Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK5] 1.25 zetec + lpg jakie są problemy?

celades - 14 Mar 2011, 07:44
Temat postu: [MK5] 1.25 zetec + lpg jakie są problemy?
Witam!
Noszę się z zamiarem montażu instalacji gazowej STAG - 4 do mojej fiesty 1.25 zetec. Słyszałem różen opinie na ten temat. Najgorsza to ta, iż jest problem z głowicą w tym modelu silnika a konkretnie z wypalaniem gniazd zaworów. Bardzo proszę o wasze opinie w tej sprawie. Czy może ktoś się spotkał się z tym problemem.

baca21 - 14 Mar 2011, 19:00

Nie wiem czy są wielkie różnice w budowie 1,25 od 1,4 zeteca- przejechałem 40kkm na gazie i jakoś się nie wypaliły... przede wszystkim dobrze dobrana instalacja (stag 4.... a pomyśl może nad stagiem 300-4 plus który będzie miał upgrade i będzie posiadał auto-korekty po czasach wtrysku pb czyli po ludzku- będzie reagował na jakość gazu- taka uboższa wersja premium- a tańsza ),regulacja i jeszcze lepszy dobór warsztatu montującego lpg... A jak baaaardzo się boisz to zażycz sobie lubryfikację...
celades - 14 Mar 2011, 20:33

dzięki za info skorzystam z podpowiedzi co do Staga 300-4 plus. Jesli o lubryfikację to rzeczywiście chroni ale słyszałem, że jest uciążliwa ze sprawdzaniem poziomu oleju
baca21 - 14 Mar 2011, 21:14

nie wiem jak z lubryfikacją... nie posiadam... :twisted: jak zakładać staga to poszukaj czy w okolicy masz warsztaty partnerskie... dają dobrą gwarancję, a poza tym spełniają szereg wymagań producenta odnośnie montażu i regulacji... lepiej dać więcej na profesjonalny montaż i później mieć spokój...
http://www.ac.com.pl/pl/d...lopolskie#lista
nie wiem jakie są opinie ale skoro dostali licencję na staga.....

ozyns - 22 Cze 2011, 11:56

Mam autko zagazowane - Stag 4 + lubryfikacja.
Lubryfikacja - wersja droższa bo za pojemnik (urządzenie , aparat) dałem 200 zł ale o niebo lepsza od tych "zielonych" po około 100 zł - gdzie albo nie kapało, albo wylewało cały olej w ciągu kilku chwil.

Montaż butli w miejsce koła zapasowego + wcześniejsza konserwacja tej okolicy. W cyklu mieszanym - na 25 litrach LPG robię około 300 km (gaz Shell i BP) - Więc całkiem sporo. Jeśli dobrze założone - to nie ma żadnych problemów!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group