Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [Inny] Podłączenie glośnikow kolejność

drzeniow - 4 Kwi 2011, 13:46
Temat postu: [Inny] Podłączenie glośnikow kolejność


Uploaded with ImageShack.us


Pytanie odnośnie tego, czy jeśli podłącze głośnik tak jak na górnym rysunku, to czy jeśli podłącze inaczej np. tak jak na tym dolnym to będzie różnica?
Słyszałem opowieści ze kolejność podłączenia jest ważne inni zaś mówią ze różnicy nie ma.

Marcin - 4 Kwi 2011, 14:26

+ do +, a - do - i ma to znaczenie w przypadku głośników, bo w innym kierunku membrana będzie się wychylała.
JoeMix - 4 Kwi 2011, 14:45

drzeniow, jak masz 2 lewe ucha to będzie grało bez znaczenia jak podłączysz,,,
drzeniow - 4 Kwi 2011, 15:25

JoeMix napisał/a:
drzeniow, jak masz 2 lewe ucha to będzie grało bez znaczenia jak podłączysz,,,

nie wiem jakie mam :)
ale blaszki do podłączenia kabla nie są obie takie same jedna jest mniejsza druga większa :)
I wydaje mi się że jest różnica jeśli podłącze inaczej bo wtedy jakby ciszej gra.

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 15:31

Bo tam jest + i -

Cytat:
Przy podłączaniu należy pamiętać o właściwej polaryzacji głośników (plus do plusa, minus do minusa). Niewłaściwe podłączenie spowoduje słabe przenoszenie niskich częstotliwości.

drzeniow - 4 Kwi 2011, 15:34

jesli ten cytat jest z faq to sie postrzelę, przeczytałem cały i nie znalazłem tego, a czy mogę sprawdzić na którym klablu jest + poprzez podłączenie próbowki na kablu a drugi kabelek do masy ;>?
czy lepiej miernikiem, lub w ogóle w jaki sposób mozna?

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 15:46

drzeniow spokojnie, ten cytat akurat z książki :) chyba najprościej aby sprawdzić który to +, a który to - to po kablach i sprawdzenie przy radiu jaki kolor jest w danym kanale wpięty. Choć z miernikiem też powinno dać radę <8>
JoeMix - 4 Kwi 2011, 16:08

drzeniow napisał/a:
I wydaje mi się że jest różnica jeśli podłącze inaczej bo wtedy jakby ciszej gra.
To podłącz tak żeby grało głośniej :P
drzeniow - 4 Kwi 2011, 16:14

Dzieki wielkie znalazlem opisane na radio Kolor spiker - kolor black line spiker + :)

Mam jeszcze tylko dwa pytania :D
1:
cienkie ucho minus
grube ucho plus
tak czy odwrotnie?
2:
czy jeśli tylne głośniki podłączę, dobrze bo mam do nich łatwy dostęp a przednie nie koniecznie to będzie to robić nadal jakiś problem czy tył będzie grac wtedy dobrze a przód nie ma na to wpływu?

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 16:20

Jednak lepiej będzie się pomęczyć z przednimi żeby to było zrobione tak jak być powinno :)
Tak grube ucho to plus, a cienkie to minus

drzeniow - 4 Kwi 2011, 16:40

mam jeszcze jedno ważne pytanko co to za kabel który trzymam w palcach?
Jest on skręcony na kablu od anteny i idzie z nim gdzieś w głąb pod deskę rozdzielczą. Czy to może być kabel na napięcie do wzmacniacza?



Uploaded with ImageShack.us

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 16:55

Prawdopodobnie tak, to kabel od wzmacniacza anteny :fox:
drzeniow - 4 Kwi 2011, 16:57

Krzychu_14 napisał/a:
Prawdopodobnie tak, to kabel od wzmacniacza anteny :fox:

ale to oznacza ze go mam czy oznacza ze mam kabel zeby go sobie podlaczyć :D ?
jak dam tam napięcie to nie wybuchnie :D ?

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 17:01

to najlepiej sprawdź gdzie dokładnie on "idzie" :bigok:
drzeniow - 4 Kwi 2011, 17:06

znika w tym samym miejscy co kabel od anteny juz sprawdzałem ;/

A propos podłączenia głośników miałem podłączone idealnie odwrotnie jak byc powinno :D
I różnica jest fenomenalna :P
Zaraz dodam na youtubie filmik jak teraz pracują membranki :P
Nic nie trzeszczy :D
nie wiem jak bedzie z jakością dźwięku bo nagrywane aparatem fot. Ale w realu jest fantazja :D

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 17:08

czyli teraz jak jest podłączone ??
drzeniow - 4 Kwi 2011, 17:13

jest tak jak powinno
do zielony z czarnym paskiem - cienkie ucho
zielony + grube ucho

fioletowy czarny pasek - cienkie ucho
fioletowy + grube ucho ;)

Tylko zauważyłem że radio zaczyna sie grzać :D po tych 10minutach łupania nie idzie go z boku dotknąć. ;/

I tek kabel od "wzmacniacza" jest zgrzany z tym od anteny oryginalnie. Nie dam rady zobaczyć dokąd idzie. Moze spróbuje podłączyć tam + :P moze nie wybuchnie.. co? :D

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 17:27 ]
Dzieki Krzychu_14, JoeMix, Marcin Zaoszczędziłem z 200zł na wzmacniacz ;d Teraz jak to sobie gra calkowicie mi wystarczy, jeszcze raz wielkie dzięki :D

a oto wasze dzieło :D

http://www.youtube.com/watch?v=ZGS9Y1I05m4

jackrzec - 4 Kwi 2011, 20:58

ile omów maja te glośniki? Jak się tak radio grzeje, to co jest nie tak.
drzeniow - 4 Kwi 2011, 21:06

4omy
A grzeje sie mocno, ze nie idzie ręką dotknąć.
napisane jest na nich 100wat ale ile to w rms'ach jest to nie wiem.
Radio ma 4x50wat

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 21:09 ]
moze sie grzeje dlatego ze troche głośno bylo?
albo moze przednie głośniki są odwrotnie podłączone? moze mieć to wpływ?

Marcin - 4 Kwi 2011, 21:14

4 głośniki + głośne słuchanie = duże ciepło, radio to nie demon mocy, to co jest na radiu to jedno, a to co jest faktycznie to drugie, a poza tym w samym radiu są ograniczone możliwości chłodzenia tyranych końcówek.
Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 21:20

drzeniow napisał/a:
Dzieki wielkie znalazlem opisane na radio Kolor spiker - kolor black line spiker + :)

Mam jeszcze tylko dwa pytania :D
1:
cienkie ucho minus
grube ucho plus
tak czy odwrotnie?
2:
czy jeśli tylne głośniki podłączę, dobrze bo mam do nich łatwy dostęp a przednie nie koniecznie to będzie to robić nadal jakiś problem czy tył będzie grac wtedy dobrze a przód nie ma na to wpływu?



to jeśli jest ciężki dostęp do przednich głośników, to może weź spróbuj przy kablach tam gdzie się je do radia wpina i tam podłącz na odwrót

drzeniow - 4 Kwi 2011, 21:21

Marcin napisał/a:
4 głośniki + głośne słuchanie = duże ciepło, radio to nie demon mocy, to co jest na radiu to jedno, a to co jest faktycznie to drugie, a poza tym w samym radiu są ograniczone możliwości chłodzenia tyranych końcówek.

tak chyba będzie bo ja słuchałem 30/50 mocy(zakresu volume) bylem poza autem bo w aucie nie idzie wysiedzieć tzn; nie chce sie nawet. Wiec wydaje mi sie ze grzeje sie dlatego że dostało po pipie, ale radio miałem wyciągnięte i dodam że podświetlenie radia nie mrugało razem z basem wiec raczej zwarcia nie ma :)
Dodam że tez nie gasło (na sekunde lub dwie) wiec powinno być wszystko ok.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 21:22 ]
Krzychu_14 napisał/a:
to jeśli jest ciężki dostęp do przednich głośników, to może weź spróbuj przy kablach tam gdzie się je do radia wpina i tam podłącz na odwrót

nie chce ciąć kabli, a poza tym muszę się przyjrzeć głośnikowi czy są rożne ucha bo może tam nie ma różnicy bo to są nisko tonowe głośniki.

Krzychu_14 - 4 Kwi 2011, 21:22

Słuchaj na "normalnym" poziomie głośności i zobacz czy w tedy się grzeje
Kniaziu - 18 Kwi 2011, 22:56

Witam. Jestem nowy :)

Mam taki maly problem dla was pewnie pestka :D Dzis caly dzien meczylem sie zeby do tylnej polki zamocowac glosniki ( na glosnikach sie nie znam pochadza z Touarega jako glosniki w drzwiach przednich i tylnych lewych. Po pierwsze, na glosnikach nie mam oznaczenia plus minus, ale to chyba metoda prob i bledow kiedy lepiej gra? Meczylem sie z godzine z wyjeciem radia, gdy wyjalem radio, zobaczylem 2 kostki wpiete z ktorych wychodzi pare kabli. Czy jest mozliwoscia bym mial juz rozciagniete kable do glosnikow tylnych czy sam musze tam dzialac? Jak sam to gdzie musze powpinac przewody do tylnych glosnikow? I ostatnim zgryzem jest brak podswietlenia radia. W radiu swieci mi sie tylko wyswietlacz, a jak czytalem to podobno powinny sie swiecic wszystki guziki. Model radia to RDS 5000 cos takiego.
Prosze o wyrozumialosc i pomoc :)

JoeMix - 19 Kwi 2011, 07:10

Kniaziu, Wszystko masz na forum - poczytaj.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group