Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] problem z biegami

krzemar - 19 Mar 2011, 21:05
Temat postu: [MK6] problem z biegami
Zgłaszałem ten problem już bardzo dawno. Przy wyłączonym silniku lewarek biegów chodzi bez zarzutu. Po załączeniu silnika nie można włożyć biegów, wchodzą bardzo ciężko. Do piero po rozgrzaniu silnika ( przejechaniu kilku km po mieście) biegi wchodzą prawidłowo. Wymieniłem olej w skrzyni biegów. Nasmarowałem linki . Nie wiem co dalej robić. Czy to pompa sprzęgła czy zapowietrzony układ?
JoeMix - 20 Mar 2011, 10:06

Wina leży prawdopodobnie po stronie sprzęgła
tbone001 - 2 Kwi 2011, 15:55

Ja miałem podobny objaw, tylko było odwrotnie, tzn. przy zimnym biegi jako tako wchodziły, ale na ciepłym musiałem wrzucać jedynkę po uprzednim wyłączeniu silnika.
Skończyło się wymianą sprzęgła i toczeniem koła zamachowego. Aktualnie chodzi dobrze, ale skrzynia po d*pie na pewno dostała.

pablon - 3 Kwi 2011, 10:38
Temat postu: [MK3]
Miałem problem z biegami ale po nagrzaniu silnika. Lewarek po nagrzaniu skrzyni zaczynał chodzic bardzo ciezko nie wazne czy silnik był właczony czy nie. Po jakims czasie sprzęgło zaczeło się slizgać.
Fangril - 7 Kwi 2011, 19:30

Wedlug mnie po stronie oleju. Za slabo smaruje dlatego potrzebuje rozgrzania zeby lekko wchodzily.
JoeMix - 7 Kwi 2011, 20:25

Fangril napisał/a:
Za slabo smaruje dlatego potrzebuje rozgrzania zeby lekko wchodzily.
to dlaczego na wylaczonym silniku jest dobrze?
Fangril - 7 Kwi 2011, 22:52

Bo wtedy silnik nie ma obrotów, ale Twoja propozycja odnośnie sprzęgła nie jest wykluczona.
Rogal - 7 Kwi 2011, 23:03

Miałem coś podobnego z pierwszym i drugim biegiem - na zimnym, a czasem nawet i na ciepłym, dochodziło do tego że podczas jazdy kiedy chciałem zmienić bieg (nawet na wyższych bywało) to lewarek się blokował i nie pozwalał na nic więcej, trzeba było wrzucić luz, puścić sprzęgło, i rozpocząć akcję od nowa - wtedy zawsze wchodziło. Z czasem (nic nie robiłem) efekt ustał a stało się tak po jednym chrypnięciu zębatek w skrzyni. Dzisiaj jest ok, działa wszystko w najlepszym porządku. Samo się ułożyło i wróciło na właściwe tory. Ja bym poszedł w stronę sprzęgło - skrzynia - olej. Nie dałeś ostatnio skrzyni po dupie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group