Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI

edyp - 24 Kwi 2011, 12:28
Temat postu: [MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI
Witam,
Od jakiegoś czasu silnik w mojej fieście dziwnie się zachowuje, mianowicie co jakiś czas, podczas jazdy silnik zaczyna drgać i jakby terkotał, nie reaguje na gaz. Tak dzieje się przez parę sekund i wszystko wraca do normy. Tak jakby nie pracował jeden cylinder. Ostatnio jakby częściej się to zdarzało. Zdarza się to zarówno na ciepłym jak i zimnym silnika. Żadne kontrolki się nie świecą. Wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i podkładki pod wtryskami. Do tego czasu nie zaważyłem takich objawów.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

mieszko - 24 Kwi 2011, 15:16

Ten sam silnik i rok : 1
a tu o zimnym silniku.

edyp - 5 Maj 2011, 10:11

Okazało się, że do wymiany są 3 wtryski. Teraz muszę je znaleźć. Patrząc po wyglądzie to na tle lat wtryskiwacze do tego modelu silnika się nie zmieniały, podobne są nawet te od najnowszej fiesty MK7. Czy ktoś może potwierdzić, że pasują wszystkie wtryskiwacze od MK6 i MK7, oczywiście od tego modelu silnika?
gTomus - 6 Maj 2011, 03:00

Jeszcze pewnie pasuja od citroen i peugot.
edyp - 16 Maj 2011, 11:24

Witam,
A może ktoś wie, które numery wtryskiwaczy są współzamienne. Tych numerów jest chyba 7 i wszystkie są do fiesty 1,4 TDCi a na właśnej skórze przekonałem się że nie wszystkie pasują (EURO 3 i EURO 4). Mój numer na wtryskiwaczu to 9645988580 jednak ciężko takie znaleźć, czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, które numery pasowałyby jeszcze poza tym oryginalnym.
Z góry dzięki za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group