Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta

andrisk - 18 Lut 2011, 07:43
Temat postu: [MK6] Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta
Witam
Mam pytanie czy ktoś dorabiał odmykanie bagażnika przy MK6 z wewnątrz samochodu.
W mojej wersji otwieranie jest tylko na kluczyk

DziDzia - 18 Lut 2011, 09:26

Masz FAQ o mk4 i o mk5.
Przejrzyj, pooglądaj, zrób i... czekamy na taki FAQ o mk6 :)
Podpowiem, w mk6 będzie działało na takiej samej zasadzie jak w mk4/5.
TAK wygląda oryginalny guzik.
A temat to chyba bardziej do elektryki niż do mechaniki.



pozdro :!:

Kod:
co racja, to racja - przeniesiony
- bidżej

jerzyn - 18 Lut 2011, 10:51
Temat postu: Re: Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta
andrisk napisał/a:
Witam
Mam pytanie czy ktoś dorabiał odmykanie bagażnika przy MK6 z wewnątrz samochodu.
W mojej wersji otwieranie jest tylko na kluczyk


Niby wszystko można kupić na Allegro i jest gotowa wiązka i siłownik i przycisk .Brak jakoś instrukcji jak to wszystko połączyć,tez czekam aż ktoś to zrobi pierwszy i opisze ..
Pozdrawiam

pawel182 - 18 Lut 2011, 13:07

Ja to robiłem :) Kilka razy wspominałem o tym w różnych tematach ale żadnego FAQ nie mam akurat w tym temacie.
DziDzia - 18 Lut 2011, 14:24

pawel182 napisał/a:
ale żadnego FAQ nie mam

Szkoda..
jerzyn napisał/a:
Brak jakoś instrukcji jak to wszystko połączyć,tez czekam aż ktoś to zrobi pierwszy i opisze ..

Nie ma z tym dużej filozofii. Jak nie wiesz skąd wziąć zasilanie to poprowadź kabel prosto z aku (tylko pamiętaj o bezpieczniku old ).



pozdro :!:

jackrzec - 18 Lut 2011, 20:37

DziDzia napisał/a:
Jak nie wiesz skąd wziąć zasilanie to poprowadź kabel prosto z aku (tylko pamiętaj o bezpieczniku
Lepiej z obwodu zapalniczki - już jest bezpiecznik i prąd podaje cały czas.
DziDzia - 19 Lut 2011, 01:15

jackrzec, to jest propozycja w dodatku bardzo prosta :)
Ja u siebie mam kabel bezpośrednio z aku (central + klapa).



pozdro :!:

jerzyn - 19 Lut 2011, 07:27

DziDzia napisał/a:
jackrzec, to jest propozycja w dodatku bardzo prosta :)
Ja u siebie mam kabel bezpośrednio z aku (central + klapa).



pozdro :!:


Tak głośno sobie mysle, czy do ubozszych wersji fiesty sa robione ekstra wiazki przewodow elektrycznych ,czy jest jedna wiazka i wykorzystujesz to co w danej chwili potrzebne i w razie potrzeby montazu dodatkowego urzadzenia znajdujesz potrzebne kabelek i wszystko chodzi <oki>

lakiernik175 - 19 Lut 2011, 14:38

Robiłem takie przeróbki kilka razy.Jak chcesz zrobić jak w oryginale to trzeba trochę gratów. A mianowicie.Potrzebny jest: Przycisk.Skoro nie masz tego otwierania klapy to nie masz też jak się domyślam centralnego (uboga wersja).Musisz zmienić Gem na taki od centralnego.Potrzebna jest wiązka klapy bo ta okrojona nie ma kilku kabli ( i tu dwa razy napotkałem na problem bo wiązki te miały inne kostki do połączenia z instalacją samochodu).Trzeba przerabiać kostki.Potrzebujesz też siłownik do otwierania zamka w klapie...... :-P Chyba że chcesz na szybkiego tak jak pisali wcześniej plus po przycisku na siłownik klapy.Plusem pierwszego rozwiązania jest dalsza możliwość ulepszania twojej furki tzn. Mając lepszy GEM możesz kupić przednie panele drzwiowe z centralnym i elektr.szybami i dorzucić otwieranie ich z oryginalnego pilota.
mostal - 27 Kwi 2012, 20:07
Temat postu: Otwieranie bagażnika
Witam. Też mam wersję bez centralnego na klapie, otwieranie z kluczyka.
Jaki siłownik polecacie do otwierania, do instalacji w klapie?. Sprawa samej instalacji elektrycznej jest dla mnie jasna. Czy można podpiąć się pod oryginalny zamek w klapie?
Chciałbym, żeby cały czas była możliwość otworzenia z klucza i z przycisku wewn. Klapa zamykana zatrzaśnięciem.
Pozdrawiam

tytusik - 17 Cze 2012, 23:38

Trochę odkopię temat i pewnie będzie trochę obok, ale może komuś się przyda...
Auto kupione w zeszłym roku mk6 van przerobiony na osobówkę.
Przycisk nie działał od dnia mojego zakupu. Po przegrzebaniu netu, stwierdziłem że to siłownik.
Wymontowałem, zabrałem do domu i heja allegro i szukamy.
Coś mnie tknęło, a może to nie siłownik, okazało się że 9V baterią spokojnie można sprawdzić :) .
Siłownik z powrotem do auta i szukamy dalej. Może przycisk?
Wyjmuje się go banalnie. Schowek pod przyciskiem idealny na fajki demontujesz jednym ruchem i ręka do góry. Przycisk sam wypada.
Odrobina siły i przycisk rozebrany na części pierwsze. Ku mojej uciesze przypalony cały styk. koszt przycisku 10 zł na szrocie albo 40 na allegro. Zdecydowanie taniej niż siłownik który by nic nie zmienił.To jako przestroga dla znawców tematu jakim jestem ja. Czyli żadnym, zanim coś kupisz przetestuj resztę, bo jak widać to się opłaca. I pytanie ode mnie jak ktoś mógł ten przycisk tak upalić ? Za długo trzymał zwarty, czy wina mrozu, wilgoci?

Przepraszam za formę i słownictwo postu, ale to pierwszy mój post w takim temacie, ale czułbym się nie fair wobec forum z którego korzystam już z pół roku i nie podzielić się moim "Mega wielkim" odkryciem.
Pozdrawiam

JoeMix - 18 Cze 2012, 07:20

tytusik napisał/a:
I pytanie ode mnie jak ktoś mógł ten przycisk tak upalić ?
Zwyczajnie, popsuł się i tyle,,,
lukaszz - 26 Lut 2013, 14:30

Witam, odkopie temat, planuje założyć otwieranie klapy z wnętrza. Kupiłem już wiązkę, przycisk na konsole oraz zamek klapy czy będzie jeszcze coś potrzebne? napięcie planuje pociągnąć z zapalniczki.
lukaszz - 26 Lut 2013, 20:25

jeszcze jedno pytanie sprawdziłem miejsce w którym jest zaślepka otwierania klapy i w zaślepkę wpiętą jest kostka - czy to znaczy że w samochodzie jest pociągnięta instalacja Fiesta mk6 rocznik 2008

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group