Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [Inny] "Czerwona Viki" by Mily

Miły - 19 Lut 2011, 19:15
Temat postu: [Inny] "Czerwona Viki" by Mily
1. NICK: Miły
2. IMIĘ: Miłosz
3. MODEL: Opel Vectra
4. WERSJA: B CD
5. ROCZNIK: 1995r.
6. SILNIK: 2.0 16V + LPG
7. OPIS AUTA: Decyzja o zakupie auta została podjęta w jeden dzień, po strzeleniu w Złomku paska rozrządu... Przeglądałem oferty allegro starając się unikać na razie Fiesty... Chciałem Focusa ale za drogie dla mnie... No i nagle moje oczy ujrzały ją... Czerwone cudo... Auto które mi się podobało od zawszę ale najzwyczajniej w świecie nie było mnie na nie stać... A tu okazja... Ogólnie jestem zadowolony z zakupu... Właśnie przejechałem nią 140 km bez ubezpieczenia OC oraz przeglądu (wiem, wiem jestem zły, ble i w ogóle ale auto już chciałem mieć na miejscu)...

Wyposażenie:
- 2 poduchy
- pełna elektryka (lusterka, szyby przód i tył)
- komputer
- radio (niestety kasetowe ale zmieniarka zawita niedługo)
- klima
- centralny zamek + alarm
- wspomaganie kierownicy
- podgrzewane fotele
- kierownica wielofunkcyjna
- immo
- ABS
- system antypoślizgowy przy ruszaniu (TS)

Audio to standardowa kasetówka Opla (grundig) + 4 głośniki

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: doprowadzenie wnętrza do stanu używalności (wszelkie podświetlenie podłączenie kabelków), lakierowanie całego auta
b. mechaniczne: podstawowe prace po zakupie auta
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: alu (już są, ale do regeneracji)
b. mechaniczne:
c. audio: wymiana radia na nowsze z opcją sterowania z kierownicy
d. inne:

10. FOTKI AUTA

Fotki w dniu zakupu:

---- 12.II.2011----




Foty auta już doprowadzonego do stanu umożliwiającego poruszanie się po drogach
---- 20.III.2011----




Zmiana oświetlenia drzwi na czerwono (folia do lamp)
---- 25.III.2011----



Przed:



W trakcie:



Po:



Malowanie odbłyśników lamp i kierunkowskazów
---- 2.III.2012----


Niestety zdjęcia mi hosting zjadł... ;/

Wymiana tłumika końcowego (seria, ale od 2.5 V6)
---- 26.VII.2013----


Przed:


W trakcie (zniszczenia dość duże):


No i po:

trzeci - 19 Lut 2011, 19:19

Co by nie mówić, to zdecydowanie wygodniej będzie Ci teraz pod MacDrive podjechać ;-))
Niech Ci dobrze służy :)
Pozdro ...

Freeman - 19 Lut 2011, 19:55

Ładna to ona jest. Ma nawet chyba specjalne uchwyty na cole i .... czisburgery :)

Czyli doprowadź ją do stanu idealnego pod względem technicznym i prawnym i będzie ok

Miły - 19 Lut 2011, 19:59

Freeman napisał/a:
Ma nawet chyba specjalne uchwyty na cole


są 2 zaślepki które teoretycznie powinny się otwierać ale nie chcą... ale to jest do zrobienia...

DziDzia - 19 Lut 2011, 20:04

Cytat:
"Red Viki"

Jak już to
REDBURGER

Niech Ci służy.. Tylko żebyś przez olej nie zbankrutował old



pozdro :!:

Fordon - 19 Lut 2011, 20:04

Zawieszenie tyl :) od razu jedz sprawdz na stacji na szarpakach tyl bo jak sa rozwalone tuleje wachliwe to :rotfl: co jest nagminne, a zawias jest tam tak zrobiony ze jak ruszysz jedno to musisz kupic drugie :) bo inaczej bedzie pukac i tluc :)
A i do tylu tujeje jak by byla taka potrzeba to nie polecam tanich gowienek... wachliwe od razu jedz do opla albo po Lemfordera do IC, fakt ze drogie ale sa pancerne...

Freeman - 19 Lut 2011, 20:05

Zawsze mi się podobały te furki. Ta też jest fajna, no i chyba będzie z racji LPG ekonomiczniejsza niż diesel
Miły - 19 Lut 2011, 20:08

Przejechałem nią 120 km... średnie spalanie 7l/100km ale jechałem przepisowo... Przy ruszaniu jak wdepłem w podłogę to komp mi spalanie chwilowe pokazał 38.8l/100km :cojest:

ale autem się o wiele wygodniej jeździ niż Fiestą... i co najważniejsze - 136 KM zawsze czuwa (no dobra teraz już 110 :P )

hanysek - 19 Lut 2011, 20:43

Miły niech służy :) mój dobry kumpel sobie chwali :) jeździłem nią wiec wygoda to jest mało powiedziane w porównaniu do fiesty :) ładna :)
Miły - 19 Lut 2011, 20:45

Ogólnie czekam na kompletną pełnoprawną możliwość przejechania się w normalnych warunkach a nie w warunkach z kupą w gaciach czy mnie pały nie zatrzymają (bez OC i przeglądu)...

Praktycznie auto od 2008 roku nie widziało stacji kontroli pojazdów :)

Jutro będę zczytywał błędy bo jak na benzynie jadę to mi świeci Check Engine ale na gazie już nie...

grzes87 - 19 Lut 2011, 20:47

Miły napisał/a:
Praktycznie auto od 2008 roku nie widziało stacji kontroli pojazdów :)

hmm i mimo wszystko kupiles auto ?? oby nic grubego nei wyszlo na badaniu...

Parzych - 19 Lut 2011, 20:49

Miły napisał/a:
- podgrzewane fotele
Miły, tylko sobie jajek nie ugotuj... :hahaha: Niech dzielnie i bezawaryjnie służy jak najdłużyj... :ok:
hanysek - 19 Lut 2011, 20:51

masz jakąś stację gdzie przymkną oko?? :) tate masz mechanika to znajomych pewnie ma...?
Miły - 19 Lut 2011, 20:55

a na co oko mają przymknąć? Auto na kanale z ojcem sprawdziłem, kwiatków nie ma... A co do SKP - mamy taką jedną gdzie podbili mi przegląd forda (oczywiście sprawdzili całość) - gdzie wcześniej na 3 innych mi nie chcieli podbić (wybity sworzeń - miałem w aucie na wymiane i im pokazałem, kapał olej, gnije mocowanie belki i słaby ręczny był)...

także nie boje się przeglądu (tylko homologacje na butlę muszę załatwić z Wawy)...


A Viki ma spryskiwacze przednich reflektorów a co za tym idzie niedługo się chyba pojawi xenon...

Lary - 19 Lut 2011, 21:41

Ładna, ciekawy motor, eleganckie wyposażenie tylko dbaj o lakier - czerwony lubi matowieć, blednąć itp, do tego jak pojedziesz na myjnie zakazuj lania "chemią".
Bezimienny - 20 Lut 2011, 00:26

Mój kuzyn ma taką tylko że 2,5 V6 to jest maszyna, 2.0 też spoko no i LPG czyli oszczędnie, ja za tydzień zaprezentuje moje nowe wozidło, tu też padło na LPG ;-(
Miły - 20 Lut 2011, 00:29

Powiem tak... Zastanawiałem sie nad 2.5 V6 ale jednak wybór padł na 2.0... jest bardziej "ekonomiczniejsza" no i ubezpieczenie... Ale nie żałuję... A LPG szukałem z tego względu, że Pb drożeje a ON już nie chce...
Bezimienny - 20 Lut 2011, 00:34

Miałem to samo dlatego postawiłem na LPG, a jak u ciebie z butlą? w kole?
Miły - 20 Lut 2011, 00:35

Właśnie to jest ból że nie... Ale też wielkich rzeczy nie wożę, żebym potrzebował megabagażnik... a butla jest na całą szerokość bagażnika...

jak już zarejestruję ją, opłacę wszystko to nagram filmik, jak to jeździ ;]

Bezimienny - 20 Lut 2011, 00:41

A ja w audicy mam w kole ( w sumie to w poniedziałek będe miał) niewiem jak ty ale ja moim nowym wpadne na zlot na lotnisku Kąkolewo bo będe miał blisko, fiestą sie nie udało to nowym wpadne, licze że ty też i zobacze "devila" na żywca :ok:
Miły - 20 Lut 2011, 00:58

Ja też mam nadzieje, że uda mi się zawitać... Aczkolwiek będzie kiepsko (10 idę na wesele i muszę jeszcze kredyt za auto spłacać)...
DziDzia - 20 Lut 2011, 08:30

Cytat:
"Krwista Viki"

REDBURGER
i nie kombinuj...



pozdro :!:

van - 20 Lut 2011, 13:09

nie było męskich wersji ?

Kiedyś mi się nawet podobały te auta, teraz to niestety często samobieżne wraki(jak jeżdżą) Ten silnik to takie minimum w tej budzie, 2.5 wcale więcej by nie spalił.

bidżej - 20 Lut 2011, 14:34

mnie się zawsze wydawało, że nie ma takiego czegoś jak "okazja", tym bardziej bez przeglądu i OC od 2 lat... obym się mylił i oby palił mniej oleju niż benzyny :fox:
AeSeF - 20 Lut 2011, 18:34

Pogratulować zakupu, ale zachowałeś się mocno słabo jadąc bez papierów ;/ Napaliłeś się jak arab na kurs pilotażu i całe szczęście Miły, że drogówka nie ostudziła Twojego entuzjazmu :twisted:

Niech służy, pokażesz to na spocie jak zrobisz żeby grało.

Miły - 20 Lut 2011, 19:54

Ojciec jechał kawałek przede mną i kontrolował trasę więc nie było źle... Osobiście bym mógł jechać po raz drugi ale jak zwykle ojciec... że tyle paliwa... no to mu powiedziałem, że lawety nie biorę a jechać - pojadę... No i na szczęście udało się... Teraz naprawy doraźne...
Pele - 20 Lut 2011, 20:07

Cytat:
"Krwista Viki"


"Czerwona" lepiej brzmiało :-P

A auto ? Jak auto ... takie ... bez duszy gy

J@rek - 20 Lut 2011, 20:10

Gratulację zakupu, oby dobrze służyło :yes: Czekam na nowe wpisy z postępu prac nad Viki :ok:
przemo_rsr - 20 Lut 2011, 20:27

ładny Opelek, mi się podobają te Vecktry;D
Rkalitka - 20 Lut 2011, 20:36

No, no Miły wybór padł na auto bardziej...rodzinne... :yes:
Oby było prawdziwą okazją - taką w którą nie włożysz drugiej ceny w naprawy co za kupno :yes:


Pytanie moje jeszcze co się stało ze Złomkiem?? Dajesz ją na sprzedaż czy zostawiasz ją na później??

Miły - 20 Lut 2011, 20:47

Złomek wisi w Giełdzie... jak nie pójdzie to będzie wisiał na allegro... A jak na allegro nie pójdzie to na taile...
mateuszdrums - 20 Lut 2011, 21:52

czyli decyzja zapadła... oby dobrze służył :)
Dawidoff4 - 21 Lut 2011, 21:19

gratki Miły :ok:

szerokości i bezawaryjności :yes:

BerciQ - 22 Lut 2011, 22:28

Fordon napisał/a:
Zawieszenie tyl :) od razu jedz sprawdz na stacji na szarpakach tyl bo jak sa rozwalone tuleje wachliwe to :rotfl: co jest nagminne, a zawias jest tam tak zrobiony ze jak ruszysz jedno to musisz kupic drugie :) bo inaczej bedzie pukac i tluc :)
A i do tylu tujeje jak by byla taka potrzeba to nie polecam tanich gowienek... wachliwe od razu jedz do opla albo po Lemfordera do IC, fakt ze drogie ale sa pancerne...


dokładnie tak...Tylne zawieszenie jest katastrofą. Jest tam 6 tulei metalowo gumowych które lubią sobie paść :)

Ale jak sprawne to się dobrze drogi trzyma :)

Miły - 24 Lut 2011, 18:09

Dzisiaj doprowadziłem auto do stanu, że może jechać na przegląd... Ogólnie było srilion żarówek poprzepalanych itp itd... Przy okazji zmierzyłem ładowanie... 14.5V na odpalonym silniku, 14.1V ze światłami, dmuchawą oraz radiem... Czyli jest ok...
kuba87 - 24 Lut 2011, 18:27

co do checka to podejrzewam ze Ci zdechł zawor EGR ten elektryczny mam takowy jak coś
ło bozie łopel :-P

Miły - 24 Lut 2011, 18:30

Szukam kogoś z interfejsem żeby mi błędy zczytał, bo robiłem poprzez miganie kontrolki ale milion razy miga po kilka razy te same błędy więc wolę na kompie widzieć te błędy...
kuba87 - 24 Lut 2011, 18:34

to by było najlepsze rozwiazanie bo błędy moze wywalac tylko dlatego ze ma LPG dołozone
tadzias - 25 Lut 2011, 00:43

van81 napisał/a:
2.5 wcale więcej by nie spalił.


zgadzam się z kolegą, aktualnie odstawiłem na chwilę Fiestę i pomykam Vectrą 2,5 V6 i faktycznie przy spokojnej jeździe spalanie na trasie mieści się w 7.7 - 8.3 natomiast w momencie depnięcia do dechy i zamknięcia obrotka, licznik spalania chwilowego pokazuje 79,9l/100km...

Miły, oby posłużyła i żebyś nie musiał wiele oleju dolewać :-P

mikolaj_r - 25 Lut 2011, 11:46

Miły napisał/a:
Szukam kogoś z interfejsem żeby mi błędy zczytał, bo robiłem poprzez miganie kontrolki ale milion razy miga po kilka razy te same błędy więc wolę na kompie widzieć te błędy...


No cóż, do Tychów masz chyba trochę daleko :D

BerciQ - 25 Lut 2011, 18:43

mikolaj_r napisał/a:
Miły napisał/a:
Szukam kogoś z interfejsem żeby mi błędy zczytał, bo robiłem poprzez miganie kontrolki ale milion razy miga po kilka razy te same błędy więc wolę na kompie widzieć te błędy...


No cóż, do Tychów masz chyba trochę daleko :D


do mnie też daleko bo bym ci w ASO Opla mógł sprawdzić :)

Miły - 27 Lut 2011, 00:07

Dzisiaj Viki przeszła ogólne oględziny i naprawy doraźne przed wyjazdem na przegląd. Ogólnie tak:
1. Wymienione żarówki halogenów oraz reszty świateł co nie świeciło
2. Sprawdzony stan klocków i tarcz hamulcowych i mimo komunikatu komputera o pilnej wymianie, klocki są praktycznie nowe (musiały czujniki paść)
3. Wymienione łożysko napinacza (za cały napinacz wołają 40 zł na allegro, a samo łożysko kosztuje 7.5)
4. Wymiana filtrów oraz likwidacja wycieku oleju z misji olejowej
5. Naprawa siłownika zamykania wlewu paliwa

w tym momencie Viki czeka już tylko na przegląd i później rejestracja... Czwartek-piątek powinna już pełnoprawnie poruszać się po drogach...

Bezimienny - 27 Lut 2011, 09:08

No to niedługo będzie śmigać, moja A4 też puki co czeka na przerejestrowanie ubezpieczenie itp. w ciepłym garażu, ale to w tygodniu ojciec będzie załatwiał za moim pełnomocnictwem bo ja do szkoły musze, ale od następnego tygodnia definitywna przesiadka. Życzę powodzenia na przeglądzie oby nic nie wyskoczyło i żeby Viki śmigała bardzo długo :ok:
Miły - 28 Lut 2011, 16:24

Dzisiaj Viki przeszła bezproblemowo przegląd (zawieszenie tył w bdb stanie, 0 luzów, amory przód i tył 75%, 0 luzów w przednim zawieszeniu i układzie kierowniczym)...

Jutro rejestracja... Tylko mam pytanie... Bo czytałem, że przy przerejestrowaniu w wydziale komunikacji chcą zaświadczenie o opłaceniu składki oc... Czytałem, że to przy odbieraniu twardego dowodu rej... Jak to jest? Bo nie chcę jutro kwitnąć niepotrzebnie w WK...

rs_mlody - 28 Lut 2011, 16:43

Nic nie trzeba. Jutro dostaniesz miekki dowód. Tymczasowy na 30 dni. Po 30 dniach odbierasz twardy dowód i wtedy musisz pokazać polisę OC na siebie.
van - 28 Lut 2011, 19:58

Cytat:
wtedy musisz pokazać polisę OC na siebie.
dziwne macie te swoje urzędy jeszcze w życiu się mnie pani nie spytała o to czy jej okaże OC. Raz na jakiś czas bąkną by udać się do ubezpieczyciela.
Freeman - 28 Lut 2011, 20:14

van81 napisał/a:
dziwne macie te swoje urzędy jeszcze w życiu się mnie pani nie spytała o to czy jej okaże OC. Raz na jakiś czas bąkną by udać się do ubezpieczyciela.
u mnie przy rejestracji Galaxy był problem bo potwierdzenie polisy było już nie aktualne, na szczęście potwierdzenie opłaty oc miało dobrą datę. Inaczej nie wydali by mi dowodu.
Miły - 28 Lut 2011, 20:16

Rozmawiałem z ubezpieczycielem i stwierdził, że według prawa trzeba okazać OC przy odbieraniu twardego dowodu... Przy miękkim nie powinno być problemów... Jutro idę rejestrować i zobaczymy...
Sztandi - 5 Mar 2011, 12:07

Szkoda złomka bo z kim ja sie będe teraz ścigał na zlotach :) A o viki dbaj bo one lubią czasami dać popalić :rotfl: Jak z tą komunikacją ci poszlo? :ok:
Miły - 5 Mar 2011, 16:05

Wszystko ok... Przy rejestracji nie chciała OC ;]

Co do złomka, to własnie skończyłem go częściowo rozbierać... Nie ma lapm z tyłu, deski rozdzielczej, boczków drzwi i centralnego zamka... Oczywiście oprócz lamp i centralnego reszta jest na sprzedaż...

kenczorf - 8 Mar 2011, 11:36

jak sie kiedys dorobie :devil: to wlasnie taka vectra prawdopodobnie wpadnie jako rodzinny dupowoz :)
Miły - 9 Mar 2011, 12:07

dzisiaj została odłączona cudowna pompa wtórnego obiegu powietrza, która w teorii miała na zimnym silniku pompować do spalin dodatkowe powietrze, żeby zmniejszyć emisje spalin (pompy tej już nie montowali po lifcie), a w praktyce objawiało się tym, że na zimnym silniku słychać było jakby pod maską odkurzacz chodził (jakieś 2-3 min ale wkurzało)... Zaślepiłem także EGR... Bo mulił... fot nie mam bo się spieszyłem...
Skfarek - 10 Mar 2011, 09:04

Miły napisał/a:
cudowna pompa wtórnego obiegu powietrza, która w teorii miała na zimnym silniku pompować do spalin dodatkowe powietrze, żeby zmniejszyć emisje spalin

Miły napisał/a:
Zaślepiłem także EGR


A ta pompa to nie jest to samo co EGR? Bo jak dla mnie EGR to właśnie taką ma funkcję jak opisana przez Ciebie pompka?

Miły - 10 Mar 2011, 10:26

EGR to recyrkulacja spalin czyli spaliny wracają do kolektora ssącego... a pompa wtórnego obiegu powietrza dodatkowo wtłacza powietrze do tych spalin...
Skfarek - 10 Mar 2011, 11:35

aha no to ok :)
Marcinowaty - 10 Mar 2011, 22:11

To poco Opel daje te wynalazki?
Miły - 10 Mar 2011, 22:34

Nie wiem... Nieważne... Niestety dzisiaj zdiagnozowałem kolejną dolegliwość, która niestety pociągnie po kieszeniach... Wydmuchana uszczelka pod głowicą... Płyn ucieka w zastraszającym tempie, z rury wydechowej dymi na biało i leci woda, masło na korku oleju... Masakra...
van - 10 Mar 2011, 23:23

Miły napisał/a:
Nie wiem... Nieważne... Niestety dzisiaj zdiagnozowałem kolejną dolegliwość, która niestety pociągnie po kieszeniach... Wydmuchana uszczelka pod głowicą... Płyn ucieka w zastraszającym tempie, z rury wydechowej dymi na biało i leci woda, masło na korku oleju... Masakra...
i następny hopel do kupeczki :rotfl:
DziDzia - 11 Mar 2011, 00:17

Miły napisał/a:
Masakra...

Chciałeś Redburgera to masz :-P
Szkoda, że nie chce ładnie współpracować...



pozdro :!:

Miły - 11 Mar 2011, 00:20

Spokojnie... zrobi się... Będzie jak nówka... 3 poważniejsze wydatki mam:

1. uszczelka pod głowicą
2. kolektor wydechowy
3. lakiernik

i do zlotu to będzie zrobione ;]

Rkalitka - 13 Mar 2011, 20:36

Tylko pamiętaj, że jak zdejmiesz czapkę to trzeba oprócz nowej uszczelki dać ją do splanowania a przy okazji sprawdź zawory, ja kupiłbym nowe szpilki do głowicy i to już łącznie troszkę wyjdzie :|
Qnik - 13 Mar 2011, 21:17

Miły napisał/a:
Spokojnie... zrobi się... Będzie jak nówka... 3 poważniejsze wydatki mam:

1. uszczelka pod głowicą
2. kolektor wydechowy
3. lakiernik

i do zlotu to będzie zrobione ;]


Akurat 3 jedne z droższych napraw, bo głowicę trzeba oddać do splanowania przed założeniem nowej uszczelki. Lakiernik też sobie trochę zażyczy.

Miły - 13 Mar 2011, 21:24

Rkalitka napisał/a:
dać ją do splanowania


to akurat nawet ja wiem :)

Ale się okazało, że uszczelka jest ok... Płynu już nie bierze, temp w normie, przestał dymić i nie pluje z wydechu, oleju nie przybywa, a maź zniknęła (pewnie była dlatego, bo był zastany)... Także uszczelkę wyeliminowałem... Jutro oddaję do mechanika żeby tą urwaną szpilkę kolektora wydechowego wykręcił i założył nową...

BerciQ - 13 Mar 2011, 21:26

Miły napisał/a:

Ale się okazało, że uszczelka jest ok... Płynu już nie bierze, temp w normie, przestał dymić i nie pluje z wydechu, oleju nie przybywa, a maź zniknęła (pewnie była dlatego, bo był zastany)... Także uszczelkę wyeliminowałem... Jutro oddaję do mechanika żeby tą urwaną szpilkę kolektora wydechowego wykręcił i założył nową...


to co sie okazało ?

Miły - 13 Mar 2011, 21:40

nic... Po prostu płyn uciekał, bo auto długo stało, a Vectra ma to do siebie, że układ chłodzenia się strasznie długo odpowietrza (bo się sam odpowietrza)... I dlatego płynu nie było... Maź była bo zastany był... Ogólnie wszystkie dolegliwości były spowodowane tym, że był zastany... zrobiłem nim ~500km i już wszystko jest ok...
Pele - 13 Mar 2011, 23:43

Rkalitka napisał/a:
Tylko pamiętaj, że jak zdejmiesz czapkę to trzeba oprócz nowej uszczelki dać ją do splanowania


Wcale nie gy

Miły - 14 Mar 2011, 15:47

Pele napisał/a:
Wcale nie gy


ale na własne ryzyko ;] nie spamić mi tu... Uszczelka nie będzie wymieniana... Dzisiaj poszedł do mechaniora żeby urwaną szpilkę wydłubał i założył nowe...

DemptD - 14 Mar 2011, 16:37

kurde.. niby opel to dziadostwo a samo się naprawia.. :9:
Miły - 15 Mar 2011, 18:11

Dzisiaj Viki od mechanika wróciła... Wymienione zerwane szpilki kolektora (były aż 3 zerwane)... Teraz auto przestało cykać na zimnym i przy przygazowaniu i lepiej na obroty się wkręca ;]

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 14:18 ]
No i w końcu przyszedł czas na wymianę łożyska od sprężarki klimatyzacji oraz pierścieni ABS które były pęknięte i ABS załączał się nawet jak ostro nie hamowałem... Teraz wszystko perfekcyjnie działa :)

Freeman - 25 Mar 2011, 22:29

Poradziłeś sobie w końcu z tymi problemami?
Miły - 26 Mar 2011, 00:04

Tak problemy już rozwiązane :) zostały sprawy kosmetyczne...

A dzisiaj pierwszy mod... Od zawsze podobały mi się auta, które miały światełko w drzwiach ostrzegające innych, że są drzwi otwarte... Viki niestety te światełka miała białe, a nie robili niestety innych kloszy... A ja zapragnąłem mieć czerwone... Najpierw chciałem wsadzić żarówkę rurkową czerwoną - metoda łatwa...

Ale oczywiście poszedłem innym torem - metodą trudniejszą - i kupiłem czerwoną folię do lamp... okleiłem - nieco ciężko było, bo owe klosze są wklęsłe... Wygląda to super...

Przed:



W trakcie:



Po:


van - 26 Mar 2011, 10:41

te białe światełka to tzw. "kupowdepy" ..........nazwa mówi sama za siebie do czego służyły. Teraz będą miały charakter bardziej ozdobny niż oświetlający podłożę :rotfl:
DziDzia - 26 Mar 2011, 10:58

Takie.. hMmm... Łał :D
van81 napisał/a:
Teraz będą miały charakter bardziej ozdobny niż oświetlający podłożę :rotfl:

No, Miły, trza było tylko połowę zakleić.. wtedy były by bardziej patriotyczne - czerwono białe.
Van, pamiętaj - do podświetlania podłoża służą zielone djody :rotfl:



pozdro :!:

Miły - 26 Mar 2011, 11:17

van81 napisał/a:
te białe światełka to tzw. "kupowdepy"


uwierz mi że ziemi to one ch**a oświetlały...

DziDzia napisał/a:
Takie.. hMmm... Łał :D


śmiej się, śmiej...

Parzych - 26 Mar 2011, 14:48

DziDzia napisał/a:
Van, pamiętaj - do podświetlania podłoża służą zielone djody :rotfl:
:2xf:
inno - 26 Mar 2011, 19:02

DziDzia napisał/a:
Van, pamiętaj - do podświetlania podłoża służą zielone djody :rotfl:


wcale nie ja mam zimne białe :tyłek:

Miły - 27 Kwi 2011, 17:07

No to mały update co by nie było, że nic się nie dzieje...

1. został naprawiony centralny zamek (pilot zamykał wszystkie drzwi prócz kierowcy)
2. z racji tego, że mam 4 x elektryczne szyby dorobiłem sobię automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta pilotem... Działa super :D
3. Alu w trakcie renowacji

Co będzie zrobione:

- podświetlenie tablicy od góry
- zmiana lamp przednich na poliftowe lub soczewki + xenon
- tu mogą mnie niektórzy uznać za kompletnego debila ale ja na to :tyłek: - otóż u lakiernika została podjęta decyzja o malowaniu całego auta - nie ma sensu malować tylko robionych elementów, bo lakier już jest matowy i wyblaknięty i będzie znać... dlatego zrobię raz a porządnie...

Parzych - 27 Kwi 2011, 17:41

Miły, jak zrobiłeś domykanie, kupowałeś moduł :?:
Miły - 27 Kwi 2011, 18:34

nie... w Vectrze miałem już domykanie ale z kluczyka, że jak zamknę auto kluczykiem i przytrzymam kluczyk to się szyby zamkną... wystarczyło tzw złodziejką spiąć dwa kable i zamyka się jak zamknę centralny pilotem ;]

nie żebym reklamował ale dokładnie to Link

Ad@mus - 28 Kwi 2011, 15:05

a jakie alu bedziesz mial?? ile cali?? jaka opona, jaki wzor??
Bezimienny - 28 Kwi 2011, 15:51

Jaki będzie klorek? taki jak aktualnie czy jakaś zmiana?

P.S Centralny to zło, ja musze podjąć kolejna próbę podłączenia pilotów i naprawy zamka drzwi kierowcy u mnie w A4 bo podobnie jak u ciebie od kierowcy zamkne/otworze tylko drzwi kierowcy, ale już od pasażera zamyka? otwiera wszystko nawet drzwi kierowcy :rotfl:

P.S2 no właśnie jakie alu?

Miły - 28 Kwi 2011, 17:09

alu standardowe opla 15 cali, opona standard 195/65/15

o takie http://allegro.pl/alufelg...1537909901.html tylko bez dekielków... za 250 zł kupiłem 5 sztuk ;]

nie wiem jak jest w Audi ale w Vectrach są w środku takie mikro-przełączniki, które często padają i właśnie objawy są takie jak u mnie i u ciebie... Ale to w Oplu - tam jest silniczek i przekładnia do zamyjania i otwierania - całość zamknięta w obudowie - zamek + właśnie ten cały mechanizm - całość jest większa niż powierzchnia dłoni...

Bezimienny - 28 Kwi 2011, 17:18

U mnie jest pneumatyka, ale sie zrobi trzeba jedynie troche czasu i samozaparcia, teraz matury, ale po nich modzenie na ostro zaczynając od wszelakich napraw :rotfl:

P.S to jak z tym kolorkiem?

Miły - 28 Kwi 2011, 17:21

kolor zostaje taki jaki jest bo mi sie podoba... ewentualnie ciut ciemniejszy odcień (żeby był bardziej krwisty)... W majówkę będę do niego dzwonił i po majówce będzie działane...

[ Dodano: Pią Maj 13, 2011 12:27 ]
No i Viki dostała nowiuśeńki lakier ;] teraz to ona jest czerwona

Przed:



Po:



Na żywo super wygląda...

Bezimienny - 13 Maj 2011, 14:55

E tam bujasz, polerke jej po prostu zafundowałeś :fox: wrzucaj alu, glebiszcz i jest super.

P.S nie myślałeś co by boczne listwy i ten czarny plastik ze spryskami reflektorów co jest pod lampami i grilem maźnąć w kolor? no i dokładkę zderzaka także?

mieszko - 13 Maj 2011, 20:02

Wygląda znacznie lepiej , zgadzam się z poprzednikiem co do alusów, znacznie poprawią wygląd, z glębą bym polemizował . Co do koloru - za dużo też nie jest dobrze (chyba że chcesz pracować w straży)
Freeman - 13 Maj 2011, 20:48

No prezentuje się teraz naprawdę.
Miły - 13 Maj 2011, 22:38

Lakier jest na poważnie nowy (półtora tygodnia bez samochodu - koszmar)... Alu są w trakcie renowacji niestety brak czasu uniemożliwia ich szybkie zrobienie... Gleby nie będzie bo chce bardziej komfortowe auto... A co do listew to specjalnie zostawiłem czarne bo nadają cały urok temu autu... Z rzeczy które muszą być zrobione to została klima a reszta to już mody dla wygody ;)
arecki - 13 Maj 2011, 22:41

Miły napisał/a:
Lakier jest na poważnie nowy


czyli był szlilf do gołej blachy i od nowa podkład i lakier itp?

czerwona to jest moja honda :2xf:

Parzych - 14 Maj 2011, 00:10

arecki napisał/a:
czerwona to jest moja honda :2xf:
Chyba chąda... gy
van - 14 Maj 2011, 09:21

polerka pełną gębą, i to jeszcze komuś się nie chciało za bardzo bo zostały hologramy
Miły - 15 Maj 2011, 14:26

gadaj z dupą to cię osra... już nie mam siły przekonywać... Zdjęcie jest robione komórką z nienajlepszym aparatem przy kiepskiej pogodzie...

Viki miała już matowy lakier na słupkach i różowy, klamki różowe, na każdych drzwiach była rdza, zderzaki były poobdzierane... Ale oczywiście niektórzy wiedzą lepiej...

Bezimienny - 15 Maj 2011, 14:35

Różowe :rotfl: teraz na całe szczęście wpadła w dobre ręce.

P.S a z tymi alu to jak robisz? odrestaurowanie i ten sam kolor? czy jakoś inaczej?

Miły - 15 Maj 2011, 14:39

alu muszą być wyszpachlowane i odmalowane ale na srebrno... Dla mnie inny kolor niż srebrny alu nie istnieje...
Bezimienny - 15 Maj 2011, 15:12

E tam czarne lub białe też są czasem ładne, ale to wszystko kwestia gustu.
luk-90 - 15 Maj 2011, 15:59

białe są ładne, ale po chwili są brudne od pyłu z klocków, według Mnie fajnym kolorkiem jest grafit
BerciQ - 15 Maj 2011, 16:16

luk-90 napisał/a:
fajnym kolorkiem jest grafit


:piwkowanie:

szynszyl - 17 Maj 2011, 22:50

Miły napisał/a:
Zaślepiłem także EGR...
pompę i cały ten EGR wywala się bez problemu. jedynie poszukaj podstawki pod cewkę bez miejsc na zawór. sama podstawka ładnie zaślepia otwory w bloku na zawór.
Miły - 18 Maj 2011, 15:58

Pompy już nie ma, a zawór na razie jest ale zatkany - mam inne wydatki na razie ;]

Przedwczoraj byłem u elektryka skasować błąd poduszek (odłączyłem poduchę i włączyłem przez przypadek zapłon) - zapłaciłem 30 zł za kasację błędu... Dzisiaj odłączyłem wtyczkę od grzania foteli i włączyłem zapłon - na tej samej wtyczce są napinacze pasów - błąd poduszek znów świeci ;-(

Freeman - 18 Maj 2011, 19:48

Miły, to może kup sobie kabelek. Sam sobie skasujesz, przy okazji coś tam zczytasz w razie potrzeby.
Bezimienny - 12 Cze 2011, 15:12

Zmieniło sie coś? jakieś nowości, lampki czy coś? :twisted:

P.S teraz za samą kasacje błędów trzeba zapłacić 2/3 ceny kabla, a jeśli jest dostęp do laptopa, to kupno takiego kabla nawet najtańszego jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż płacenie za usuwanie błędów.

Miły - 25 Lip 2011, 07:28

kabel jest na liście rzeczy do kupienia - niestety na dalszym planie... są na razie ważniejsze wydatki aczkolwiek w tym momencie auto jest sporadycznie przez narzeczoną używane, bo ja jeździć nie mogę...
Quattromaniac - 2 Gru 2011, 22:04

Radzę zainwestować więcej za kabel, niż potem dokupować go co chwilę z nowymi sterownikami ;]
Stunt_Man - 3 Gru 2011, 09:00

Lekcja pierwsza.
Temat: Oksymoron.

Fajny opel :rotfl:

Miły - 2 Lut 2012, 12:23

Dobra... Żeby nie było, że nic się nie dzieje... Ogólnie to tak:

1. Cieknący olej z czujnika poziomu oleju został wyeliminowany (znaczy nie olej tylko przyczyna) - oring pod tymże czujnikiem musiał zostać wymieniony + uszczelka miski...

2. Cieknąca maglownica została poddana regeneracji i na razie spisuje się ok...

3. Pęknięty drążek stabilizatora przedniego został wymieniony ( i kto powiedział, że nie da się bez opuszczania sanek zawieszenia zamontować) :)

4. Uszczelka pod deklem zaworów wymieniona...

5. Alu w trakcie renowacji...

6. Nowy aku, bo stary przy -2 wysiadł (ale też miał 7 lat już)...
Do zrobienia:

1. Linka gazu (zamarza)

2. Termostat (prawdopodobnie zaciął się w połowie)

3. Kasacja błędów (kabel muszę kupić - szukam sponsora :P )

4. Wymiana świateł przód na te z polifta (brak funduszy jak na razie)

5. Inwestycja w gumowe dywaniki bo jak deszcz pada, to szyby mi parują niemiłosiernie

6. Klima (nieszczelna sprężarka)

7. Reszta to już czysta zabawa w ulepszanie wyglądu...

Dawidoff4 - 2 Lut 2012, 19:31

primo - witamy po długiej (jak na ciebie) nieobecności :)
secundo - troszkę kasy na tę skarbonkę na kółkach widzę, że jeszcze pójdzie :ok:

Miły - 5 Lut 2012, 17:44

Termostat zrobiony ;] Przerwa była owszem, ale czasem zerknąłem na forum...

Co do skarbonki - wydatki liczę i aktualnie za 8500 zł mam Viki z nowym lakierem i dobrym stanem technicznym (normalnie za 8000 to szukać tylko w dobrym stanie technicznym)...

Dawidoff4 - 5 Lut 2012, 19:10

to git majonez :ok:
prawda jest taka, że w każde auto co jakiś czas powinno się zainwestować (nie mam tutaj na myśli corocznej wymiany filtrów i oleju bo to trzeba zrobić) gdyż samochód to środek trwały, który niestety podlega amortyzacji :|
a im więcej wkładasz kasy tym bardziej ta "skarbonka" staje się cenniejsza (szczególnie w sensie emocjonalnym)

a dzisiejszych czasach wybierając auto pomiędzy kilkoma identycznymi modelami i wersjami (np. MK3 CLX z 1993) lepiej wziąć to trochę tańsze od tego najdroższego z oferowanych na rynku (gdzie często jeździł 90-letni oficerSS :-P i być wyr..chanym bez mydła ) i wiedzieć że coś jest lub w najbliższej przyszłości będzie do zrobienia (albo podejrzewać jak w moim przypadku :) ). Zrobisz samemu lub zlecisz znajomemu mechanikowi i wiesz ,że gówn..ane części nie będą zastosowane - a o wspomnianej wyżej wartości emocjonalnej nie wspominając :jupi:

PS. wiem Miły że doskonale o tym wiesz :) ale to dla ciekawskich "fanów" twojego Opla :-)

PS2. nic nie ćpałem tylko żubrówkę z sokiem jabłkowym piłem :rotfl:

Nikuś - 5 Lut 2012, 19:26

Dawidoff4 napisał/a:
dzisiejszych czasach wybierając auto pomiędzy kilkoma identycznymi modelami i wersjami (np. MK3 CLX z 1993) lepiej wziąć to trochę tańsze od tego najdroższego z oferowanych na rynku (gdzie często jeździł 90-letni oficerSS i być wyr..chanym bez mydła ) i wiedzieć że coś jest lub w najbliższej przyszłości będzie do zrobienia (albo podejrzewać jak w moim przypadku ).


Myślę że przykład który podałeś dotyczy skrajnych przypadków gdzie ktoś robi samochód na sprzedaż i żąda niebotycznej sumy. Ja uważam inaczej, lepiej dłużej szukać i dać 3 tysiące więcej i mieć samochód w dobrym stanie niż dać te 3 tysiące mniej a i tak je potem stracić na naprawy, w sumie posiadając naprawiony ale zajeżdżony samochód. Koniec OT.

Dawidoff4 - 5 Lut 2012, 20:33

Nikuś napisał/a:
Dawidoff4 napisał/a:
dzisiejszych czasach wybierając auto pomiędzy kilkoma identycznymi modelami i wersjami (np. MK3 CLX z 1993) lepiej wziąć to trochę tańsze od tego najdroższego z oferowanych na rynku (gdzie często jeździł 90-letni oficerSS i być wyr..chanym bez mydła ) i wiedzieć że coś jest lub w najbliższej przyszłości będzie do zrobienia (albo podejrzewać jak w moim przypadku ).


Myślę że przykład który podałeś dotyczy skrajnych przypadków gdzie ktoś robi samochód na sprzedaż i żąda niebotycznej sumy. Ja uważam inaczej, lepiej dłużej szukać i dać 3 tysiące więcej i mieć samochód w dobrym stanie niż dać te 3 tysiące mniej a i tak je potem stracić na naprawy, w sumie posiadając naprawiony ale zajeżdżony samochód. Koniec OT.


celowo w tekście pogrubiłem "trochę tańsze" - mam na myśli kwotę powiedzmy od 500 do 900 złotych bo dużo tańsze to są (o czym piszesz ) zazwyczaj gówn..ane szroty :)

van - 7 Lut 2012, 10:22

Jak Ci parują szyby to nie szukał bym problemu w dywanikach(chociaż teraz możesz spróbować podłożyć pod dywaniki gazety które będą wchłaniać część wilgoci) ale jeśli parują szyby to coś gdzieś cieknie, jest nie drożny szyber, masz dziurę w podłodze itp. itd. albo walniętą nagrzewnicę. Chyba że codziennie wozisz stado ludzi którzy wnoszą Ci na butach za każdym razem łopatę śniegu.
Tyle czasu już masz tego hopla a ciągle trzeba coś przy tym robić czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek

hubi_2006 - 7 Lut 2012, 14:09

van81 napisał/a:
yle czasu już masz tego hopla a ciągle trzeba coś przy tym robić czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek

Bo z autami używanymi tak już jest więc nie mądrz van81 :-P

van - 7 Lut 2012, 14:36

hubi_2006 napisał/a:
van81 napisał/a:
yle czasu już masz tego hopla a ciągle trzeba coś przy tym robić czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek

Bo z autami używanymi tak już jest więc nie mądrz van81 :-P
to nie "mądrzenie się" tylko doświadczenie, jeśli dobijesz do wyniku 1/10 używanych aut jakie posiadałem to będziemy mogli porozmawiać pub2
Stunt_Man - 7 Lut 2012, 14:57

jak szyby w oplu parują to wymień filtr kabinowy
a jak chcesz sie pozbyć następnych 79 problemów które będziesz miał w tym roku to zmień opla na jakiś samochód

Miły - 13 Lut 2012, 10:16

Cytat:
jak szyby w oplu parują to wymień filtr kabinowy


Wymieniłem...

van81 napisał/a:
Jak Ci parują szyby to nie szukał bym problemu w dywanikach


Wiem, ale... najpierw trzeba dywaniki mieć xD Tak na poważnie, to kierowcy wywliłem bo była dziura wielkości buta rozmiar 44... Reszta jest materiałowa... I podejrzewam, że to jest właśnie to, ale nie mam weny, żeby kupić dywaniki gumowe...

Przecieki były, ale już zlikwidowane... Problem jest po prostu, że jak wsiądę to zaczynają parować, a nie jak stoi to parują...

van81 napisał/a:
Tyle czasu już masz tego hopla a ciągle trzeba coś przy tym robić czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek


A mam i nie narzekam... W porównaniu do Złomka to niebo na ziemi... Przy Złomku było jeszcze więcej roboty bo nawet miał problem z grzaniem... A tu wymieniłem termostat i działa (tam po wymianie było tak samo)...

doniu - 16 Lut 2012, 23:03

Oj Stunt_Man chyba nie powiesz że np. Astra IV czy Insignia to już nie auta ;/
Miły - 14 Mar 2012, 09:25

To już chyba u mnie standard... Tylko, że poszedłem nieco dalej niż w Złomku...

Od razu uprzedzam pytania - przegląd był robiony po... Przeszedł bez problemu...


Peedro - 14 Mar 2012, 14:57

tjunink :ok: mimo że Opel to ładnie z ciemnymi oczkami wygląda :)
Stunt_Man - 14 Mar 2012, 19:09

bez jaj
opel przeszedł przegląd :-)
to znaczy że jeszcze jeździ? :rotfl:

doniu - 14 Mar 2012, 22:42

Łople są zajebiaszcze :2xf:
DemptD - 14 Mar 2012, 22:49

najlepsze w oplu jest to, że można go sprzedać :V:
bidżej - 14 Mar 2012, 22:50

no teoretycznie można próbować ;-))
Parzych - 14 Mar 2012, 23:11

Heloł, zejdźcie z Miłego i Jego hOpla... :fox: nunu
kuba87 - 14 Mar 2012, 23:13

no i jak się łOPEL popsuje to się go spycha do rowu i po problemie :rotfl:
Parzych - 15 Mar 2012, 02:59

kuba87, chyba nie chcesz wstążki w Vikowym kolorze... Inni chyba też nie chcieliby... To się od Miłego Opla łodpier.dolcie, wystarczy już... :fox:

PS.
Lampy fajnie wyglądają, pewnie dużo roboty było przy rozklejaniu kierunków...

kenczorf - 15 Mar 2012, 12:18

ja bym ta twoja widzial tak :devil:



hubi_2006 - 15 Mar 2012, 17:16

Ku**a jakie spamery :rotfl: To chyba przez posiadanie mk3 :fox: Jak nie trują u siebie na temat naklejek, kołpaków itd to syfią u innych. Ogarnijcie się trochę ;-| Sami jeździmy gówienkami przy których vectra to limuzyna :ok:
kenczorf, świetna opcja, a Miły niech czerpie inspiracje :V:

doniu - 15 Mar 2012, 20:37

Strasznie mi się podoba VB w liftaback'u :) Tylko te po 1999 bodajże bo wcześniejsze gniły na potęge i jeszcze troche...
Rkalitka - 15 Mar 2012, 21:10

Ładnie wygląda z tymi lampami :yes:

Widzę, że dłubiesz przy niej regularnie - fajnie :ok:

PS: ogarnąłeś już ten wywalający płyn, bo nie pamiętam czy pisałeś coś czy nie

arecki - 15 Mar 2012, 22:51

fajnie że działasz :)
Miły - 22 Mar 2012, 01:47

Wasz spam mam w głębokim poważaniu :P ...

Kierunki było łatwo rozkleić bo klej stary był więc luz... Myślałem jeszcze dolne odbłyśniki dać na czarno ale zrezygnowałem...

A płyn ogarnięty :) termostat zawinił...

Lary - 3 Sie 2012, 08:07

Miły jakieś newsy? ;)
Aha miły ile Viki ma kucyków? Bo znalazłem wersje 125km i 136km zdaje się.

Miły - 27 Paź 2012, 20:53

Aaaaaallllllleeeee dawno mnie nie było tu ;] ale zabiegane życie :)

Newsy? hmmmm nic ciekawego...

No może trochę... Alu na pokładzie - oczywiscie ori opla... Kłopotów z układem chłodzenia ciąg dalszy (wywala zbiorniczkiem płyn po ostrej jeździe)...

I ewenement... Miałem problem z falowaniem na PB, na LPG było ok... Po odłączeniu silniczka gasł... Znajomy rozwalil silnik od omegi - silniczek był ok więc założyłem... Odpaliłem i prawie ideał... Na PB nic nie faluje, na LPG gasnie ale na zimnym, a na ciepłym trzyma 1000 rmp (tu właśnie jest to prawie ideał)... Jak się rozgrzeje to jest ok... :cojest: niby wszystko ładnie ale... No właśnie ale... wychodze z auta, chce zamykać maskę a tu szok - silniczek krokowy NIE PODŁĄCZONY! dafuq...
Podłączam - PB faluje, LPG wchodzi na obroty... odłączam - ideał... Nie mam pojęcia co to jest...

Nic więcej się nie bardzo wydarzyło... Foty dam z czasem jak znajdę ;]

Lary, 136KM... 125 miały 1.8 ale oznaczenie X18XE... bo X18XE1 miały 115... Tak wiem, że dawno pytałeś ale nie zaglądałem tu... Ba nawet na kompa nie wchodziłem...

Peedro - 27 Paź 2012, 22:15

Miły napisał/a:
Nie mam pojęcia co to jest...


łOpel przecież :-P to ja już Forda wole :-P

Miły - 28 Paź 2012, 10:24

juz ogarnijcie z tym oplem...
Lary - 9 Gru 2012, 17:47

Kto ma opla ten ma hopla miły jak tam rakieta?
Miły - 22 Lut 2013, 22:38

yyyy taaak... A wiec co nowego...
1. Układ chłodzenia doszedł do siebie jak mu zafundowałem porządne czyszczenie. Z węża leciał na końcu gnój... Teraz nawet po katowaniu jest ok...
2. Po dwóch latach użytkowania w końcu przykleiłem odklejony kawałek tapicerki w bagażniku... Bumckfsz...
3. Wyczyściłem osobno nagrzewnice... Teraz jest jak w piekarniku przy ogrzewaniu na maxa...
4. Może nie zmiana, a osiągnięcie - wytargałem z rowu Transita na lince z tesco :P
5. Z obrotami nic jeszdze nie robiłem bo wylądowałem w szpitalu i nie miałem jak...
6. Nasmarowałem mechanizm wycieraczek, gdyż przy mrozie nie chciały pracować...

Plany:
1. Wstępnie zzmienione podświetlenie licznika ( dałem diody z postojówek ale za słabe są). Za niedługo całość będzie...
2. Obroty... To mi się już śni po nocach...

I to na razie tyle...

hanysek - 22 Lut 2013, 23:18

Miły kaś Ty był jak Cie nie było?? :2xf:
Miły - 23 Lut 2013, 12:09

a gdzie mialem byc? Zabiegane zycie...
Miły - 26 Lip 2013, 10:10

Jako, iż, bo, ponieważ, dlatego, że nie jestem fanem wiejskiego tuningu, a przyszedł czas na wymianę tłumika, poszedłem w stronę, którą mi znajomi odradzali (kup tuningowy buczący - mówili) i zanabyłem tłumik w sumie seryjny, tyle że od Vectry B 2.5 V6... Różnica tylko w ilości rurek końcowych, a dźwięk bez zmian... Myślę, że nawet ciekawie wyszło...

Przed:


W trakcie (zniszczenia dość duże):


No i po:

Dawidoff4 - 27 Lip 2013, 23:16

no i wyszło elegancko - jest tuning auta i nie ma wiochy :)
Miły - 3 Lut 2014, 23:44

Dawno nie pisalem a troszke sie dzialo...
Od razu do konkretow:
- wymieniony rozrzad i uszczelka pod glowica (mechanik glupek nie dokrwcil dobrze glowicy i stara wydmuchalo)
- nowe heble
- 2x lozysko napinacza
- najwoeksza awaria to slawna skrzynia f18 - rozsypal sie mechanizm roznicowy... skrzynia zalozona od lanosa 1.5
- czesciowo wymienione podswietlenie wnetrza (foty jak skoncze calosc)
- czekaja na zalozenie dzienne ledy...
- ogolnie drobne poprawki...

Viki jezdzi az milo i procz skrzyni nie sprawia problemow... :-)

vegetagt - 4 Lut 2014, 01:01

oooooooo Miły! Jak cie dawno tu nie było! :)

A powiedz mi, czy twoja vectra nie jest nadsterowna? Bo kumpel ma taką i jak to okiem idzie to się w głowie nie mieści (co czasem jest niebezpieczne)

Miły - 4 Lut 2014, 01:30

Nie zdazylo mi sie jeszcze zeby przod uciekal... ale moze tez nie szaleje zbytnio...
vegetagt - 4 Lut 2014, 01:36

mu tył ucieka :)
Starczy z 15-20km/h wziąć zakręt 90 stopni na śniegu i tył leci.

Miły - 5 Lut 2014, 00:00

A jak z zawieszeniem z tyłu? Bo to jest mankament tego auta. Pomaga wymiana gum zawieszenia...
vegetagt - 5 Lut 2014, 13:51

Miły, wymieniał wszystko i nic się nie zmieniło :-D Może montaż skopali
Miły - 12 Lut 2014, 00:09

Nie mam pojęcia... może...

[ Dodano: Wto Gru 09, 2014 12:57 ]
No i siema...

Dzisiaj właśnie zapłaciłem 1500 zł u mechanika, bo się sprzęgło rozleciało skutecznie uszkadzając docisk oraz wysprzęglik... Masakra... Ale jeszcze jakieś 1.5 roku... i na sprzedaż...

Miły - 28 Sie 2015, 17:39
Temat postu: Re: [Inny] "Czerwona Viki" by Mily
SPRZEDANA...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group