Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Podświetlenie bagażnika

Tadeusz - 3 Maj 2011, 20:23
Temat postu: [MK6] Podświetlenie bagażnika
Witam,lampka jest żarówka jest podłączenie jest a podświetlenia bagażnika nie ma wiecie może dlaczego? patrzyłem w tablicy bezpieczników wygląda na to że w gnieździe bezpiecznika nie ma blaszek podtrzymujących bezpiecznik tak jak by to było fabryczny brak może koledzy wiedzą coś na ten temat pozdrawiam
pawel182 - 4 Maj 2011, 12:20

Rozumie, że żarówka jest dobra? :) Całe oświetlenie samochodu jest zasilane z modułu GEM - więc szukając bezpieczników musiałbys sprawdzić bezpiecznik zasilający cały ten moduł. Sterowanie ejst masą a "+" zasilania jest podłączony na stałe.
W klapie przy zamku (po prawej stronie) jest taka mała chyba brązowa kostka. To zwykły switch, który po otwarciu klapy zwiera obwód oświetlenia bagażnika do masy, gdy klape zamykasz zwiera obwód GEMu do masy (sygnalizacja zamknietych/otwartych drzwi). Podejrzewam że to właśnie z nim masz problem.
Zdejmij tapicerke klapy bagażnika i zewrzyj obwód do masy i wtedy bedziesz miał pewność czy to ten switch czy nie.

Tadeusz - 4 Maj 2011, 16:17
Temat postu: podświetlenie bagażnika
Dziękuję za cenną wskazówkę na pewno to sprawdzę a jeszcze jedno pod lampką oświetlenia bagażnika z wiązki kabli wychodzi taka malutka wtyczka może wiesz co to takiego?
Sabaku Kyuu - 5 Maj 2011, 17:25

a kabine ci oświetla czy nie ? ;)
bo jeśli tylko bagaznik nie swieci a klakson i podsufitka działa to to nie wina bezpiecznika. przynajmniej u mnie tak jest.

oswietlenie bagaznika i wnmetrza jest oznaczone bezpiecznikiem z taka trąbką jak klakson ; p

sprawdz czy nei spallony.. no chyba ze wszystko swieci oprocz bagaznika ;p

Tadeusz - 5 Maj 2011, 19:42

wszystko świeci i sygnał jest a w bagażniku ciemno mi to wygląda na bezpiecznik F34

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group