Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Skrzynia biegow - drążek zmiany biegów

sebakoz - 9 Lut 2011, 19:54
Temat postu: [MK3] Skrzynia biegow - drążek zmiany biegów
Witam

Właśnie dzisiaj padła mi skrzynia biegów. Fart taki ze stało się to pod moim domem mianowicie aby zaparkować muszę zrobi taki mały łuk i przy parkowaniu miałem pierwszy bieg, wiadomo że nie każdemu może wyjść parkowanie w miejscu na jedno auto chciałem deczko poprawić cofając i tu pojawił się problem jakby drążek wypał z czegoś i wsteczny już się nie wbił. w ogóle jest jakiś taki za luźny. I tu nasuwa mi się pytanie wymiana całej skrzyni biegów(obliczyłem ze to koszt od 500-900 zł gdzie moja fiescina tyle kosztowała) czy tylko sprawdzić ewentualnie naprawić to co się zepsuło?

JoeMix - 10 Lut 2011, 09:16

sebakoz napisał/a:
czy tylko sprawdzić ewentualnie naprawić to co się zepsuło?
Jejku, trzeba wejść pod auto i od lewarka do skrzyni idą 2 długie pręty,,, jest duża szansa ze jeden z nich odłączył się od skrzyni,,,
sebakoz - 22 Lut 2011, 10:49

tak tam się coś urwało i przydałoby się to coś zespawać tak powiedział mi mechanik
kuba87 - 22 Lut 2011, 11:22

zapewne krzyzaczek na drązku zmiany bieow powiedział papa i sobie wypadł z widełek
mam cały kompletny wybierak do mk3 szczególy na pw

sebakoz - 10 Mar 2011, 01:23

wczoraj zaprowadziłem autko do innego mechanika porostu miałem bliżej
powiedział ze czas wymiany i koszt to ok 100zl

sprawdzi jeszcze czy nie ma ubytku płynu w skrzyni i wymieni mi jeśli będzie taka potrzeba i to w cenie.

SebeG - 13 Cze 2012, 19:12

Witam. Pewnego dnia zauważyłem, że coś mi dzwoni pod spodem na jałowym biegu (wibrujący diesel :) ),a podczas trzymania dźwigni zmiany biegów łapą dzwonienie ustaje. Okazało się, że drążek zmiany biegów ma luz góra-dół. Ze zmianą biegów nie ma problemu żadnego. Więc zapytuję : o so chozi? :) Czy on się tam może jakoś poluzować?
Fordon - 13 Cze 2012, 20:23

Tam jest mechanizm w koszyku pod spodem zeby prowadzil i stawial opory na lewo i prawo... plastiki lubia sie wylamac lub tez wypasc wraz ze sprzezynkami...
Dalej masz krzyzak ktory pracuje w 4 plaszczyznach, podczas pracy silnika i drazek stablilizujacy wybieraka. Jesli biegi wchodza i nie wnerwia cie to to olac :yes:

SebeG - 14 Cze 2012, 18:17

No troszku wnerwia, więc chyba w sobotę się pod furą wyłożę i tam zajrzę. Ale ostatnie mam pytanko: czy po zdjęciu tego dekielka od spodu nic mi nie wypadnie? :P
Fordon - 14 Cze 2012, 23:18

SebeG, wypada w 90% mechanizm wybieraka na przechyl lewo i prawo ... dla tego sprawdzasz sam krzyzak wybieraka :yes:
JoeMix - 15 Cze 2012, 07:25

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59195 Temat nie od problemu może, ale rysunek jest,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group