Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Centralny zamek

arturd7 - 3 Mar 2011, 20:38
Temat postu: [MK6] Centralny zamek
Witam wszystkich. Mam zamiar zabrać się za montaż uniwesalnego centralnego zamka ze sterowaniem z pilotów. Jednej rzeczy nie mogę tylko namierzyć i tu prośba do was:
chcę żeby zamknięcie i otwarcie zamka było sygnalizowane kierunkowskazami. Nie wiem jednak gdzie namierzyć przewody do ich sterowania. Czy są 2 sterujące czy 1 i jakiego koloru są te przewody. Chcę najpierw teoretycznie i optycznie przygotować się do instalacji przed pruciem elektryki.
Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Freeman - 4 Mar 2011, 08:22

arturd7 napisał/a:
Nie wiem jednak gdzie namierzyć przewody do ich sterowania. Czy są 2 sterujące czy 1 i jakiego koloru są te przewody.
Mówisz o instalacji samochodu?
Są dwa kable do kierunków, Kolorów nie pamiętam. Możesz też podpiąć się kablami z centralki pod bezpiecznik od kierunków.

arturd7 - 4 Mar 2011, 09:09

Ok. wielkie dzięki - łatwo je będzie namierzyć jak idą od bezpieczników. A nie wiesz czy trzeba będzie stosować diody w fieście?? Czytałem że niekiedy trzeba je stosować żeby kierunkowskazy nie świrowały.
pawel182 - 4 Mar 2011, 11:15

Pracą kierunkowskazów w mk6 steruje moduł GEM. Moim zdaniem wpięcie przy bezpieczniku Ci nic nie da, raczej musisz wpiąć się na wyjściu modułu GEM. A czy diody sa konieczne...? Szczerze nie wiem jak dokładnie jest rozwiązane sterowanie od strony elektronicznej w module GEM ale dla bezpieczeństwa zastosowałbym je.
arturd7 - 4 Mar 2011, 19:01

Nie wiem czy moja Fieścina posiada den moduł. Jest to dość dziwna wersja. Ma klimatyzacje i elektryczne szyby ale dokładane w polskim salonie - takie wystające cypki na rączce od drzwi. Miał też centralny zamek ale też dokładany, który padł - gdzie mam szukać tego modułu ??
Neo178 - 4 Mar 2011, 23:45

Zarzuć fotki jak wygląda ten przełącznik, bo możliwe, że w tym "polskim salonie" ulepili ci coś ciekawego :cojest: Poza tym to patrząc na Twój profil masz fiestę z 2006r. czyli moduł GEM już powinien być (jeśli się nie mylę).
arturd7 - 5 Mar 2011, 12:14

Witam ponownie. Powiedzcie mi jeszcze, w którym miejscu modułu GEM mam się wpiąć żeby mi te kierunkowskazy sygnalizowały. Może jakieś kolorki kabli????
pawel182 - 5 Mar 2011, 16:01

arturd7 napisał/a:
Nie wiem czy moja Fieścina posiada den moduł. Jest to dość dziwna wersja. Ma klimatyzacje i elektryczne szyby ale dokładane w polskim salonie - takie wystające cypki na rączce od drzwi. Miał też centralny zamek ale też dokładany, który padł - gdzie mam szukać tego modułu ??



GEM masz na 100%. Elektryczne szyby nie są sterowane przez GEM. A cypki które masz...to standardowe zestawy elektrycznych szyb dokładane w ASO. Produkuje je chyba FOX.
GEM znajduje się za tym malutkim schowkiem po stronie kierowcy. Taka czarna puszka do której podłączonych jest 5 wtyczek z dużą ilościa przewodów :)

arturd7 - 5 Mar 2011, 20:53

Zabrałem się za instalację centralnego zamka - montaż ok. Ale zanim się człowiek tam dobierze ....... Co oni tam nawymyślali!!! Chyba długo nad tymi rozwiązaniami myśleli...

[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 08:32 ]
Witam ponownie. Wszystko zamontowane - nawet działa :) Tylko chcę ponowić pytanie o sterowanie kierunkami. "W którym miejscu modułu GEM mam się wpiąć żeby mi te kierunkowskazy sygnalizowały. Może jakieś kolorki kabli????"

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 11:16 ]
Witam ponownie. Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc??

kaczornysa - 4 Kwi 2011, 15:44

Żeby nie zakładać nowego tematu, to mam pytanie z innej beczki.
Czy każde Fiest mk6 miały zamek centralny na pilota ? Chodzi mi dokładnie o 2004r.
Kupiłem Fiestę tylko z jednym kluczem (bez pilota) i właśnie nie wiem czy moja fiesta ma centralkę na pilot.

Z góry wielkie dzięki. :-P

pawel182 - 4 Kwi 2011, 18:05

kaczornysa napisał/a:
Żeby nie zakładać nowego tematu, to mam pytanie z innej beczki.
Czy każde Fiest mk6 miały zamek centralny na pilota ? Chodzi mi dokładnie o 2004r.
Kupiłem Fiestę tylko z jednym kluczem (bez pilota) i właśnie nie wiem czy moja fiesta ma centralkę na pilot.

Z góry wielkie dzięki. :-P



Nie nie wszystkie. Były 4 rodzaje modułów GEM
- bez obsługi centralnego zamka
- z centralnym zamkiem sterowanym kluczkiem
- z centralnym zamkiem sterowanym z pilota
- z centralnym zamkiem z podwójnym ryglowaniem sterowanym z pilota

Wszystko zależy jaki masz GEM. Możesz mieć wersje bez sterowania zdalnego ale równie dobrze możesz miec wersje ze sterowaniem zdalnym i wystarczy dokupić i zaprogramowac pilota

fiescina2 - 4 Kwi 2011, 18:41

To ja się podłącze z pytaniem żeby nie zaczynać nowego tematu.
Przy zamykaniu centralnym zamkiem nie zamykają się drzwi ale tylko od kierowcy. (zimą często było na odwrót - nie otwierały się). Nie ma tam charakterystycznego stuknięcia chyba elektromagnesów jak w pozostałych drzwiach.
Co mogę sprawdzić sam ?NIe znam się na "GEM-ach ale może jakiś bezpiecznik czy cóś ?

Dzięki za ewentualną podpowiedź :)

kaczornysa - 4 Kwi 2011, 21:08

A jak zobaczyć którego mam GEM'a ? i jakie są oznaczenia do każdego z nich ?

Zaskakują mnie te fordy :-P Ale jak to mówią 'człowiek uczy się całe życie' mimo tego że jest po mechaniku :rotfl:

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 16:33 ]
Jak to coś pomoże to mam otwierany bagażnik z przycisku na desce :ok:

wandzik - 8 Lip 2013, 19:25

witam.
w moim autku (1.4 tdci 2002) mam centralny zamek na pilota... przy zamykaniu autka wlaczaja sie kierunki ale przy otwieraniu juz nie swieca sie ale autko otwiera sie. doradzicie mi w zwiazku z tym co mam zrobic?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group