Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Spalanie chwilowe

Kubus - 12 Mar 2011, 11:15
Temat postu: [MK6] Spalanie chwilowe
Witam wsystkich.
Pytanko czy Fiesty MK6 mialy taka opcje wyswietlania?
Moja Fiescia wyswietla tylko srednie, da sie robic zeby pokaywala tez spalanie w danym momencie?
I drugie pytanko:
gdzie znajde czujnik temperatury zewnetrnej w tym aucie? Bo jesli zamiast stanu faktycznego pokazuje mi przez sekunde minus 40 a pozniej kreski caly czas, to pewnie to muse wymienic?
Nowy nabytek, niestety byla rozbita i staram sie ja doprowadzic do ladu.
Pozdrawiam wsystkich.

Parzych - 12 Mar 2011, 13:12

Kubus napisał/a:
gdzie znajde czujnik temperatury zewnetrnej w tym aucie?
Pod belką za przednim zderzakiem, mniej więcej na wysokości tablicy rej...
Kubus - 12 Mar 2011, 19:24

a co sadzisz o tym spalaniu chwilowym? czy ktoras Fiesta to miala?
moja chyba tego nie ma, pokazuje srednie spalanie, przejechane km, na ile starczy paliwa i predkosc srednia z tego co pamietam.
dobrze byloby wiedziec ile w danym momencie spala Fiescia;)

Parzych - 12 Mar 2011, 20:01

Kubus napisał/a:
a co sadzisz o tym spalaniu chwilowym? czy ktoras Fiesta to miala?
Ja nie mam kompa pokładowego to nie wiem... :bezradny:
AccessX - 12 Mar 2011, 20:46

Kubuś z tego co wiem, mam bogatą w opcje wersje Fieścinki, i nie mam "chwilowego" spalania. Tylko tak jak piszesz, średnie spalanie, dzienne km, na ile wystarczy benzyny, średnia prędkosć itp.

Wątpie, czy jest taka opcja "aktualnego" spalania. Ale ja się nie znam ... <8>

jery13 - 12 Mar 2011, 20:50

Kubus napisał/a:
a co sadzisz o tym spalaniu chwilowym? czy ktoras Fiesta to miala?

Chwilowe spalanie najprawdopodobniej miała dopiero mk7 i to od roku produkcji 2010 .
Na początku często miałem przełączony komp na tą funkcję , żeby sprawdzić ile spala np.
przy ruszaniu , zmianie biegów , przy postoju na światłach itp. , obecnie coraz częściej przełączam na średnie spalanie , oraz ile km zostało do stacji paliw .

Kubus - 13 Mar 2011, 10:21

nie jeste to az tak bardzo potrzebne, ale bylem ciekaw czy mozna to zrobic;)
mie sie nie podoba, ani srednie ani ilosc km do tankowania:P
srednie na poziomie 14, a do stacji zawsze poznizej 400km zaraz po zatankowaniu, czasem pokaze 415, ale to juz maks;P

Lokmen - 13 Mar 2011, 16:08

AccessXR napisał/a:
Wątpie, czy jest taka opcja "aktualnego" spalania. Ale ja się nie znam ...
jest - w trakcie jazdy zresetuj spalanie średnie - i to co ci wyskoczy w danym momenxie to bedzie spalanie chwilowe
Neo178 - 13 Mar 2011, 19:35

Widzę, że autor tematu nawet instrukcji nie przeczytał :-P na początku, gdzie są opisane poszczególne przejścia komputera jest zapis, że "Chwilowe spalanie" jest, ALE tylko w wybranych krajach (zapewne dotyczy kraju produkcji). W każdym bądź razie ja też nie mam, pomimo obecności kompa i wyposażanie Ghia..

Lokmen, tak szczerze mówiąc to takie sprawdzanie nie bardzo jest miarodajne, a jeśli chodzi o podgląd ile wychodzi to trzeba zobaczyć po pierwszej cyfrze co wyskakuje, bo później tylko spada "średnia wartość" i tez lipa nawet z wartością poglądową :|

PS. AccessXR, w mk6 chyba nie było jeszcze wersji Titanium :fox:

ElGrey - 14 Mar 2011, 06:29

dokladnie, ja tez probowalem znalesc sposob na to, ale niestety nie znalazlem nikogo komu by sie chcialo mi zmodyfikowac program ;-( niestety to nie takie proste, ale jaknajbardziej do zrobienia, gdyby w intrukcji napisali jeszcze w ktorej wersji jezykowej bylo dodatkowa spalanie chwilowe to by bylo duzo latwiej ;-(
Kubus - 14 Mar 2011, 22:31

po zresetowaniu wyswietla 99,9/100km i leci w dol, tak wiec nie daje to zadnej informacji:) a co do instrukcji to pewnie ze nie czytalem:P hehe wolalem jezdzic:P:D
pozdro

Lapa77 - 30 Mar 2011, 13:31

Wydawało mi się, że w Fieście sprowadzanej z Luxemburga widziałem chwilowe.
ElGrey - 30 Mar 2011, 16:55

moja jest z luxemburga i nie ma :|
Neo178 - 31 Mar 2011, 02:31

Niemcownia też nie dała tej opcji :|
Kubus - 1 Kwi 2011, 16:41

fajnie by bylo posiadac taka opcje w aucie;)
ale ciesze sie, ze jest polskie menu.
ostatnio sprowadzilem Focusa kombi z 2007 1.8 tdci z niemiec, okazalo sie ze auto z wloch przywiezione czyli jeszcze po drodze ktos zarobil, ale auto mialo polski jezyk w menu do wyboru, zdziwilem sie troche, ale spalania chwilowego tez nie bylo. a w focusie mk1 z 2003 z tym samym silnikiem juz jest ta opcja i pokazuje chwilowe.

AccessX - 1 Kwi 2011, 21:27

Neo178 - wersja titanium była, ale niestety nie na polskim rynku tylko zagranicznym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group