Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] Maniarowa rakieta

maniar72 - 11 Lut 2011, 23:00
Temat postu: [MK3] Maniarowa rakieta
1. NICK: Maniar72
2. IMIĘ: Tomek
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: XR2i a może rs 1800
5. ROCZNIK: MK3 92r
6. SILNIK: 1.8 zetorek 130km
7. OPIS AUTA:
Stan nawet nie taki zły jak na ten rocznik w orginale nie przerabiana
jedynie przedni błotnik był uderzony i malowanie spaprane .
narazie zrobione:
wymiana oleju i filtra wymiana zestawu naprawczego lovato
wymiana napinacz przebieg rolka x 2 pasek,pompa wody
wymiana koncówki wachacza prawego krzyrzak na kolumnie kierowniczej, wymiana tulei wachacza tłumika wymiana łączników stabilizatora L—P wymiana swożni wachacza tylnego wymiana tylnych amortyzatorów łożysko prawego koła przód



W planie :
doprowadzenie lakieru do stanu błysk porawki rudego ,wlew paliwa
fotel kierowcy dziura może jak sie uda całe wnetrze skóra,alcantara?
wymiana półki tylnej na całą
ogólnie doprowadzenie do stanu ideał jak długo to się zobaczy bike

elmek13 - 11 Lut 2011, 23:25

Powodzenia w dalszych modach. :devil:
globus18 - 11 Lut 2011, 23:32

taki silniczek, mmm... :ups:
Nikuś - 11 Lut 2011, 23:32

Niech dba o to co ma, dalsze mody nie są wcale potrzebne :-P

I broń Cię żebyś skórę wkładał, a fuj.

Pietrekk - 11 Lut 2011, 23:41

Jak już co to alcantara najlepsze co może być :)
Bezimienny - 12 Lut 2011, 00:23

A alu to to jakieś ma? ładny kolorek, teraz tylko czekać na lepsze fotki i postępy w doprowadzaniu do idealnego stanu.
madek - 12 Lut 2011, 01:26

Ładna bo oryginalna :) Powodzonka w doprowadzaniu do ładu :ok: Skóre w środku to przemyśl... nie wiem co ludzie w niej widzą, ja bym nie chciał :| Nijak to sie ma do starego auta ze sportowym charakterem...
TomQ - 12 Lut 2011, 14:45

maniar72 napisał/a:
jak sie uda całe wnetrze skóra,alcantara?

Pewnie nie miałeś nigdy auta w skórze i nie doświadczyłeś na własnej d.... i plecach tego "luksusu" ;-| . Ślizgasz się jak na lodzie. W zimie, po wejściu przymarzasz, a w lecie masz sadzone między nogami oraz przyklejone, mokre plecy. Sytuację nieco ratuje podgrzewanie siedzeń i wydajna klima, ale nadal to daleka droga do komfortu.
O wymiarze wizerunkowym nie wspomnę. Wnętrze w skórze to niestety bardzo buracki wzorzec.

Alcantra za to jak najbardziej tak.

madek - 12 Lut 2011, 15:22

TomQ napisał/a:
O wymiarze wizerunkowym nie wspomnę. Wnętrze w skórze to niestety bardzo buracki wzorzec.

Tak jak chrom czy drewno pasuje tylko do aut wyższej klasy, tak samo skóra wygląda dobrze w aucie co najmniej segmentu D. Oczywiście IMHO :fox:

Bezimienny - 12 Lut 2011, 16:14

Może i skóra to nie najpelszy pomysł, ale widziałem fieste mk3 w skórze, jest to fiesta kolegi Nesor a to link do jego tematu >>LINK<< nie mówie o warunkach użytkowych bo nie użytkowałem ale z czarną fiestą sie ładnie komponuje :ok:
TomQ - 12 Lut 2011, 16:32

Bezimienny
Twoje autko i Twój wybór.
Zauważyłem, że są dwie opcje userów samochodów.
Dla pierwszej najważniejszy jest wygląd. Dla drugiej stan techniczny, osiągi i parametry.
Nie będę zbyt oryginalny gdy zauważę, że ta pierwsza grupa to głównie kobiety ;-).

:greenpeace:

Bezimienny - 12 Lut 2011, 16:37

Nie mówie że skóra w aucie jest super bo sam osobiście bym nie chciał mieć skóry, ale musze też przyznać że wygląd dla mnie sie liczy i nie jeździł bym szpetnym autem które by miało nawet super osiagi, najważniejsze jest żeby sie w aucie dobrze czuć.
Witek1992 - 12 Lut 2011, 18:06

Skóra jest git :ok: :hihihi: Nie wiem czemu tak się do tego przyczepiliście :-P Da się przyzwyczaić i zapewne za jakiś czas nie będzie to wpływało na dyskomfort osobisty :hihihi: Wiem cos o Tym <8> Fiestka ładna :)
Peedro - 12 Lut 2011, 20:11

Ja jedynie dodam że skóra może i wygląda fajnie, ale użytkowanie trudniejsze, bo o skórę trzeba dbać. Pomijając już to że jest niepraktyczna i niewygodna, bo w zimie w zadek zimno, a w lecie jak się nagrzeje, to wiadomo ;)
maniar72 - 12 Lut 2011, 20:26

następne fotki mało ale nie mam kiedy
http://img826.imageshack....8/dscf5856u.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/6560/771oe.jpg
http://img825.imageshack.us/img825/705/900v.jpg

dziamdziam - 12 Lut 2011, 20:33

z przodu nie poznałem dopiero po tylnych lampach skojarzyła mi się z allegro, wygląda na zadbaną. jakbyś chciał mam szarą półkę na sprzedaż :)
maniar72 - 12 Lut 2011, 20:42

czarna mi potrzebna
dziamdziam - 12 Lut 2011, 20:50

mogę ci sprayem pomalować :rotfl:
maniar72 - 12 Lut 2011, 20:52

dziamdziam, wolę orginał czarne mi sie nie spieszy
przemo_rsr - 12 Lut 2011, 21:06

Tomuś wkońcu my się doczekali Twojej prezentacji, nieźle :V:
maniar72 - 12 Lut 2011, 21:22

przemo_rsr, małofotek bo mi net kiepsko chodzi i jak czekam na załadowanie to mnie sz---gtrafia postaram się sukcesywnie dawać coś nowego :ok:
TomQ - 12 Lut 2011, 21:38

Przestańcie chrzanić plisssssss!
Jeśli ktokolwiek ma konkret in plus dla skóry niech napisze, ale konkret, a nie coś w stylu lasek omawiających najnowszy błyszczyk do powłok ocznych tudzież gębowych.

Konkretne argumenty in minus napisałem wyżej grzecznie przemilczając fakt, że niemal każdy wiejski burak, który złapał jakieś tam średnie pieniążki musi się lansować limuzyną lub SUW'em w skórze. Główną inspiracją jest genetycznie wbudowana potrzeba budzenia powszechnej zazdrości w swojej wiosce oraz nieświadomość budzenia równie powszechnego śmiechu i politowania w innych, szczególnie inteligenckich środowiskach.
Jeśli wioseczka jest na mapie i ma UG to istnieje szansa, że będzie to jeszcze jakieś względnie rozsądne auto. Jeśli nie, to na bank w opcji będzie grafitowe Volvo XC90 lub wielki Merol. Oczywiście wszystkie w dieslach.
Gdy burak posiada poważne braki w owłosieniu, karnet na siłownię, ABS* i zasób słów ograniczony do chińskiego translatora za dolara + wszystkie, możliwe przekleństwa, to dochodzi jeszcze BMW. Im czarniejsze, tym oczywiście lepsze. Skóra to standard, o którym się w tej klasie superbryk dla supermanów nawet nie dyskutuje.

*ABS - Absolutny Brak Szyi

P.S.
Oczywiście powyższy wywód dotyczy wyłącznie buraków i ABS'ów, a o tym decydują geny i inne predyspozycje. Niekoniecznie pochodzenie.


:greenpeace:

maniar72 - 12 Lut 2011, 22:14

TomQ, ale ci pisanie się przedłużyło a powiem ci że dlatego tak napisałem bo nie wiem jeszcze co kumplowi spadnie z tira jak będzie alcantara to git ja wolę komfort niż lans no i oczywiście liczy się wygląd żeby nie było wiochy mam nadzieję że uda sie doprowadzić do tego co mam w głowie i zrobie kiedys z tego autka nie tylko szybką ale i ładną rakietkę
nunu

TomQ - 12 Lut 2011, 22:42

maniar72 i o to chodzi.
Trzymam kciuki <oki>

Witek1992 - 12 Lut 2011, 23:30

Uchrzaniliście się do tej skóry jak by nie wiem co to było :-) kamaaaan ! :hahaha: Ona nie gryzie :ok: wystarczy się przyzwyczaić :-P
TomQ - 13 Lut 2011, 00:21

Witek1992 napisał/a:
wystarczy się przyzwyczaić :-P

Jasne, do wiejskiego wychodka rozsiewającego cudownie naturalne ekologiczne wonie sfermentowanych produktów ludzkiej przemiany materii też podobno można się przyzwyczaić. Niestety trudno mi w to uwierzyć, bo zawsze i nieodparcie mam w takich wypadkach odruch wymiotny.

Pisząc konkretniej - śmierdzi tak strasznie, że zawsze rzygam.

:greenpeace:

Bezimienny - 13 Lut 2011, 00:33

TomQ jeśli coś ci sie nie podoba i czegoś nie lubisz to nie znaczy że jest złe i musi oznaczać wieś tuning, każdy ma swoje upodobania więc wrzuć na luz, nie chce już robić większego OT bo to do niczego nie prowadzi.

P.S maniar72 gratuluje fajnej fiesty z dobrym silnikiem, i życzę ci doprowadzenia jej do stanu jaki oczekujesz, i dobra rada, rób co uważasz za słuszne i to co chcesz i nie sugeruj sie opiniami innych, to twoje auto i najważniejsze jest byś czuł sie w nim dobrze.

Pozdrawiam Bezimienny :ok:

TomQ - 13 Lut 2011, 00:38

Bezimienny napisał/a:
każdy ma swoje upodobania więc wrzuć na luz,

A o czym ja piszę jak nie o MOICH, WŁASNYCH, INDYWIDUALNYCH upodobaniach?
Niestety samo przejście w pobliżu wiejskiego wychodka zawsze wywoływało u mnie odruch wymiotny. Takie są fakty, których nikt nie potrafił do tej pory zmienić nawet najfantastyczniejszymi perfumami ;-).

:greenpeace:

Freeman - 13 Lut 2011, 09:28

Panowie skończcie temat skóry. Pozwoliłem na parę postów, aby doradzić koledze, ale teraz to już przegięcie. Zapominacie, że to prezentacja auta, a nie obić tapicerskich. Chcecie podyskutować szerzej o skórze, alcantrze i innych do do hyde.
maniar72 - 13 Lut 2011, 21:56

Bezimienny, powiem ci że bardzo dobrze mi się jeździ i wygodnie a jak ktoś ze mnąsięprzejedzie to nie ma zamiaru wysiadać taka to bryka rewelacja
Freeman - 13 Lut 2011, 22:00

maniar72, szerokości i niezawodności. Niech Ci sprawia dużo przyjemności, ale obowiązkowo daj więcej fot.
maniar72 - 13 Lut 2011, 22:14

Freeman, staram się dodanie jednego zdjęcia to jakieś 10min i to mnie denerwuje :twisted:
Freeman - 13 Lut 2011, 22:32

Prześlij je do mnie na maila freeman@orlenowcy.pl lub freeman3@o2.pl to Ci wrzucę.
maniar72 - 13 Lut 2011, 22:53

Freeman, mail to samo czekanie ;/
przemo_rsr - 26 Mar 2011, 21:44

Panie zapodaj to co dokonałeś :-P
maniar72 - 26 Mar 2011, 21:59
Temat postu: polerowane aluski
no w końcu rakietka dostała wiosenne buciki roboty co niemiara ale było warto :jupi:
http://img692.imageshack.us/i/juy1.jpg/
http://img23.imageshack.us/i/90997525.jpg/



:brawo:

przemo_rsr - 26 Mar 2011, 22:10

nono, fele nie do poznania :-) ,
dobra robota :ok:

maniar72 - 28 Mar 2011, 21:52

były i takie próby


Uploaded with ImageShack.us
i jeszcze jedno


Uploaded with ImageShack.us

Bezimienny - 29 Mar 2011, 14:49

Ładnie o ile nie ładniej, ale to już by był "Subaru stail" :rotfl:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group