Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Błąd w polisie.

Freeman - 31 Sty 2011, 20:11
Temat postu: Błąd w polisie.
Witam. Mam taką sytuację szwagier ma błąd w polisie OC. Najpierw był błędny nr rej. potem 2 razy zły VIN teraz znowu zły nr rej. Pytanie: czy może bez obaw jeździć na takiej polisie? Czy w razie wypadku ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z OC?
Docio - 31 Sty 2011, 20:36

OC jest dokumentem obowiązkowym i jeśli nr rejestracyjny jest inny, to tak jakby polisy nie było. Wystarczy kontrola aby mieć kłopoty a nie wypadek.
DziDzia - 31 Sty 2011, 20:37

Musicie poprawić polisę, aż będzie prawidłowo wypełniona...
Lepiej nie ryzykować...



pozdro :!:

szynszyl - 31 Sty 2011, 20:39

niech zadzwoni na infolinię
801 10 20 30
+48 22 567 67 00
Allianz wprawdzie, ale przecież u powiedzą

najważniejszy wiem, że VIN jest.
inna sprawa, to kwestia zmian w polisie. ja nawet nie mogę edytować VIN, bo jak system się kapnie, to od razu wywala mi błąd i ni pozwoli ubezpieczyć.
z tego co pamiętam jeden przypadek, klientowi kserowałem dowód rej. (gdzie to urząd się pomylił i wpisywał adnotacje urzędowe z tyłu DR) i z kopią polisy wysyłąłem do centrali gdzie wprowadzono poprawki. na samej zaś polisie z tyłu przepisywałem VIN i potwierdzałem za zgodnośc.

Freeman - 31 Sty 2011, 20:59

4 razy już dzwoniłem do nich (+raz byłem osobiście) i wiecznie coś przestawiają. Poprawie nr rej. to zepsują Vin, poprawię Vin to złą rejestrację wpiszą i tak w kółko. Niby Pni na infolinii mówi mi że mogę jeździć bo wina jest po ich stronie, ale wolę się upewnić.
AccessX - 31 Sty 2011, 22:32

Freeman, ja przerejestrowywałem zagraniczne autko. I ubezpieczałem w PZU, to mi gosciu zapomnial dopisac: "S" do rejestracji na polisie.. Zadzwonilem do niego, i powiedzial bym przyjechal, i doda jaki aneks. I rzeczywiscie... Mam polise na rejestracje tą i to: i do tego podpięta karta A4 ANEKS do ubezpieczenia tego a tego: I pisze ze: Rejestracja taka a taka, brak literki "S",l poprawna rejestracja to : taka i taka.


Wiec w razie wypadku czy coś, to policje nie bedzie obchodzic ze to ich(ubezpieczyciela) wina, tylko ty masz obowiazeki dopilnowac by tam w papierkach było ok :) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group