Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] piszczenie wewnątrz auta

adamus04 - 29 Kwi 2011, 00:15
Temat postu: [MK6] piszczenie wewnątrz auta
witam,
mam problem w mojej mk6 3-drzwiowej. Polega on na tym, że nawet na minimalnych nierównościach lub jeździe po polbruku wewnątrz z prawej strony z tyłu dochodzi irytujące piszczenie. Najprawdopodobniej wydobywa się ono spod plasitkowych boczków z tyłu. Wydaje mi się, że piszczenie jest coraz większe, gdy na dworze jest ciepło. Przerabiałem to w zeszłym roku latem, w zimę było w miarę ok, ale teraz znowu strasznie piszczy.
Auto miało kiedyś lakierowany tylni błotnik z tej strony, ale nie wiem, czy do malowania był on zdejmowany. Czy możliwe jest, żeby to piszcenie było skutkiem złego montażu po lakierowaniu?
Czy macie jakiś pomysły co to może być? Ktoś już to przerabiał?
Czy ktoś może podpowiedzieć jak zdemontować tylne boczki, żeby sprawdzić co piszczy?
HELP !!!!
Z góry dziękuję

drzeniow - 29 Kwi 2011, 07:32

czy jesteś w staie określić rodzaj pisku?
czy jest metaliczny(łożysko) lub
spowodowany podmuchami wiatru(uszczelki i łaczenia gumowe)

adamus04 - 29 Kwi 2011, 10:21

nie jest to raczej dźwięk metaliczny. Wydaje mi się, że jest to piszczenie gumy, może jakiegoś "miękkiego" plastiku i wynika z drgań pojazdu
ElGrey - 30 Kwi 2011, 08:24

boczki sa zapinane na kilka spinek i w zasadzie to wszystko, ale jesli zostal boczek zdjety np. do wyklepania blotnika to najprawdopodobniej spec polamal cos, lub zostawi w przestrzeni ktora tam jest, wiec moja rada zdemontowac boczek, sprawdzic czy sa wszystkie spinki i elemety kontaktu plastiku z karoserja (na krawedzi tapicerki bocznej powinna byc przyklejona waska gabka, jak tego nie ma to bedzie stukac piszczec jak zaraza) poprawic i powinno sie wyciszyc :)
niestety by zdjac boczek trzeba zdematowac tylna kanape z oparciem, oraz mocowanie dolne pasa bezpieczenstwa przedniego, troche roboty, ale nic skaplikowanego :ok:

sledge - 30 Kwi 2011, 21:00

U mnie piszczy szyba w uszczelce w drzwiach :) - warte sprawdzenia- podczas jazdy lekko porusz w górę lub dół - a może to to :)

Pozdrawiam

dzi3ciak - 8 Cze 2011, 19:45
Temat postu: Re: piszczenie wewnątrz auta
adamus04 napisał/a:
witam,
Polega on na tym, że nawet na minimalnych nierównościach lub jeździe po polbruku wewnątrz z prawej strony z tyłu dochodzi irytujące piszczenie. Najprawdopodobniej wydobywa się ono spod plasitkowych boczków z tyłu. Wydaje mi się, że piszczenie jest coraz większe, gdy na dworze jest ciepło.


Mi piszczy identycznie - kupiłem w styczniu nie piszczało nic. Był lekko trafiony z tyłu w srodek a nie z boku. To jest straszni irytujące niby nic jak sie probuje wymacac a podczas jazdy na wielkiej dziurze bedzie cicho a na malym zakolysaniu piszczy jak fotel bujany starej babci :/ muszę się temu przyglądnąc jak kolega napisał z rozebraniem tego boku.

lordpix - 28 Cze 2011, 09:59

U mnie to samo. Prawy tył jakoś skrzypi. Nie wiem co to. Tak niby wszystko siedzi ładnie na miejscu ale nawet przy małej prędkości coś skrzypi. Pewnie też będę musiał zdejmować plastiki.
west - 10 Mar 2012, 20:25

A czy ktoś wie jakie spinki są w boczkach drzwi mk6?
Chciałbym zamówić komplet i wymienić dotychczasowe, może to pomoże w skrzypieniu.

mały65 - 15 Mar 2012, 23:18

Witam
Piszczenie takie może być od linki ręcznego hamulca a wachacz

ElGrey - 16 Mar 2012, 06:35

A to bardzo ciekawa teoria, zwłaszcza ze nie ma możliwości by ręczny znalazł się na przedniej osi auta :) i tez nie spotkałem sie z tym by linka dawała jakiekolwiek dźwięki na belce skrętnej, jeśli tak, trzeba ja zamocować w miejscu fabrycznym i nie ma prawa się nic ocierać :twisted:
hawaj - 16 Mar 2012, 11:43

ElGrey napisał/a:
A to bardzo ciekawa teoria, zwłaszcza ze nie ma możliwości by ręczny znalazł się na przedniej osi auta :)


W Fiescie pewno niema, ale w francuskich wynalazkach chociażby w Cytrynie C5 (2007r) ręczny jest na przedniej osi <8>

vegetagt - 16 Mar 2012, 13:42

W mk2 jest możliwe takie piszczenie. Mi linka często wpychała się pomiedzy wahacz wzdłużny a bude.
timmyyy - 13 Wrz 2012, 09:44

Witam

Sorry za odkopywanie starego tematu, ale miałem dokładnie taki sam problem jak autor. Szukając odpowiedzi trafiłem do tego tematu, jednak żadna z Waszych podpowiedzi u mnie nie zadziałała, a może ktoś jeszcze będzie miał ten problem.

Okazało się, że piszczały tuleje tylnego wahacza. Spryskanie WD40 pomogło.
Zobaczymy na jak długo. :-P

Pozdr!

Posiadacz Fiesty od 3 dni. :twisted:

Elwis3108 - 13 Wrz 2012, 23:09

W mojej mk4 jest podobnie. Z tyłu z prawej strony słychać takie dziwne ćwierkanie jakby coś metalowego ocierało o coś innego... sprawdzałem już wszystko od łożysk , hamulec ręczny, hamulce w bębnach i inne ruchome części pod spodem nawet zestaw kluczy wyciągnąłem i nic nadal słysze ten dźwięk. Dodam że ćwierkanie nasila się przy załadunku na tyle i podczas skręcania może ktoś wie co to może być byłbym wdzięczny.
Marcinowaty - 15 Wrz 2012, 16:47

U mnie w mk3 skrzypiały tuleje na wahaczach jak jechałem po dziurach. Na początek popsikaj gumy na wahaczach WD40. Jak przestanie to wymień tuleje m-g

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group