Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Nie działa elektryczna szyba pasażera.

west - 10 Mar 2011, 16:37
Temat postu: [MK6] Nie działa elektryczna szyba pasażera.
Witajcie,

Mam problem z szybą od strony pasażera. Opuszcza się ale nie chce wrócić do góry - niezależnie czy używam przycisku od strony pasażera czy kierowcy.

W pierwszej kolejności pomyślałem, że to silniczek padł, wymieniłem więc na kupiony na allegro używany - problem nadal ten sam - szyba w dół idzie gładko i za każdym razem ale w górę już nie.

Posprawdzałem w miarę możliwości kable pod kątem ich przetarć itp i przełączniki kierowcy i pasażera. Zrobiłem również "reset?" komputera poprzez odłączenie akumulatora na czas powyżej 30 minut. Po podłączeniu wszystkiego o dziwo zadziałało podniesienie szyby i opuszczenie jej z powrotem.. niestety tylko raz - problem po paru minutach wrócił.

Styki w przełącznikach wyglądają na niezaśniedziałe, ogólnie żeby mieć jakiś pogląd na samochód to nie jest to wyeksploatowane auto służbowe a samochód który jest w rodzinie od nowości, wcześniej należał do ojca który mówi, że używał elektrycznych szyb "parę razy" przez cały okres używania samochodu - jest klima więc jedynie używane były na parkingach przy automatach :)

Co to może być? Jak szukać dalej? Na co zwrócić uwagę? I przede wszystkim jak wyjąć z drzwi ten czarny plastik na którym siedzi mechanizm szyby? Boczek wyjąłem bez problemu dzięki instrukcji zakładania dodatkowego oświetlenia ale mechanizmu nie mogę wyciągnąć ni cholery.

Prosiłbym o pomoc bo nie lubię mieć coś niesprawnego w samochodzie, mimo, że to błahostka ale wkurza mnie ogromnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group