecież stab coś musi pomagać, że się go stosuje :-P

brak mocowania stabilizatora nie oznacza braku możliwości zamontowania stabilizatora

zawsze można dorobić mocowanie w wahaczu :hihihi:

Stunt_Man - 10 Cze 2012, 18:59

obejma na amortyzator
http://photos01.istore.pl.../big/518252.jpg
takie coś x2 (tylko że odpowiednio wyprofilowane) daje razem obejme na amortyzator. z jednej skręcone śrubą a z drugiej skręcone łącznikiem :devil:

Pietrekk - 10 Cze 2012, 21:33

Szczotki sie bardzo przyjemnie wklada :p
luki - 10 Cze 2012, 21:34

jak się ma sposób to ładnie i bezproblemowo wchodzą :)
bidżej - 10 Cze 2012, 21:44

samo włożenie zajęło mi 30 sekund, problem miałem ze skombinowaniem sobie odpowiedniego przyrząda :P
bidżej - 27 Cze 2012, 13:59

355 dni po zmasakrowaniu Granatowej, Lazurowa dokładnie w tym samym miejscu. Przy okazji znalazłem chlapacz, resztki kierunku i reflektora, no i parę kawałków szpachli z lakierem, które odpadły z maski - pamiątki, które Granatowa zostawiła po sobie na wybrzeżu :P



trasa 2x 730km pokonana dość sprawnie. spalanie na poziomie 5.8l/100km @110-130km/h. niestety, są ofiary: łożysko prawy tył, prawy tylny narożnik deko przytarty przez typa z ducato, co nie umiał wyjechać z parkingu, krzyżak kolumny kierowniczej powoli żegna się ze światem, tak samo, jak prawa tuleja belki tylnej... No ale nic, łożysko, tuleje belki i jakieśtam jeszcze graty właśnie dzisiaj do mnie dotarły - więc zabawy ciąg dalszy.

BTW: dziś drugi raz sprawdzona zbieżność (pierwszy raz sprawdzona i ustawiona przed wyjazdem) celem upewnienia się, że nie ma problemu z geometrią ani luzów w zawieszeniu, a raczej z krzyżakiem. Kąty są malina, ale co mnie rozbawiło to podejście właściciela serwisu: "normalnie bierzemy za pomiar 60, ale że pan tu przyjechał z takim szybkim dziwolągiem, to 50" :P

Ad@mus - 27 Cze 2012, 15:08

spalanie jak matiz :ok:
fajna ta pomaranczowa fela w bannerze-co to za koło?? faaaaaaajne :devil:

madek - 27 Cze 2012, 16:28

bidżej napisał/a:



trasa 2x 730km pokonana dość sprawnie. spalanie na poziomie 5.8l/100km @110-130km/h

to spalanie kosiarki czy zatykacza? :twisted: normalnie musiałeś mieć jajko pod pedałem gazu :9:

kenczorf - 27 Cze 2012, 17:45

dluga skrzynia i spalanie realne przy zdrowym silniku oraz delikatnym obchodzeniu sie z gazem :)
madek - 28 Cze 2012, 08:53

kenczorf napisał/a:
dluga skrzynia i spalanie realne przy zdrowym silniku oraz delikatnym obchodzeniu sie z gazem :)

Akurat długa skrzynia jest seryjna w tym silniku, więc żaden argument. Ale jak by nie patrzec takie spalanie jest trudne do osiągnięcia poza autostradą

bidżej - 28 Cze 2012, 11:16

na 5 biegu mam 3k rpm przy 120 km/h. jakieś szczególnie trudne to nie jest, w jedną stronę wyszło 5.9, w drugą 5.7 - więc nawet w miarę powtarzalnie.

a tymczasem nowe łożyska z prawej strony z tyłu już są, nowe kable zapłonowe też. krzyżak ożył po potraktowaniu odrdzewiaczem, więc jest następny w kolejności...

kenczorf - 28 Cze 2012, 11:49

madek, przeciez mogli tam przy swapie wsadzic krotka np z futra
bidżej napisał/a:
na 5 biegu mam 3k rpm przy 120 km/h
ale jednak jest dluga :)
luki - 28 Cze 2012, 11:50

ja mam taką samą skrzynie jak bidżej,
ori z esioka 1,8 105 koników :)

bidżej - 28 Cze 2012, 12:07

panie luki, a nie przypadkiem 1.6?
luki - 28 Cze 2012, 12:15

wg numerów 1,8
luk-90 - 28 Cze 2012, 21:32

ja mam przy 105km/h 3k obr /min :rotfl:
luki - 22 Lip 2012, 13:25

bidżej zawsze marzył o swetrze, więc spełniłem jego marzenia
Ford Golf "C" :twisted:

:rotfl:

Stunt_Man - 22 Lip 2012, 15:42

pasuje idealnie
Peedro - 22 Lip 2012, 20:47

Stunt_Man napisał/a:
pasuje idealnie


true true :rotfl: :ok:

bidżej - 22 Lip 2012, 23:43

cholera, kolejka opalonych na pomarańczowo blond nastolatek koło mojego Golfa! :hihihi:

a z mniej ważnych rzeczy, od wczoraj na pokładzie nówka krzyżak Meyle - takie tam...

luki - 23 Lip 2012, 00:27

bidżej, pokaż foto ze spota pod giewontem
bidżej - 23 Lip 2012, 00:41

:V:


bidżej - 31 Lip 2012, 21:38

jeździ jak wściekłe, szykuje się pomału do ratowania skorupy. a tymczasem wygląda tak:


Marek - 31 Lip 2012, 21:41

Kolor fajny, chociaz granatowa miala lepszy :P
Peedro - 31 Lip 2012, 22:00

trot :-P moja starsza a lepiej wygląda :-P ale cóż, ford to ford i moją też gryzie tu i ówdzie :)
bidżej - 31 Lip 2012, 22:07

Marek, ten jest w fiestach chyba rzadziej spotykany i fajnie gra z czarnym, nawet lepiej mi się widzi niż granat :D

Peedro, gryzie ją przede wszystkim tam gdzie poobijana :( ale nic to, będzie zrobiona na cacy.

luki - 31 Lip 2012, 22:08

znowu wsadzisz 4 tysie w blacha a za rok będziesz płakał ze puchnie :-P
bidżej - 20 Sie 2012, 23:18

pewna przemiła blondynka z Łodzi pozbyła się swojej parszywej Fiesty 1.1 równe 365 dni temu :)
JoeMix - 21 Sie 2012, 00:17

:hihihi: :hihihi: :hihihi:
bidżej - 22 Wrz 2012, 21:53

dawno nie było czasu, żeby coś podłubać przy Lazurze, nie było też takiej potrzeby. tymczasem 10kkm stuknęło, więc:



świeża oliwka Forda 5w30 (+ oryginalna zawieszka o wymianie :P ), ori filtr oleju i uszczelka pod dekiel Victor Reinz. poza tym linka prędkościomierza podlana delikatnie olejem silikonowym, bo lubiła sobie pomachać wskazówką z rana...

i tyle :P

luki - 23 Wrz 2012, 09:23

i tak cie objadę :2xf: czego nie mówiłeś że będziesz zakupy robił mnie się dekiel poci i też wymiana oleju szykuje
bidżej - 23 Wrz 2012, 09:35

mówiłem Ci panie, zakupy już jakiś czas temu robiłem. a dekiel dopiero u Ciebie robiliśmy, już zepsułeś? gy
bidżej - 7 Paź 2012, 23:24

żeby nie było, że nic się nie dzieje, poczyniłem ostatnimi dniami zakupy na przyszły sezon. kółka będą większe i jeszcze ładniejsze :P
madek - 7 Paź 2012, 23:26

To poka a nie :-P

Ile, 17 cali? :V:

bidżej - 7 Paź 2012, 23:34

o takie zanabyłem. jedyne 15" :)



do wiosny będą jeszcze wyglądać inaczej. do tego świeża guma i będzie cacy :V:

kuba87 - 7 Paź 2012, 23:42

miałem takie. fajna felga :hihihi:
hubi_2006 - 8 Paź 2012, 00:12

Super fela, odkąd zobaczyłem je w temacie Gienka to chciałem takie :ok:
Peedro - 8 Paź 2012, 07:02

miałem takie, były krzywe, ładnie wyglądają bez dekli :-P
Marek - 8 Paź 2012, 09:49

Et 41 pewnie, wiec szukaj dystansow odrazu :P Fele fajne szkoda tylko ze 6j i Et takie wysokie.
tadzias - 8 Paź 2012, 10:48

Co z czarnymi alu? Do zbycia?
bidżej - 8 Paź 2012, 12:56

czarne 14 panie Tadek będą na zimę.

Marek, podobno ET 40. jak nie przesadzę z szerokością i profilem gumy, to jest szansa że będzie ok. przynajmniej sądząc po tym co znalazłem w odpowiednim topicu w Tuningu Stylistycznym... chociaż z drugiej strony sugerowałem się tym, co tam popisał Peedro, to cholera wie ;-))

Marek - 8 Paź 2012, 14:02

Na 100% 15tki 6j et 41 przy 195/50 tra przy maksymalnym skrecie :)
kenczorf - 8 Paź 2012, 14:26

Marek napisał/a:
195/50
to jest balon...maximum 195/45 :)
luki - 8 Paź 2012, 14:41

balon będzie 175/50 :)
<8>

kenczorf - 8 Paź 2012, 15:34

luki napisał/a:
balon będzie 175/50
Do tego pasuje szersza felge i naciagnac :)
bidżej - 8 Paź 2012, 16:04

do naciągania to by pasowało jakieś BBSy z fajnym rantem i więcej gleby, a ten strup ma jeździć na co dzień. luki dobrze mówi, kombinuję 175/50/15. jeśli chodzi o wygląd, to optymalne byłoby 185, tyle że wtedy profil 50, a taka guma jak 185/50 to niebardzo wiem czy istnieje, a jeśli tak, to nieczęsto.
kenczorf - 8 Paź 2012, 16:07

185/50r15 bedzie ciezko ale jest lepszy rozmiar a mianowicie 185/45r15 :D http://www.oponeo.pl/dane...185-45-r15-75-v
Pietrekk - 8 Paź 2012, 16:28

Nankang wogóle nie sprawdza się na mokrym, potwierdzone info, a BJ raczej po mokrym będzie jeździł też :)
hubi_2006 - 8 Paź 2012, 16:48

a taka guma?

kenczorf - 8 Paź 2012, 17:09

podalem porzyklad a nie konkretny model opony. Poztaym nikt nie zaklada takiego rozmiaru do upalania i to jeszcze na deszczu :)
Peedro - 8 Paź 2012, 22:34

na tej feli 195/45/15 jest fajne, bo dobrze zabiezpiecza felgę przed krawężnikami, na 7 calowej feldze już się robi nieco trapez... Felgi te mają z tego co pamiętam (wszystkie numerki wygładziłem :-P ) 41,5 ET. U mnie musiał bym dystans 5mm z tyłu. Z przodu nie było dystansu i było ok - oczywiście przy max skręcie przycierało, ale co z tego :-P
madek - 8 Paź 2012, 22:44

Peedro napisał/a:
na tej feli 195/45/15 jest fajne, bo dobrze zabiezpiecza felgę przed krawężnikami, na 7 calowej feldze już się robi nieco trapez...

to zależy od opony, sam widziales ze u mnie wygląda normalnie :P

luki - 17 Paź 2012, 22:12

bidżej pokaż co Ci wujek luki przywiózł <8>
Laskosz - 18 Paź 2012, 21:06

kota?
DemptD - 18 Paź 2012, 22:05

luki napisał/a:
bidżej pokaż co Ci wujek luki przywiózł <8>


kołpaki ze znaczkiem VW? :V:

tadzias - 19 Paź 2012, 01:00

DemptD napisał/a:
kołpaki ze znaczkiem VW? :V:


obstawiam różowiutkie nowiutkie trytyteczki :rotfl:

bidżej - 21 Paź 2012, 20:12

kuurde, z trytytek cieszyłbym się bardziej :(

no ale jednak przyjechało do mnie coś innego, mianowicie kółka.



teraz jeszcze "tylko" piasek, lakier, nowa guma i gotowość do sezonu :D

ps. przykro mi, zdjęcia robiłem kapciami!

Marcin - 21 Paź 2012, 20:28

ja tam widzę jeszcze dziure :-P fajne kółka, też bym takie przygarnął...
Peedro - 21 Paź 2012, 20:55

Marcin, mam takie (komplet) tylko że 3 sztuki do prostowania jakbyś chciał :-P

Bidżej, masz chyba mysze w błotniku :2xf: :cojest: :ok:

tadzias - 22 Paź 2012, 00:02

kółeczka ok ale z tą dziurą to byś panocku zrobił wreszcie bo dziecka straszysz poruszając się po Kraku :D
Mariox003 - 22 Paź 2012, 00:18

Marcin napisał/a:
fajne kółka, też bym takie przygarnął...

ja też, jakby najpierw do mnie trafiły to bym nie oddał :-P

Mafios - 22 Paź 2012, 11:46

jak dla mnie za duze
hubi_2006 - 22 Paź 2012, 16:44

Przy tym kole załóż seryjny zawias, a dziura z błotnika sama zniknie :ok:
kenczorf - 22 Paź 2012, 18:25

Mafios napisał/a:
jak dla mnie za duze
to zapewne 15tka...wiec czemu za duze? 195/45 na to zarzucic i fajnie wyglada :)
bidżej - 6 Lis 2012, 10:00

a takie 4 sztuki sobie kupiłem dość okazyjnie:



ostatnio kupiłem sobie też od kenczorfa TPSa na zapas - dzięki za niego :)

dziś lub jutro czeka mnie uszczelnienie wydechu - przy składaniu podczas swapa połączenie za puszką kata zostało z braku laku złożone na smarze miedzianym, który w końcu wydmuchało i popierduje sobie przez obejmę. pasta jest, trzeba tylko rozłożyć, wypaćkać i skręcić.

kenczorf - 6 Lis 2012, 20:25

wlasnie mialem pytac czy zadowolony z tpsiaka:) Co do gum to troche wasko jak na twoj silnik...na prosta starczy ale na zakrety juz tak sobie
Ale za to wyskosc przy tej szerokosci jest jak 195/45 czyli bardzo fajna :)
Kiedy babcie zhamujesZ?

bidżej - 6 Lis 2012, 20:49

TPS dziś założony i jest ok - w sumie to zmieniłem go tak dla zabawy, żeby sprawdzić czy trybi. jak wydech zmienię na coś sportowiejszego to spróbuję ją pohamować :P
bidżej - 25 Lis 2012, 16:50

nazbierałem już trochę szmelcu, ale potrzebne mu ściągnięcie z przeróżnych okolic, odświeżenie i zamontowanie. tymczasem kolejne pierdoły:


Peedro - 25 Lis 2012, 18:59

Na co ci owiewki :-P
maciejek - 25 Lis 2012, 19:01

zmniejszają opory a co za tym idzie zużycie paliwa :D
luki - 25 Lis 2012, 19:33

bidżej, zajął byś się w końcu rudą, bo jak tak dalej pójdzie to będziesz kolejnej budy szukał :megafon:
tajmus - 25 Lis 2012, 19:33

a ruda jak żre tak żre :-P
Krzysiek - 25 Lis 2012, 19:54

a zima idzie :hammer:
bidżej - 25 Lis 2012, 20:26

kolejka jest do mojego szpecmajstra!!!
luki - 25 Lis 2012, 21:04

nic mi nie mówiłeś ze chcesz coś robić :cojest:
bidżej - 25 Lis 2012, 21:19

aaaa idźże idźże! gy
Peedro - 25 Lis 2012, 21:23

pitu pitu, a ruda wpertala! :cojest: :rotfl: :hahaha: :2xf: :-P
Krzysiek - 25 Lis 2012, 21:35

om nom nom nom :rotfl:
tajmus - 2 Gru 2012, 20:03

mam wolne terminy przeciez :-)
dlaczego kłamiesz gy

Peedro - 2 Gru 2012, 21:31

Cytat:
mam wolne terminy przeciez :-)


Kłamca lustracyjny :2xf: :-P

Pietrekk - 2 Gru 2012, 22:31

Prawie jak w naszym rządzie :D
bidżej - 7 Sty 2013, 10:16

żeby nie było, że nic się nie dzieje - wyszarpałem ostatnio trochę różnych zabawek, od pierdół po trochę większe graty:

- filterek odmy Simota
- kompletne wnętrze Recaro - przed wiosną przejdzie profi restaurację boczków
- kompletny wydech pod Zeteca z końcówką Ultera
- wczoraj rozpórka kielichów Wiechers Sport - polerowane alu


luki - 7 Sty 2013, 10:20

daj znać po jakim czasie się ten filterek ubrudzi olejem :hahaha:
kiedy mufflera zakładamy?

JoeMix - 7 Sty 2013, 10:32

Co ten filterek ma dać, przecież tam dmucha a nie zaciąga powietrze,,,
Pietrekk - 7 Sty 2013, 14:23

Mój stary wyfuk :D Oby dobrze służył :)
Peedro - 7 Sty 2013, 14:24

żeby komory nie uciaprało :-P
kenczorf - 7 Sty 2013, 18:18

Peedro napisał/a:
żeby komory nie uciaprało :-P
to weza i pod auto
bidżej - 7 Sty 2013, 22:11

Simota przejechała już ponad tysia i sucha, czasem tylko zaleci olejowym aromatem po przepałowaniu :-P

luki, w któryś weekend zapraszam ;)

Stunt_Man - 7 Sty 2013, 22:16

Pietrekk napisał/a:
Mój stary wyfuk :D Oby dobrze służył :)

który żech spawoł :2xf:

Pietrekk - 7 Sty 2013, 22:51

No tylko rurę do portek :P
bidżej - 26 Sty 2013, 13:51

przygotowania do wiosny ruszyły trochę lepszym tempem. dziś odebrałem Recaro po renowacji. Cacuszka :D



jeden (jak się domyślam - angielskiego kierowcy) wymaga jeszcze zlikwidowania luzu na zaczepach oparcia i wyprostowania, później małe pranie środków w obu i na pokład :V:

Pietrekk - 26 Sty 2013, 14:39

Rozumiem ze to do Transita?
tadzias - 26 Sty 2013, 16:45

Pietrekk napisał/a:
Rozumiem ze to do Transita?


sie nie śmiej bo w tym Tranzicie siedzi V8 z Audi :D

bidżej - 26 Sty 2013, 20:20

w transicie YB biturbo gy
Parzych - 27 Sty 2013, 23:48

Pitu pitu a ruda dalej chrupie... gy :devil:
tadzias - 27 Sty 2013, 23:52

Będzie trzeba przyjechać do blołdżoba z gipsem szpachlowym wypełnić ubytki :D
luki - 28 Sty 2013, 07:28

wylewna samo-poziomująca
bidżej - 28 Sty 2013, 08:29

no bez przesady, dach mam zdrowy :ok:
Pietrekk - 28 Sty 2013, 14:33

Jeden z nielicznych się ostał :P Choć pytanie co pod rynienkami :P
tadzias - 29 Sty 2013, 09:52

Pietrekk napisał/a:
pytanie co pod rynienkami :P


zgroza :D

bidżej - 29 Sty 2013, 14:28

dobra, bo pierdzielić zaczynacie. poza 3 dziurkami w podłodze i tylnymi nadkolami, auto zdrowe jak ryba i brzydkie jak noc :-P
Pietrekk - 29 Sty 2013, 15:12

BJ ale sprawdzałeś rynienki, wyciągałeś szyby? U mnie tam największy syf się zrobił :)
luki - 29 Sty 2013, 18:35

bidżej napisał/a:
poza 3 dziurkami w podłodze i tylnymi nadkolami, auto zdrowe jak ryba

Pojedziemy do zako i karcher zweryfikuje twoją teorie :P

tadzias - 29 Sty 2013, 18:43

luki napisał/a:
bidżej napisał/a:
poza 3 dziurkami w podłodze i tylnymi nadkolami, auto zdrowe jak ryba

Pojedziemy do zako i karcher zweryfikuje twoją teorie :P


mój nadworny śrubokręt jest zdecydowanie lepszym oraz wyjątkowo bardziej miarodajnym weryfikatorem :)

Peedro - 29 Sty 2013, 18:54

Tadek, starczy że wsiądziesz, i przejedziesz się, trochę agresywniej - tak jak w mk1 :-P czuć jak pracuje buda :-P
tadzias - 29 Sty 2013, 18:55

Peedro napisał/a:
Tadek, starczy że wsiądziesz, i przejedziesz się, trochę agresywniej - tak jak w mk1 :-P czuć jak pracuje buda :-P


dlatemu bidżi na żadnym spocie nie pozwolił mi się karnąć swoją krową :P

Peedro - 29 Sty 2013, 19:04

Wcale się nie dziwię :-P Bidżeeeej jakie plany na najbliższą przyszłość? Kiedy w końcu leczysz tę blachę? (Nie damy spokoju :rotfl: )
tadzias - 29 Sty 2013, 19:26

cały bidżi, Pipercross'a zanabył, a na blache pozałował :P
bidżej - 30 Sty 2013, 16:05

qwa, właśnie do mnie dotarło, że Recaro będą wymagały przeróbki pod MK3.5 - jakoś trzeba pasy zapinać :cojest:
Pietrekk - 30 Sty 2013, 16:22

Ty, ale przecie one chyba szyny mają odkręcane jak inny fotel w fieście, więc przekręcasz swoje gdzie masz klamry do pasów :)
bidżej - 30 Sty 2013, 17:55

coś mi się kojarzy, że zapięcia od pasów są mocowane do dołu fotela, a nie do szyny. ale może mi się coś popizgawszy... jest ktoś w stanie to sprawdzić? Lazurowa i Recaro są w tej chwili 500km ode mnie.

jakby nie było, Recaro wlecą na pokład choćby skały srały. najwyżej zejdzie mi z tym trochę dłużej niż zakładałem :P

Pietrekk - 30 Sty 2013, 18:26

Ja mam szyny z mk3,5 i są do szyny :9:
bidżej - 30 Sty 2013, 18:31

cykniesz foto jak to wygląda? pils plis plis notw
Pietrekk - 30 Sty 2013, 22:08

Jak je znajde to oky :P A jak zaś mam przekopać pół mojego szrotu to kapke mi to zajmie :D
bidżej - 30 Sty 2013, 22:17

ha! dokopałem się! pas jest rzeczywiście razem z szyną :V:


Pietrekk - 30 Sty 2013, 22:25

Mówiłem :)
luki - 2 Lut 2013, 17:56

Poka te recaro w aucie :rotfl:
bidżej - 2 Lut 2013, 19:23

nima Recaro jeszcze, poległem na pierwszej próbie przeszczepu. Recaro mam z MK3 - szyny przykręcane śrubami, w fotelach wspawane nakrętki. W MK3.5 szyny mają śruby wgrzane na stałe i brak dostępu do tych tylnych. chciałem zerwać nakrętki, ale nie dało rady (gną się blachy fotela). nakrętki zostały więc rozwiercone. przednie mocowania podchodzą ok, gorzej z tylnymi - brakuje gwintu śruby. kupię drugi komplet szyn z MK3.5 i dospawam je do Recaro na stałe - będzie z bani :P
Pietrekk - 2 Lut 2013, 22:52

Panie ale MK3 też ma śruby w szynach, tyle ze to masz szyby pod Recaro i temu tak masz :P
tadzias - 3 Lut 2013, 09:02

bidżej napisał/a:
nakrętki zostały więc rozwiercone


psuja :P

bidżej - 3 Lut 2013, 09:49

i tak najlepiej byłoby je pozrywać :-P
luki - 17 Lut 2013, 22:57

wsadziłeś to recaro?
bidżej - 17 Lut 2013, 23:27

nie miałem czasu w ten weekend. ogarnę to w najbliższym czasie :P
Parzych - 17 Lut 2013, 23:57

Czyli pitupitu a Recaro nima... :9:
bidżej - 18 Lut 2013, 00:05

no w sumie coś w ten deseń :2xf:
Parzych - 18 Lut 2013, 00:39

bidżej, a Zetec już jest :?: Bo nie pamiętam a sprawdzać mi leń...
bidżej - 18 Lut 2013, 07:02

Parzych, od 8.5 miesiąca :P
luki - 18 Lut 2013, 08:20

niedługo sie coś urodzi w takim razie 9 miesięcy mija :P
tadzias - 18 Lut 2013, 12:46

a ja wiem co to będzie :-P
luki - 25 Lut 2013, 23:36

Pitu... Pitu... a recaro ni ma :twisted:
Pietrekk - 25 Lut 2013, 23:48

Jeszcze?!
Parzych - 26 Lut 2013, 01:31

Reeecaro, łOOo
kantaro, łOoOo...
:hahaha:

tadzias - 26 Lut 2013, 10:40

blołdżob sprzedał Recaro za karton taniej nalewki i wstyd mu się publicznie przyznać :P
bidżej - 2 Mar 2013, 19:45

Recaro czekają na wolniejszą chwilę, być może w nadchodzącym tygodniu coś wykminię :)

tymczasem pierwsza awaria od cholera-wie-kiedy - jebła sprężynka cofająca zapadkę w zamku drzwi pasażera - i ani otworzyć, ani zamknąć. najlepiej reagował centralny - bzzzt-bzzzt-bzzzt-bzzzt-bzzzt(...)-bzzzt dopóki siłownik nie ruszył się na tyle, że zaskoczyła krańcówka. w sumie prosta rzecz, wystarczyło dorobić kawałek "implanta" do sprężynki i hula - ale wcześniej trzeba było w cholerę rozebrać całe drzwi: zamek blokował się o osłonę klamki/prowadnicę szyby, prowadnicę trzymała uszczelka, uszczelkę listwy, owiewka i lusterko... w końcu została tylko szyba :P

bidżej - 6 Mar 2013, 21:35

...tymczasem:



kółka gotowe na cieplejsze dni, Recaro w końcu przerobione i onboard. siedzi się w tym trochę wyżej niż w uszatkach i w ogóle jakoś tak śmiesznie, ale wyczucie auta jeszcze lepsze :V:

luki - 9 Mar 2013, 20:24

Co to takie czerwone w tle? :rotfl:
Pietrekk - 9 Mar 2013, 20:40

To Ty nie pieresz tera łbem po dachu? :rotfl:
DemptD - 9 Mar 2013, 22:20

Pietrekk, jak ma to robić jak on tam wsiada i się opiera łbem o dach? :D

o właśnie, blołdżob, nie myślałeś nad szyberdachem z essa? byś miał wiatr we włosach i byś mógł się w końcu wyprostować :V:

luki - 9 Mar 2013, 22:21

przerobi sie na calypso <8>
Peedro - 9 Mar 2013, 23:03

wystawi głowę przez dziurę w błotniku z tyłu :P
luki - 9 Mar 2013, 23:04

Peedro, jest ich coraz więcej :hahaha:
Marcin - 10 Mar 2013, 10:31

kółka bym Ci zabrał jakbym miał je do czego założyć... dokładnie takie malowanie chodziło mi po głowie na tym wzorze, teraz czekamy na foty na aucie :)
bidżej - 10 Mar 2013, 10:31

luki, tam właśnie w tle czerwone próchno gy

Marcin, kombinowałem jeszcze coś bardziej opalizującego/satynowego, ale te też są bdb :V:

Peedro - 10 Mar 2013, 12:34

Z deklami jeżdżą lewary!!! Wg mnie one o wiele lepiej wyglądają bez :2xf:
bidżej - 10 Mar 2013, 12:45

jestem lewar, będę jeździł z deklami! gy
Pietrekk - 10 Mar 2013, 12:53


To może dołączysz do kolekcji? :P Przyda mi się kolejny :D

Peedro - 10 Mar 2013, 13:58

Pietrekk, Ja mam 2 w tym jeden z fiesty drugi z escorta ;p
hubi_2006 - 10 Mar 2013, 22:31

bidżej, zayebisty kolor :ok: taki chciałem nałożyć od roku ;-(
Fajne Recaro, ale nigdy nie miałem okazji widzieć takich na żywo. Na fotach nie przekonuje mnie ich materiał. Wydaje mi się zawsze jakiś taki zużyty :|
Wygodne są na pewno :V:

bidżej - 25 Mar 2013, 14:00

zima trzyma, ale to może i dobrze, bo ogarniam jeszcze temat kółek. z tyłu sprawa wygląda następująco:



czyli dystanse po 10mm/strona, sprowadzone przez ASO Wikar Kraków - więcej info o dystansach TUTAJ (FCP)

do tego dzisiaj zostaną dokupione dłuższe śruby do mocowania piast i wiosna może nadchodzić. delikatne dystanse na przód są w trakcie projektowania :)

FiFa - 26 Mar 2013, 18:22

bidżej, daj znac jak je zamontujesz bo do mnie one nie pasuja!! Znaczy sie dystansy.

Bo u mnie niestety tak to wyglada...

luki - 26 Mar 2013, 18:27

Fifa miniaturą zapodaj!!!
bidzejowi dałem trzpień mocujący to porówna wymiary

bidżej - 26 Mar 2013, 23:18

właśnie dzisiaj porównałem dystans z piastą od MK3 i średnio pasi :cojest: (dlatego też wywaliłem temat z TM).

ale nic to, ogarnąłem już koncept na przeróbkę. otwory rozstawami są ok - tzn. 2 górne pasują, 2 dolne pasują, ale rozstaw między parą górną a dolną jest deko inny. trzeba będzie to delikatnie przefrezować (albo chociaż precyzyjnie przepiłować) i powinna być lala. do tego śruby o twardości 12.9 i kółka raczej nie odpadną :fox:

luki - 26 Mar 2013, 23:22

czyli dobrze że nie kupiłem :rotfl:
Pietrekk - 26 Mar 2013, 23:39

Heh, jednak moje tradycyjne dystanse 20mm przykręcane były dobrym wyborem :D
FiFa - 26 Mar 2013, 23:39

tak jak pisałem dla mnei to zbyt marnie wygladaja te dystanse, aby je jeszcze osłabiac!! sruby 12.9 ja nie wiem gdzie Ty takie załatwisz! :-P I pamietaj ze wcale mocniejsza sruba wcale nie oznacza lepsza, aby nie przesadzic! Bo potem sruby coraz bardziej kruche sie robia i mnie podatne na udarnosc...
kenczorf - 27 Mar 2013, 00:00

FiFa, wystarczy isc na silownie i wykrecic z atlasow :) pozatym bj robi w robotyce...wiec i ma dojscie do mocnych srub
bidżej - 27 Mar 2013, 00:11

FiFa, o śrubki 12.9 się nie martw, w robotach przenoszą znacznie większe obciążenia niż tylne koło Fiesty. a pierwsze co ukręcają to klucze :D
Parzych - 27 Mar 2013, 02:39

Pietrekk napisał/a:
jednak moje tradycyjne dystanse 20mm przykręcane były dobrym wyborem :D
W szczególności dla łożysk, które niebawem podziękują Ci za to... :devil:
FiFa - 27 Mar 2013, 08:33

bidżej, 12.9 to juz bardzo mocna sruba, tylko w robotach siły działaja statycznie, a na piascie bardziej dynamicznie-uderzenia, a jak wiemy czym twardsza sruba to tym bardziej krucha. No i 12.9 to zazwyczaj sruby sa z drobnym gwintem, a my mamy tutaj 1.5 i to miałem na mysli ze tutaj moze byc problem z załatwieniem sruby :-P W sumie nie mam nic przeciwko, ale wydaje mi sie ze 12.9 to az nadto tutaj jest ;) ja w piascie do tej pory miałem 8.8 i tez bylo spoko! :-)
Pietrekk - 27 Mar 2013, 09:12

Parzych napisał/a:
Pietrekk napisał/a:
jednak moje tradycyjne dystanse 20mm przykręcane były dobrym wyborem :D
W szczególności dla łożysk, które niebawem podziękują Ci za to... :devil:


To tak samo jak felgi z niższym et też by mi szybciej łożyska załatwiły :) Dużo ludzi znam co śmigają na takich, jeszcze jakos na nadmierne zużywanie łożysk nikt nie narzekał :)

bidżej - 27 Mar 2013, 12:02

FiFa napisał/a:
w robotach siły działaja statycznie, a na piascie bardziej dynamicznie-uderzenia
teoretycznie roboty rzeczywiście śmigają płynnie, w praktyce te śrubki mają co robić jeśli chodzi o przenoszenie wstrząsów, drgań czy nawet uderzeń.

w każdym razie, nie rozwodząc się zbytnio, kwestia dystansów pozostaje otwarta - będą i czukiereczek :V:

luki - 16 Kwi 2013, 21:44

Poka mody:)
kenczorf - 16 Kwi 2013, 22:38

luki napisał/a:
Poka mody:)
pewnie zaprawki zrobil :2xf:
bidżej - 16 Kwi 2013, 23:37

kenczorf, a nie :V:

foto będzie jak auto umyję :P

Pietrekk - 16 Kwi 2013, 23:49

Felgi założył pewnie :P
luki - 21 Kwi 2013, 21:48

UP?
poka mody spod giewonta

bidżej - 21 Kwi 2013, 22:53

pod Giewontem takie mody:

http://www.youtube.com/watch?v=zrXy5C11Vec

DemptD - 21 Kwi 2013, 23:17


dobrze widze?

bidżej - 21 Kwi 2013, 23:57

to + cały wydech w końcu na zetecowej średnicy :D
DemptD - 22 Kwi 2013, 07:57

kolejna mk3 z taką końcowką :rotfl: witamy :ok:
bidżej - 22 Kwi 2013, 08:01

:V:
Peedro - 22 Kwi 2013, 14:12

RDZA!!! wypełza zza zderzaka! :2xf:
bidżej - 22 Kwi 2013, 17:34

jest stal, to rdza też jest. na zlocie też będzie jeszcze dziurawa i ruda i czukiereczek :P
Pietrekk - 22 Kwi 2013, 17:47

Dempt bo to mój stary wydech :P
luki - 27 Kwi 2013, 23:28

dzisiejsze mody?
bidżej - 28 Kwi 2013, 00:10

na dzień dzisiejszy Lazurowa wygląda mniej więcej tak:



do tego setupu doszły jeszcze uchylne szyby boczne + odświeżenie hebelków:



van - 28 Kwi 2013, 10:22

na ostatnim zdjęciu nie ocenzurowałeś swojej twarzy :fotopstryk:
bidżej - 28 Kwi 2013, 11:22

wiem, przez to brzydsze wyszło gy
bidżej - 5 Maj 2013, 10:36

no i po Zlocie :)

ci co byli, widzieli zlotowy outfit. dla tych, co nie widzieli, poniżej foto:



jak na zerowe przygotowanie auta pod zabawy na torze, no i biorąc pod uwagę, że to zupełny debiut, jestem pod wrażeniem wyniku. założenie rezerwowych opon na pierwszej próbie to było nieporozumienie - po powrocie do codziennych 15-calówek z hankookami od razu urwałem z czasu 9s.

druga próba przejechana już w całości na hankookach i maksymalna różnica w czasach trzech przejazdów wynosząca 0.35s - czyli całkiem stabilnie :)

jedyne, co zdechło, to coś w prawym przednim zawieszeniu - co było do przewidzenia. albo w końcu padł szitowaty wahacz febi (i tak wytrzymał więcej niż przewidywane 3 miesiące), albo pamiętająca fabrykę gałka, albo równie stary drążek.

w najbliższym czasie na pokład wskoczy jeszcze para przednich Wieteców - podobno -40mm. zobaczymy, najprawdopodobniej i tak będą się zachowywały lepiej niż wyhuśtane Eibachy :P

luki - 5 Maj 2013, 10:37

bidżej napisał/a:
w najbliższym czasie na pokład wskoczy jeszcze para przednich Wieteców - podobno -40mm. zobaczymy, najprawdopodobniej i tak będą się zachowywały lepiej niż wyhuśtane Eibachy :P
:nawalony:
van - 5 Maj 2013, 22:42

będzie więcej naklejek ? :hihihi:
bidżej - 6 Maj 2013, 13:21

van, plan jest taki żeby w najbliższym czasie naklejek było zdecydowanie mniej, przynajmniej tych z lolfejsem :P

a TAK sobie brykałem po torze - pełna amatorka, ale w okolicach 10:20 już nawet zdarzało mi się jechać po krawędzi, tzn. po granicy przyczepności :D

hubi_2006 - 7 Maj 2013, 11:07

Świetny sleeper na jeszcze lepszym kole :)
Przygarnąłbym te kółka :-P

Pietrekk - 7 Maj 2013, 17:36

Koło może i kolor ma fajny ale wąskie :P
luki - 7 Maj 2013, 22:48

Pochwal się tą puszką co po harnasiu pod maske dałeś :rotfl:
bidżej - 7 Maj 2013, 22:59

kiedyś będzie szerzej :P

dzisiaj zakończone prace przy nowym rozwiązaniu górnej odmy Zeteca. na pokładzie wylądował taki oto OCT.



projekt: bidżej i luki
wykonanie: Krawiec (inotec Kraków)

budowa: układ pod MK3.5, do mocowania na lewym kielichu, w miejscu, gdzie w MK3 przykręcone są korektory siły hamowania tylnej osi. (w MK3 trzeba zamocować w innym miejscu, z lukim przymierzaliśmy do ściany grodziowej w okolicach EDISa). stal nierdzewna spawana TIGiem, puszka fi60mm, wysokość 120mm, wypełnienie z wełny stalowej, wewnątrz przegroda, króciec wejściowy fi15mm, wyjście fi5mm, ucho do mocowania, u dołu korek spustowy. pasuje do tego fabryczny wąż od odmy, trzeba mu tylko obciąć ostatnie kolanko i jest lala. do przykręcenia wykorzystałem nitonakrętkę i śrubę - więc całkowicie bezinwazyjnie.

podłączenie: wstępnie podłączyłem wyjście do kolektora dolotowego, za przepustnicą, do króćca obok odpowietrzenia baku. teoretycznie powinno być dobrze, ale po zagrzaniu, na zamkniętej lub lekko uchylonej przepustnicy silnik robi takie ssanie w kolektorze, że odma nie nadążała i wszystko aż gwizdało, a pod deklem robiło się takie podciśnienie, że ciężko było odkręcić korek od oleju. w wersji finalnej podłączyłem wyjście do puszki filtra powietrza, 5mm pod filtrem dorobiłem odpowiedni króciec i gra.

w razie czego Krawiec ma nasz projekt (paint, ale wystarczy :P ) i jest w stanie wykonać taką zabawkę dość sprawnie :)

kenczorf - 9 Maj 2013, 13:04

czemu krociec wyjsciowy z OCT jest taki maly? Nie lepiej bylo zastsowac srednice taka sama jak wejscia? Wtedy bez przerobek wpinasz to w uklad :) Ja mam narazie takie cos zrobione z butelki po coli hehe
bidżej - 9 Maj 2013, 13:31

bo założenie było takie, żeby to puścić w kolektor - ale nie wyszło :P
FiFa - 9 Maj 2013, 15:18

jaki koszt, moze sam bym sobie sprawił ;) tylko ja bym raczej wolał własnie dwa wyjscia fi15 :-P a musze cos zmontowac, bo sie czepiaja na bk ze odpowietrzenie mam luzno puszczone pod filtrem.
bidżej - 9 Maj 2013, 15:30

FiFa, odezwij się do inotecu, najlepiej na FB i powiedz że z forum, ode mnie ;)
jak chcesz wyjście fi 15 to zrobią Ci bez problemu, ułożenie króćców też do ustalenia - gdzie sobie zażyczysz.

luk-90 - 9 Maj 2013, 15:34

a jak to cenowo wygląda?
kenczorf - 9 Maj 2013, 15:49

tez mnie cena interesi bo butelka z coli nie wyglada profi :rotfl:
bidżej - 9 Maj 2013, 19:52

koło stówki w zależności od wydumki. za moją dałem 90.
luki - 1 Sie 2013, 12:50

to co Jasina zamykamy :fox: puściłeś krowe, kupujesz BMW :P
bidżej - 1 Sie 2013, 12:57

tak wygląda, za parę godzin Lazurowa zmienia właściciela :(
kenczorf - 1 Sie 2013, 14:05

jestes chyba pierwszym ktory tak szybko w ostatnich czasach pogonil emkatrojke ;]
kenczorf - 2 Sie 2013, 23:21

dobra beta nie jest zla. e46 jest ladna a 3.0 jedzie lepiej niz 1.8 rqc
BuMeL - 3 Sie 2013, 09:13

luki napisał/a:
e30 1.8 tds


Driftowóz :hahaha:

Freeman - 3 Sie 2013, 14:27

Dobra spamery zamykam. O BMW pogadacie sobie w innym temacie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group