Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Kontrolka poduszki powietrznej

piekarnik - 20 Kwi 2011, 16:03
Temat postu: [MK3] Kontrolka poduszki powietrznej
Witam

Jestem posiadaczem Forda Fiesta [MK3] CL, rocznik 96. Od wczoraj zaczęła mi mrugać pomarańczowa kontrolka poduszki powietrznej. Co może być przyczyną? Gdzie najlepiej szukać? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie wpisy.

Pozdrawiam

piekarnik

JoeMix - 20 Kwi 2011, 16:12

Jeśli czytałeś forum to wiesz że pierwsze pytanie to będzie ile razy mruga,,, jak nie czytałeś to błąd wielki popełniłeś,,,
piekarnik - 20 Kwi 2011, 16:19

Wygląda to tak, że zapala się i dość szybko gaśnie, później jest około 5-6 sekund przerwy i znów zapala się i gaśnie. I tak w kółko.
aro1125 - 4 Maj 2011, 18:17

Miałem to samo w Mk3. Nie mogłem dojść do tego czym to jest spowodowane, wnerwiłem się i wyciągnąłem żarówkę ;D No i git ;)
jackrzec - 4 Maj 2011, 20:15

piekarnik, sądząc z opisu to u Ciebie jest uszkodzony obwód poduszki kierowcy. Odłącz aku, poczekaj 15 minut, odkręć poduszke i zobacz czy wtyczka jest na miejscu. Jeśli jest, to ją odepnij, ściągnij dolną obudowę z kolumny kierowniczej i odepnij tamta wtyczke (żółta). Zobacz czy taśma przy kierze nie jest uszkodzona. Jak wszystko będzie ok, to poczyść wszystkie styki i złóż do kupy w odwrotnej kolejności, potem podłącz aku i sprawdź co będzie się działo.
Tomasz Sz - 6 Maj 2011, 17:35

Jeśli to problem z poduszka a nie chcesz bulić na "nową" to wepnij zamiast niej rezystor "udający" poduszkę. Wartość coś pomiędzy 3-4Ohmy.
jackrzec - 6 Maj 2011, 17:54

Tomasz Sz napisał/a:
Jeśli to problem z poduszka a nie chcesz bulić na "nową" to wepnij zamiast niej rezystor "udający" poduszkę. Wartość coś pomiędzy 3-4Ohmy.
Chłopie, on to robi dla siebie! Fiesta to fiesta, ale jak jest sprawny airbag to zawsze jest lepiej. Rezystorem oszukasz sterownik, a poducha i tak nie zadziała. To już lepiej wyjąć żarówkę od kontrolki...
Tomasz Sz - 6 Maj 2011, 18:00

Jak jest sprawny:) No niby lepiej wyjąć żarówkę tylko, że raczej wtedy jak będzie upierdliwy diagnosta to po przeglądzie będzie.
jackrzec - 6 Maj 2011, 18:04

Tomasz Sz napisał/a:
wtedy jak będzie upierdliwy diagnosta to po przeglądzie będzie.
Nie będzie, bo poduszka to dodatkowe wyposażenie a nie obowiązkowe. Na razie w polsce nie sprawdzają poduszek.
Tomasz Sz - 6 Maj 2011, 18:09

No ok masz racje, prawie bo spotkałem się z typem co się czepił o to.
jackrzec - 6 Maj 2011, 18:13

Jest to w przepisach: Dziennik Ustaw nr 227 z 2003 r, poz 2250

http://infor.pl/skany/spi...z=2250&str=0001

Tam jest napisane co ma sprawdzać.

Tomasz Sz - 6 Maj 2011, 18:30

Ok. Masz racje. Jest napisane w przepisach. Tylko że napisałem "problem z poduszką"=uszkodzona poduszka to zamiast kupować nową może też wpiąć rezystor. I nie widzę powodu do czepiania się. Każdy i tak zrobi po swojemu.
JoeMix - 6 Maj 2011, 19:10

Czy wsadzi rezystor, ty wyjmie żarówkę i tak się to sprowadza to wyłączenia SRSu w samochodzie bo czy oszukany rezystorem czy brakiem żarówki i tak wyrżnie w kierownice przy wypadku,,,
jackrzec - 6 Maj 2011, 21:10

JoeMix napisał/a:
Czy wsadzi rezystor, ty wyjmie żarówkę i tak się to sprowadza to wyłączenia SRSu w samochodzie bo czy oszukany rezystorem czy brakiem żarówki i tak wyrżnie w kierownice przy wypadku,,,
O to mi chodzi!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group